Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság alatti különélés, gyerekkel fórum

Házasság alatti különélés, gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
79. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 75. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 10:55

Hol?

Szerintem mindenki értette a mondandódat, hiába fogalmaztál kétértelműen.

Neked nagyon komoly frusztrációid vannak. Lassan 40 évesen minden hasonló fórumon mást sem hangoztatsz, hogy a férfiak hogy utálják a vitákat, a nő maradjon csendben, mert ha nincs vita, minden szép és jó. De a saját gondolatmeneted mentén arra nem gondolsz, hogy egy nő sem áll neki csak úgy vitatkozni a férjével, mert ez a hobbija (nyilván van ilyen is, de azért mindig van mögöttes ok). Elhiszem, hogy sz.r az élet, hogy megbántott egy nő, aki szerinted csak veszekedett veled, de tarts önvizsgálatot, és tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon ok nélkül? Én nem hibáztam semmit.

De teljesen mindegy, hogy ki kezdeményezte a vitát, a bútorok és egyéb tárgyak szétverése nagyon-nagyon nics rendben. És tudod mi a baj? Hogy a hozzád hasonló gondolkodású férfiak miatt még ezek a nők kezdik hibáztatni magukat, esetleg együtt maradnak a férfivel, amikor végre meghozták a döntést, hogy elváljanak.

A mérlegnek mindig két serpenyője van. Lehet, hogy vitát elindítani hiba, de az erre adott nem arányban lévő reakció még nagyobb hiba.

Menjél, keress végre magadnak egy nőt és ne a saját életed problémáit vetíts másra.

78. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 76. - Liliom10)
2021. jún. 9. 10:37
Aki csak úgy dühöng azok pszichiátriára valók. Kényszerzubbony stb. Lehet anno 60 éve nem kezelték az ilyeneket, de manapság elvinnék az ilyet. De minimum a gyámhatóság elvenné a gyerekeket. Itt ugye nem erről beszélünk, mert anyuka is közös felügyeletet szeretne (1 hét itt, 1 hét ott) ezzel az állítólagos minden ok nélkül dühöngő emberrel.
77. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2021. jún. 9. 10:31

Maradjunk annyiban nem tudjuk milyen hibáik vannak.


Azt remélem fognak tudni kommunikálni normálisan is, mert ez nekem innen messziről sem normális. A feleség csak szidja a férjét, a férj dühöng és kölcsönösen fenyegetőznek.

76. liliom10 (válaszként erre: 73. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 10:28

Örülj neki, hogy Te nem ismersz olyan embert, aki ok nélkül dühöng, és szétver ezt-azt, mert nem tanult meg óvodás korától uralkodni magán. Elképzelsz egy olyan világot, ahol valaki annyira kibírhatatlan, hogy miatta szét kell verni a konyhát vagy bármit. Ilyen is van.

De mivel apám ilyen volt, mint a fórumnyitó férje,elhiszem és tudom, hogy van olyan, akinek SEMMILYEN ok nem kell ahhoz, hogy felhergelje magát !!!

75. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 71. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 9. 10:20

Nem tudom miről beszélsz. Hol adtam én felhatalmazást az erőszakra?

Nem nekem kell szégyellnem magam. Én nem vádoltalak semmivel alaptalanul.

74. liliom10 (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2021. jún. 9. 10:20

Ráadásul sokszor nincs otthon hetekig, mikor messze dolgozik. Kipihenheti magát.

Csak próbálna meg 1 hétig ő lenni a 2 (kicsi és pici) gyerekkel,csinálhatná a háztartást és mindent, amit most a felesége old meg, a feleség pedig valahol a hegyekben vagy vízparton pihenne. Akkor kicsit megértené, mit jelent folyamatosan a 24 órás szolgálat egy családért.

73. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 70. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 9. 10:18

Annyi minden, de marha még nem voltam ezen a fórumon. Köszi! :)


Ha visszaolvasol láthatod a közös felelősséget képviseltem. Azaz a férfi is hibás. Még az is lehet sokkal jobban.

A "csak az egyik fél hibás mindenért" a fórumnyitó képviselte. Szerinte mindenről a férj tehet. Ő csak jót tett.

Az külön szépsége a sztorinak, hogy ezek után írja a férjről hogy nem ismeri be a hibáit és narcisztikus. Zsák a foltját. :DDD

72. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 10:05

Nyilván a FI sem tökéletes. De azért hatalmas különbség van aközt, hogy valakinek vannak hibái, és aközt, hogy szétveri a konyhát.


Én tudni vélem, hogy a FI-nek mik azok az eget rengető hibái: Pl. 15 perccel később van kész a vacsora, mint ahogy a férj hazaér. Vagy nincs időben elmosogatva. Esetleg ritkábban van szex. Persze az nem számít, hogy közben a FI hulla fáradt, mert rendezi a két kisgyermeket, a háztartást és a bevásárlást. Ráadásul kialvatlan, mert mindig csak ő kel éjjel a kicsihez. Közben meg a drága férj úgy gondolja, hogy ő a szerencsétlen áldozat, mert neki napi akár 9 órát is dolgoznia kell. Ezekután igazán nem nagy kérés, hogy amikor otthon bezuhan a fotelba, a feleség máris nyomja a kezébe a hideg sört. Amúgy is mit nyafog a feleség, hiszen egész nap otthon van, úgyhogy ráér minden házimunkára, és még pihenhet is.


Neked fogalmad sincs a való életről. El sem tudod képzelni, hogy mennyire megterhelő kisgyermeket nevelni. Valamint fogalmad sincs róla, hogy ezt az időszakot a nagyra nőtt csecsemő férfiak, akik még maguk sem nőttek fel, mennyire rosszul kezelik csak azért, mert most már osztozniuk kell a feleség figyelmén a gyerekekkel.

71. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 68. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 09:53

Szomorú, ha azt gondonolod bármilyen indok felhatalmazást ad bárkinek, hogy szétverje a konyhát.

Nincs olyan nézeteltérés, vita, SEMMI ami erre mentséget adna.

Az erőszakot és rombolást bármilyen formában legitalizálni a férfiak szokása.

A következő mi lesz? Visszaszól a feleség és Ő jön a konyha helyett?

Szégyeld magad!

70. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 62. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 09:47

Te mekkora egy marha vagy, komolyan.

100%-ban nem igaz? Férfiak nem hibásak semmiért? Lehet neked is hasonló gondjaid vannak.

Te nő vagy? Vagy honnan tudod, hogy alaptalan?

Éltél együtt nárcisztikusnak titulált férfival,aki szerinted nem volt az?

Vagy egy másik nárcisztikus férfi véleményére adsz csak?

De akkor minek is vagy itt?

Szerinted mindig a nők a hibásak. Persze úgy kezded a mondatot, hogy nem, de a végére még is ez jön le.

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 17:16
Nem, igazából ő tök oké!!!! Most hogy mondod, nekem is szét kéne verni valamit, ha nem egyezünk, akkor lehet, hogy én is tök oké lennék!
68. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 16:43

Tehát veled minden oké. A férjed pedig minden előzmény nélkül szokta szétveri a konyhát mert nem tud uralkodni magán. Értem.


Akkor én sem ajánlom a közös felügyeletet. Nem értem miért jó neked ha a gyerekek egy ilyen emberrel vannak.

2021. jún. 8. 16:15

Nem az én dolgom, hogy bizonyítsam, hogy mi baj vele, az a pszichológus dolga. Nem erre kell a bíróságon hivatkozni, hanem tényekre.

Egy önmagán uralkodni tudó ember széttöri a konyhát? Meg kéne várnom, míg az egész lakást töri szét? Vagy a gyereket, vagy engem? Akkor már van elég ok rá, hogy lépjen az ember?

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 16:12
Amit lehetett azt változtattam magamon az együttélésünk érdekében...mit sem számít, ezt ő mondja. Neki nem kell, mert ő tökéletes, ami jó az miatta van, amo rossz, az miattam. Jó kis jövőkép.
65. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 64. - PöttyösPanka)
2021. jún. 8. 15:26

Extrém esetekben valóban elég az egyik fél is a kapcsolat megromlásához.

Általában azonban nem fekete/fehér az élet és mindkét fél hibás valahol.

64. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 15:10
Onnan, hogy valaki egoista, odáig, hogy pszichiátriai eset, nagyon sok fokozat van. Mindenki maga dönti el, hogy mit visel el. Ha a férjem nem mentális eset, de mondjuk minden nap ordibál velem, az már elég hozzá, hogy megteremtsen egy olyan rossz közeget, amiben úgy érezhetem, hogy nem tudom megadni azt a szeretetteljes, meghitt, boldog életet a gyerekeimnek, amit szeretnék. Ilyenkor lehetek én a világ legkiegyensúlyozottabb, legkonfliktuskezelőbb embere, ha ő nem akar változtatni. Mert rosszul tudod: nem a konfliktushoz kell két fél, hanem a békéhez. Háborúhoz egy is elég, ahogy mondani szokták.
63. liliom10 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 14:57

Úgy tűnik, apámról írsz. Talán nárcisztikus is volt ?

A 2 és fél éves kislányod előtt viselkedik így a férjed ? Vagy ő " csak" hallja ?

Elég sok pszichológiát olvastam. Már felnőtt koromban okolni kezdtem anyámat a múlt miatt. Nem azért ment apámhoz, mert ilyen volt, hanem fokozatosan lett egyre rosszabb a helyzet. Kérdeztem tőle, hogy " Miért hagytad ? Velem ezt nem csinálhatta volna, ha én lettem volna a felesége !" Azt mondta, nem tudott volna hova menni két gyerekkel, és ő is nagyon félt egy idő után apámtól. Szerintem túl gyenge volt ( a személyisége). Sokszor beszélt a múltról, mikor még szépen éltek, azt hitte, megjavul apám. De mindig rosszabb lett a helyzet. :(

A pszichológia azt írja, ha hagyod, hogy terrorizáljon a társad, ő azt megerősítésnek veszi, vagyis, hogy nyugodtan viselkedjen így, mert nem lesz következménye. Ezért egyre többet megenged magának. Ezért sem szabad hagyni elfajulni a dolgokat !

62. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
2021. jún. 8. 14:57
10-20-30-50 éve is volt narcisztikus személyiségzavar, de váláskor erre hivatkozni csak 5-8 éve divat. Szinte 100% ban alaptalanul. Szakember ezeket sosem támasztja alá.
61. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 14:53

Ha visszaolvasol én mindig azt képviseltem két fél kell a konfliktushoz. Nem gondolom, hogy a férjed nem hibás. Elképzelhető hogy ő több dologban hibázott, de úgy tűnik mindketten azt gondoljátok csak a másik a hibás. Jól írod ennek gyanúsnak kellene lennie, de valamiért jelenleg egyikőtöknek sem az.


Sajnálom, hogy ez idáig fajult köztetek. Jó lenne, ha lenne valaki a környezetetekben akivel szót értetek, mert úgy tűnik ezt magatoktól nem fogjátok tudni megoldani. Csak a magatok sérelmét hozzátok fel és fenyegetőztök.

60. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 14:41

Mennyivel szebb volt az élet, amikor még nem volt rá szavunk, és amikor még nem lehetett elválni csak azért, mert a férj erőszakos. Azok a régi szép idők!

Tessék megpróbálni egy ilyennel együtt élni, aztán beszélünk.

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 14:35

Mert nem mennek pszichológushoz, mert velük semmi gond nincs, ők tökéletesek, minden ellenük van, és mindig minden a másik felelőssége, hibája. Nekik változni nem kell!

Kérdem én, ha az egyiknek mindig változni kell ebben abban amabban, alkalmazkodni az újabb és újabb elvárásokhoz, és soha semmi nem felel meg, minden csak rosszabb lesz, még az után is, hogy szinte már csak bocsánat kérésekből, és újabb megfelelésekből állsz, és a másik azt mondja ő úgy jó ahogy van, az nem gyanús?

Te most úgy foglalsz állást, hogy nem ismersz semmilyen körülményt, előzményeket. A poszt nem a férjem lehúzásáról szólt, hanem arról, hogy mik a lehetőségeim. Szó sem volt arról, hogy ellene akarnék menni, arról volt szó, hogy én békésen jönnék el, de ismerve a helyzetünket ez nem fog működni. Bár működne.

2021. jún. 8. 13:50

Egy bíró ismerősöm szerint az utóbbi években lett a "Narcisztikus személyiségzavar" divatos "vád" a férjekkel szemben. Szakember által természetesen sosincs alátámasztva, csak nők lapja és hasonló cikkek támasztják alá a feleség vádjait. Érdekes jelenség egyébként.


Természetesen lehet itt kivételről van szó és valóban orvos által diagnosztizált pszichiátriai eset a férj, de nagyon meglepne.

2021. jún. 8. 13:39
Javaslom a kételkedőknek utána nézni milyen az élet egy nárcisztikus oldalán. Nárcisztikus személyiségzavar.
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 13:28
Fejlődni mindig lehet. Meg van benned a képesség.
55. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2021. jún. 8. 13:07

Itt bármelyik hozzászólás segíthet vagy mélyítheti is a konfliktust(lásd keress ügyvédet stb.).


Biztos lehet sokkal jobban is segíteni nálam. Tőlem ennyi telik most.

54. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 12:55
Az a kérdésem, hogy >Te< hogyan járulsz hozzá a dolgok jobbá tételéhez itt? Ha sehogy, akkor csak fölöslegesen írsz olyat, amitől szegény még rosszabbul érzi magát. Lehet, hogy igazad van, de ez ettől még nem segítség. Sőt! Látom, hogy nagy benned az empátia. De szerintem ezt sokkal támogatóbb módon is kifejezhetnéd.
53. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2021. jún. 8. 12:35

Nem őt tettem felelőssé. Közös felelősséget hangsúlyoztam. Kizárólagos felelősséget a fórumnyitó képviselt és akik hisznek a mesékben.


Jobbá úgy tudna válni a dolog, ha nem a konfliktus elmélyítésén dolgoznának. Ehhez persze szükséges lenne magukba is nézni. Ez valószínű itt mindkét félnél hiányzik, de a fórumnyitónál biztosan.

52. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 12:24
Értem én, hogy békülés párti vagy. De vajon hogyan segíted elő a megbeszélést azzal, ha a FI-t, aki amúgy is padlón van, még pluszban felelőssé teszed a történtekért? Ha még rosszabbul érzi magát, azzal hogyan válnak jobbá a dolgok?
51. libikóka (válaszként erre: 49. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:56
"CSak" a konyhát bontja le!JUhééé
50. liliom10 (válaszként erre: 49. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 8. 11:56
Köszi, minden rendben ! :) A férjem családjában nem bántott senki sem feleséget, sem a gyerekeket. Én/mi sem vertük a gyerekeinket, már felnőttek, diplomások, dolgoznak. És boldog nagyszülők vagyunk. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook