Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használt már valaki Alpecin sampont hajhullásra? fórum

Használt már valaki Alpecin sampont hajhullásra? (tudásbázis kérdés)


2023. máj. 12. 00:40
Én inkább a Helia D gyógynövényes-koffeines samponját javasolnám/piros/!
28. Rika1
2023. máj. 12. 00:23
Évek óta használom a kettős hatásút és a hajszeszt. Nekem bevált a pikkelysömörös fejbőrömre, szinte egy hónap alatt rendbe tette. Azóta nem is jön elő. Igaz fodrászhoz sűrűbben kell járnom, a gyors hajnövekedés miatt. Bőrgyógyászom csodálkozott mikor ellenőrzésre mentem, mivel ezt a sampont férfiaknak fejlesztették ki. De úgy látszik nőknek is használ.
27. michelle.r (válaszként erre: 26. - 61a61656b0)
2017. dec. 30. 09:45
Most fedeztem fel, kb. egy hónapja a Krémpatikát. 900 forintba kerül a koffein samponjuk, és szerintem van olyan jó, mint az Alpecin. Talán még jobb is. Az illata mindenképpen ;) Ez az eddigi legjobb sampon, pedig sokat kipróbáltam. A keratin samponjukat is használom, arról is ódákat tudnék zengedezni ;) Van webshopjuk is.
2017. dec. 22. 08:58

Igen és szebb lett tőle a hajam,gyorsabban is nőtt.

Viszont viszketett a fejborom állandóan,így sampont kellett váltanom.

25. Mefeld
2017. dec. 22. 08:22
Első használat után megszünt a viszketés a fejbőrön, a hajam selymesebb lett korpa csökkent, szinte megszünt. Ajánlani tudom az Alpecin kettős hatás sampont! *****
2017. dec. 12. 20:07
A koffeinen és a panthenolon kívül nincs benne semmi más, mint a többi "vegyszersamponokban", ja, de igen, a víz. No, mind a hármat beletehetjük egy biosamponba, ha már valaki annyira ragaszkodik egy habzó samponhoz. A koffein port forró vízben kell feloldani, majd hülés után bekeverni a samponba, a panthenolt, vagy E-vitamint, A-vitamint, illóolajokat pl. eukaliptusz, citrom, narancs, TEAFA (imádom), ezeket már csak úgy a samponba keverni, nem melegen természetesen. Alpecin sampon egy nagy paraszthülyítés, meg kell nézni az összetevőket, aztán, ha úgy gondolod, hogy nem zavar a mérgező vegyszerek sokasága, akkor nyugodtan moss vele hajat.
2017. nov. 27. 21:00
Párom használja már jó rég óta. Sokáig az Alpecin C1-et használta, egy idő után csökkent a hajhullása. Most egy hónapja az Alpecin CTX-et használja, azóta sokkal szebb a haja. Dúsabb és nem hullik.
2017. nov. 27. 14:48
Nekem segit
21. Lilibeth (válaszként erre: 20. - Peonia53)
2017. aug. 29. 21:34
Bocsi, ritkán nézek ide. Gondolom, április óta már sikerült koffeinhez jutnod.... Ha nem, írjál, szívesen segítek.
20. peonia53 (válaszként erre: 19. - Lilibeth)
2017. ápr. 15. 21:42

Szia!


Koffeint hol lehet kapni?

19. Lilibeth (válaszként erre: 18. - Paul15)
2015. júl. 3. 19:23
Bocsi, régen jártam már itt a Hoxán. 1-2 evőkanál sz.b.bóna,hajhossztól függően,késhegynyi koffein. Panthenolt is ajánlom nagyon, kb. 3-4 csepp.
18. paul15 (válaszként erre: 17. - Lilibeth)
2015. jún. 4. 10:24

A nejemnek szeretnék segíteni és a "17. Lilibeth"

készítette samponját szeretném elkészíteni,de szerintem nem egésszen egyértelmű.

1; 1-2 szódabikarbóna ez kávéskanál vagy eőkanál vagy csomag ?

2;Hány gramm kofein kell bele?

17. Lilibeth (válaszként erre: 16. - Suzie 01)
2015. febr. 23. 17:20

Ha tudnád, hogy melyik összetevő mire NEMjó, akkor biztos nem használnád ezt a sampont. Koffeint tehetsz bármelyik "tiszta" samponba, a hatás nem marad el (nem hullik a haj egy idő után), és még nem is mérgezed magad kőolajszármazékoktól elkezdve sok-sok más nagyon káros összetevővel.

Itt van egy nagyon jó sampon recept, amit Te is elkészíthetsz pár perc alatt:

Főzöl egy nagy bögre csalán- vagy kamillateát, ebbe beleteszel 1-2 (hajhosszúságtól függően) szódabikarbónát, fél evőkanál mézet (ha rövid a hajad, negyed evőkanál), majd kb. teás-, vagy mokkáskanálnyi sót. Ha kihült, csepegtetsz bele 100 %-os illóolajat kb. 5 cseppet pl. levendula, citrom, ylang-ylang teafa stb., ami Neked, ill. a hajtípusodnak megfelel.

Ehhez hozzákevered a koffein port, és kész is.

Tiszta, vegyszermentes sampon, csökkenti, majd megszünteti a hajhullást. Téged sem, a környezetet sem károsítod vele.

Csepegtethetsz hozzá még Panthenolt is, így még hatásosabb.

2015. febr. 23. 10:33
Én is használom az Alpecint, és nekem teljesen bevált.Nem értek hozzá sajnos,hogy melyik összetevő mire jó,viszont 3-4 hónap után még a fodrászom is észrevette a változást.Szóval én csak ajánlani tudom!
2015. jan. 31. 16:04

Semmiben sem különbözik egy átlagos sampontól, ez is hemzseg a káros összetevőktől: pl. SLES, alkohol,mesterséges illatanyag. A legtöbb ebben is a víz, ugyanis az első összetevőből van a legtöbb egy termékben,kb. 80 %!

Vagyis csak abban különbözik, hogy tettek bele, de csak mutatóban egy kis koffein-, ill. Panthenol port. Na, ezeket mi is bele tudnánk keverni a samponunkba...

2014. márc. 8. 14:10
2 dolog van, amin még a csodaszerek sem segíthetnek. Egyik a nem megfelelő táplálkozás, a másik (az ebből is eredendő)rossz egészségi állapot. Tehát ott kellene kezdeni, hogy egy általános állapotfelmérés, hogy egészségileg minden rendben van e, aztán el kell kezdeni olyan dolgokat enni, ami jó hatásssal van a szervezetre és egyben a haj egészségi állapotára. Aztán fognak ezek a hajkenceficék, megfelelő hajápolás nagyban segíteni, hogy minél hamarabb megnőjön a haj. A genetika is nagyban befolyásolja sajnos. Én 2011. márciusa óta figyeltem meg a hajam növekedését, állapotát, hogy mire mit reagál. A továbbiakban valakinek kérdése vagy kérése van szívesen fogadom. Nagyon sok tapasztalatom van, de arról regényt tudnék írni. :)
13. orege (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2013. nov. 3. 19:13
Nem érdemes egy szar
12. orege
2013. nov. 3. 19:12
Én 3 hete használom az Alpecin turbo sampont. Kész átverésnek tartom a terméket. A haj színét egyáltalán nem adja vissza, a hajhullás még a három hét alatt semmit nem javult ,a fejem tele lett apró pattanásokkal. Nagyon drága egy termék a semmiért ,de használom még három hónapig már csak azért mert a remény hal meg utoljára és hátha javít valamit a hajhullásomon. Hogy jót is írjak róla a hajzsírosodásán talán valamit javított és nem zsírosodik annyira .Szoval ÁTVERÉS!
11. 24fec0a100 (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2009. nov. 27. 10:37

Szia,


én már elég rég használom, sőt, már 2-3 flakon Alpecines hajszeszt is elhasználtam, de javulást nem tapasztaltam. Igaz, én kopaszodom, nem egyszerű őszi hajhullásról van szó.:(

Viszont, egy másik topicban is írtam, h. jobb a haj tartása ettől a sampontól.

2009. okt. 27. 10:33

Sziasztok?

Érdemes kipróbálni ezt a sampont.Használ hajhullásra illetve jönnek tőle elő apró hajszálak?

Most babasampont használok,már nem hullik a hajam,viszont ami kihullot nem igazán akar visszanőni.

Köszi a válaszokat

2009. okt. 8. 15:28

Sziasztok!


Magam is használom-használtam a sampont egy ideje. Igazából próbálom elősegíteni a hatást azzal, hogy hidegebb vízzel mosom a hajamat, bár ezt nem olyan rég csinálom így. Az eddigi tapasztalataim: a hajhullásra szerintem jó, a kopaszodásra viszont ???????? :-)

2009. szept. 20. 21:24
Én is használom már egy hete az alpecin doppell effekt sampont és talán már nem hull snnyira mint eddig.
2009. szept. 18. 22:01
igen, az a koffeines alpecin nagyon jó. kb. kétszer annyiba kerül mint az átlag samponok, de nagyon jó.
2009. szept. 18. 21:28

sziasztok

én használtam az alpecin koffeines sampont... semmit nem segített, csak a pénztárcámon könnyített... :S

2009. szept. 7. 16:42
Jelenleg is használok Alpecin sampont, még nem láttam javulást, kb 3 hónapja mosom ezzel a hajam.
2009. jan. 16. 12:54
Azokról, amiről írtál sajna nincs tapasztalatom, de reméljük hamarosan ír valaki, akinek igen.
3. pesmár (válaszként erre: 2. - Sissy80)
2009. jan. 16. 09:51
Szia!Én is szedtem a Biovannét,de ahogy orvoshoz mentem,ő mást ajánlott,Merz speciált,meg Alpicort hajszeszt,és most ezt a sampont.
2009. jan. 16. 09:39

Szia!


Nekem tavaly az esküvőnk előtt kezdett el nagyon hullani a hajam az idegeskedéstől. Pedig alapjában nem is stresszeltem magam, de a szervezetem akkor is megérezte. A fodrászom a Biovanne vitamint ajánlotta, DM-ben is lehet kapni. Abszolút segített. Két hónapos kúrát írt asszem, de én csak egy dobozzal szedtem be, s így is segített. Azóta már rengeteg új hajam van, ami folyamatosan növöget. :)

2009. jan. 16. 09:32
Használt már valaki Alpecin sampont hajhullásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook