Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házilag szeretnék kisgyerek fotelt készíteni.Van egy csomó felesleges szívacsom! Hol találok szabásmintát? fórum

Házilag szeretnék kisgyerek fotelt készíteni.Van egy csomó felesleges szívacsom! Hol találok szabásmintát? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 20. 12:35
Félig már kész van,már csak a "szép" huzatot kell megvegyem,utána rakok fel képet!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 3374d74025)
2010. júl. 14. 07:48

Nem a babzsák fotelekre gondoltam, abban az újságban nagyon ötletes bútorok vannak ügyeskezű embereknek.

Amire Te gondolhatsz az elképzelésem alapján, én úgy készíteném el,hogy első lépésben formára ragasztanám a szivacsot/ha táblában van/ ,majd bevonnám textillel és úgy ragasztanám össze. Bár én úgy érzem, némi keret nem ártana neki,akár erősebb kartonból,vagy vékonyabb falemezből.

Darabos szivacsból meg én úgy oldanám meg, hogy varrnék egy belső huzatotformára és abba tenném a szivacsforgácsot, és varrnék egy külső huzatot is, ha lekakaózza a baba /kisgyermek/ lehessen mosni.

2010. júl. 14. 07:36

Hát már itt a neten is annyi babzsák fotelt,és hasonlót átnéztem.DE mindnek poliészter gyöngy a töltete.Nem tudom hogy szivacsból ugyan úgy ki adná-e a formát.Mert már a szabás minta nem gond......


De köszönöm.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 3374d74025)
2010. júl. 13. 23:35

Könyvtárban próbálkozz a praktika újsággal, abban annyi jó dolgot láttam már. Érdemes lenne átlapoznod párat talán találnál olyat is amit elképzeltél, vagy hasonlót.

Sok szerencsét hozzá, nyugodt éjszakát!

2010. júl. 13. 21:06
Köszönöm a kedvességed.Még keresgélek,hátha........
2010. júl. 13. 20:11
2010. júl. 13. 18:49
Sziasztok!Tudna nekem valaki abba segíteni hol találok olyan szabás mintát ami alapján tudnák kis fotelt készíteni.Aminek a közepe kissé beljebb van!Remélem érthetően írtam.
2010. júl. 13. 18:48
Házilag szeretnék kisgyerek fotelt készíteni.Van egy csomó felesleges szívacsom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook