Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használsz-e lenmagot? Hogyan kell az ételbe tenni? fórum

Használsz-e lenmagot? Hogyan kell az ételbe tenni? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 1. 13:43
éva anyu vagyok kérlek benetekett hogy adjatok tanácsott hogy múlt honapban vettek tölem vért ami homon vizsgálahoz sükséges de az eredményre okat kell várnom amitt szombathelyen csinálnak mivel már 20 éve több összetevö betegségem is van de ez vizsgálat még nem volt meg hogy mire gondojak mert orvosaim szrint ettöl vagyok beteg lehetséges köszönettel éva anyu
2008. nov. 22. 15:33
én az apróra vágott gyümölcsöt keverem el lenmaggal,és ugy fogyasztom el.
2008. nov. 22. 13:09
én mézes mákba szoktaam tenni és azt lapátolom magamba:D
2008. nov. 22. 13:08

Sziasztok!

Én emésztési problémára használom, esténként őrölve 1-2 evőkanállal gyümölcslébe keverve. Én egyszer próbáltam pirítani, de az egész konyha teli lett vele. Kipattogtak a serpenyőből.

2008. szept. 2. 15:19
Én kefirbe keverve eszem,általában este,IMÁDOM:)))))
2008. szept. 2. 14:49
2008. szept. 2. 14:47

en mar regota eszem, csak siman osszeragom,nem daralom le, es piritva is nagyon finom.

sok benne az omega-3.

rengeteg jotekony hatasa van.

mindennap bekapok 1-2 kis kanallal,de jo joghurtba is, meg salatara is,meg barhogyan

2008. szept. 2. 13:58
Lenmaglisztet eszem, amikor eszembe jut akkor szórok az ételbe, joghurt, tej, turmix. stb-be.
7. Icus (válaszként erre: 6. - Genlips)
2008. jún. 9. 10:19
Én "egész formában" veszem. Nem avasodik meg . A vajaskenyérre nagyon szeretem:)) A család csak nevet, amikor eszem:)) Én otthon örlöm meg, éppen csak durvára.:))
2008. jún. 9. 10:04
Én is úgy hallottam, hogy jobb nem egész formában venni, vagyis lenmagpelyhet vagy lenmaglisztet venni. Joghurtban isteni, rengeteget teszek bele, nemcsak a javasolt egy-két evőkanalat :))) és emellett nem is drága mulatság, sokáig kitart, stb. Már az íze miatt eszem és nem azért, mert jót tesz.
5. Icus
2008. márc. 19. 14:02

Tegnap vettem én is. Koleszterinre olvastam, hogy nagyon jó. Este egy teáskanál megettem, csak ale'natur.

Ma a neten azt olvastam, hogy őrölve kell enni, mert csak úgy szívódik fel. ha teát főzöl akkor pedig elég sokáig kell főzni, mert elég kemény a héja. De, nyersen a legjobb, igy maradnak meg benne az értékes anyagok:)

4. gazsika (válaszként erre: 2. - Komolyka)
2008. márc. 6. 12:30

Szia!

Én is sütöm a kenyeret, teszek is bele, de épp nemrég hallottam amit Te is írtál, vagyis hogy őrölve jobb...

Salátákhoz szoktatok hozzáadni? Ha igen, nyersen vagy pirítva?

2008. márc. 6. 12:18
Én a kefirembe szoktam rakni, és szép lassan szétrágogatom őket, addig is tovább tart, és nasi helyett jó a tv elé-))
2008. márc. 6. 11:18

Szia!

Mi magunk sütjük a kenyeret, és szoktunk tenni bele lenmagot - csak úgy egészben, ahogy kapni lehet.

De hallottam nemrég, hogy a lenmag héja emészthetetlen, úgyhogy hatékonyabb darálva használni, különben semmi sem szívódik fel belőle.

2008. márc. 6. 10:35
Használsz-e lenmagot? Hogyan kell az ételbe tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook