Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági szerződés: igen vagy nem? fórum

Házassági szerződés: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
117. fhybi (válaszként erre: 115. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 22:16
Szerintem nincs házassági szerződésük, így talán nem lesz a leányzó hontalan, és akkor tuti maradnak nála a lurkók, mert nagyon klassz anyuka. De attól is megnyugodtam, hogy ha esetleg volt is szerződésük, apukának akkor is kell, hogy gondoskodjon lakhatásról anyuka és a csemeték számára.De ebben az esetben ez így igazságos. Szerintem! :)
2010. júl. 23. 22:11

Én úgy tudom, hogy a házasság előtti vagyon sosem lesz közös, csak amit a házasságban szereznek.

De amúgy a válaszom egyértelműen: igen.

115. mandulacska2 (válaszként erre: 114. - Fhybi)
2010. júl. 23. 21:25
Szerintem se fogják tőle elvenni a gyerekeket. Párom szülei akkor váltak el, amikor 7 éves volt. Az anya alkoholista volt, és most is az, és mégis nála hagyták a gyereket. Ez esetben mondjuk szerintem rosszul döntöttek. Mivel a te barátnőd rendesen nevelte/neveli a gyerekeket, biztos, hogy nála hagyják.
114. fhybi
2010. júl. 23. 20:18

Nagyon léleknyomorító az egész folyamat. Szegény leányzó nagyon igyekszik, hogy a gyerekek ne lássák rajta a feszkót, és ne érezzenek sokat az egészből.

Nekem ez a lehetőség a gyerekekkel csak ennek a fórumnak a kapcsán jutott eszembe, de hála meg is nyugtattatok kicsit.Én mindenesetre igyekszem mellette lenni, és segíteni neki.Még az elején vannak szerintem az egész tortúrának.

2010. júl. 23. 19:07

Mikor mi váltunk,munkanélküli voltam és albérletben laktunk.Közös vagyon nem volt,azon nem ment harc,de fiamat első tárgyaláson még úgy nyilatkozta,hogy szeretné ő nevelni és ezeket hozta fel indoknak.A bírónő kérdezte tőlem,tudom e bizonyítani,hogy képes vagyok gondját viselni fiamnak.Mondtam,ha kell,tudom hogy a barátaim és a nővérem bármikor segít.Utána azt mondta ex előtt,ha szeretne pereskedni apa a gyerekért,akkor én ügyvéd előtt nyilatkoztassak le két embert aki vállalja,hogy segít ha kell.

Bár nekem szerencsém volt,az ügyvédnő nagyon anya párti volt.

De ha anya semmi kirívó dolgot nem követ el,és nem veszélyezteti a gyerekeket (márpedig gondolom egyik sem áll fenn) akkor nincs miért aggódni,mert a törvény mellette áll.Sajnálom viszont azért,ami lelkiekben várhat rá.

112. lisa65
2010. júl. 23. 19:00
Nem veszekszünk, beszélgetünk!
2010. júl. 23. 18:57
Hej-haj ne veszekedjetek :))
110. lisa65 (válaszként erre: 109. - Fhybi)
2010. júl. 23. 18:46

Azért nem ilyen a törvény sem, ameddig csak lehet az anya kapja meg kivéve ha bizonyitja a férj, hogy nem képes a gyerekek ellátásra. De gondolom ez nem áll fenn, hiszen eddig is vele voltak a gyemekek!

Az a baj, hogy ez egy kemény harc lesz, és nagyon függ attól, hogy milyen a férj, sajnálom szegényt.

109. fhybi (válaszként erre: 108. - Lisa65)
2010. júl. 23. 18:27
Olyan nem történhet meg, hogy a gyerkőcöket a férfinek ítéli a bíróság, mert ő tudja biztosítani a jó hátteret? Már persze ha igényt tart rá. Mondjuk elég vérmes, harcos bosszúálló típus, pedig ő ment félre.
108. lisa65 (válaszként erre: 107. - Fhybi)
2010. júl. 23. 18:23

Azért a gyermeknevelést is munkaként veszi figyelembe a biróság! Úgy hogy nem minden úgy van ahogy azt a drága férjecske elképzelte! Irtam csak lehet, hogy nem volt érthető, hogy lakást kell vennie a családnak és azzal fizeti ki a feleségét a hosszú évekért, vagy pénzt kell adnia és abból tud venni lakást.


Igaz sajnos a többi dologhoz már semmi köze, hogy miből és hogy rendezi be, stb.

107. fhybi (válaszként erre: 106. - Lisa65)
2010. júl. 23. 18:20
Nem hiszem, hogy van szerződésük, bár sosem kérdeztem. De azért kíváncsi lennék, ha lenne, akkor mi történne a gyerekekkel. Hiszen a feleségnek akkor semmi köze nincs a házhoz.Gyakorlatilag albérlet, mer szülei már nincsenek. Tényleg ilyenkor mi van?
106. lisa65 (válaszként erre: 104. - Fhybi)
2010. júl. 23. 18:14

Sajnos a válások nagyon csúnyák tudnak lenni!

Gondolom hogy hosszabb ideje házasok és akkor ha nincs szerződés minden közös! Amúgy meg ha nem egyeznek meg a biróság mindent meg fog felezni! Csak idő és ideg kérdése.

Majd ki kell fizetnie a feleségét, vagy venni neki egy másik lakást és oda viheti a gyerekeit.

105. mandulacska2 (válaszként erre: 103. - Lisa65)
2010. júl. 23. 18:05
Nem én akartalak meggyőzni, te akartál engem, hogy mennyire dicső a házassági szerződés intézménye. Én ezzel nem értek egyet. Ettől te még nyugodtan köthetsz. Én nem kötöttem, és nem is fogok.
104. fhybi
2010. júl. 23. 17:59

Csúnya disznó dolgok tudnak előfordulni a házasságban anyagi ügyekben. Az én barátnőm 4 gyermeket nevelgetett otthon, főállású anyaként. Aztán jött a válás, ahol megkapta a képibe, hogy mit akar, nem is dolgozott. A gyomrom kifordult a sztoritól. Ja bocsi azt hozzá teszem, hogy a férfi házában élt a család, ami házasság előtti szerzemény volt. Most megy a harc.

Tudod lisa, ha attól félnél,hogy elveszted a gyermekeidet, mert nem a te házad, mérlegre tennéd, vagyon vagy gyerekek.

103. lisa65
2010. júl. 23. 17:54

Ismétlem önmagam!!! :)))


Ezt már túltárgyaltuk, még az elején!

102. mandulacska2 (válaszként erre: 100. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:50
Mielőtt hozzászóltam volna, elolvastam az egészet. Nem mondok véleményt addig, amíg nem tudom az előzményeket.
101. mandulacska2 (válaszként erre: 97. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:50
Mi mielőtt összeházasodtunk, mindkét fél áldozott a lakásra. Az is akinek a nevén van, az is, akinek nem, de felújítások, törlesztő, rezsi, stb.
100. lisa65
2010. júl. 23. 17:49

Na nem vitatkozom tovább, olvasd el elejétől kezdve az egészet!


Én nagyon örülök neki, hogy van ilyen lehetőség és akinek vagyona van az kössön is szerződést, hogy válás esetén maradjon is ez a vagyona!

Ha meg nem válnak el, akkor boldogok lesznek azért, hogy erre a szerződésre soha nem volt szükgésgük bebizonyitották egymásnak, hogy mennyire szeretik egymást!

99. o.andi
2010. júl. 23. 17:48
igen
98. mandulacska2 (válaszként erre: 97. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:48
Arra reagáltam, amit kérdeztél. Hogy házasság előtt volt e vagyona. Van ilyen is, hogy házasság előtt van vagyona. Hajléktalan nem hiszem , hogy házassággal foglalkozik.
97. lisa65 (válaszként erre: 95. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 17:47

vagyona mindenkinek van: kisebb-nagyobb. A hajléktalanoknak persze nincs.


Ezt irtad, most meg azt, hogy van ilyen is!

96. lisa65 (válaszként erre: 92. - Cippora)
2010. júl. 23. 17:45
Én is igy gondolom!
95. mandulacska2 (válaszként erre: 94. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:42
Miért ne lehetne? Van ilyen is.
94. lisa65 (válaszként erre: 91. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 17:40
Mikor házasságot kötnek akkor van vagyonuk? Mert most erről van szó! Nem a már meglévő házasságokról!
2010. júl. 23. 17:39
A vagyon fogalmába egyébként a javak között a bútorok is beletartoznak, telek stb, nyaraló.
2010. júl. 23. 17:39

Én nem ítélem el,sőt támogatom,ha egyik vagy másik fél jelentősen több vagyonnal rendelkezik.


Nincsen ebben semmi.Nagyon sok válás van sajnos.Elővigyázatosnak kell lenni,mégha hülyén is hangzik,meg persze reménykedik az ember,hogy egy életre szól.


De ha mégsem,akkor nincs cirkusz,mert minden le van fektetve.

2010. júl. 23. 17:36
A legtöbb embernek bármilyen formában is, vagy legalább is soknak, van lakása. Az ingatlan. Vagyonnak számít.
90. lisa65
2010. júl. 23. 17:35

Hogy lenne már mindenkinek vagyona? A személyes holmi az nem vagyon, az ingóság!!!!


Ha meg csak egy porszivót és hifit akar betenni a szerződésbe akkor meg még hülye is, mert ezért nem is keveset kell fizetni!

89. mandulacska2 (válaszként erre: 88. - Lisa65)
2010. júl. 23. 17:32
vagyona mindenkinek van: kisebb-nagyobb. A hajléktalanoknak persze nincs.
88. lisa65 (válaszként erre: 86. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 17:31
Márpedig ez egy vagyon szerződés, akár tettszik akár nem!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook