Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a közüzemi számlák interneten történő fizetéséről és az interneten történő fizetésről?Nincs benne semmi veszély? fórum

Mi a véleményetek a közüzemi számlák interneten történő fizetéséről és az interneten történő fizetésről?Nincs benne semmi veszély? (beszélgetős fórum)

2011. dec. 7. 12:24
Áramot fizetem neten, semmi gond vele eddig.
19. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2011. dec. 7. 09:58

Evek ota nem fizetek csekken, csak online utalassal. Sok szamlat (mobil, internet, stb.) is eleve elektronikus formaban kapok, szepen mappakba vannak rendezve a postafiokomban evekre visszamenoleg. Egyes bankoknak (itt legalabbis) statisztika szolgaltatasa is van, szepen kiirja-kirajzolja, hogy mire mennyit koltesz altalaban. Nem vagy idohoz kotve, ha ejjel 1kor jut eszedbe befizetni a csekkeket, akkor ejjel egykor adod le a megbizast, es utaljak a kert idopontra (azt is meghatarozhatod, hogy ne azonnal, hanem par nap, vagy akar het mulva utaljanak)Nem beszelve arrol, hogy a postai/banki befizetes 2,30 EUR, az online banki utalas 0,4. Havi 10-15 csekknel mar nagyon nem mindegy :) Az online csekket szepen kitoltod a gepen, ugyanugy, mint a papirt kezzel, nem nagy ordongosseg.

Summa summarum, imadom, legjobb dolog a vilagon, es ahogy mar masok is irtak, 2012-t irunk lassan, ideje modernizalodni ;)

18. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 15. - 190fd934c1)
2011. dec. 6. 22:40

bemész a bankba, kötsz egy olyan szerződést, amiben online bankolás is van.

otthon belépsz az adott bank online felületére, kiválasztod az átutalás menüpontot, beírod az adatokat és ennyi.

2012-ben sárgacsekkezni, mikor van internet is:)))

csak legyen jó tűzfal és vírusirtó is a gépen, amit online pü-i műveletekhez használsz, az ördög nem alszik.én évek óta így fizetek, semmi gond nem volt, külföldre devizát is pikk-pakk tudok utalni. és belföldön pl nekem az utalás ingyenes.

17. Lysiantus (válaszként erre: 14. - 190fd934c1)
2011. dec. 6. 16:08
Először is bemész a bankodba és kötsz egy szerződést, hogy kezelhesd a számláidat elektronikusan.
2011. dec. 6. 16:02
eddig minden rendben volt, pedig már nagyon rég így fizetjük
2011. dec. 6. 16:01
Be írom h pl EON vagy hogy????
2011. dec. 6. 16:00
És h kell nekik el utalni nem értem?????
2011. dec. 6. 15:57
Én nem inkább a csekk,abban jobban bízok!!!!
12. Lysiantus (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2011. dec. 6. 15:56

Szia!

Én is jobban szeretem a netes utalást, mit a postán a sorbanállást.

2011. dec. 6. 15:47
Én kb.másfél éve tértem át az internetes befizetésre.Imádom azóta is és áldom az eszem!!! Meguntam ugynais hogy mire az egyik csekkel eljutottam a postára,már a ládában volt a következő.A postán való sorbanállástól meg egyszerűen megőrülök.Nincs nekem arra időm,hogy hetente fél órát álljak és várjak.A netes befizetés gyors és biztonságos,még soha nem volt problémám vele.Az email címemre is kapok folyamatosan visszaigazolást ha megtörtént a befizetés tehát ha kell évekre visszamenőleg bizonyítani tudom,hogy mit mikor fizettem be.Most hogy külföldre költöztem,szintén nagy segítség a netes utalás,mert így nem kell senkit megkérnem hogy otthon adja fel a csekkjeimet.Én mindenkinek csak ajánlani tudom...
2011. dec. 6. 15:19

Én szeretem a számláimat magam befizetni. Sajnos előfordult már több szolgáltatóval is, hogy utólag jött azzal, hogy hátralékom van és nekem kellett bizonyítanom, hogy nincs! Jó, hogy még megvoltak a csekkjeim. De a folyószámlás fizetéssel csak fél évre visszamenőleg tudok bizonyítani. Ha pedig én utalok interneten keresztül és valamit nem jól csinálok, annyi! Volt már nálunk úgy, hogy mi elutaltuk az összeget, erről meg is volt a számlatörténetben a nyom, mégis követelte a szolgáltató, be kellett fizetnem újból! Arról nem is beszélve, hogy tételenként külön utalási díjat von le:(

Amúgy az internetes vásárlással kapcsolatban pozitív tapasztalataim vannak:)

2011. dec. 6. 14:18
Mi már hosszú évek óta minden közüzemi számlát és egyéb utalásokat is a neten intézünk. Soha nem volt ezzel problémánk. Kényelmes, és szerintem biztonságos is.
2011. dec. 6. 14:17

ja bocsi, netről? uhh félreértettem. :S

Itt se vagyok! :D

2011. dec. 6. 14:16

Nincs vele gáz. 1 éve kártyáról fizetünk számlákat. Vagyis minden hónap 10.én leveszik.

A számlakivonaton is rajt van. Eddig nem csaptak be minket.

2011. dec. 6. 14:15
En mindent a neten fizetek, paypal-om 6 eve van, nagyon megbizhato es biztonsagos, csak jot tudok elmondani rola. Es eddig nem volt gondom a neten valo szamlafizetessel sem.
2011. dec. 6. 14:14

Szia!


Mi Díjnetezünk (kártyával fizetünk, nem Paypallel) és nagyon szeretjük. Kényelmes, gyors, nem kallódik/felejtődik el/rongálódik meg a csekk :)


Paypallel én elégedett vagyok, párszor használtam külföldi vásárlások során, szerintem olyan biztonságos, ha nem biztonságosabb, mint ha kártyával fizetnél bárhol.

2011. dec. 6. 14:13
Sok rokonom használja,már évek óta így fizetnek sárga csekket,mindent...elég biztonságos lehet,az egyikük ebben a szakmában dolgozik,tudja mit csinál :)
2011. dec. 6. 14:12
Közüzemi számlához nem kell paypall. El kell utalni eseti megbízással az összeget, a számla sorszámát be kell írni a megjegyzés rovatba. Nincs nagyobb veszéje, mint annak, hogy ellopják a tárcád.
2011. dec. 6. 14:11
Ez attól függ, hogy Te utalod a pénzt vagy pedig leemelik a számládról.
2011. dec. 6. 14:08

Sziasztok


Ismét egy nagyon fontos kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.Mostanában nagyon sokat hallok olyan híreket,hogy már mindent lehet fizetni interneten,köztük a közüzemi számlákat is,sőt úgy tudom,hogy már internetes számlavezetés is létezik.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy mi a véleményetek erről?Biztonságos ez?Nem élhetnek vissza az adataimmal?És a Paypal rendszerről mit kell tudni?Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.

Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook