Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt autót vennénk... mik lehetnek a buktatók vezetett szervizkönyv mellett? fórum

Használt autót vennénk... mik lehetnek a buktatók vezetett szervizkönyv mellett? (beszélgetős fórum)

1 2
3. Warnika (válaszként erre: 1. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:06

szia,

csak tapasztalat: sajnos a szervizek is azt csinálnak amit akarnak. A Skodáknál kötelező szerviz van 15-20ezer km-enként, persze a jelet ki tudják análkül is ütni, hogy bármit csinálnának.

Nekem most (5 éves a kocsim) 110ezer km van benne.

2011. aug. 19. 10:06
Én a helyedben márkaszervízben csináltatnék egy állapotfelmérést. Ha gáz az autó valószínű nem megy bele az eladó. Hidd el megéri azt a 10ezer forintot! Én ilyen helyen dolgoztam, sok érdekes dolgot láttunk.
2011. aug. 19. 10:03

Használt autót szeretnénk venni egy autókereskedésben.


Egy 3-4 éves Škoda Fabia-ban gondolkodunk. Az egyik alap a kereséskor az volt, hogy legyen az autónak szakszervizben vezetett szervizkönyve. (Tudom ez jó drága lesz nekünk a későbbiekben)

Megnéztem már sok hirdetést, és olvastam több használt autós fórumot is.

Ha megtaláljuk „az” autót, akkor a vásárlás előtt egy szerelőt is viszünk magunkkal, hogy ő is nézze meg a kocsit.

Tudom, hogy a kereskedők előszeretettel pörgetik vissza a km-eket.

Most találtam 2 olyan hirdetést is ahol azt állítják, hogy garantált a km futása az autónak.

Ezt én mint hozzá nem értő személy vagy egy szerelő hogyan ellenőrizheti, ha az autó pl 2 kötelező szerviz között van?

Milyen nagyságrenddel tekerik vissza az autó km óráját? Amennyit nem szégyenlenek?

Ill. milyen hibákra/átejtésekre figyeljünk oda még akkor is, ha az autó rendelkezik szervizkönyvvel?

És még egy kérdés: ha megadnak egy árat a hirdetésben, abból lehet még alkudni valamennyit?


Köszönöm előre is a segítségeteket. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook