Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt személyes holmik értékét hogyan állapítjuk meg? fórum

Használt személyes holmik értékét hogyan állapítjuk meg? (tudásbázis kérdés)

8. trapiti (válaszként erre: 7. - Rinike)
2014. jan. 7. 14:13

Köszi :) Abban azért reménykedem, hogy a társasokat nem fogják szétszedni és leszámolni darabra a figurákat :)


Nem hiszem hogy el lehetne hirtelen mindenünket adni ennyiért... Most épp 20.000-n áll a teszveszen egy 60kg-os gyerekruha csomagom... Az 1000 euro azért fontos, hogy ne kelljen még külön is ügyintézni valamit... Közben beszéltem a férjemmel, azt mondta, ő tudja 3-4 részletben is fogadni a csomagokat, így többször 1000 is lehet, azt mondták az egyszerre feladott küldemény ne haladja meg az 1000-t, ha másik nap adom fel, akkor megint annyi...

Kíváncsi lennék egyébként, hogy egy vámos szerintetek tudja, mennyit ér X társasjáték? Mindenesetre a részletes listába mindenhol beleírtam, hogy használt játékok, lego ömlesztve stb...

2014. jan. 7. 13:52

15 évig volt használtcikk kereskedésem, és minden év végén leltároznom kellett, és megállapítanom az árukészletem értékét. Soha nem kötött bele senki az általam megállapított értékekbe... Valóban nyugodtan lehet egy farmer 1000,-Ft, de ugyanilyen nyugodtan lehet 200,-Ft vagy 2000,-Ft is. Szokták mondani, hogy minden annyit ér, amennyiért el lehetne adni. Ha az egész cuccot el tudnád adni rövid idő alatt (pl. 1 héten belül) több mint 1000 euro-ért, akkor ne kísérletezz vele, hogy beleszorítsd 1000 euro-ba, de ha csak közel ezer euro-t, vagy kevesebbet adnának érte, akkor szerintem is úgy osszad szét a közel ezer euro-t, hogy minden beleférjen. Ezen belül arányosíts, ne ugyanannyi legyen egy farmer, mint egy harisnyanadrág...

Ha a társasok értéke túl sok lenne, vegyél ki belőle darabokat, és külön vidd, vagy küld. A hiányos dolgok szinte semmit nem érnek, így lelkifurdalás nélkül írhatsz keveset az értékükre.

6. trapiti (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2014. jan. 7. 13:22
A szállítási költség méretre és súlyra megy. Az értéket tételesen a vámoltatás miatt kérik. Egyébként ha elveszik a csomag, nyilvánvalóan nem pótolható annyiból úgysem, amennyi értéket meg tudunk adni... ha az összes személyes holminkat újra meg kell venni, az milliós tétel, de használtan nyilván nem ér ennyit...
2014. jan. 7. 12:34

nem kell tényleges értéket kalkulálni!

nyugodtan lehet egy farmer 1000 ft...


Az a lényeg -szerintem- hogy sérülés, elvesztés esetén kb. tudjanak kártérítést adni valamilyen összérték alapján, illetve a csomag feladási-szállítási költségét is ezek alapján számolják ki

2014. jan. 7. 12:32

Először írd össze, mik vannak.

Aztán írd be annak az értékét, amit nagyjából tudsz.

Aztán jöhet a matek, hogy a maradékot eloszd úgy, hogy az adott összeg alatt maradj, és ne legyen irreális.

Egy gyerekharisnya pl. újonnan vásárolva 700-2500 ft is lehet, egyaránt irreális a 10 ft vagy az 5000.

Ezek az összegek kb. olyanok legyenek, amivel ha elvész pótolhatod használt cuccokkal. Jó barátod lehet a vatera...:)

3. 83b64481a2 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2014. jan. 7. 12:32
Hasra ütés?A másik tipp nézz körül a tesz-vesz vatera egyéb apró hirdetésekben.
2014. jan. 7. 12:28
Személyes holmijainkat szeretnénk külföldre küldeni futárszolgálattal. (Norvégiába) Ez vámmentes, viszont részletes listát kell írnom minden doboz tartalmáról (hány db zokni, ilyen és ilyen című könyv stb.) Meg kell adni minden darab értékét is. Azt mondják, az össz küldemény értéke jó lenne ha 1000 Euro alatt lenne, mert akkor egyszerű a vámkezeltetés. Na de mi alapján állapítható meg pl. egy használt társasjáték vagy egy használt farmernadrág értéke??? Csinált már ilyet valaki?
2014. jan. 7. 12:25
Használt személyes holmik értékét hogyan állapítjuk meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook