Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja-e valaki, hogy meglévő, de szocpolra szerződést nem kötött lakásra baba születésekor igényelhető-e szocpol? fórum

Tudja-e valaki, hogy meglévő, de szocpolra szerződést nem kötött lakásra baba születésekor igényelhető-e szocpol? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 13. 09:49
Sajnos nem és ezt biztosan tudom mondani ,mert a fiamék esete is ilyen volt!
2009. febr. 2. 16:22
Az attól függ,hogy jogilag új-e a lakás. Miért nem vettétek bele a szerződésbe két gyermek vállalását (pl.) akkor a lehetőség nyitva lett volna, max hitelként kell 4 év múlva elkezdeni a visszafizetést (első gyereknél később azt hiszem)!!! Szerintem így, hogy megvan a lakás és nincs ilyen a szerződésben, akkor nem jár. Nekünk ezt mondták 4 éve. Mert ugye az akkor már használt lakás, ennyi erővel minden lakásra felvehető lenne. Én így tudom. Van olyan bank aki foglalkozik a szocpol lehívásával, pl. a CIB-bank.Ezt mi magunk derítettük ki anno, talán azóta jobb a helyzet.
2009. jan. 12. 08:01
[link] ez a fórum, egyébként az államkincstárhoz tartozik a szocpol, ott érdemes érdeklődni, elvileg egy banknak utalják ki az összeget, ahonnan felveheted. És úgy tudom, hogy a költségek jelentős százalékát kell számlával igazolni, hogy fel tudjátok venni... De kérdezzétek meg az illetőt a fórumon, nekünk is sokat segített..
19. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2009. jan. 11. 20:54
Igen van lakásvásárlási de ez más.:-)
2009. jan. 11. 20:47
De ha OTP-s lakás,akkor nyilván van rajta hitel!Vagy az más?
2009. jan. 11. 20:16

Én úgy tudom, (legalábbis ismerősömék így voltak)...

Anyukájától vették meg a lakást hitelre, rendes felértékelt áron, de mivel családon belül történt az eladás, nem lehetett igényelni a fotot

2009. jan. 11. 20:14
Új lakásra szocpol használtra fot(fiatalok otthonteremtési támogatása, ami a szocpol fele) életkor maximalizálva van!
2009. jan. 11. 20:08
Sziasztok!Én úgy tudom, hogy nem igen lehet ingatlan annak a tulajdonában (sem a párjáéban) aki szocpolt igényel, csak nagyon kis hányadban, mondjuk valamilyen öröklés révén.Továbbá kevesebb összeg jár, ha használt lakásra fordítjátok, mintha újra.A feltételek talán letölthetők a MÁkK oldaláról(nem biztos).
14. csipike4 (válaszként erre: 7. - Kakuk Jánosné)
2009. jan. 11. 20:05
Ha te is hitel nélkül szeretnéd igénybe venni,érdemes egy vállalkozót keresni az ismerettségi körödben aki megbízható,ugyanis a válalkozó megtudja neked előlegezni a kezdő költségeket,ugyanis a szocpolt csak utólag fizetik.
13. csipike4 (válaszként erre: 10. - Kakuk Jánosné)
2009. jan. 11. 19:57
Megtaláltama másik fórumot és december óta újra foglalkoznak ott a témával:Tudásbázis-Hol kell szocpolt igényelni?(Mivel hitelt nem szeretnék rá felvenni-melyik állami szervezetet kell megkeresni?)címszó alatt.Nagyon jó ötletnek tartom én inkább megérdeklődöm a MÁK-nál,az a biztos.A másik fórumon aztajánlották valakinek,hogy forduljon a Takarék Szövetkezethez ne bankhoz.Mi már azt is megpróbáltuk deamikor mondtuk,hogy hitel nélkül szeretnénk onnan is elhajtottak,pedig mi is úgy gondoljuk,hogy ez a pénz nekünk is jár!
2009. jan. 11. 19:48
nálunk párom rohangált minden után (épp nincs a közelben, nem tudom megkérdezni, melyiknél kellett igényelni:(
2009. jan. 11. 19:47
vagy az Államkincstárnál! Persze nem érdeke a banknak utánafutkozni a dolgoknak, hiszen neki ebből nincs pénze!
10. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 9. - Fbab8271ce)
2009. jan. 11. 19:47
Nagyon jó ötlet mert igazad van ez állami kedvezmény lenne talán a gyermeket vállalónak.Köszi
2009. jan. 11. 19:45
Talán önkormányzattól kellene megkérdezni, mi a teendő, mert elvileg a szocpol állami támogatás és nem banki...
8. csipike4 (válaszként erre: 6. - Danica16)
2009. jan. 11. 19:40
Engem is érdekelnehol találom azt a fórumot,mert egy hasonlót ugyan találtam de ott már hónapok óta nem járt egy lélek sem,ott olvastam arról,hogy a szocpol hitel nélkül is jár,csak mint ahogy írtad is épp ezért hajtanak el minden felőlről mert hitel nélkül nem tud hasznot húzni a bank.De akkor mit csináljak,hagyjam veszni azt a pénzt?
7. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 6. - Danica16)
2009. jan. 11. 19:30
Kérlek mondj valami bővebbet hogyan találom meg,Köszi !
2009. jan. 11. 19:28

van már egy szocpol-os fórum, és egy szakavatott hoxázó válaszolgat...


De elvileg hitelnélkül is jár, csak az nem üzlet a banknak...

2009. jan. 11. 19:24
Hűha,eddig nem valami biztató válaszokat kaptam.Tudjátok ez otp-s lakás ezen nem lehet bővíteni----esetleg ha szomszédot kiköltöztetjük .
4. csipike4 (válaszként erre: 2. - Illesne1976)
2009. jan. 11. 19:22
Amikor igényelted a félszocpolt mellé hitelt is vettél igénybe?Én hitel nélkül szeretném,ezért mindenhonnan elhajtanak,pedig úgy hallottam,hogy akkor is jár,meglévő házunkat szeretnénk bővíteni.
2009. jan. 11. 19:15
Én szerintem nem. Csak ha bővíted legalább egy szobával, vagy építkezel, vagy vásárolsz. De lehet megcáfolnak.
2009. jan. 11. 19:15
Meglévő lakásra is igényelhető, ha új lakás akkor mindenképpen, használt lakásnál viszont bővíteni kell egy szobával, és megkapod a félszocpolt, nálunk legalábbis így trtént.
2009. jan. 11. 19:11
Tudja-e valaki hogy meglévő de szocpolra szerződést nem kötött lakásra baba születésekor igényelhatő.e szoc-pol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook