Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság alatti különélés, gyerekkel fórum

Házasság alatti különélés, gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. Idhikai (válaszként erre: 106. - Liliom10)
2021. jún. 9. 13:49
Huhh, már az előszó is kemény. :/ (Köszönöm. Olvasom.)
108. liliom10 (válaszként erre: 107. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 13:28

Én aztán tudom, min mész keresztül !!! Sajnos, túl picik a gyerekek. Mikor nagyobbak, már tapasztalják, mit él át az édesanyjuk igazságtalanul, és óriási összetartás, szeretet van az anya és a gyerekek között, ami akkor nyílt, mikor nincs otthon a férj/apa.

Mivel a játszmázást a gyerekek még nem érzékelik ( a szeretetük megvásárlását ajándékokkal, magához édesgetéssel), ezért Neked ez nehezebb, mint nekünk volt, mert apám egyáltalán nem akart érzelmileg közel kerülni hozzánk. Neki az esett jól, ha félünk tőle. :(

107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Liliom10)
2021. jún. 9. 13:20
Ezt olyannak magyarázhatod, aki nincs benne nem érti, hogy lehet ez, "hogy lehet, hogy csak az asszonyt terrorizálja, ráadásul az aranyember mégcsak meg sem ütötte", biztos hazudik a nő stb. Hogy magyarázod el mikor órákon keresztül ordítoznak veled, szidalmaznak és hibáztatnak azért is hogy megszülettél, hogy az felér egy veréssel, csak külső nyoma nincs. Épp csak a lelkedet teszi tönkre, a pszichédet, aztán egyszer csak úgy gondolod tényleg, minek is vagyok a világon? Hiszen már addigra mindenkit még a gyerekeidet is elmarja mellőled, mindenkit ellened fordít és egyedül leszel gyengén, kiszolgáltatva a bántásainak. Mint egy ketrecbe zárt kutya aki akkor kap szeretetet ha úgy kívánja a "gazda" de ha olyan hangulata van akkor beléd rúg egyet. Előbb utóbb semmit nem csinálsz már, mert nem tudod a kéz, amely nyúl feléd éppen ütni, vagy simogatni fog e. És mivel már meg vagy edzve az "ütésekben" már arrébb sem mész csak tűröd és felszeded a morzsákat, amiket nagy kegyesen eléd hajít néha...
2021. jún. 9. 13:17

Dr. Morvai Krisztina : Terror a családban

[link]


Olvassátok el a hozzászólásokat !

105. liliom10 (válaszként erre: 78. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 13:07

Ez csak elmélet ! Ajánlom elolvasásra Morvai Krisztina : Terror a családban c. könyvét !!! Nagyon jól leírja, hogyan alakul a kapcsolat a boldog időktől a terrorig, megvan a pszichológiája !

Hiába vinnék el, apámnak is mondtak ilyet a családban, saját férfi rokonai is, anyám is. Azt mondta, hogy onnan kijön egyszer, de akkor " megnézheti magát " az illető, aki bejuttatta !!! Mindenki rettegett tőle !

Ha minket elvitt volna a gyámhatóság, mi lett volna velünk ? Tudjuk, milyen az élete az ottani gyerekeknek. Legalább így ott maradtunk az anyai szeretetben és a nagyszülőkében. Csak legvégső esetben megoldás a gyámhatóság, mert a gyerekeknek szeretet kell, és a saját családjuk !

104. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 100. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:53

Erre is csak azt tudom írni, hogy amikor elfogynak az érvek...

Majd jön, hogy velem még vitakozni sem érdemes ..stb.

Lehet, neked kellene segítséget kérni, elgondolkodtató, amikor mindenki h.lye körülötted, csak te vagy helikopter.

103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 97. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:52
Nem, én a helyzet javíthatatlanságát próbáltam felvázolni. Mi ketten együtt egy mérgező környezetet tudunk csak létrehozni, ahol megvan a mindkettőnk felelőssége. De jó ideje heti rendszerességgel hallgatom, hogy minden az én felelősségem ami rossz történt, a jó azzal nem kell foglalkozni. Így akarom nevelni a gyerekeimet szerinted? Hogy azt lássák hogy apa idegbeteg anya meg roncs együtt? Külön jól működünk ami a gyerekeket illeti. Mikor nincs itthon itt béke van és szeretet, ők is jól elvannak. Az ő dühe ellenem irányul, nem a gyerekei ellen...még. Ha majd olyat látok (bár tudnék kötözködni de az már szemlélet kérdése), ami átlépi a határt, vagy azt feszegeti ami a gyerek egészségét illeti, akkor teszek lépést, addig viszont nem tudok és nem is akarom apai jogaiban (de kötelességeiben sem) korlátozni. Viszont nem is engedhetem meg, hogy engem korlátozzanak!
2021. jún. 9. 12:50

F1-nek minden jót kívánok!


És elnézést, ha úgy érezte őt hibáztatom. Bár sehol nem írtam ilyet és nem is gondoltam.

101. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 99. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 12:48
Nem kell róla írni, csak úgy korrekt, ha nem csak az egyik felet hibáztatjuk.
100. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 96. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 12:46

Én látom feketén/fehéren a dolgokat..ja, és a nőkkel is biztos bajom van.

Hagyjuk.

99. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 97. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:38

De miért kellene a saját hibáiról írni?

Nem megjavítani akarja, ki akar belőle lépni és elmondta, hogy miért.

Nem hiszem el, hogy képtelen vagy felfogni.

98. liliom10 (válaszként erre: 86. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:37

Amikor egy házaspárt nem a szeretet, a kölcsönös megbecsülés, tisztelet, stb. tart össze, mert már minden elromlott köztük, akkor semmi értelme a további együttélésnek. Itt már nem lehet segíteni. Amikor nem viták vannak, ahol egyenrangú partnerek beszélik meg a problémáikat, hanem az egyik tör-zúz, és azt mondja, hogy " Téged verni kéne!" ott már fenyegetés van és félelem, az nem igazi kapcsolat, onnan ki kell(ene) lépni mindenkinek ! Én maximálisan házasságpárti vagyok, pláne, hogy kisgyerekek is vannak, de agresszív, nárcisztikus, pszichopata férfivel nem élnék !!!

Milyen segítésre, megoldásra gondolsz ? A szeretetet nem lehet parancsszóra visszahozni. Elveszett ! :( Én ezzel a férjjel már nem tudnék együtt élni. Ahogy apám nem javult meg, ő sem fog. :(

97. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 12:36

Eddig csak a férjed hibáiról írtál, de örülök, ha nem gondolod magad hibátlannak.


Szerintem kérjetek segítséget.

96. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 92. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:35

Senki sem mondta, hogy hibátlan, ezt megint Te képzeled bele. Nagyon sokan szülnek rossz kapcsolatba gyereket, ez is hiba nyilván. Nem kell pszichopatának lenni, rengeteg férfinak van dühkezelési problémája, ami a feleségen csattan. Nagyon közeli ismerősi körben van olyan férfi, aki rendszeresen bántja a feleségét szóban és akár tettlegességig fajul a dolog, a gyermekére sosem még csak kezet sem emelet, de még a hangját sem emelte fel.

Szídod a FI-t, amikor Ő csak azt a megoldást keresi, ami mindenkinek a legkevésbbé fáj. Joga van bármelyik félnek akár ok nélkül kilépni a kapcsolatból, itt pedig van bőven ok. Mi van akkor, ha belefáradt és nem akarja megjavítani? Simán lehet, hogy a férj is talál valakit, aki tudja kezelni ezeket a dolgokat és mindenki sokkal egészségesebb környezetben él? Ettől a mindenáron éljünk együtt dologtól falra mászok.


Az, meg külön nevetséges, hogy ennyire feketén-fehéren látod a dolgokat. Igenis becsülendő, hogy a FI külön tudja választani az ő kapcsolatát a férjével, és a gyerekek kapcsolatát az apjukkal.


És kérlek ne mondd, hogy semmilyen frusztrációd nincs a nők irányába, mert minden egyes szavadból ez árad.

95. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:34

Mondd csak, a te házasságodra hogyan hatott a gyermek érkezése? Hogyan élted meg a megváltozott élethelyzetet? Mennyit segítettél a feleségednek a gyerek körüli teendőkben? Hány nárcisztikus emberrel éltél már együtt? Mit vetettél be, hogy megmentsd a romokban heverő házasságod? Csak hogy értsem, milyen tapasztalatok alapján adod a tanácsot.


Mert akikkel itt vitába szálltál, azok mind saját, valós tapasztalat alapján írnak. Én bevallom, hogy nekünk nehéz volt, és jobban próbára tette a házasságunkat a baba érkezése, mint gondoltam volna. Amíg nem volt férjem, én is mindent tudtam a párkapcsolatokról, az asszertív kommunikációról, és a konfliktuskezelésről egy kapcsolatban. Aztán jött a valóság.

94. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 12:33

Sok éve csak abból állok hogy beismerem a hibáimat, változtatok majd mégis minden rosszabb.

Hol írtam, hogy hibátlan vagyok?

93. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 91. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 12:27

Nem írtam sehol, hogy miattad van minden. Tényleg nem tudtok olvasni???


Nyilván közösen rontottatok el valamit, de erről valamiért hallani sem akarsz. Oké. Csak akkor ne a férjedre írd, hogy nem ismeri be a hibáit. Ugyanolyanok vagytok.

92. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 87. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 12:25

Nem tudjuk mi az igazi probléma. Ezek (elköltözési szándék,fenyegetések,rongálás stb) következmények. valahol elrontották. Ráadásul szerintem nem is olyan régen, mert nagyon kicsik a gyerekek. Nemrég döntötték el hogy közös családot szeretnének stb. Szóval valószínű nem egy pszichopata a férj sem.


De! Egy erőszakos emberrel én sem lennék, igaz a gyerekeim sem engedném neki. Itt ugye nagyon nem erről van szó. Még az is lehet a nagyobbik gyerek a "dühöngő" apát választja és nem a hibátlan anyát.

2021. jún. 9. 12:23

Kedves Tamás!

Nagyon ismerős ez a hozzáállás, és az észjárásod. Kiragadsz dolgokat, kihagysz dolgokat, amiket írtam és minden út a végén oda vezet, hogy biztos kiérdemelten történtek azok a dolgok amik miatt tarthatatlan az együttélés. Hol szidtam én őt? Tényeket írtam, és azt hogy én állok állandó bocsánatkérésekből és amit lehetett változtattam, de mindig mindig magasabbra került a léc. Senki nem írt olyat hogy en mennék ő ellene, arra kértem tanácsot, hogyan védjem magam ha engem érne.

90. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 89. - PöttyösPanka)
2021. jún. 9. 12:15

Sehol nem írtam (gondoltam), hogy a F1 tehet mindenről. A férjről sem, h ő lenne az igazi áldozat.

Elképesztő hazugság ez is, de már nem lep meg.


Pont nem én látom ezt a sztorit fekete/fehérben.


Tényleg nincs értelme erről beszélnünk.

89. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 11:59

Nagyon érdekes a szemléleted, ha az itt leírtak alapján szerinted a FI rontott el mindent, miközben a férj az igazi áldozat.

Még egy utolsó érv, amit te természetesen szintén nem látsz: a FI elsősorban a gyermekei érdekeit próbálja meg védeni ellentétben a férjjel, aki csak a maga érdekeivel foglalkozik.

Most felfüggesztem a veled való társalgást, mert úgyis csak falra hányt borsó. Szép napot!

2021. jún. 9. 11:53

szia


Ha valóban nárcisztikus mentális beteg aférjed........egyből nyert ügyed van.Bizonyítani kell, hogy "normális kapcsolatra képtelenÍ", ha magától nem megy orvoshoz , a bíróság kötelezi.

És innen kezdve a láthatás is megvonható.

DE ügyvédi segítséggel kellene intézni.

87. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 86. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 11:53

De komolyan, szerinted együtt kellene maradnia egy férfival aki tör-zúz?

Teljesen mindegy, hogy miért, erre nincs mentség. Ez nem jellemhiba, ez probléma.

86. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 85. - PöttyösPanka)
2021. jún. 9. 11:48

Én jót nem olvastam tőle a férjről. Inkább ilyen kedves szavak hangzottak el vele kapcsolatban: törés, zúzás, megfélemlítés, zsarolás stb.

És ugye a narcisztikus személyiségzavar sem igazán pozitív jelző. Mindezt szakvélemény nélkül persze.


Neked lehet ezek pozitív jelzők, de a többség szerint nem azok. Én a megoldáskeresést sem látom. Nem is reagált arra mikor felvetettem keressenek valakit aki tud segíteni. Akivel mindketten szót értenek.

85. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 11:32

"A feleség csak szidja a férjét"


De hát nem szidja. Tanácsot és támogatást kért, hogy ki tudjon szállni egy számára és a gyermekei számára rossz helyzetből. Tömören leírta, hogy miért nem egyeznek a férjével, mert kérdeztük tőle. De egyáltalán nem kezdte pocskondiázni. Pedig hidd el, hogy ha átszakadna a gát, oldalakon keresztül tudná írni a sérelmeit. De nem ezt teszi, hanem megoldást keres.

84. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 83. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 11:11

Ez a velem kapcsolatos mondatod még talán igaz is.

Közelednek az álláspontjaink. :)

83. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 82. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 11:08
A lehető legjobb dolog, ami történhetett.
82. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 81. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 11:06

Azok lennének bőven, mert a fele hülyeség, a másik fele nem igaz. :)


A kedvem fogyott el sajnos. :(

81. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 80. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 11:01
Amikor elfogynak az érvek. :)
80. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 79. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 11:01

Annyi alaptalan hülyeséget írtál velem kapcsolatban, h nincs kedvem érdemben reagálni.


Puszi!

:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook