Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Házi fogyi club fórum

Házi fogyi club (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. okt. 13. 11:16
Bocs, nem tudtam! Igy kicsit nehezebb!
1012. addry (válaszként erre: 1011. - C38e379cec)
2007. okt. 13. 09:14
Köszi az ötletet,már ki próbáltam a 90 napost,fogytam is vele ,de azóta kisbabám van,és úgy kel főznöm ,hogy neki is adok belőle.
1011. c38e379cec (válaszként erre: 1010. - Addry)
2007. okt. 13. 08:17
Én általában nem főzöcskézem külön. A családomat apránként átszoktattam a disznóról a pulykára és nem sütök hetente háromszor, hanem csak havonta egyszer-kétszer. A saját diétámat próbálom úgy variálni, hogy ne legyen nehéz dolgom. Mivel 90 naposozom nincs nehéz dolgom. 1. nap valami finom husi tejföllel teszinnel, sajttal, sonkával. 2. nap valami zöldségétel, amit nekik fel*zok nekik valamivel. 3.nap tészta amit nekik bárhogyan elkészithetek, magamnak pedig egy "lájtos" kis szósszal. 4. nap nekem gyümölcs, ilyenkor ők valami nagyon-nagyon finomat kapnak. Mivel majdnem ugyanazt eszem amit ők, nem vesz igénybe sok időt, hiszen nem keveset dolgozom. Meg sem tehetném. Egyébként nekem azt mondták, sose hagyjam abba a fogyózást, mert azóta mindig nagyon finomakat kapnak. Az én husinapomat pédául nagyon várják!
1010. addry
2007. okt. 13. 07:56

Sziasztók.

Nincs elegetek még a jobbnál jobb, diétából.

Ha nincs családja az embernek még be is lehet tartani.Arra gondoltam ,hogy közösen hozunk össze egy olyan diétát ahol nem kell külön főzőcskézni a családnak, és magunknak.'Hétköznap 1400kcal hétvégén 1800kcal.Ebéd legyen közös, a többit mindenki ,maga kedve szerint ossza be.

Ha valakit érdekel, ossza meg ötletét , véleményét.

1009. d.cila
2007. okt. 13. 00:47

Válasz a mandula kérdésre: orvosok mondták akkor nekünk, hogy a családi genetikai hajlamot a kövérségre, felerősíti a mandulák kivétele, megváltozik a szervezetben valami és azért voltam hízékonyabb. Végülis mindegy, a lényeg egy gyerek azt eszi amit eléraknak, ha maceráltak a súlyom miatt, hogy ne egyek annyit, sírvafakadtam és ettem még egy tányér mézes-cukros-kakaós tejbegrízt vacsorára!!! És innentől elindult az oda-vissza súlyharc.

DE ennek most vége. Most már több eszem van, most ha durcás vagyok direkt hangosan ropogtatva eszek egy nagy sárgarépát!!!

2007. okt. 12. 18:51
Tegnap lereszeltem az almát nagylyukú reszelőn, megszórtam fahéjjal, ez volt a tizóraim. Annyira finom volt.! Ha még nem próbáltátok, próbáljátok ki.
2007. okt. 12. 18:37

Szevasztok!


Én 4 kilóval születtem, megvan a mandulám és sovány sosem voltam. Nem hiszem, hogy összefügg. Talán inkább az életmód.

2007. okt. 12. 12:27
En 2,6 kiloval szultettem es nem vettek ki a mandulamat. MEg mindig megvan. Ennek ellenere egesz eletemben, mar az ovodaban is dagadt voltam. Szerintem nincs osszefugges.
1005. c469e38f6f (válaszként erre: 1003. - D.cila)
2007. okt. 11. 22:47

Szia,


én 4,2 kilóval születtem ,szintén 6 évesen vették ki a mandulámat,és mindig nehezen híztam úgyhogy sztem ennek semmi jelentősége.

2007. okt. 11. 21:14

A mandula miért függ össze a súlynövekedéssel??

Azért kérdezem mert nekemis kivették és én utána lettem pufi gyerkőc... de nem tudtam hogy összefüggésben van...

1003. d.cila
2007. okt. 11. 20:37

Sziasztok! Nekem azóta magas a súlyom mióta megszülettem /4,3kg/, 6 évesen kivették a mandulámat és azóta a diétáról szól az életem. Sajnos én stresszevő vagyok, vagyis ha nyüzsis az élet körülöttem, képes voltam rosszullenni a megevett kajától és azt sem tudtam mimindent "zabáltam" be.

Csak akkor tudok fogyni ha igazán magammal törődöm és kizárok minden kajára ugrasztó dolgot. Vagyis agyilag toppon és én vagyok a "központ". Minden napi ténykedés az én diétámhoz igazodik, még acsalád is, legalább is addig amíg megszokom az új életmódot.

Mivel tudom hogyan stoppolhatom a súlyemelkedést így a 8 hónap alatt 2002-ben leadott 30kg-ot 2évig tartottam és csak 20kg jött vissza.

Most újra -30kg a cél és remélem tartani is tudom majd. Üdv,Cila

2007. okt. 11. 13:34

Sziasztok!

en a 90 napost csinalom. De ezt mar mondtam. Masodszor. Eloszor 15 kilo lement, de nem csinaltam vegig. A masodik honap utan abbahaggytam.

Most vegig csinalom. Es hihetetlen, de meg a szenhidrat nap utan is kevesebbet mutat a merleg! Csak ajanlani tudom mindenkinek. Magas sulynal nagyon latvanyos.

1001. arboc (válaszként erre: 992. - Bernibej)
2007. okt. 11. 08:03

Ez nagyon normalis

Nem lattal meg nagy bajban levo embert csontta fogyni? Az idegallapot sokat szamit

A nyugodt kiegyensulyozott emberek pedig sokkal konnyebben hizik

Most mi mit csinaljunk, ha le akarunk fogyni? Idegezzuk magunkat?

Hat szerintem nem.

En peldaul mar unom a szakmamat.

Es oregedek is ki belole

Ebbol kifolyolag nekifogtam tanulni. Az igaz, hogy kemenyen.

Es nem fogjatok elhinni! Az utolso heten ettem rendesen. Igaz, sort nem ittam. az eredmeny igy is 3 cm derekboseg csokkenes.

2007. okt. 11. 07:19
Sziasztok!
999. c38e379cec (válaszként erre: 996. - Bernibej)
2007. okt. 11. 07:19
A férjem egész életében legalább háromszor annyit evett, mint én és 58 kg! Én majdnem két hónap diéta után 93, és életemben nem voltám egy zabálós. Egyetlen gyengém volt a fagyi, de azt ugye nem eszik az emberlánya állandóan.
2007. okt. 10. 22:35

én tudom magamról hogy a lelkemet etetem bármi bajom van zabálok

hiába probáltam mást csinálni helyete nem ment már listám is volt

hogy evés helyet mit csináljak

most tényleg eldölt fejben hogy le kell fogynom és megy

eddig mindig ugy éreztem hogy büntet a sors hogy nem ehetek meg bármit

de most már nem bánom hogy nem zabálhatok

sokkal jobbakat eszek mint akik bármit ehetnek

ha valamit megkivánok meg is eszem persze beillesztve a diétába föleg édességet kivánok de eszek norbit meg diabetikus édességet

997. Henie
2007. okt. 10. 21:00

Furcsa amugy, en pont forditva mukodok.. Nalam a fogyas az lelki allapot kerdese.. Amikor boldog vagyok (minden teren lelkileg, csalad,szerelem, baratok), akkor ha zabalok is fogyok.. Viszont ha nem.. akkor fogyozhatok, de ha nem eszek 1 hetig semmit, akkor is hizni fogok...

Aztmondtak ez azert lehet, mert ha felek, akkor a szervezetem is fel, es elkezd raktarozni.. Tudatosan befolyasolhato.. Ha viszont boldog vagyok, akkor nincs mitol felnem, nem szorongok es akkor potyognak a kilok..

Ugyhogy akarki akarmit mond, en akkor is hive vagyok annak, hogy minden fogyokura csak akkor lehet teljesen sikeres, ha elobb szellemileg tisztaba tesszuk magunkat..

De amugy egy tok egyszeru pelda:

ha felkelsz reggel es belemosolyogsz a tukorbe es azt latod "atya uristen, mar megint nem mostam tegnap hajat es ez az undorito felso van csak kivasalva es raadasul a parom is celzott ra, hogy csinalni kene vmit magammal" akkor meg a gatya is nehezen gombolodik ossze..

Viszont ha ugy nezel a tukorbe, hogy "huuuu, azta, jo bozotos a hajam, de mindjart egy kis tupir csodakra kepes es meg a pasik is imadjak, raadasul kiprobalom az uj parfumom meg ma kivasalom a cuccokat amik mar 1 hete ott varnak ra, es a ferjemnek dobok egy bucsupuszit mikozben mosolyogva kilepek az utcara.." lazan lemegy ezzel a gondolattal is mar 1-2 cm:D

Jo eleg szelsoseges pelda, de fo a lelki egyensuly es a boldogsag!!!

2007. okt. 10. 20:39
Nem tudom mi okozza, de az tuti, hogy nem olyana szervezetem mint az atlagembernek. Ott vannak pl a kollegaim. Szinte grammra ugyanannyit esznek mint en. NEm mozognak tobbet. Megis az o sulyuk nem valtozik en meg hizok mint a malac.
2007. okt. 10. 19:16

Sziasztok,


stresszhelyzetben a szervezetben megnő a kortizol szintje.Ezt a hormont az emberi szervezet, akkor bocsáltja ki, amikor stressz alatt áll.A stressz lehet betegség, nagy hőmérsékletkilengések, vagy pszichikai behatások. Persze ez így nem teljesen igaz, ugyanis ez a hormon nagyon fontos a szervezet működésében szinte minden szinten.

Amikor a szervezet kibocsáltja a kortizolt az elkezdi lebontani az izomban található fehérjéket és ezáltal aminósavakat szabadít fel. Ezek az aminosavak ezután a májba kerülnek ahol glukózzá vannak átváltoztatva amit a szervezet mint energiaforrást használhat fel. Ez a leírt folyamat megemeli a vércukorszintet, amiáltal az agynak elegendő glukóz áll rendelkezésére, mint energiaforrás. Ugyanabban az időben a szervezet többi szövete a hormon hatására csökkenti a glukóz felhasználását, mint energiaforrást. A kortizol szintén megemeli a zsírsavak kibocsájtását a zsírsejtekből, amit az izmok használnak fel, mint energiaforrást.

Fentiek miatt lehetséges, hogy amikor bajod volt, lefogytál,aztán amikor minden rendben, visszahíztál.

994. c38e379cec (válaszként erre: 992. - Bernibej)
2007. okt. 10. 18:48

Szevasztok!


Amikor valami bajom volt lefogytam, aztán amikor minden rendben ment visszahiztam.


Aztán keményen fogyóztam, odafigyeltem a kalóriára, szénhidrátra, leadtam a kilókat, és amikor kicsit nem figyeltem oda, mit eszem már vissza is jött a duplája.


Most lefogytam pár kilót. Nem tudom meddig jutok el, még egy tizest szeretnék leadni. Remélem sikerül! De azt elhatároztam, bármi is lesz, utána is figyelek az étrendemre. Csak igy tudjuk elérni, hogy ne legyünk.......vizilovak.


Én sem szeretném, hogy amit kemény munkával ledolgozok pár hét alatt újra visszajöjjön. Már megint.


Szóval szerintem önfegyelem!!!


Szerintem nekünk van!



És akarat!



Hát az is van! Akkor meg mi baj történhatne velünk!


Pusszancs

2007. okt. 10. 17:11
Namost ennyire uncsi es nyalas voltam, vagy csak mindenki a Nagy fogyas forumon nyomja? :)))))
2007. okt. 10. 15:33

Sziasztok,


Elore is bocsi, hogy hosszu leszek, de hatha nektek is jo valamire amit most leirok.


Ma olyat csinaltam amit meg soha. Leirtam egy papirra a sulyom, eves lebontasban attol kezdve amikor eloszor eltert a normalistol. Aztan melle irtam az eletem nagy negativ esemenyeit.

Teljesen elkepedtem az eredmenytol. Mintha eddig vak lettem volna. Olyan mintha a rossz dolgokbol valo kiut lenne a fogyas az eletemben. A hizas az ezt koveto nyugodt, kiegyensulyozottabb periodusokban van. Nem ertem.


Mintha a sajat melypontomat azzal probalnam elfeledni es sikeresnek erezni magam, hogy lefogyok par kilot. Aztan a fogyassal elert eredmeny helyrehozza a leki egyensulyomat es utanna megint "szabad a vasar"! Ezutan zabalos periodus ami elegge hosszu is lehet. Johet minden ami hizlal, mert ugye "megerdemlem", "ez nekem jar mert elviseltem a sok szornyuseget"! Nem is emlexem, hogy az ilyen idoszakokban aggodtam volna a sulyom miatt, mintha nem is szamitott volna. Aztan buntudat periodus, a hizas megall. Ezutan jonnek a fogyokuras probalkozasok, 2 kilo le , 3 fel. Majd az egesz kezdodik elorol.


Eredmeny: legalabb ugyanannyi , de altalaban tobb jon vissza mint ami lement. Sot a visszajott kilok mintha az evek mulasaval hatvanyozottan novekednenek.


Mit tegyek, hogy ha most leadok 20 kg-ot akkor ne jojjon vissza 40 helyette?

991. arboc (válaszként erre: 990. - Picur33)
2007. okt. 10. 14:01

Asszem valahonnan a kozepetol lattam. Ahol kezdtek huzni a terepjarot. De tenyleg gyatra.

Foleg a szalonnas otlet.

De a pofa hanyatvagott: 14 es fel kilo egy het alatt? Nem semmi! Egy ket litres palack viz sulya naponta! Ez letezik?

990. picur33
2007. okt. 10. 10:27

Sziasztok!

Néztétek a tegnapi adást?

Szerintem nagyon gagyi volt a műsor. Semmit nem mutattak. Sem azt, hogy mit csináltak, sem azt, hogy mit ettek. Kiváncsi voltam, hogy miből maradtam ki, de nem láttam semmit. Még a következő részt megnézem és ha az is ilyen lesz akkor inkább a másik csatornát választom. De a játékosoknak szurkolok. Sikerüljön nekik a "Nagy Fogyás".

2007. okt. 10. 07:27

Sziasztok!

Nem jelentkeztem egy idő óta, mert a fiam szobáját festettem ki, pakoltam, takarítottam. Nem kell mondanom, hogy meló az volt és van vele rendesen. Ma még a nyílászárókat átkenem és a függönyét megvarrom, kimosom és felteszem. Na és közbe valamit kell főznöm a fiúknak, mert ma gyümölcsnapom van.

2007. okt. 9. 18:35

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! Nekem ma zöldségevős napom van. Megfőztem magamnak azt a zsirégető alaplevest, amit itt találtam a Hoxán. Nem volt hozzá sok bizodalmam, de nagyon kellemeset csalódtam. Finom volt.

Akinek belefér a diétájába és még nem ismeri feltétlenül próbálja ki! Este kezdődik a show, remélem nem lesz gáz! Nekik és nekünk is MINDENT BELE!!!!!!

2007. okt. 9. 11:53

Sziasztok Lányok!


Két hét punnyadás után végre 0,5 kg-val mutat kevesebbet a mérleg! Igaz, most a Level-t csinálom, lehet, hogy a szervezetem már megszokta a húst, pedig abból sem ettem sokat. Lényeg, hogy újra megindult. Az egy hónap alatt 10 kg Norbi könyvet sajnos nem kaptam meg. Gratulálok az eredményekhez és Cila után szabadon ölelés, puszi, mosoly :o)

2007. okt. 8. 22:06
A 2 het szabadsag tenyleg nem sok, igy sokkal jobban jarsz. A takaritassal pedig rengeteg kaloriat egetsz, mert nagyon sokat mozogsz. Szoval duplan nyersz.:)
2007. okt. 8. 21:54

6 ora az idoeltolodas. Most delutan 4 van.

Takaritani fogok jarni egy csaladhoz. Nagyon orulok neki, mert sokat fizetnek (120 dollar/nap) es hetvegen nem kell dolgozni.

Olyan munkat akartunk, amit nem ugynokseg kozvetit es nincs bejelentve. Igy a csaladdal meg tudom beszelni, h mikor menjek szabadsagra. Ha hivatalosan dolgozom, akkor az elso 5 evben csak 2 het szabadsag jar.

Sokat keresgeltuk, de ez tunik idealisnak. Orulok.

984. 594345bdb2 (válaszként erre: 982. - 8b68ade120)
2007. okt. 8. 21:49

Gratulalok a munkahelyhez!:) Mit fogsz dolgozni?

Most nagyon gyorsan meg fogod tanulni a nyelvet, ezt tapasztalatbol mondom.

Sok sikert kivanok hozza!:)

En is szoktam lenni ejjelente (ha nem tudok aludni dolgozok inkabb)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook