Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés vagy élettársi kapcsolat? fórum

Házasságkötés vagy élettársi kapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
4. 3d956aa820 (válaszként erre: 3. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 09:58
Igen, ez valóban így van. Egy ismerősünk korábban hitelügyintéző volt, ő mesélte, hogy ha valaki pl. egyedülálló, akkor magasabb kockázati kategória, magasabb nettó jövedelmet kell igazolni. Szóval valóban megkönnyítené, de nem feltétele a közös hitelnek a házastársi kapcsolat.
3. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. jan. 19. 09:43
igen, megkönnyíti a hitelfelvételt általában.
2017. jan. 19. 09:39

Azért kötnék házasságot, mert nekem ô kell tokkal-vonóval a szeretteimmel együtt örülve, nem pedig azon filozofálnék, hogy kapok-e hitelt így vagy úgy, meg csinos ruha a templomban.

Nekem rossz érzés volt a soraidat olvasni.

2017. jan. 19. 09:30

Sziasztok!

Párommal 3 éve együtt élünk, most várjuk első babánkat. Egyenlőre albérletben lakunk, de nyáron szeretnénk elkezdeni lakásokat nézegetni, és jó lenne ha az év végére tudnánk venni saját lakást. Kicsit megállt a tudományom ott, hogy nem tudom így kapnánk e közös hitelt? Nézegettem azt is hogy közjegyző előtt ha teszünk nyilatkozatot hogy együtt élünk akkor az hivatalos okiratnak számít. Viszont ott is szükségünk lesz két tanúra, illetve azt olvastam az önkormányzat honlapján, hogy ennek a díja 25 ezer ft. Megnéztem a házasságkötést is, ott elvileg úgy van, ha hétköznap hivatali időben megyünk be, két tanúval akkor ingyenes. Viszont ez kicsit távol áll tőlem. Tudom hogy később megtarthatjuk a templomi esküvőt a vendégekkel, csini ruciban. De első házasságunk lesz, szeretném ha szépen lenne megrendezve. Nekem sokat jelentene. Szóval a kérdésem, hogy a házasság megkönnyítené a hitel felvételt, vagy így is ugyan úgy felvehetjük kettőnk nevére?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook