Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlőm el van maradva a közüzemi számlákkal, kb.300000 Ft-tal. Mit lehet tenni? A szolgáltatókkal én vagyok szerződésben. fórum

Albérlőm el van maradva a közüzemi számlákkal, kb.300000 Ft-tal. Mit lehet tenni? A szolgáltatókkal én vagyok szerződésben. (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 27. 10:16
A lépcsőházban lakom,tehát észrevétlenül nem tudnak lelépni
29. 9cf0020815 (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2011. márc. 24. 12:07
Igen normális esetben így történik,ha helyben laksz.
2011. márc. 24. 12:00

Több ismerős is ad ki lakást úgy, hogy havonta elkérik a közüzemi díjat (is az albérleti díjjal együtt) és ők maguk fizetik be.


Nem tudom utólag segít-e valakin, de hátha van akinek még jól jöhet.

27. 9cf0020815 (válaszként erre: 26. - O.melinda)
2011. márc. 23. 19:00
És,ha addig lelépnek,nem tudom,hogy visszaolvastál-e az enyémek olyan titokba mentek ki Kanadába,hogy senki nem tudott róla.
2011. márc. 23. 18:48
Távhős.Ma kiderült,hogy,több,mint 400.000 a tartozás.Szeptemberbe kiköltoznek,ha rendeztek mindent.Áprilisig adtam haladékot.Állítólag rendőrséggel lepecsételtethetem a lakást és mindent benne kell hagynia
25. 9cf0020815 (válaszként erre: 24. - Farah)
2011. márc. 23. 14:38
Távfűtéses,vagy gázos a lakásod? Az enyém távhős,és a téli hónapokban bizony még 30 ezer is van a fűtése:-(
24. farah
2011. márc. 23. 14:31
Sajnos én is megjártam az albérlőkkel. Én kifizettem helyettük végül a tartozást, de ügyvédhez fordultam, jövő hónapban lesz a tárgyalás. Most örököltem egy panellakást, eladni nem tudom, kiadni meg nem merem, mert nem éri meg a sok idegeskedést. Talán egy út lenne járható, amit valaki említett : az elején átiratni a nevükre az összes közüzemit. Ha komoly az albérlő, akkor megérti. Ha meg link, akkor inkább be se költözzön.
23. arrival (válaszként erre: 21. - 9cf0020815)
2011. márc. 23. 12:44

Az biztos, hogy nagyon nehéz jót találni!

Nálunk voltak egyszer egyetemisták, a annak a vég az lett, hogy a szomszédok feljelentették őket, állítólag égő dolgokat dobáltak ki az ablakon. Ezeket elküldtük.

Utána egy közvetítőn keresztül találtunk egy külföldi egyetemista lányt, ő évekig ott lakott, soha nem volt gond. Szerencsénk volt nagyon.

2011. márc. 23. 12:39

Nagyon sokan vannak így,mint mi, de a profik olyan jó benyomást tudnak kelteni amikor kiveszik a lakást. Első hónap után kezdődött a hazudozásuk.

Az ügyvédünk szerint nagyon régi a törvény, és védi az albérlőket. Sajnos!

21. 9cf0020815 (válaszként erre: 17. - Arrival)
2011. márc. 23. 12:38
Igen csak én Győrben lakom,A lakásom meg Miskolcon van.Megbíztam egy nagyon kedves "barátnőmet"....Tudod mekkora telefonszámláim voltak?Szóval egy év alatt 3 bérlő volt...Az elsőt egy hónap után,a másodikat fél év után küldtem el. Az utolsó csak fél évig lakott,de nem fizetett semmit.Hiába könyörögtem,hidd el minden rendben van.....Azért csak ennyit kértem,hogy a rezsit kitudja fizetni,de az utolsó 2 hónapban már azt sem fizette,mert a vízvezetéket javítani kellett,persze nem csináltatta meg.
20. arrival (válaszként erre: 18. - Menta76)
2011. márc. 23. 12:34

Igen, igazad van, ilyenkor a tulaj kerülhet bajba ha önkényesen bemegy és kirakja a cuccait.

Emlékeztek, volt egy ilyen film is. Mikor nem bírták kirakni az albérlőt, és a végén ők költöztek el.

19. terek (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. márc. 23. 12:33

nem kellett volna rájuk bízni a fizetést. el kellett volna kérned a rezsi pénzt és neked kellett volna befizetned, ha meg nem tudtak fizetni, annyi haladékot adni nekik ameddig a kaukciót eléri a tartozás aztán mehetnek.

igaz már sajnos ez mindegy :(


nem tudom, hogy mit lehet tenni, a mi lakásunk előző tulaja ugyan így járt aztán el akarták árverezni a lakást, így gyorsan ár alatt eladta nekünk amiből kifizette a tartozást. nem tudom, hogy az albérlőktől végül sikerült visszaszerezni valamennyi pénzt

2011. márc. 23. 12:32

Mi is így jártunk, most folyik a pereskedés.

Mi mindig aláírattuk velük, hogy adott napig mennyivel tartoznak ( kirészletezve hogy gáz, víz, villany stb ).

Villanyt nem lehet kiköttetni, de a gázt igen! Ez is egy megoldás. Vagy ha nem fizeted be a számlát, akkor kikapcsolják autómatikusan.

Mi kikapcsoltattuk a tv- és az internetet.

Ha van szerződésetek akkor szerezz egy ügyvédet és az majd mindent elintéz.

Nem rakhatod ki a cuccaival együtt, mert az önbíráskodásnak számít, és beperelhet ezért téged, és ha ő pert indít akkor addig bent maradhat a lakásban amíg annak nem lesz vége. Ez meg hónapokig eltarthat.

Sok sikert!

17. arrival (válaszként erre: 14. - 9cf0020815)
2011. márc. 23. 12:31

Hát jó olcsón kiadtad a bútorozott lakásod. :(

Nekünk is volt albérlőnk régen, a számlák hozzánk jöttek, de havonta mentünk a pénzért és a számlák díjáért is, így ebből nem volt gond.

2011. márc. 23. 12:30

Mivel a te neveden van, neked kell fizetned!

Ha hivatalosan adtad bérbe polgári peres eljárást tudsz indítani.

2011. márc. 23. 12:30
En Ausztriaban lakom berelt lakasban, es ott minden közüzemi szamlanak a sajat nevemen kell lennie!!!!! Gondolom hasonlo okok miatt!
14. 9cf0020815 (válaszként erre: 6. - Cooltim)
2011. márc. 23. 12:25
Semmit nem tudsz tenni,sajnos.Nekem bútorozott lakásom volt kiadva,és meglépett Kanadába.Üres lakást hagyott az utolsó poharamat is elvitte...Beáztatta az alsó szomszédot,penészes lakást kaptam vissza.... nem tudok mit csinálni.A felhalmozott közüzemit nem tudom kifizetni,eladni nem tudom a lakást,szóval várhatom a végrehajtót.Ja havi 10000-ért lakott:-(
13. Panni58 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. márc. 23. 12:25
szerintem igyekezz, mert ha végrehajtóhoz kerül a dolog a szolgáltatótól (aminek a határidejét most viszik le talán 30 napra), akkor Te kerülsz nagy bajba. gondolom nem akarod, hogy elárverezzék a lakást.
12. HLivia (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. márc. 23. 12:25
miért nem írattátok át a nevükre? Akkor most nem neked lenne tartozásod
11. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. márc. 23. 12:24
Miért kellett addig várnod míg ennyi összegyűlt?
2011. márc. 23. 12:23

Kauciót nem kértetek? Ha van szerződésetek, -gondolom van, akkor fordulj ügyvédhez, és ha el akar költözni, írass alá vele egy papírt,hogy ismerje el a tartozást. Bár ezt kétlem, hogy aláírja majd.

Fizetési meghagyás jó ötlet, csak ha ismeretlen címre költözik, elhúzódhat évekig.

Sok sikert!

2011. márc. 23. 12:22
és még most rúgd ki, mielőtt nagyobb lesz.
2011. márc. 23. 12:22
szerintem semmit. :(
2011. márc. 23. 12:20

Hivatalosan tudsz intézkedni HA rendesen, szerződéssel van ott az albérlő, tehát adót fizetsz utána. Ilyenkor az önkormányzatnál tudnak segíteni mit lehet tenni.


Ha enélkül van ott, akkor kemény dió, csak magadtól tudod elrendezni...

2011. márc. 23. 12:20
Mi kiköltöztettük, hagyott ott a lakásban egy-két dolgot, mint mosógép ilyesmi. De ezzel nem lettünk sokkal előbbre.
5. Glória2010 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. márc. 23. 12:19
A szolgáltatók rajtad fogják követelni. Amit tehetsz, hogy indítasz egy fmh-t a bérlő ellen, majd pedig kidobod. Ha előbb dobod ki, akkor félő, hogy nem fogod tudni, hogy hova költözött, és nem tud jogerős lenni az fmh.
2011. márc. 23. 12:19
Mi is így jártunk kb. egy éve. Sajna semmit nem tudtunk tenni. Max. polgári peres úton talán lehet kezdeni valamit. Nekünk nem volt "kedvünk" pereskedni és ezt sok albérl kihasználja. :-((
2011. márc. 23. 12:19
Huhh.. s ez most derült ki???? :-O
2011. márc. 23. 12:18
Zárat cserélsz a lakásban és amíg nem fizet a cuccai nálad maradnak... nézz utána nem tudom pontosan de van valami ilyesmire lehetőséged.
2011. márc. 23. 12:16
Albérlőm el van maradva a közüzemi számlákkal, kb.300000ft-al.Mit lehet tenni.A szolgáltatókkal én vagyok szerződésbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook