Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági szerződés: igen vagy nem? fórum

Házassági szerződés: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
87. Pné Veronika (válaszként erre: 82. - Fhybi)
2010. júl. 23. 17:28
:-))))
86. mandulacska2 (válaszként erre: 84. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:24
Ja, és a törvény adta lehetőségek nem "szegény" és "vagyonos" kategóriákban gondolkodik, hanem mindenki számára egyforma lehetőségeket biztosít. Egy porszívót is be lehet foglalni, vagy egy hi-fi tornyot is, ha épp valakinek úgy tetszik a kedve.
85. mandulacska2 (válaszként erre: 84. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:22
Miből veszed, hogy én szegény vagyok? Attól , hogy nem Budapesten élek, nem vagyok vidéki. Tőlem a vagyonosok azt kezdenek a pénzükkel, amit akarnak. Én a fórum kérdésre reagáltam, és a nem mellett voksolok. Az meg hogy más mi mellett, az az ő dolga.
84. lisa65 (válaszként erre: 83. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 17:20

Ez a szerződés nem a szegényeknek szól, ha nem vetted volna észre!

Ez annak akinek van valamilye, márpedig az ilyen emberek élnek is vele és nem sértődnek meg ezen egyáltalán! Persze vidéken ez nem nagyon van még, de itt Pesten a vagyonosok között igen is létezik!

Én 24 évesen maradtam özvegyen, a párommal mindent a 0-ról kezdtünk, de addigra mire szegény meghalt meg volt mindenünk. És bizony nem adtam volna oda senkinek és semminek sem!

83. mandulacska2 (válaszként erre: 81. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:13
Már bocs, nekem nem fáj a fogam senki vagyonára. Én megdolgozok azért, ami nekem kell. Nem szándékozom elválni, nem azért házasodtam össze azzal , akit szeretek. És nem vagyok annyira fiatal, és van tapasztalatom az életben. Azért, mert nem vagyok 40, vagy 50 és nem keserített meg az élet, attól még lehetnek elveim és nem fogom azért megmásítani, mert más rám akarja eröltetni. Unokatestvérem kifejezetten módos, mégis eszébe se jutott, hogy külön házassági szerződést kössön a feleségével , aki szegényebb. És szépen élnek. Van két kisgyerekük. Szerintem meg ez inkább azoknak a heppje, akik annyira el vannak telve a vagyonukkal, hogy azt hiszik, mindenki el akarja venni tőlük. Nem minden a pénz. Nekem ha arra kerülne a sor, inkább hagynám a francba, már csak a büszkeségem miatt is, nehogy már egy kurvának tartsanak.
82. fhybi
2010. júl. 23. 17:09

Na akkor azt javaslom senki ne kössön házasságot, csak simán össze kell bútorozni azt csá!!!

Akié a lakás az fogja és kirakja a másikat, ha megunta. Probléma letudva.

81. lisa65
2010. júl. 23. 17:07
Nekem meg az gyomorforgató, hogy a másik vagyonára fáj a foga annak akinek nincs!
80. lisa65 (válaszként erre: 79. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 17:06

Nincs igazad! Ha a Te lakásod menne oda annak a pasinak akivel ugyan mondjuk három évig boldogan éltél, akkor Te azt jogosnak tartanád? És szivesen oda is adnád neki? Fiatal vagy és tapasztalatlan, nem mentél még keresztül olyan dolgokon amik bizony érthetővé teszik ezeket a dolgokat.


Igenis ha valakinek van vagyona, arra ne fáljon a másik foga! Márpedig ha nem irja alá a szerződést, mert úgymond sértőnek találja akkor abban sem bizik, hogy ez a házasság örökre szól! Akkor meg miről is beszélünk? Nekem sem kell az övé, de neki sem kelljen az enyém! Ez erről szól! Mindig azok sértődnek meg ezen, akiknek nincs! Akinek van az természetesnek veszi, hogy az a sajátja és igy is marad!

79. mandulacska2 (válaszként erre: 78. - Lisa65)
2010. júl. 23. 16:59
de akkor minek kötök egyáltalán szerződést, ha nem a pénze érdekel, és válás után miért lenne erre szükségem. Bocs, de akárki akármit is mond, nekem ez gyomorforgató. Oda is az anyagiakat viszik, ahol keresnivalója sincs az egésznek. A házasság nem arról szól, hogy kibiztosítom magamat, nehogy véletlenül kipécézzenek velem. Akkor már rég nincs bizalom. Az ilyen házasságoknál mindig ott van. De ha mégis. Nekem az ilyen nem kell.
78. lisa65 (válaszként erre: 77. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 16:52

Ha szereted a párod és ő is téged, akkor egy életre együtt maradtok és nem lesz szükség soha a házassági szerződésre. Igy nem értem miért vagytok ellene! És szerintem ha mind a két félnek van vagyona ott ez nem is kérdés.

Ott lehet csak ez a kérdés akinél a pénz valamilyen formában dominál!!!!!

Hiszen válás után mi közöm a férjem vagyonához, csak ahhoz amit együtt hoztunk össze.

77. mandulacska2 (válaszként erre: 40. - Lisa65)
2010. júl. 23. 16:35
Csak akkor ugye a házasság nem a szerelemről, hanem pénzügyekről szólt. Anyagiak egyesítése, stb. A lány apja és a férj ill. annak a családja között. Az nem a fiatal pár között történt.
76. mandulacska2 (válaszként erre: 37. - Lisa65)
2010. júl. 23. 16:34
Én nem akarok elválni. Ha összeházasodok a párommal, nem arra apellálok, hogy el fogok válni x év múlva. Még ha meg is történik, a köztes időszakban nyilván közösen fizeti a férj és feleség a számlákat, lakás felújítás, egyebek.
75. MMea
2010. júl. 23. 16:09
Nem. A házasság előtt szerzett névre szóló vagyon azé akinek a nevén van, a házasság után pedig már közösen szerzettnek számít. Eszembe nem jutott volna házassági szerződést kötni, meg sem fodul a fejünkben, hogy külön.
2010. júl. 23. 15:54
Igen!
73. Ncilány (válaszként erre: 70. - C445ab939a)
2010. júl. 23. 15:53

Köszi hogy megírtad, fontos infó minden benne van.

És a bizalmatlansághoz szerintem nincs köze..

72. fhybi (válaszként erre: 71. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:53
Valahol lentebb már írtam, hogy ez az egész szituáció függő. Én csak felvázoltam egy pár lehetőséget, amikor nagyon rosszul járhat valaki, válás után. Természetesen én sem gondolom azt, hogy ha valakinek saját lakása, háza autója van, azt csak úgy felezze meg valakivel, de akkor igen is foglalkozni kell azzal a dologgal is, hogy a másik ne kerüljön a híd alá. Magyarul törődni kell egymással, még akkor is, ha nem működik már a házasság.
71. lisa65 (válaszként erre: 68. - Fhybi)
2010. júl. 23. 15:47
És ha szereted, és együtt maradsz vele egy életre, akkor nem mindegy, hogy van-e szerződés vagy nincs?
2010. júl. 23. 15:40

A házassági szerződés azon dolgok egyike, amely gyakran képzi viták tárgyát.


A házassági szerződés jogát a jogalkotás már jó ideje biztosítja, bár sokak tetszését mégsem nyerte el, mondván csak olyan párok kötnek szerződést, akiknek a kapcsolata nem bizalmon alapul.


Talán, ha jobban átgondoljuk, mit is takar a szerződés lényege, a mi véleményünk is megváltozik majd. A házassági szerződés egyik félnek sem okoz kárt, viszont megvédi az embert az esetleges jövőbeni gyermek-elhelyezési vitáktól és anyagi nézeteltérésektől. Számoljuk csak meg hány olyan válásnak voltunk vagy vagyunk a szemtanúi a környezetünkben, ahol az egyik fél a másikat minden vagyonából kiforgatta, vagy hosszú pereskedés után a gyermektartási díj kötelezettsége sem született meg!


Természetesen mindenki a házasság vég nélküliségében reménykedik, a holnap titkát azonban senki sem ismerheti. Hiszen például életbiztosítást is kötünk, ez mégsem azt jelenti, hogy holnap már meg akarunk halni. Manapság, amikor a kapcsolatba lépő pár tagjainál eltérő anyagi különbségek mutatkoznak, kimondottan ajánlatos szerződést kötni. Az elkedvetlenítő válási statisztikák is hasonló óvatosságra intenek bennünket, a házassági kor kitolódása miatt pedig több vesztenivalónk lehet.


Váláskor sajnos a túlnyomó többség hajlamos a rosszindulatra, kapzsiságra, és senki sem akarja a hosszú évek kemény munkájának eredményeit egy esetleges tiszavirág életű, kudarcba fulladt házasságért feladni.


Aki házassági szerződést köt, korábban megszerzett vagyonának bebiztosítása mellett lényegében azt akarja, hogy a házasságkötéssel a családjogi törvény értelmében automatikusan életbe lépő vagyonszerzési közösség korlátozottan vagy egyáltalán ne érvényesüljön. A szabályozás szerint ugyanis minden, amit a pár a házasságban szerez, közös – kivéve azt ami valamelyikük különvagyonához tartozik. Ha a felek között nem készült házassági szerződés, akkor a törvény betűje szerint kell eljárni.

A törvény szerint a házasság megkötésével a házastársak között vagyonközösség keletkezik, így minden, amit a házasság alatt szereznek, közös tulajdonuk lesz.


Tehát nem a kapzsiságunk mutatója, ha házassági szerződést szeretnénk kötni párunkkal, hanem csak fel szeretnénk készülni a váratlan fordulatokra, nehogy a jólétből hirtelen kifosztottan padlóra kerüljünk. Az anyagi biztonság és gyermekeink jövője pedig kétségtelenül mindegyikünk számára mérhetetlenül fontos.

69. Zsanetta (válaszként erre: 65. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:38
tényleg igaz??
68. fhybi (válaszként erre: 65. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:37
De elolvastam, de ha egyszer ezt fontosnak tartotta valaki, akkor öt év múlva miért ne tartaná még fontosnak?
2010. júl. 23. 15:37

Mi nem vagyunk házasok,de a lombik miatt kértek élettársi papírt ami a közjegyző állít ki és olyan mintha házasok lennénk,ugyanazok vonatkoznak ránk is mit a házasokra.

Mi írunk is szerződést miszerint én nem tartok igényt sem a lakására ,sem az autójára,az ingók közösek.

Bele mentem ,mert ez így volt a helyes,ő az akié a lakás,ő fizeti a törlesztőjét és az autót is ő vette.

Akkor én mi jogon követelhetném tőle.

Persze gondolom a lakás dologban más helyzet lesz ha lesz közös gyermekünk.

Én nem tartom hülyeségnek,sem számítónak,csak szimplán tisztába teszik a dolgokat a későbbiekre.

Nem lesz veszekedés ezen ügyekben.

És ez nem a szerelemről szól,vagy a nem megbízásról,szimplán arról hogy az ember nem szeretné elveszíteni azt amiért ő vagy a családja küzdött.

66. Pné Veronika (válaszként erre: 48. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:37
Akkor kell még csomót is kötni a zsebkendőre, hogy nehogy elfelejtsék... :-)))
65. lisa65 (válaszként erre: 60. - Fhybi)
2010. júl. 23. 15:34
Nem olvastad végig, 5 év után automatikusan megszünik a házassági szerződés, ha nem irják alá újra!!!!!!!
2010. júl. 23. 15:34
Igen!!
63. Ncilány (válaszként erre: 48. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:33
5 évenként hitelesíteni??
62. lisa65 (válaszként erre: 58. - 37403e3af4)
2010. júl. 23. 15:32

Hát sajnos ez nem ilyen egyszerű!

Amúgy meg ha Te dolgoztál meg egy lakásért, vagy épp a szüleid és elváltok akkor nem hiszem, hogy az a másiknak járna. Viszont ha a kocsit közösen vettétek akkor annak a fele már jár!

Ez sajnos pont arra való, hogy ne érjenek pofonok a válás során. És ez most mindegy, hogy nő vagy férfi az illető! Szerintem igenis egy jó kapcsolat alapja (pont ezzel bizonyitják egymásnak, hogy szeretik egymást és nem csak a pénz miatt vannak együtt) ha egy ilyen házassági szerződést kötnek egymással.

2010. júl. 23. 15:30
Szerintem nemsoká nem lesz ez már téma. Ha igy folytatja Magyarország, elég sok csupasz popsi lesz, úgyhogy az ügyvédeknek egyre kevesebb efféle szerződést kell majd irniuk. A pénz megrontja az embert (ez az én véleményem). Javitok: a sok pénz. Elveszti a lelkét, más az értékitélete az ilyen embereknek. De amúgy nekem nem is kellene olyan pasi, aki ufff, de pénzes. Azokkal csak a baj van, nem az én világom. Jó nekem az én csupasz popsijúm.
60. fhybi (válaszként erre: 57. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:29

Pont ez a gond! Mert ha együtt kell összeszedni, akkor senki nem kerül a híd alá válásnál.

De ha nem kell már megteremteni, mert megvan? Akkor sutyiba gyűjtögessen az illető lakásra, hátha elválunk felkiáltással? Nagyon hülye szitu.

2010. júl. 23. 15:28
Vagy az is lehet hogy a házassági szerződés egy "biztosíték" arra hogy az ember 100-szor meggondoljon egy válást :)
58. 37403e3af4 (válaszként erre: 50. - Lisa65)
2010. júl. 23. 15:27
Nem tudom, attól függ. Vannak-e pl gyerekek, hogy 5 éven túl válunk vagy sem... Biztosan nem örülnék ha elvinné annak a lakásnak a felét ami az én tulajdonom teljes mértékben, de szerintem meg lehet egyezni úgy hogy jó legyen... pl enyém a lakás, övé az autó, ilyesmi... sajnos a válásnál nem tudják félretenni a dacot az emberek, ezért nem tudnak megegyezni. Persze lehet hogy én sem lennék különb.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook