Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házastárs halála esetén, hogyan kell a közüzemi számlák átírását intézni? fórum

Házastárs halála esetén, hogyan kell a közüzemi számlák átírását intézni? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 24. 09:45
Mindent lehet online, scannelt iratok becsatolásával.
8. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2023. aug. 23. 17:07
7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2023. aug. 23. 15:04

10 hónapja halt meg a férjem, mindent telefonon intéztem, meg email-ben.

Gáz, víz, villany, szemét, biztosítás.

Telefonon mindent elmondanak, küldik amit ki kell tölteni.

Vagy levélben, vagy email-ben küldtem vissza.

2023. aug. 23. 13:51
10 éve hagyatékátadó végzés, földhivatal tulajdoni lap bejegyzése kellett. Szerintem nem sokat változott. Szolgáltatók honlapján elérhetők a tájékoztatók. Távfűtő cégnél halotti anyakönyvi kivonag+nyilatkozatlakcímkártya. yízművek hagyatékátadó végzést, vagy tulajdoni lap másolatot kér.
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2023. aug. 23. 12:04

Személyesen.

Halotti anyakönyvi kivonat, az új tulajdonos lakcímkártyája.

4. globus (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2023. aug. 23. 11:54
Pontosan így. Nálunk sem kértek óraállást. Az leginkább akkor kell, ha eladás, bérbeadás történik.
3. globus (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2023. aug. 23. 11:52

Szia! Részvétem a barátnődnek.

Nekünk egyenként kellett végigjárni a szolgáltatókat, halotti anyakönyvi kivonattal. Jó, ha tud vinni egy számlát, amin szerepelnek különböző szolgáltatóazonosítók. Ezekre a helyekre általában lehet foglalni online időpontot.

Ha nem szeretne postai levélszámlákkal bajlódni, akkor egyidejűleg kérheti, hogy emailben küldjék.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2023. aug. 23. 11:52

Részvétem!

A halotti anyakönyvi kivonatot (fénymásolat is) és a saját szem.ig-et vigye magával. Az utolsó számlát és annak befizetését igazoló csekk, vagy bank kivonat.

Ami fogyasztás azóta volt, (Óra-állást is vinni!!!) akkor azt ott fizeti kp, és azok után minden további nélkül átírják.


Vannak városok, ahol nem kell az utolsó fogyasztást fizetni, a mi városunkban anélkül nem írták át.

2023. aug. 23. 11:45

Sziasztok, kedves barátnőmnek meghalt a férje.

Le tudná nekem írni valaki, hogy a mindenféle közüzemi dolgokat, amik a férj nevén voltak eddig, hogy kell a barátnőmnek a saját nevére átiratni?

Kerestem neten, de nyilván rosszul csináltam, mert egyértelműen sehol nem találtam. Gondoltam legalább ennek kiderítésével segítenék neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook