Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házimunka - tényleg csak a nő dolga? fórum

Házimunka - tényleg csak a nő dolga? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. Dominika33 (válaszként erre: 76. - <Mona>)
2011. jún. 22. 14:17

Igazából nem vészes, bár kinek mire van igénye és energiája. Az biztos,hogy ha lesz egy vagy 2 gyerek ezekre mind nem lesz időd. Vagy nagyon le kell adnod majd, vagy megzakkansz. A főzést nem irtad. és azt sem,hogy dolgozol-e ,mert ha nem ugy belefér. Nálunk a 2 naponta prszívózás van meg,de csak a gyerekek és a kutya miatt, de az is számít,hogy családi házban lakunk,igy az udvarról sok "koszt" behozunk. A mosás az, ami 3 naponta van,de mi 4-en vagyunk.

Amit leirtál magadról, az olyan mint a férjem,de ő mániákus. Igy ugy gondolom,hogy IGEN! SOK! :) De az is túlzás,hogy emelett a férjedtől csak azt várod el,hogy a ruháit a szennyesbe rakja. Szerintem ez alapvető dolog. Viszont a sógorom olyan mint a te férjed, és ő azért mert 26 éves koráig otthon lakott, és anyósom kinyalta a seggét.

85. 00a194caf9 (válaszként erre: 84. - K-né Zsóka)
2011. jún. 22. 13:56
Én hetente szoktam csak porszívózni. Akkor ez gáz? :) Nálam péntek a takarítás napja, akkor viszont mindent megcsinálok, úgy, ahogy kell. Mosni is csak hétvégén szoktam, de akkor mindent kimosok, így egész hétre van tiszta ruha elegendő, és következő péntekre begyűlik ismét.
2011. jún. 22. 12:43
Hááát akkor én sem vagyok éppen a pedantéria mintaképe. Ugyanis én minden harmadik nap porszívózok , ágyneműt nyáron hetente, de télen olyan 10 naponta cserélek , minden pénteken mosok, hetente egyszer vasalok és általános nagytakarítást is csak olyan 10 naponta csinálok. De olyankor felforgatom a házat:).Kivétel nálunk is a fürdő...
83. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - <Mona>)
2011. jún. 22. 09:36

Régebben a házimunka és a gyerekek ellátása a nő dolga volt, mert a férj pedig dolgozott, és eltartotta a családot. Ma már ez nem így megy, nekünk is dolgozni kell, hiszen egy fizetésből már meg sem lehetne élni. Ezért úgy gondolom, hogy mindkét félnek ki kell(ene) vennie a részét az egyéb ház körüli dolgokból is...


Nekem, ha a ilyen gondom lenne, biztosan beosztanám, hogy ki miért felelős pontosan, és kinek mi a dolga. Ha nem csinálja meg, akkor úgy marad. Előbb utóbb zavarni fogja a szemét.

2011. jún. 22. 09:30
Én a megosztást preferálom. Aki éppen ráér, vagy közösen. 4 kéz gyorsabb, mint kettő.
81. andi6020 (válaszként erre: 71. - <Mona>)
2011. jún. 22. 06:56

Szerintem nem.

Én is így szoktam.

Kicsit rendmániás vagyok, ezt tudom. :)

2011. jún. 22. 06:50
egy 4éves gyereknél még normális hogy kiszolgálod. de felnőttnek reggelit készíteni minden nap és mindent a keze ügyébe tenni? mit fogsz csinálni ha lesz egy gyereketek? várj kicsim először apa? gondolkozz el ezen... én a fiamat is szoktatom a házimunkához pedig csak 4éves. össze kell szedni a ruháit és lelkesen segít :)
79. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 77. - <Mona>)
2011. jún. 21. 22:50
Én akkor se csináltam sűrűbben, mikor nem volt gyerek.
78. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 76. - <Mona>)
2011. jún. 21. 22:50

Hát én max porszívózás hetente, ha van időm. Ha nincs, vagy a férjem, vagy senki. Néha a két nagyobbik gyerek. Felmosás porszívózáskor.

Mosogatást apa csinálja, én nagyon ritkán, portörlés porszívózáskor.

Nem én vagyok a lakásért, az van értem. Letojom, ha tele az asztal, sőt, néha még festékes is, mert a gyerek összekeni. Nem tragédia.

És nem esz meg bennünket a retek, egyszerűen csak élünk a lakásban, és nem kapunk dührohamot, ha mondjuk nincs beágyazva. :)

Mondjuk a házimunkában nem is fáradok el :D Amúgy pedig, ha minden nap rendbe tenném, akkor abba bele is őszülnék, az tuti. A gyerekszobában pl nem vagyok hajlandó rendet tenni, az a gyerekek dolga.

De egy normál lakásban, ott ahol ketten laknak, a napi szintentartáshoz nem kell több, mint 1 óra hossza. Nekem olyan kettő kéne a gyerekek miatt.

De amit te csinálsz, az sztem már a rendmánia.

77. <Mona>
2011. jún. 21. 22:08
3,de meg 1 gyerek mellett is erthetobb ha valaki kevesebbet takarit.Ha nekunk lesz,en se fogok ennyit pucovalni.Mar most is kezdek elgondolkozni azokon amiket irtok,hogy ez igy nem jo:)
76. <Mona>
2011. jún. 21. 22:05
Ez igy tenyleg sok???:) Ti miket szoktatok csinalni?Meg milyen rendszereseggel?
2011. jún. 21. 22:04

Hát igen-három gyerek mellett nem igen jut idő vasalgatni,meg folyton pucolászni:DD

Akkor én már a trehányabbik kategória vagyok,mert csak 3-4 naponta porszívózok,nem vasalok.

130 négyzetméterem van,és örülök,ha rendbe rakom:)

Viszont egy valamire kényes vagyok,az a budi.

Minden nap sikamika-fertőtlenítés-3 vécénk van:O

Arra háklis vagyok,ha nem ragyog.

Ugyanakkor előfordult már,hogy este nem mosogattam el-reggel megtettem.Na bumm,megvárt másnap:D

74. <Mona> (válaszként erre: 73. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 21. 22:02

Vasalni valom nem mindig van.Azt ossze szoktam gyujteni es egy adagot vasalok egyszerre.Azt rosszul irtam.Mosas-ha van ido vasalas,ha nincs felre rakom es ha gyulik hozza akkor a tobbivel egyutt neki allok.


Es akkor a konyhat meg nem is emlitettem.Pult rendberakasa,tuzhelytakaritas,hutoleolvasztas kitorles-ez szemre megy,ha piszkos.Meg a felmosas,azt hetente 1x szoktam.

73. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 71. - <Mona>)
2011. jún. 21. 21:48
Hát ez így kb rohadt sok! Ez már nekem a túlzás kategória. Nekem 3 gyerekem van, de én 2-4 hetente vasalok. Van, hogy nem is, ha nincs kedvem, csak behajtom a szekrénybe.
72. <Mona>
2011. jún. 21. 21:16
Ja,a furdot nagytakaritom hetente:wc,csap,kagylo,kad,csempetorles,ilyenkor egyszerre mindent atfertotlenitek.Ezenkivul 2-3 naponta kitorlom a mosdokagylot wc-t atorlom dom...-al vagy amikor latom,hogy kicsit piszkos,ahogy kijon.Torolkozoket cserelek,papirt teszek ki.Kb ilyeneket szoktam csinalni.
71. <Mona> (válaszként erre: 69. - Dominika33)
2011. jún. 21. 21:12
Nem tudom mi szamit tulzasnak ezen a teren.En ugy szeretm ha el van mosogatva,nincs kint ruha sehol,csak a szekrenyben,agy leteritve,az asztalon csak a terito meg gyertyatarto,a nappaliban csak a butorok stb,semmi oda nem illot nem birok elviselni,ja es minden nap felporszivozok,mert a hajszalakat meg a piszkot sem tudom elnezni.Agynemut hetente huzok van hogy 5 naponta.Mosni-vasalni meg ahogy gyulik,min 2-3 naponta,ahogy szarad es van hely a masik adagnak is.Ez igy sok?
70. <Mona> (válaszként erre: 69. - Dominika33)
2011. jún. 21. 21:05
Mindkettovel egyet ertek:)Olyan,mintha a gyerekem lenne.Lehet rajta eltem ki az anyai osztoneimet,es ez lett a vege.A masikkal is egyet ertek!A lelkemben regota nincs rend.Lehet ezert vagyok ugy vele,hogy legalabb a kornyezetem legyen rendben.
2011. jún. 21. 20:58
Amugy ha én elmennék váratlanul valakihez, rohadtul nem érdekelne,hogy a kávés csésze a pulton van hagyva. stb... lehet,hogy te is túlzásba estél ezzel a rendrakással? Állítólag aki tul nagy rendet tart maga körül annak a lelkében van káosz. ezt a háziorvosom mondta.
68. Dominika33 (válaszként erre: 67. - <Mona>)
2011. jún. 21. 20:55
Olyan mintha a gyereked lenne.
67. <Mona> (válaszként erre: 65. - Lonix)
2011. jún. 21. 20:44
Most is hazajott,evett es elment aludni.Azert nem voltam egy kicsit mert adtam neki kajat.A furdobe raszoltam,hogy rakja el a szennyest a tartoba-elrakta:)
66. <Mona>
2011. jún. 21. 20:43

A masik az,hogy neha eleg ciki helyzetek tudnak emiatt kialakulni,ha nem vagyok eleg szemfules,vagy nem ugy jonnek ki a dolgok.

kb 2 hete hazajott velem egy munkatarsnom,mert atazott a munkahelyen es en kozel lakok.Jott velem,hogy lezuhanyozzon,adtam neki egy csere szoknyat,hogy tisztan haza tudjon menni.

A parom reggel kesobb indult munkaba,mint en.A szobaba meg a furdobe szet pakolta a cuccait.Otthagyva az alvos alsogatyat meg mindent ami a kezebe kerult.Torolkozo a foldon,kavescsesze a foltokkal egyutt a pulton stb.

Rettento ciki volt.Szerencsere korabban mar beszelgettunk errol a munkahelyemen,de akkor is.Nagyon bosszanto,hogy en megcsinalom,es nem tudok ugy hazavinni egy vendeget,hogy szalon kepes legyen a lakas.Max este 7-tol,mikor ujra megcsinalok mindent.

65. lonix (válaszként erre: 60. - <Mona>)
2011. jún. 21. 20:38
Kibirod.Kupin atnezel.Leulsz a tv ele vagy fogsz 1 konyvet vagy ide jossz a Hoxara,hozzank.
2011. jún. 21. 20:27

Nálunk nem, de el sem tudnék kézelni magam mellett egy olyan tohonya férfit, aki ezt elvárja.

Persze vannak olyan nők, akik ezt tartják férfiasnak.

63. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 59. - Lonix)
2011. jún. 21. 20:18
Na, én is most javasoltam ezt :D Nálunk tökéletesen bevált :D
62. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 51. - <Mona>)
2011. jún. 21. 20:17

Hát majd ha nem lesz tiszta ruhája, hidd el, érdekelni fogja. Egyszerűen ne mosd ki, ami nincs a szennyesben. (én megcsináltam a férjemmel, egy hét után tudta, hogy hol a helye a szennyesnek) A szép szó nem használt, elértem a koszos ruhákkal. Amit mindig ott vett le magáról, ahol kiesett a kezéből. Én meg mindent berugdostam az ágy alá...

Aztán mikor nem volt tiszta gönce, kiakadt.. Én meg megmondtam neki, hogy akkor lesz tiszta, ha berakja a szennyesbe, mert nem vagyok hajlandó a koszos zoknijait, gatyáit keresgélni a lakásban.


A mostani férjem meg mindent megcsinál a mosáson, vasaláson kívül. Sőt, ő csinálja, mert ő itthon melózik, én meg nem. Hétvégente is sokat dolgozok, akkor meg ő van a 3 gyerekkel itthon, főz, takarít.


Ha az én férjem ilyen lenne, mint amit írtál, már nem lenne a férjem! Szerelem ide, vagy oda, igenis segítsen, mert sem cseléd, sem robot nem vagyok, és én is ledolgozom a 8-12 órámat naponta.

2011. jún. 21. 19:52
Én gyesen vagyok itthon a gyerekkel,de sokkal több a tennivaló és még sem jutok a végére. Ha a férjem nem csinálná a dolgát,pedig 2 munkahelye van akkor nem is tudom mi lenne. Már igy is kivagyok purcanva. Szeptembertől megy a kicsi bölcsibe, ugy terveztem ,hogy itthon leszek még egy hónapig (2 hét amugyis a beszokatás) mert kiakarom pihenni ezt a 2 évet. (2 éve nem aludtam) De nem megy mert már tudnék menni dolgozni,igy no pihenés. Bele a robot után a robotba. szóval még a gyerek és a házimunka mellett dolgozni is fogok ami végülis normális. A férjem pedig "csak" dolgozik??? NA NE!!!!
60. <Mona> (válaszként erre: 59. - Lonix)
2011. jún. 21. 19:48

Ki fogom probalni,(ha kibirom:D),hogy csak az alap dolgokat csinalom meg,semmi extrat,es meglatjuk eszre veszi e magat.Neki is meg kell ertenie,hogy a tiszta ruha sem magatol maszik be a szekrenybe,es a mosatlan sem a laban megy el:)Hetvegen nem pattanok ki az agybol reggelit csinalni,ha ehes lesz majd eszre veszi,hogy csinalni kene vmit.

Ha ez sem fog mukodni,akkor beletorodok,meg lazabbra veszem a dolgokat.Annyit nem er,hogy allandoan veszekedjunk emiatt,de kiprobalom.2-3 het alatt nem dol ossze a vilag:)

59. lonix (válaszként erre: 51. - <Mona>)
2011. jún. 21. 19:42
Probald ki kb.3 hetig.Mosol csak azt,ami a szennyestartoban van.Nem lesz mit felvennie,ĂĄrtatlan szemekkel ranezel es azt mondod:nem volt a szennyesben.Ami ott volt azt en kimostam.Dragam majd legkozelebb oda teszed,ha azt akarod,hogy kilegyen mosva.Meger 1 miset,hatha bevalik.Ha meg gyerek lesz meg a csillagos eg is a nyakadba szakad.
58. <Mona> (válaszként erre: 56. - 53dfddad18)
2011. jún. 21. 19:37

Na,ezt most tolem is jobban megfogalmaztad!

Nem tiszteli,es teljesen termeszetesnek veszi,hogy mindig ki van szolgalva.En mire hazaerek a romok varnak.Ha faradt vagyok ha nem,neki allok megcsinalom.Ha hetvege ha hetkoznap,ugyanugy.Ezert esne jol neha egy kis figyelmesseg tole,nem is maga a hazimunka atvallalas,mert egy hetvegi mosgatassal,vagy fozessel meg nem valtja meg a vilagot,de nekem jol esne.Utana sokkal szivesebben csinalnam a napirutint.Talan ennyi a lenyeg:)

57. 53dfddad18 (válaszként erre: 55. - Lonix)
2011. jún. 21. 19:35

Hétvégén is inkább úgy alakítjuk, hogy én a "férfiasabb" dolgokat vállalom be. Akad az is bőven.

Néhányszor előfordult már, hogy a legszükségesebb házimunkákat nekem kellett elvégeznem. Mosás, takarítás, ilyesmi. Nem volt probléma, megcsináltam. A mosnivalót meg elvittem anyámhoz. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook