Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
408. cilabogyó (válaszként erre: 405. - Bibeszál)
2021. nov. 6. 09:02
Remélem már gyógyulgatsz. Próbálok vigyázni magamra, de egy nagy létszámú iskolában mindig kivagyunk téve a vírusoknak. Már vannak betegek, egyre többen. Gyógyulj meg mielőbb!
407. Bibeszál (válaszként erre: 402. - ,zumba)
2021. nov. 5. 09:17
Köszönöm nagyon igyekszem gyógyulni.😘
406. Bibeszál (válaszként erre: 403. - Forrest2010)
2021. nov. 5. 09:16
Köszönöm szépen tőled hogy írtál ígérem gyorsan meg gyógyulok.😘
405. Bibeszál (válaszként erre: 404. - Cilabogyó)
2021. nov. 5. 09:13

Köszönöm a jó kívánságot.

3 db antibiotikumot kaptam rá

ma szedem be az utolsó darabot. Nyelni tudok már végre. A nátha maradt meg és a köhögés. Az is szép lassan enyhül úgy tűnik. Vitaminokkal nincs gond azt is elkezdtem első napon szedni, enni még nemtudom...Azt jövő héten kezdem.

Jövőhéttől nálam is házhoz szállítás lesz amit nagy gyermekeim oldanak meg kb 2 hétig.

Nagy segítség ez is ilyen helyzetben, mert így biztosítva van minden körülöttem. Tudom hogy ez szépen hangzik de amit írok igaz tények. További szép napot kívánok neked és vigyázz magadra sok a beteg.😘

404. cilabogyó (válaszként erre: 401. - Bibeszál)
2021. nov. 4. 13:39
Mielőbbi gyógyulást kívánok! Felnőtt korban nagyon megviseli az embert a tüszősmandula.Pihenjél sokat, fogyasszál sok vitamint. A vásárlást meg majd bepótolod. Én most gondolkozom az Auchan házhozszállításon, elég kedvező. Annyi, hogy hűtést igénylő árut nem szállítanak.
403. forrest2010 (válaszként erre: 401. - Bibeszál)
2021. nov. 4. 07:16
... gyógyulj meg gyorsan :) :)
402. ,zumba (válaszként erre: 401. - Bibeszál)
2021. nov. 3. 20:16
Gyógyulj meg minél hamarabb!
2021. nov. 3. 16:20

Én már negyedik napja csak itthon vagyok várom hogy gyógyuljak, tüszös mandula gyulladásom van, amit ma tudtam meg az orvostól mert eddig nem éreztem csak hogy rosszullétek,köhögés ezerrel de annyira hogy aludni is alig bírok. Bolt elmarad még a héten. Párom vásárolgat épp amit kell. Azért olvasom

amit irtok. Okos, jó dolgokat lehet az oldalon olvasgatni, aminek örülök igazán. Főznöm nem kell mert egyrészt eléggé pocsékul vagyok ahhoz, másrészt étvágyam alig van, vagy az sincs csak eszem hogy negyengüljek le. Sok mézes teát iszom napi szinten. Méz méhésztől vásárolt vegyes és akác. Egyenlőre nehézkes nyelni, az evés pürés könnyű étel, főzni párom nemigen tud sajnos ő rendes ételt választott. Heti menü csupa jó és változatos. Azért ha kell akkor tényleg jó hogy vannak ilyen szolgáltatások is mikor nincs itthon senki sem aki fözzőn.

400. forrest2010 (válaszként erre: 399. - Globus)
2021. nov. 3. 07:12
... én egyenlőre csak reménykedem benne h eljutok a Metróba /szeretnék , de volt év h kimaradt pedig régen legalább 2 hetente voltam / van néhány termékük amit ott szeretek venni , pl a szárított zöldséget , kilós csomagolású , ha kevés a saját ? abból is darálok mert én nem teszek sót az ételízesítőmbe és abba sincsen :) + az 5 kilós ketchupot , még a jobb minőségű is kevesebbre jön ki mintha kisebb flakonosakat vennék :) + mustárt is veszek vödröset :) + a kilós kávékrémport :) ...
399. globus (válaszként erre: 397. - Forrest2010)
2021. nov. 2. 21:58

170 Sparban.

Azért mondom mindig ezt a boltot, mert legközelebb van. Lidlbe, Pennybe csak tényleg piszkosul megérő cuccért mennék, több kilométer 🙂 Metróba karácsony előtt gyerek elvisz, ha szépen megkérem. Szétszóródunk, ő leragad a műszakiknál 😁

398. forrest2010 (válaszként erre: 390. - Globus)
2021. nov. 2. 21:53
... a hűtő sima alsó kosarába szoktam rakni a pékcuccokat és az 1 hetes kiflinek sincsen semmi baja berakom a szendvicssütőbe és megropiztatom kicsit benne :)
397. forrest2010 (válaszként erre: 396. - Globus)
2021. nov. 2. 21:48
... ma láttam hagymát is aranyáron @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ 1 kilós , csomagolt és bió , de most nem néztem mennyiért lehet venni , a múltkor 300valamennyi volt 1 zacsival , jó nekem az óccccsóbb is :) igaz h a Lidibe :) vettem :)
396. globus (válaszként erre: 395. - Cilabogyó)
2021. nov. 2. 21:41

Sparban valamelyik sertéshús mindig 1000 ft körül van. Lapocka, tarja, néha karaj is. Sajnos, oldalas nincs ebben a csoportban. Mirelitben csirkemáj olcsóbb, mint a friss, de nekem valahogy mindig sikerült véreset kifogni, ezt most inkább hanyagolom.

Azt hiszem, hagyma ára kicsit stagnál végre.

395. cilabogyó (válaszként erre: 394. - Globus)
2021. nov. 2. 21:14
Így igaz. A múlt héten a Lidl-ben a franciasaláta keverék volt akciós. Én abból szoktam gyors zöldség levest főzni. Ha tudtok valami jó akciót, ötletet, írjátok meg. Most szükségünk van a jó ötletekre. Mindenkinek vannak jól bevált spórolási ötletei, osszuk meg egymással, hiszen ugyan az a célunk.
394. globus (válaszként erre: 392. - Cilabogyó)
2021. nov. 2. 21:06

Szerintem még azzal együtt is megéri, ha sikerül megtölteni nagyobb tételben akciós húsokkal, zöldségekkel. Néha 400 ft a csirkecomb, Sparban gyakran olcsó a mirelit borsó, mexikói. Most van éppen hekk, meg lehet venni előre.

Ha pedig saját termés, árban még gazdaságosabb.

393. cilabogyó (válaszként erre: 391. - ,zumba)
2021. nov. 2. 21:00
A férjem a leendő autóvezetőket tanítja. Nem tud kevesebbet tankolni. Az autósiskolák sem tudnak már árat emelni, mert már így is nagyon drága. (Az én férjem csak másodállásban oktat, így méginkább érinti)
392. cilabogyó (válaszként erre: 390. - Globus)
2021. nov. 2. 20:54
Én is így gondolom. Nem fogyaszt olyan sokat a fagyasztó, mint amennyi mindent el tudok benne rakni. Sokat segít a spórolásban. Most a kertben termett zöldséget, répát kezdtem el feldolgozni és fagyasztani. Tavaly júniusig kitartott a fagyasztott karalábém. Nem túl szép volt a termés az idén, de az óraátállítás utáni esték alkalmasak a zöldséghámozásra, fagyasztásra.
391. ,zumba (válaszként erre: 387. - Cilabogyó)
2021. nov. 2. 20:02
Nem mertem több napost írni, mert lehet van akit a hideg kiráz még a gondolattól is, hogy ne minden nap csak frisset egyen- legyen az főtt étel, vagy pékáru.Igen, sok embernek az autó a megélhetéshez kell, így szinte lehetetlen a használatát kikerülni. Azon vagyunk, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomunk legyen.
390. globus (válaszként erre: 389. - Nengel)
2021. nov. 2. 17:08

Én fagyasztom a pékárut is.

Nem plusz költség, mert amúgy is van benne ez-az, kerti dolgok, olcsón beszerzett alapanyagok. Egy A++ hűtő nem fogyaszt annyit, mint pl a lapostévé, tesóm szerint, aki elektronikai sza(g)ember 😁Ide-oda dugdosom, ahol éppen van hely.

Van kenyérsütő is, inkább csak dagasztásra használom, ha nagyon "unatkozom", legyártok dupla adag tejeskiflit, megy szintén fagyasztóba.

1 kg kenyeret veszek általában hét elején, szombaton sütögetek.

389. nengel
2021. nov. 2. 16:58
Ha nem lenne kenyérsütő akkor szinte naponta kellene boltba menni.
2021. nov. 2. 15:46
Nem
387. cilabogyó (válaszként erre: 386. - ,zumba)
2021. nov. 2. 15:33
Mi nem csak a másnapos, de a többnapos ételt is megesszük. Kenyér is mindig többnapos. Nagyon sok munkával sok mindent elteszek télire, így mindig van mihez nyúlni. Próbálunk alkalmazkodni a helyzethez. Sajnos a benzin ami minket érint, mert a férjemnek munkaeszköz az autó.
386. ,zumba (válaszként erre: 384. - Bibeszál)
2021. okt. 28. 16:15
Szia!Igen, nagyon elszállóban vannak az árak.Energia áremelés begyűrűzik az élelmiszerek árába is.Bírom amikor mondja valaki:őt nem érinti a benzin ára, nincs kocsija.....de vásárolsz, ott már érint!Mivel eléggé önellátók vagyunk, kevesebbszer kell boltba menni, de így is érződik, hogy kevesebb áru jut a kosárba.S nincs vége: takarmányárak hatása az élelmiszerek árára, a gázolaj ára a mezőgazdasági termelésre(őszi vetések, talajmunkák) további áremelést sugallnak.Mi eddig sem éltünk pazarlóan(a másnapos ételt is megesszük,a kenyeret is)talán ezután is megélünk.(munkásember)
385. cilabogyó (válaszként erre: 384. - Bibeszál)
2021. okt. 28. 14:31
Azt vesszük észre, hogy egy nagyobb bevásárlás 20-30 ezer. Pedig semmi luxus dolgot nem veszünk, mindenből keresem azt, hogy melyiket éri meg jobban. Húsból is, hogy melyikből lehet többet főzni. Pl. A rakott ételekhez kevesebb hús kell. Rántani most is olcsó sertésmájat rántottam. Sajnos a minimálbér emelés újabb áremelkedéssel jár, hiszen a munkabért is ki kell gazdálkodni. Jó az emelés, mert nagyon sokan vagyunk akik sokéve dolgozunk, de mindig csak kiegészítik a garantált bérminimumra a fizetésünket. A közalkalmazotti bértábla régóta nem változott.
2021. okt. 28. 10:46

Sziasztok, szép napot mindenkinek. Az élelmiszer árak emelkedése már ijesztő.

Nemtudni mikor lesz vége. Ennek az oka gondolom hogy a benzinár is emelkedik.

Biztos észre vesszük a bevásárlás során hogy egyre kevesebb jut a kosarunkba.

Ti hogy vagytok vele? Tudtok

az emelés után is ugyanannyit vásárolni mint eddig? vagy változtatni kell az eddigi megszokottól eltérően?

Persze ez fizetéstől is függ

kinek mennyi. Itt

inkább a munkásembernek, nyugdíjasnak szól akiknek a munkahelyi beosztásuk nem vezető pozícióban van. Azok megveszik mert telik rá.

383. cilabogyó (válaszként erre: 381. - Bibeszál)
2021. okt. 26. 12:18
Én is gratulálok az elhatározásodhoz. Azt, hogy mit írnak, hogy napi, heti fogyás, az mindenkinél más. Én azt tapasztaltam, hogy a szervezetnek működnie kell, mindenre szüksége van valamilyen formában. A hirtelen fogyás a bőrnek sem mindig jó. Meg kell találni az ideális étrendet.
382. Bibeszál (válaszként erre: 378. - Jucika33)
2021. okt. 26. 07:33

Szia az oldalon.

Köszönöm a hozzá szólást

örülök minden segítségnek. A leírtak alapjából ki írom

magamnak amit eltudok testileg

is végezni nemcsak a korom miatt hanem a testi problémák miatt kell át írni főleg a torna ami nem megengedett. Ortopéd szakorvosi javaslatot

betartva teszem a mozgást egyszóval korlátozottan.

A napi étel ital amit írtál az nem rossz. Köszönöm szépen. 👍

381. Bibeszál (válaszként erre: 380. - Cilabogyó)
2021. okt. 26. 07:14

Ha normál a súly az nagyon jó.

Gratulálok hogy tartani tudod a súlyod...Akkor már tényleg elég a minden napi mozgás, Jó nagy séta bőven elég a házi munkák is napi szinten mozgásba hozza testünket. Remélem egyszer énis eljutok odáig hogy normál súlyú legyek, de én nem tudok napi 5kg-ot fogyni ahogy írják az oldalon.. Ehhez igencsak idő kell míg akár 20 kg -ot leadok mert ez a célom. Persze én sem vagyok fiatal már így nehezebben megy de igyekszem nagyon. 👍

380. cilabogyó (válaszként erre: 377. - Bibeszál)
2021. okt. 22. 08:53
Egyenlőre az esti sétát akarom beiktatni. Nem a fogyás miatt, mert már jó ideje normál súlyban vagyok, az állandósult, hanem a mozgás miatt. Sajnos az idő halad felettünk, és fontos a mozgás minden szempontból.
2021. okt. 22. 05:40
Ja és tornázom reggelente egy kb. fél órát otthon emellé.
❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook