Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4215. gyöngyi07 (válaszként erre: 4213. - Ildiko1977)
2008. aug. 24. 15:21
Szerinted akkor ma este megpróbáljam? Nem történhet semmi baj ha víz éri? Haskötő nélkül is tudom majd magam tartani, és kimászni a kádból? Teljesen hozzám nőtt. Pedig már úgy várom, hogy egy szál kis ruhácskába mászkáljak. Pedig még hol vagyok tőle, ajaj.
2008. aug. 24. 13:59
sziasztok csajok:)mütött valakit közületek wágner doki?(engem csak cici)+nézném a munkáját foton.ha van valaki itt a fórumon üzenjen ide v privin!köxy:))
4213. ildiko1977 (válaszként erre: 4208. - Gyöngyi07)
2008. aug. 24. 13:40

Szia Gyöngyi!


Nyugodtan zuhanyozzál, csak az első alkalom kellemetlen, de utána kifejezetten jól esik egy kis tusolás.Ha félsz a rosszulléttől tegyél be egy sámlit vagy műanyag széket a kádba és ülve tusolj. Nekünk ( mi négyen voltunk együtt innen a hoxáról)is azt mondta a doki, hogy simán lehet zuhanyozni a varratszedés előtt.

Haskötőt én is egyedül tettem magamra,lefeküdtem, és először az egyik alsó végét, utána a felsőt tépőzáraztam össze.

4212. fittnes
2008. aug. 24. 11:52

Sziasztok! 3 hete én is olvasgatlak titeket, nagyon tetszik ez a fórum sok hasznos dolgot lehet itt elsajátítani.

Engem szept.18-án fognak megszabadítani egy kis felesleges bőrtől.Már nagyon várom,azt a pár napot én is kibírom,ha fáj is. Javulást minden megműtöttnek,aki mütétre vár,sok szerencsét! :-)

4211. gyöngyi07 (válaszként erre: 4207. - Médea0319)
2008. aug. 24. 10:19

Hol műtöttek 13-án? Engem 14-én a Szent Imrébe. Hogy vagy? Zuhanyoztál? Kiegyenesedsz teljesen, alvás?

Hát igen, most már így utólag tényleg kilehet bírni. Akkor tényleg nem leányálom, de mi az a pár nap. A végeredmény a lényeg.

Nem teszel fel képet?

Én csütörtökön megyek varratszedésre, majd utána megint teszek fel másikat.

4210. fintaa
2008. aug. 24. 10:16

Szia Gyöngyi07.

Ne haragudj hogy zavarlak de nekem is a szobatársam volt a Gitta.Engem is a Kelemen Dr műtőtt augusztus 12-én csak nekem mellkisebités volt.Azért zavarlak mert nem tudod véletlenül Gitta teljes nevét?

előre is köszi

Anett

4209. gyöngyi07 (válaszként erre: 4205. - Katicabogár44)
2008. aug. 24. 10:15

Sziasztok!

ÁÁÁ! Zuhanyzással semmi jó hír. Az első nap amikor lehetett volna, rosszul lettem. Azóta cicamosakodás.

Hát a hajmosás nekem is nagyon macerás volt. A fürdőszoba úszott. Én a csap fölé hajoltam, már amennyire sikerült és úgy engedtem a zuhanyozóval rá a vízet. Hát a hátam a végén gondolhatod hogy, hogy megfájdult mire végeztem.

Na látod te is azt írod, hogy a kötés lekerülése után érje víz, varratszedés után. Nekünk meg azt mondta Kelemen doki, hogy már otthon a második nap zuhanyozzunk.

2008. aug. 24. 09:52

Szia Hilda!

Bár írtad, hogy privibe írjak, de azért gondoltam, hogy ide, mert tudom nekem is olyan jó volt olvasni mások tapasztalatát, mi és hogy történt velük. Sőt most is olvasgatok visszafelé, és tanulgatok mit hogy csináljak. A többiek is örülnek szerintem, sokan vannak akik csak most fontolgatják, hogy belevágnak.

Én ha nem találok erre és az nlc-s fórumra, talán soha nem is gondoltam volna, hogy megoldódik a problémám, és tessék már túl vagyok rajta. Persze nyugodtan írj privibe is, ha te nem akarod részletezni. Szívesen olvasom!!!!

A másik fő szempont, hogy a hozzászólások tartják életben a topikot, és addig jó amíg mindenki leírja tapasztalatát ami lehet jó és rossz is.

Gondolom a csajokat sem untatjuk vele. :O)

Igen ott feküdtem a 12/1-es ágyon :O) A combplasztikás lánnyal mi újság? Másnap hazamehetett? Remélem jó sikerült neki is, nagyon szimpatikus lett nekem. És persze az ember mindig együtt érez a sorstársakkal :O)

Nekem sem volt sok lötyi az üvegben, mondjuk nem is néztem meg pontosan, hogy mennyi. Hát nekem beszokott dagadni a szeméremdombom, mondta is a doki, hogy előfordulhat, de nem annyira borzasztó, hogy ezért bemenjek hozzá. Kellemetlen, sőt…, de mégsem megyek. Neked nincs ilyen? Hát tényleg jó nektek, hogy így együtt voltatok Timkócival, én már a második naptól egyedül voltam a szobában. Valahol jó is volt, de azért inkább unalmas. Azt én is sokkal jobban szerettem volna ha úgy lehettem volna mint ti.

Nem azért mert sajnálnám magam a látványtól (a zuhanyzásnál), hanem egyszerűen a vérnyomásom miatt lettem rosszul. Én úgy döntöttem, hogy nem is fogok zuhanyozni egész varratszedésig. Marad a felülről mosakodás, alulról zuhany. Kihagyom a haskötő alatti részt. Nem tudom mi a helyes, a doki (Kelemen) szerint zuhanyozzunk, mások szerint (műtőtt lányok) nekik azt mondta a dokijuk, hogy varratszedésig ne érje víz. Na most akkor mit tegyen az ember?

Én egyedül nem tudom feltenni a haskötőt. Úgy kell cibálni, hogy az egyedül biztos nem menne. Most segít a párom (amikor itt van, nem élünk együtt), és a kisebbik fiam. Annyira aranyos, nem undorodik, a nagyobbik nem bírja az ilyen látványt :O)

Nekem a combplasztikás lány tanácsolta a betadin krémet, mert őt a folyadék nagyon kiszárította, ezért tért át a krémre. Én rögtön krémet vette. A doki a folyadékot tanácsolta? Mit mondott, miért jobb?

Nem mérem a lázam, szerintem ha gond lenne úgyis érezném. Az első este megmértem, hálistennek semmi.

Én semmiképpen nem nyújtom ki hátonfekve a lábam, nem akarom, hogy húzódjon a varrat. A fenekemet egy kicsit megemelem párnával, behajlítom a térdem, és a lábfejem alá teszek egy kispárnát. Ez nagyon kényelmes testhelyzet, egy darabig, persze nem alváskor. Aludni csak oldalt tudok, akkor is úgy, hogy a két lábam közé bedugok egy párnát, és akkor nem feszül. Aztán következik a forgolódás, mert egy idő után begörcsöl az oldalam. De napról napra jobb. Csak azt nem értem, hogy hirtelen mozdulatnál nagyon beszokott nyilalni baloldalt, de csak ott. Sehol máshol nem fáj, csak azon az egy helyen, és az is csak akkor ha béna fejjel pl. éjszaka úgy fordulok.

A hasam teljesen el van zsibbadva, teljesen érzéketlen. (azon a részen nem ahol írtam, ott belül hasogat valami mozdulatoknál). A hasam közepét nem is érzékelem amikor lekezeljük. Vajon miért van ez?

Kötözéskor nekem is vagdosott valamit a doki, nem tudom mit. A cérna még bennem van, látom a nagy vágásnál is, és a köldökömnél is tele van.

No nevetés, az halálos. Na jó, most már hagyján, de a kórházban, hát…. Na meg a tüsszentés. Egyszer volt benne részem, nem fogtam be időbe az orrom. Hát azt hittem kiszakadok.

Nem tartasz fel, hiszen mit is tud most az ember csinálni, olvasgat és írogat. :O)

Puszi, vigyázz magadra, írj, hogy hogy alakulsz!

Gyöngyi

2008. aug. 23. 20:29

engem 13-án műtöttek(hasplasztika) mindenkit csak bíztatni tudok.Óriási megkönnyebbülés tudni hogy újra teljes értékű nő lehetek. bár még igazából csúnya de bízom benne hogy jövő nyáron már el merem vinni a kis hercegnőmet a strandra.

tehát bátorság lányok nem olyan vészes hisz most épp

titeket bíztatlak. túléltem!!!

2008. aug. 22. 19:51
sziaxtok:)nekem cici mütétem vlt 3hónapja gondolkozok a hason is(sajna terheségem alat+nyulott a bör:( van olyan közötettek akit wágner doki csinált?ha igen jelenkezen nálam itt v privin+nézném a munkáját(csak cicit csinált nekem igy no merek a hasba belevágni.elöreis köxi a segitséget:))
2008. aug. 22. 15:13

nekem a hajmosással volt gondom az első napokban, amit úgy oldottam meg, hogy kevés vizet engedtem a kádba, csak éppen hogy ne érje el a hasamat a víz. Belefeküdtem, feltettem a lábam a kád szélére és így viszonylag könnyen megtörtént a nagy tisztálkodás.

Egyébként a sebnek sem lesz semmi baja ha rámegy a víz, ha már a kötés lekerül róla( általában varratszedés után 1-2nap)csak áztatni nem szabad.

2008. aug. 21. 23:04

Szia Gyönyi!


Zuhanyzással mi a helyzet?

4203. zselatin (válaszként erre: 4201. - Szmandi73)
2008. aug. 21. 22:15
Ez nekem is jól jött, köszi:)
4202. Szmandi73
2008. aug. 21. 22:01
Ez van pár oldallal előrébb, ide másoltam, hogy lásd!
4201. Szmandi73 (válaszként erre: 4194. - Lea78)
2008. aug. 21. 21:58

Hasplasztika:


BMI: súly (kg) osztva a magasság (m) négyzetméterével

1. ) súlyvesztés előtti BMI nagyobb, mint 35 kg/m2

2. ) adott mértékben kell lefogyni, azaz:

- ha a kezdő BMI: 35-45, ebben az esetben minimum 10 BMI legyen a súlyvesztés

- ha a kezdő BMI: >45, súlyvesztés min. 12 BMI

3. ) és a 3. feltétel, hogy stabil legyen a súlycsökkenés, tehát legalább fél évig tartsa a beteg a csökkent testsúlyát!!!

4200. Szmandi73 (válaszként erre: 4192. - Gyöngyi07)
2008. aug. 21. 21:55
Gyöngyi! Nagyon szép lett a hasad, jó neked, hogy már itt tartasz! Kitartást a továbbiakhoz is, innen már minden egyre könnyebb lesz!
4199. zselatin (válaszként erre: 4198. - Gyöngyi07)
2008. aug. 21. 21:22

Gyöngyi!

Szerintem nagyon szép lett a hasad! Azokhoz képest, amiket itt láttam eddig. Én még jócskán előtte vagyok, pénzhiány miatt, de jó látni a referenciamunkákat:)

4198. gyöngyi07 (válaszként erre: 4197. - Leddy27)
2008. aug. 21. 13:57

Szia!

Persze, kérdezhetsz privibe is, ha itt nem aktuális szerinted, bár...

A felszívódó varratokról nem tudok semmit sajnos. Az utókezelésről annyit, hogy nekem a műtét csütörtökön volt, ott adtak minden este szurit, itthon már nem kell. Átkötözni minden este nekem kell, hát ha már látod egyszer utána szerintem már nem gond. Szenvedés a mozgástól? A kórházban az az 1-2-3 nap a cudar, utána napról napra jobb. Igaz nem mész utána sem peckesen, kihúzott derékkal, de hát ez van. Majd annak is eljön az ideje.

Szerintem ne parázz (mondom én aki túl vagyok rajta) mindenképpen jobb lesz. Fiatal vagy még ahhoz, hogy bele törödj a hasadba, és (de ne haragudj meg) a mostaninál sokkal de sokkal szebb lesz.

Pusz

4197. leddy27
2008. aug. 21. 12:56

Sziasztok!

Györgyi gratula, hogy túl vagy rajta, nem csodálom, hogy nem mered megnézni :) de szép a maga módján asszem :)

Kérdezhetnék akár magánban is a kórházi ellátásról?


Lányok!

1. Hallottatok már felszívódó varratokról? van akinek így csinálták? Pro-kontrák? Most olyan helyet találtam, ahol ilyet tesznek be és ez 6 hétig védi, tartja egyben a sebet, szerintem jól hangzik...

2. Az utókezelésektől félek nagyon, amit majd magamnak kell itthon csinálni, szuri, átkötözés, szenvedés a mozgásoktól stb... ilyenről mondanátok pár szót, ti hogy viseltétek?

Szept. végére tervezem a műtétet, de egyik nap benne vagyok, másik nap meg úgy beparázok, hogy legszívesebben hagynám az egészet a francba :)

De már lányom is beszólt (4 lesz), hogy nagy, ráncos, puha a hasam :)

Köszi a válaszokat!

Leddy

4196. lea78 (válaszként erre: 4195. - Gitti112)
2008. aug. 20. 21:46
Köszönöm! Kikeresem.
4195. Gitti112 (válaszként erre: 4194. - Lea78)
2008. aug. 20. 21:36

Szia.

Menj vissza jó pár oldalt. Le lesz irva pontosan mik a feltételei a tb-s hasplasztikának.

4194. lea78
2008. aug. 20. 21:17

Sziasztok!

Érdelődnék, hogy mik a feltételei annak, hogy tb-re megcsinálják a hasplasztikát.

Előre is köszönöm!

2008. aug. 20. 20:54

Hát csajok, ennyit a nagy bátorságomról. Megint elmaradt a hőn várt zuhanyzás. Beültem a fürdőszobába, levettük a haskötőt és egyszerűen rosszul lettem, nagyon lement a vérnyomásom. Pedig akkor még nem is láttam hogy hogy néz ki, csak úgy látszik a stressz. Utána párom lefényképezte (már fekve) és így már megnéztem (nekem tetszik)

Na de majd holnap, most már biztos menni fog, mivel most már láttam a sebet, és nem félek a látványától. :O)

2008. aug. 20. 20:50

Sziasztok!

Tettem fel új képeket, 6.nap

Látszik, hogy eléggé magasan van a vágás, a fürdőruha bugyi pont odáig ér. De őszintén mondva tényleg nem érdekel, nekem tetszik :O)

4191. zselatin (válaszként erre: 4187. - Gyöngyi07)
2008. aug. 20. 08:38
Köszi szépen a választ. Ez az ár tényleg kedvező:)
4190. Zsorzsika
2008. aug. 20. 07:38

Szia Gyöngyi!


Köszi a beszámolót, segít abban, hogy tudjam, mi vár rám is. Én kb. 2 hét múlva tudom meg, mikor lesz a műtétem, várom is, de félek tőle. Ráadásul lehet, hogy a műtét utáni időszakban költözködünk. Nagyon nehéz lesz magam visszafogni, de muszáj lesz pihenni. Te is vigyázz magadra, pár hétig húzd be a kéziféket, ne legyen semmi probléma.

2008. aug. 20. 06:51
Sziasztok!Olvastam csajok,hogy sokaknál géz van a seben.Nekem a doki azt mondta,illetve csinálta is,hogy vegyek a gyógyszertárban LEUKOPOR sebtapaszt és azt tegyem a sebre.Nekem az első perctől csak ez volt.Nem tapad bele,pedig az első napokban pici vérzés,nedvedzés volt,(2 napig csövem volt otthon is,)mivel apró lyukak vannak, a seb abszolut szellőzik és nincs nagy batyu a hasamon.(kipróbáltam,a számhoz tettem és megpróbáltam átfújni rajta,mert nem hittem és tényleg.Lehet kapni levegőt,tehát valóban szellőzik.Fény felé tartva lehet látni a lyukacsokat)Minden alkalommal könnyű eltávolítani,nem szikrázott a szemem a ragasztó miatt.Ja és a cérnát sem tépi!Ugyan úgy lehet használni a betadint,vagy krémet,ki mit akar.De kaptam a barátnőmtől egy sebtapaszt,(8000.-Ft -ért vette , a bánat tudja hol,meg mi volt a neve,ő ezt haszálta,de az nem volt olyan jó.Az ára meg elképesztő,jó ,hogy lehet kapni.)Ez könnyedén rásimult és nagyon konfortos érzés volt.Egy ötlet csak,aki gondolja.
2008. aug. 20. 05:00

Tényleg lányok! Ti a műtét után mennyi idővel zuhanyoztatok? Nem túl korai? Még a varratszedésen sem vagyok túl.

Ja, különben nem vagyok ennyire hajnali bagoly, csak úgy begörcsölt az oldalam, úgy hogy inkább szórakozom, mint fetrengjek :O)

4187. gyöngyi07 (válaszként erre: 4184. - Zselatin)
2008. aug. 20. 04:49
Szent Imre kórházban műtött a Kelemen doki. Csak ajánlani tudom őt is meg a kórházat is. Az ára 270 ezer. Szerintem ez a legjobb ár, legalábbis ahol nézegettem. Remélem az eredménnyel is meg leszek elégedv., Gyáva voltam, és este még mindig csak felülről mosakodás, alulról zuhany volt. Nem mertem levenni a haskötőt. Egyedül vagyok a srácokkal (16 és 20 évesek) és nem akarom nekik mutogatni a friss sebet. Majd most de-t jön a párom, és ő segit levenni a haskötőt és ha netán leesne a vérnyomásom...
2008. aug. 20. 00:07

Ja, a sebek látványát én sem bírom!!!!!!!


Te simán átvészelted???????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook