Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hatásos-e a vérehulló fecskefű a vírusos szemölcsre? fórum

Hatásos-e a vérehulló fecskefű a vírusos szemölcsre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. máj. 14. 10:55

Kézujjon levő valami,tyúkszem vagy szemölcs....nem tudom,mindenesetre úgy kezdődik, hogy egy fekete pont van a közepén,mintha tüske lenne...Nem fáj.Körülötte pukli lesz és kicsit megkeményedik a bőr...Ha levágom és a fekete pöttyöt megpiszkálom, vérzik...

Bekentem én is a sárga nedvvel, kíváncsi leszek jó e...

58. Ella89
2010. júl. 27. 10:51
Nekem csak ez a növény segített (nálunk vérehullatónak hívják), semmi más, pedig én aztán nagyon nem hiszek a gyógynövényekben. 3X jött ki, a harmadik alkalom óta már eltelt 5 év, és nem tért vissza. Nagyon szuper, örülök, hogy a volt történelemtanárom a figyelmembe ajánlotta, mert enélkül még mindig ott lenne az a csúnya szemölcs a bal gyűrűsujjamon.
57. matgab (válaszként erre: 56. - Costarika)
2010. máj. 31. 17:18

Nekem is hasonló gondom volt kb. 15 éve.

Vírusos szemölcs (gyöngyszemölcs, vagy hogy hívták), lekaparva, újranő, lekaparva , újranő. Lelézerezve, újranő.

Aztán valaki ajánlotta a pitypangot és azóta nem nőtt ki ilyesfajta szemölcs.

Most a lábamon nőtt egy másfajta szemölcs, alig vártam vártam már a pitypangszezont. Szépen kenegettem vele és amikorra a műtétre ki voltam írva már hazaküldött az orvos, hogy ha ilyen szépen gyógyul ,akkor inkább nézzük meg, hátha teljesen begyógyul.

Csak elfogyott közben a pitypang mielőtt eltűnt volna és most próbálom ki ezt a fecskefüvet, ami itt nő a házunk oldalában. Remélem jó lesz erre!


Most kezdek

2010. máj. 7. 09:30
A vírusos szemölcsre nekünk nem vált be a növény:( Pedig nagyon hosszú ideig használtuk. Egyetlen megoldás a fagyasztás és kiszedés a bőrgyógyászaton. Utána nagyon gyorsan gyógyult és egy éve tünetmentes.
2010. ápr. 29. 13:42
Köszönöm a tippet, én is hallottam már erről a növényről, csak nem találtam sehol, mígnem pár napja végre ráakadtam!:D Most kenegetem napi kétszer én is. Mennyi idő alatt múlok el kb.? És majd ki fog fordulni gyökerestől? Én ezt olvastam.
54. Mindzsi (válaszként erre: 50. - Gerdus0615)
2010. ápr. 26. 00:08
Hát én inkább a növényt ajánlanám használni! Az mégis csak természetes és nagyanyáink is ezt használták. Az ilyen oldatok sz*r-ok! Már bocsánat, de nem érnek semmit csak szétmarják az ember bőrét és rosszabb lesz mint volt komolyan... A fecskefűtől el fog múlni szépen, és nem is fáj.. és sebes sem lesz. Megint csak szegény mamit tudom felhozni.-Neki volt a szeme alatt, ezzel a növénnyel kezelte és elmúlt. Én mindenképp csak azt választanám! Sok sikert és kitartást hozzá, biztosan meg lesz az eredménye!
2010. ápr. 26. 00:01
sziasztok! 4-5 éve volt nekem is szemölcs a csuklómon. Bőrgyógyász írt fel rá valami ecsetelő oldatot, de az csak kimarta és besebesedett, utána meg iszonyatosan fájt. Volt ilyen jegelős valami is, de attól is csak sebes lett, fájt és mégnagyobb lett. Erdő szélén laktunk és mindíg rengeteg vérehullató fecskefű nőtt arra felé, mamám mondta csepegtessem rá a nedvét, egy nap 2xer használtam, reggel-este. Kis idő múlva teljesen elmúlt mind, és még csak a helye sem látszik!!! :)
2010. ápr. 25. 17:26
Sziasztok! Nekem is van egy szemölcs az ujjamon, bőrgyógyász már lefagyasztotta de az nem használt, ahogy a Wartner sem!:( Egy könyvben olvastam, hogy ha ecettel "ecseteljük", elmúlik. Akinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatosan ossza meg velem, legyen szíves! Köszönöm!:)
51. 3a0842d373 (válaszként erre: 50. - Gerdus0615)
2010. márc. 8. 17:00

Szia Gerdus,

ne kend a szemed alá a vérehulló fecskefüvet. Már csak azért sem, mert a sikerhez ki kellene áztatni a bőrfelületet, ami kéz, láb esetében nem gond, de te ezt nem tudod megoldani. Ha bárhová is kened, kizárólag a szemölcsre szabad pittyenteni belőle, mert erősen maró hatású.


Hogy mit ne tegyél az már itt áll, de hogy mit igen, arra sajna nincs ötletem.

A vitamin minden esetre jó ötlet, csak jól válaszd meg a készítményt. Egy kis tavaszi tisztítókúra még jó lehet.

Sok sikert :)

2010. márc. 7. 17:24

Sziasztok!


Aki tud, segítsen legyen olyan kedves. A következő a problémám: a szemem alatt közvetlenül és egy cmes körzetben apró laposabb kis puklik vannak, vagyis szemölcsök és nagyon elegem van belőlük, szégyellem is, de sajnos ezt elkapja az ember valahol. Voltam két hete bőrgyógyásznál és adott immunerősítőt, ami szuper biztos...plusz adta a verra-med nevű ecsetelőt, ami szintén biztos jó szerinte, de a szem alatt olyan érzékeny a bőr, hogy azt hittem behalok, mikor bekentem óvatosan. Nem is lenne baj, ha fájna,de ez marja azt a vékony bőrt, mert ügye szalicil sav tartalmú. Azt írja a tájékoztató, hogy sérült bőrt ne kenjem vele, de kérdem én ha bekenem, akkor napokat kell várnom, h ismét rákenhessem és persze ismét szétmarja abőrőm...ördögi kör.:)Direkt kipróbáltam nyakon kézen egy kis pontban, h ott is fáj-e de semmi,piskota.

Kérek mindenkit, hogy írjon ha szintén szem körül volt-e ilyen jellegű problémája és h szabad e a szemhez közel is kenni a vérehulló fecskefűvel, mert akkor elkezdem a kúrát avval és vitaminokat is szedek.

Előre is köszönettel!

49. c4f059c04b (válaszként erre: 47. - 00346cf747)
2009. aug. 11. 16:04
Nekem sem használt, pedig az árokpart tele van vele. A bőrgyógyász mondta, hogy már nincs sok olyan anyag benne ,amitől hatásos lehetne.
48. c4f059c04b (válaszként erre: 46. - C4f059c04b)
2009. aug. 11. 16:02
Lehet ,hogy mégsem az a hatóanyaga.
2009. aug. 11. 15:59
Nálunk nem használt.
2009. aug. 11. 15:54
Eredetileg hatásos volt, de azt hallottam hogy sokat csökkent a növény hatóanyagtartalma (egaver).
2009. aug. 11. 13:07
Honnan tudok beszerezni fecskefüvet? Nálunk nincs sem az udvaron, sem az árokparton.
44. arnold86 (válaszként erre: 37. - 3a0842d373)
2009. júl. 4. 07:37

Helló!


Anyajegyre miért nem lehet használni? Én péládul nem tudom megkülönböztetni melyik szemölcs és melyik anyajegy.

Pontosan hogy kell használni? Csak föl kell vinni a felületre és rajtahagyni, vagy úgy működik, hogy leszárítja a felsőbb hámréteget és ezért le kell kapargatni?

Köszi a választ!


Üdv,

Arnold

2009. jún. 28. 20:51
Nekem bejött,többet is le tudtam így szedni és nyoma sincs
2008. dec. 29. 18:11
Rendszeresen kell kenni, és akkor 2 hét alatt leszárad a szemölcs.Többszörös saját tapasztalat, a mi családunkban bevált.
2008. dec. 29. 16:58

Halihó mindenkinek!

Nekem a szemöldököm alatt kb. 1 cm-rel van szemölcsöm. Használhatom erre is a fecskefüvet?

Előre is köszi a válaszokat!

2008. dec. 20. 19:57
A vérehulló fecskefű nekem nem használt.
39. Nyuxkó (válaszként erre: 38. - 3a0842d373)
2008. máj. 4. 16:22
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Ezekről meg pláne nem hallottam:-(((utánajárok.köszi mégegyszer
38. 3a0842d373 (válaszként erre: 37. - 3a0842d373)
2008. máj. 4. 15:29
Ha távol áll tőletek a pemecselés, utána lehet nézni még a homeopátiás szereknek vagy pl. az un. Schüssler sóknak is.
2008. máj. 4. 15:27

Sziasztok,

a vérehulló fecskefüvet virágzás után kell az előzetesen kiáztatott szemölcsre tenni, de csak a szemölcsre, ne nagyon menjen mellé. És akár naponta többször is.

Kapható még tinktúra formájában gyógynövényboltokban, de az lassabban hat.


Egyéb bőrjelenségre ne használjátok, anyajegyre-pigmentfoltra pl. semmiképp.

Üdv. CSM

36. Nyuxkó (válaszként erre: 35. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 4. 15:19
szia.nekem is sok volt a nyakamon,de azokat eltüntette a wartner.Azokra nagyon jó volt.a vérehullófecskefű,meg az árokparton is megterem.De lehet kapni,gyógynövényboltokban is.
2008. máj. 4. 14:43
Nekem sajnos a nyakamon van sok ilyen szemölcs, meg egy pár a szem körül. Akkor azt mondjátok, próbálkozzak a vérehullató fecskefűvel én is? Hol tudom a szemölcskezeléshez való formáját beszerezni?(Vagy nekem kell főzetet készítenem?)
34. Nyuxkó (válaszként erre: 33. - 9778ca1817)
2008. máj. 4. 12:39
Ha ezt nekem írtad,ettől nem lettem okosabb:-(((sajnos
2008. máj. 3. 16:33
IGEN!!!!!
2008. máj. 3. 15:04
sziasztok.Én 2éve kínlodok a szemölcseimmel,de hiába.Lézerezni nem merem,mert a csuklóm belső felén van,meg a tenyeremen.ecsetelők,fagyasztók,növényszárak,de hiába.Valakinek még ötlete?Már a hígitót is ajánlották,azt is kibrobáltam,de semmi....
31. supin
2008. máj. 3. 14:01
Nagyon hatásos...
2008. máj. 3. 11:49
igen
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook