Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság alatti különélés, gyerekkel fórum

Házasság alatti különélés, gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
49. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 47. - Liliom10)
2021. jún. 8. 11:53

Sajnálom. Remélem sokkal jobb életed van már!


Itt szerencsére nem olyan házasságról van szó. Apuka nem ver meg senkit.

48. liliom10 (válaszként erre: 46. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:53
Ne viccelj ! Apámnak semmi baja nem volt ! El se ismerte volna, pláne nem kezeltette volna magát ! Mindig mi adtunk okot arra, hogy úgy viselkedjen, ahogy. :(
47. liliom10 (válaszként erre: 45. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:51

Aki nem ilyen családban nőtt fel, az elképzelni sem tudja, milyen az élet ott ! :(

Soha semmivel nem generáltuk a veszekedést, egyikünk sem ! Mindig próbáltuk túlteljesíteni apám elvárásait, hátha aznap nem ordít és nem ver meg. De szinte naponta talált valamit, amibe belekötött. :(

Igen. Szegény gyerekek ! Felnőtt korunkban többször mondtuk anyánknak, hogy ezt nem lehetett volna megtennie velünk, mert más egy felnőtt, egy feleség, aki egyenrangú a férjével, de a gyereknek csak hallgatni szabad, visszabeszélni nem ! Egész életemre nyomot hagyott a gyerekkorom...:(

46. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 44. - Liliom10)
2021. jún. 8. 11:45
Az idegbeteg sem más. Azokat is kezelik gyógyszerrel a pszichiátriákon. De ebben a sztoriban nem egy pszichiátriai betegről van szó.
45. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2021. jún. 8. 11:42

Felőlem bárki elköltözhet bárkitől :)


Csak annyit jeleztem, hogy szinte biztos, hogy a balhékat kölcsönösen generálják. Ha pedig kölcsönös, akkor meg is lehet szüntetni ugye, de erre úgy néz ki nincs törekvés. Ő dolguk. Csak az a probléma van két gyerkőc is.... jobb lenne okosabban élni.

44. liliom10 (válaszként erre: 42. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:41
Nem mindenki elmebeteg. Szerintem apám idegbeteg volt, az más ! És csak az lehetett jó, amit ő mondott, senkinek egy szava sem lehetett, mert ő volt az úr a háznál ! Agresszív volt, rettegtünk tőle !
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:35
És az mit változtat? Ha a feleségnek olyan a temperamentuma, hogy csapkod, kiabál egy veszekedés közben, akkor húzza meg magát, és tűrjön egy rossz házasságban? Csak akkor van joga elköltözni, ha konfliktuskerülő típus, és nem áll bele a veszekedésekbe?
2021. jún. 8. 11:22
Amiről ti beszéltek azok pszichiátriai esetek. Elmebetegeknél, drogosoknál, alkoholistáknál nyilván előfordulhat bármi, de itt nem erről van szó, mert akkor szóba sem kerülne a közös felügyelet.
41. liliom10 (válaszként erre: 39. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:18

Nem ismerted apámat ! Ő pillanatok alatt minden apróságon úgy felhergelte magát, hogy már ordított is, és ütött, ahol ért. Főleg engem, az idősebbet, de a tesómat is, és anyám - ha védett minket, - ő is kapott néha.

Mi volt apróság ? Nem 1 mm vastagon kentem meg a kenyeremet a májkrémmel. Vagy : gyorsabban ittam meg a bögre tejet, mint azt ő elképzelte. Vagy : vittem haza egy 4-est az ellenőrzőben ( nem a bizonyítványban !)Millió oka volt rá... :(

És a folyamatos megaláztatás lelkileg... :( Az önbizalmam minimális lett. :(

40. NomNom (válaszként erre: 39. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:17

Éppen van, mert vannak pl alkoholista férjek akik hazamennek a kocsmából és egy kis verekedéssel eresztik ki a gőzt.

De itt nekem sem stimmel valami, ha nem lenne semmi egyéb a háttérben akkor tudná h semmi félni valója nincs attól h elvenné a férje a gyerekeket.

És balhézós, verekedős férjnek oda merné adni a gyerekeket hétvégére vagy akár megosztott felügyeletre? Érdekes...

39. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 36. - Bichi)
2021. jún. 8. 11:07

Nyilván nem kerek így a sztori. Valószínű vastagon benne van mindkét fél a balhékban is, csak egyszerűbb itt a férjet áztatni.


Persze biztos van olyan fórumozó aki elhiszi, hogy a feleség csak kedvesen szerényen várja haza a férjét, amire a férj minden előzmény nélkül kalapáccsal veri a konyhát. :DDD

Ilyen a mesében nincs..

38. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2021. jún. 8. 07:34
De igen, hidd el, ez sajnos így van. A jó magyar jogrendszer.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Bichi)
2021. jún. 7. 16:58

Örülök neki, hogy nem tudod elképzelni, akkor valószínű nem voltál még ilyen helyzetben!

:( de akkor ne írj ide, mert nem a hitetlenkedés érdekel és nem fogok bizonygatni semmit senkinek se. Én tudom, hogy mi történik itthon!

36. Bichi (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 15:43
Valami nem stimmel itt a storyban, félsz gyakorlatilag a férjedtől, de a gyerekeket nem félted tőle? Ezt én anyaként elképzelni sem tudom...
35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 7. 15:08

Az mi, hogy "Napi 10 testi fenyegetést kell bizonyítani tanúval"?

Napi 10x elverni az asszonyt tanúk előtt? Nemá...

34. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 14:29
A bíróság hoz ítéletet, akkor is ha másik fél nem akarja. De hidd el 1-2 tárgyalás után már ő is akarja majd. Ez általában így működik. Ügyvéd, papírok beadása legyen az első.
33. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 29. - NomNom)
2021. jún. 7. 14:27

Nem fognak adni!

Barátnőm most jár ebben a cipőben. Napi 10 testi fenyegetést kell bizonyítani tanúval, hogy kiadják a távoltartásit!

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - NomNom)
2021. jún. 7. 14:25
Ez megegyezés kérdése lehetne, hogy kinél mennyit. Nekem jó lenne az is ha 1 hét itt 1 ott, vagy 2 nap itt, 2 nap ott, a lényeg hogy hiába akar az egyik megegyezni ha a másik nem.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - NomNom)
2021. jún. 7. 14:23
Nem voltam rendőrségen, csak egyszer mondtam neki, hogy kihívom őket, s azt mondta nem fognak kijönni, és ki fognak nevetni, meg amugy mit mondok nekik, mert nem ért egy ujjal se hozzám. (Éppen csak a konyhát verte szét kalapáccsal) Tudom, hogy amíg nincs betörve az orrom és arról látlelet, addig szarnak az emberre. :(
30. NomNom (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 14:13
Mert teljesen megosztott lenne? Gondolom nem fogod a picit odaadni 2 hétre. A másik is túl kicsi ahhoz. Akkor meg te számítasz az elsődleges gondozónak és jár a gyerektartás. De igazából neked ezzel nem kell foglalkoznod mert a bíróság automatikusan megszabja majd az összeget.
29. NomNom (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 14:10
Ezt a rendőrségen elmondtad? Ha szólsz, hogy felted a saját és gyermekeid testi épségét mert már többször is megfenyegetett, kérhetsz távoltartást.
28. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 13:46
Menj ügyvédhez! Nem csak a papírok beadást segíteni, hanem, hogy mivel nem vágod magad alatt a fát!
2021. jún. 7. 13:41
Itt úgy érzem van 1-2 ember aki nem érti, de nyilván nem írtam le a teljes sztorit. Lényegében ha azt mondom el akarok vállni, de itt maradok, fogalmam sincs hogy mire számíthatok...volt itt már minden, alázás, törés zúzás, a személyes tárgyaim tönkre tétele, leköpés, éppen csak a verés nem, de azt mondja engem verni kéne. Na most, itt maradok és megvárom míg beveri az orrom, vagy elmegyek és onnan indul a "buli" . Ezért fontos kérdés ez a költözni vagy nem költözni. És nem én korlátozom a jogait.
2021. jún. 7. 13:32

Szia Anyuka!!


Amint,olvasom milyen helyzetben vagy csak sír a lelkem sok unokás nagyiként.Mert bizony ez nagyon nehéz neked a gyerekeknek, Hiába kicsik ők , mint a radar mindent éreznek, és érzékelik.

A férjed meg a leírásod alapján egy önző dög és semmiképp nem apának való, viszont szerintem sajnos , mivel vele értelmesen beszélni nem lehet.

Muszáj lesz beadnod a válást, hogy védve légy!

Ilyen kicsi gyerekeket mindenképp az anyjuknak ítélnek.

Persze jó lenne egy nagymama, vagy egy barátnő, aki segít neked.mert kemény küzdelem lesz.

25. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 13:22

Nem fogja tudni, ezen ne izgulj. A magyar jogrendszer még mindig inkább az anya mellé áll. Egy válás sajnos soha nem egyszerű menet. Menj el első körben egy ügyvédhez. Kérdezd meg, mik a jogaid lehetőségeid. Ezzel jársz a legjobban, akkor tisztában leszel mindennel és van aki képvisel!

Ez legyen az első lépés és ne a költözés! Beszéld meg az ügyvéddel!

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 7. 13:17
De senki nem akarja a jogát elvenni, én félek tőle, hogy ha el akarok költözni, ő akarja majd elvenni az enyémeket!
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 7. 13:14
Bocsánat, históriákat én nem gyártanék, pontosan az ő módszerei ezek!!! Nem is akarnám elszakítani őket, megegyezésre törekednék, de nyilván erre ő nem hajlandó. Házasság alatt lelépni...igen, mert tök jó úgy együtt élni valakivel, hogy megfélemlít, zsarol, hibáztat, tör, zúz ha ellent mondasz neki, csak sorolni ne kelljen...
22. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 12:22
Nem viheted magaddal a férjed engedélye nélkül...
21. cc7a88f96d (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 12:21

Ha ő magától le nem mond,akkor mindigis joga lesz a gyerekeihez.Ma már nincs az a szigor mint régen,hanem úgy veszik,hogy az apát ugyanazok a jogok illetik.Így hidd el a bíróság is amit majd kiszab,hogy minden második hétvége,illetve fele vakációk apánál.Az hogy te históriákat gyártassz,még nem bizonyítja azt hogy valóban alkalmatlan az apaságra.


Szerintem kösd fel a gatyád..

20. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 12:17

Az anyagiak nem számítanak,hanem q gyerekek érdekeit nézik.

Az pedig,hogy házasság alatt lelépsz..akkor viheti el őket amikor csak akarja és ameddig akarja.Nincs bírósági határozat.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook