Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4303. gyöngyi07 (válaszként erre: 4296. - Szmandi73)
2008. szept. 1. 13:53
Én is köszönöm a válaszod. Mindig azon izgulok, hogy "jaj istemen, ha már eddig nem volt baj, csak nehogy most legyen" Attól félek, hogy valami hirtelen mozdulat, nyújtózás valamiért és tényleg ki ne nyíljon. Szóval ez nem történhet már meg?
4302. zselatin (válaszként erre: 4295. - Lehotaine)
2008. szept. 1. 13:53
De azért műtét után majd számolj be és képeket is akarunk:)
4301. zselatin (válaszként erre: 4295. - Lehotaine)
2008. szept. 1. 13:51
Értem. Köszi a választ. Ezt a műtétet hasi sérv esetén nem csinálják TB-re? Én szorítok Neked, hogy lemenjen az a pár kiló. Sajnos nekem ennél sokkal többet kéne fogynom, de csak jövőre lenne a hasműtétem.
2008. szept. 1. 13:48

Sziasztok!

Tettem fel új képet. Most már varratok nélkül, 2 és fél hetes.

4299. marcipan1 (válaszként erre: 4298. - Zsazso)
2008. szept. 1. 13:07

Szia


én győri vagyok, de azt hiszem én Bp-n csináltatom meg.Szerdán megyek konzultációra a Szent Imre kórházba.Győrben nem találtam-hallottam senkit, aki ebben profi lenne...:(

Te tudsz esetleg valakit? :)

4298. zsazso
2008. szept. 1. 12:46

Sziasztok !!!

Győrben csináltatta valaki a pociját ???

4297. Hilda40 (válaszként erre: 4296. - Szmandi73)
2008. szept. 1. 09:59

Szia!


Nagyon köszönöm a választ! Megnyugtatóan hangzik. :)

4296. Szmandi73 (válaszként erre: 4291. - Hilda40)
2008. aug. 31. 21:08

Sziasztok!

Én traumán dolgozom, elég sok műtéti sebet látok, és nagyon ritka, ha valamelyik szétnyílik. Mi 7-10 nap után szedünk varratot, és még így sem gyakori a szétnyílás, 2 hét után már teljesen össze kell hegesednie a sebnek! Ha nem, akkor pedig valami oka van, gyulladás, ilyesmi. Az viszont varratszedés előtt is látszik.

4295. lehotaine (válaszként erre: 4293. - Zselatin)
2008. aug. 31. 20:38

Szia!


Kecskeméten fognak műteni a Megyei Kórházban.

Van egy jó kis köldöksérvem és egy klassz hasi sérvem. Azt mondta a doki, hogy valószínűleg mindkettőt a terhesség(ek)nek köszönhetem. A lányom 3,7 kg-mal, a fiam 4,7 kg-mal született. Nagyon sokat híztam (26 kg!!!). A műtétnél én kértem, hogy okt. végén legyen, mert szeretnék legalább 68-70 kg-ig lefogyni. Még 9 kg! Remélem sikerülni fog.

2008. aug. 31. 17:03

Sziasztok!

Volt még valakinek Veszprémben műtétje, akit a Lóderer doki műtött? Nekem okt. 03.-án lesz a műtét, és hátha találok egy "ismeretlen ismerőst"

4293. zselatin (válaszként erre: 4292. - Lehotaine)
2008. aug. 31. 15:58
Megkérdezhetem, hogy hol fognak műteni? Meg, hogy hol van a két sérved?
4292. lehotaine
2008. aug. 31. 14:26

Sziasztok!


Nekem okt. végén lesz a műtétem, mivel van 2 sérvem, TB-re csinálja a doki. Megírnátok nekem privát üzenetbe, hogy mennyit illik adni ilyen esetben a dokinak (oszt.vez.főorvos!!!)?

Előre is köszönöm a segítséget.

4291. Hilda40 (válaszként erre: 4288. - Gyöngyi07)
2008. aug. 31. 14:12

Szia Gyöngyi!


Nagyon biztató, amit írsz a varratszedés utáni dolgokról. :) Éjszaka nem egyszer kelek arra, hogy nagyon viszket a varrás két széle, és a haskötő alsó gumija is úgy belenyomódik a bőrömbe, hogy szabályos égő érzés. Akkor pozíciót váltok, majd megszokom az új fekvést, és már alszok is megint. :) Ha mindez csak még jobb lesz, az remek!


A szétnyílás szerintem nálad már nem fog bekövetkezni. Ha eddig nem nyílt ki, akkor már jól össze van az forrva, nem? Bár erre olyan valaki tudna valós választ adni, aki otthon van az egészségügyben. De ha abban hiszünk, hogy nem nyílik szét, akkor hátha nem is fog. O:)


A kádban műanyag széken ülős hajmosást tegnap megvalósítottam. Nem tudom ez a módszer mennyire terheli a hasizmot, de nekem jólesett. Érdekes, hogy minden egyes zuhanyozás után egyre jobban érzem magam. Elmúlik az az erős nyomás érzés a hasamban, mire végzek, és kifejezetten kellemesen érzem magam. Persze, ha nem tennénk vissza a haskötőt, tutira hamar bedagadna az egész hasam, de azt a 15-20 percet azért kiélvezem, mert nagyon jó. :)

4290. Hilda40 (válaszként erre: 4287. - Leddy27)
2008. aug. 31. 14:01

Szia Leddy!


Nagyon szívesen! :) Én is ezekből a fórumokból gyűjtöttem sok hasznos infót, és szerintem mindig voltak, és lesznek olyanok, akik a többieket éppen segítik. A régebben műtöttek ugyanígy voltak ezzel. :) Ahogy Gyöngyi is írta, ezért jó ez a fórum...


Amiket írtál, azokat lehet inni. Igazából nem mondtak semmi olyat, amit ne lehetne, csak a szénsavas szerintem nem szerencsés. Meg az altatás után van eleve egy torokkaparás szerű érzés, meg olyan lerakódás a garatban, ami miatt nem is igen jó.


Kávé. Az emeleten, ahol el voltunk szállásolva, a kezelő mellett van egy automata, és nem mondták, hogy ne lehetne inni. (Mellesleg az egész kórház tele van automatákkal.) Reggel is adnak tejeskávé szerű valamit, de nem tudom, abban valódi kávé van-e? Mondom, a műtét utáni naptól, ha nincs semmi gond, az egész benntartózkodás olyan, mint egy szanatórium. Nincs semmi dolgunk, csak pihenni. Ha te hozzá vagy szokva a kávéhoz, akkor nem hiszem, hogy lesz akadálya, hogy igyál. ;)

Az alacsony vérnyomásról ellenben érdekes tapasztalataim lettek a műtét óta. Nekem is az van, pl. sosem tudtam hirtelen felállni, mert elfehéredett minden, és szédültem. Amióta műtöttek, ez egyelőre nem jött vissza. Mértem is már a vérnyomásom, és nem tűnik úgy, hogy magasabb lenne, de a szédülések megszűntek. Lehet, hogy azért, mert ez a haskötő szorít, és valahogy más tőle a fejemben a vérkeringés? Nem tudom, de nem találok egyéb összefüggést. Szóval a szédüléstől én is nagyon féltem, de sem az első felülésnél, sem az első zuhanyzáskori kötő nélküli felállásnál egyáltalán nem szédültem. Pedig ettől féltem a legjobban. No meg attól, hogy hiába láttam már képeken ilyen műtéti sebeket, a sajátomtól biztosan rosszul leszek. De ebben is tévedtem. Nem véres, nem lila, igazából csak egy varrat, és nincs tele öltésekkel. Egyedül a köldök, de az meg zsibbad egyelőre. O:-)


A pénz dolgot magánban beszélte meg szerintem mindenki. Én spec. annak a nővérkének adtam, aki az elején a kritikus időben velem volt, és éppen ő volt műszakban a hazamenetelkor is. Az altatóorvos nem is tudom, ki volt, mert az előzetes konzultáción az aneszteziológus főorvosnővel kellett beszélni, de altatni egy fiatal orvos altatott. Szívem szerint megkeresném, nem tudom, sikerül-e? Egyszer hallottam valahol arról, hogy a műtő orvosnak mindig adnak hálapénzt, és az altatónak sosem, pedig rajta is nagyon sok múlik. Hát pusztán emiatt.


A parázást megértem, ugyanezen mentem végig én is. Először amiatt voltak rémálmaim, hogy az orvos megfeledkezett rólam, és bementem műtétre, de azt mondták, nincs rám idő, mert nem tudták, hogy én is jövök aznap. Aztán a mensi miatt voltak hülye álmaim, tulajdonképp az utolsó pillanatig nem tudtam 100 %-ra, hogy megműtenek-e tényleg? Álmodtam a táppénz bizonytalansága miatt is hülyeségeket. De a műtéti idő közeledtével a félelem átment türelmetlen várakozásba, és az már jó volt. Akkor már csak azt vártam, hogy teljenek minél gyorsabban a napok. Amikor pedig beindult a folyamat, akkor már nem féltem semmitől. :)

Műtét előtti éjszaka elvileg adnak egy gyenge Xanaxot, amit se én, sem a szobatársam nem kértünk. Én nem szedtem sosem efféle gyógyszereket, és mondtam is a konzultáción az altatós főorvosnőnek, hogy ezt ki fogom hagyni. Azt mondta, ő is ezt tenné. Másnap a műtét előtt valamivel viszont ellentmondást nem tűrően hozták, és le is nyeltem. Fogalmam sincs, mi volt a hatása, lehet, hogy ideje sem volt hatni, vagy ha igen, akkor azért nem volt bennem semmi félelem a műtő felé döcögéskor. O:-)


Nos a kávétól már jól elkanyarodtam, de ezek a fenti dolgok még beugrottak.

4289. gyöngyi07 (válaszként erre: 4286. - Hilda40)
2008. aug. 31. 08:38

Hát ennél részletesebben, lényegretőrőbben senki sem tudta volna leírni.

Na ezért jó ez a fórum, mindenkinek segítenek a jó tanácsok. Azoknak akik még a műtétre várnak erőt ad, akik meg már túl vannak rajta tapasztalatcsere.

:O) :O) :O)

4288. gyöngyi07 (válaszként erre: 4285. - Hilda40)
2008. aug. 31. 08:28

Szia!

A varratszedés után megszűnik ez a húzódó, feszülő érzés a csípő tájékán. Olyan jó érzés, hogy már nincs bent a cérna, tudsz az oldaladon is feküdni, és nem érzel fájdalmat.

Én is nagyon félek, hogy nehogy szétnyíljon a seb, megpróbálok nagyon vigyázni rá.

A hajmosást úgy oldottam meg már 2x, hogy letérdeltem a kád elé és úgy hajtottam be a fejemet. Jó, egy idő idő után már így sem kényelmes, de mégsem kell akkorát hajolni.

4287. leddy27 (válaszként erre: 4286. - Hilda40)
2008. aug. 30. 21:22

Hilda!

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok hasznos infót és tanácsot!

Még egy-két dolog eszembe jutott. Inni lehet gyümilevet meg szénsavmentes ásványvizet, iceteát is ugye? Szénsavast eleve nem szeretek, úgyhogy nincs gondom ilyen téren.

Kávéval mi a helyzet? Én napi kettőre vagyok hitelesítve az alacsony vérnyomásom miatt (már előre félek az ájulásoktól, egy-két itteni szöveg olvasásába is rosszul tudok lenni:) ) Szóval kávé jöhet vagy esetleg kofitabi?

Az altatódokinak adtál? Nővéreknek?


Egyre jobban parázok... ma már ezzel is álmodtam, megviselt ez az időpontvéglegesítés :)

4286. Hilda40 (válaszként erre: 4283. - Leddy27)
2008. aug. 30. 14:07

Szia!


Akkor most már Te is azt fogod várni, hogy elteljen a szeptember. :)


Én a háziorvosnak elmondtam, hogy mihez kellenek a beutalók, és meg is írta őket gond nélkül.

Ezután eredményekkel együtt 4 nap alatt megvolt minden. Bár tüdőszűrőn csak eredményt kaptam, mert volt 1 éven belüli szűrésem. Igaz, mindez nem Budapesten zajlott.


A kórházi dolgokról azt tudom írni, amit anno én is valahonnan innen, és a nlc-s fórumból gyűjtöttem össze:


- pizsamát többfélét, rövidnadrágost, hosszúnadrágost, hálóinget, strandruha félét. Amelyiket az időjárás és a kényelem megkíván majd. Nekem leginkább a rövid hálóing vált be, mert a cső nem nagyon húzta fel a szárát, és a mosdóban is könnyű volt boldogulni vele.

- egy köntöst

- bugyit olyan bővebbeket vittem, amik régebbiek, hogy ha esetleg jódos lesz, ne legyen kár érte - bár eddig mindenből simán ki tudtam mosni a jódot -, s mivel én menstruáltam, volt is rajtam végig bugyi. Átdugtam a csövet palackostól a jobb szárán, és simán tudtam viselni. Ne szorítson, az fontos.

- papucsot egy gumisarut a zuhanyhoz, és egyet járkálni. Zoknit is vittem párat, mert fázós a lábam, bár egy sem volt rajtam, de nagyon jó idő volt akkor.

- vittem egy melegítőt, két pólót, egy tágadd rövidnacit, ha esetleg mászkálni támadt volna kedvem, de nekem teljesen elég volt a hálóing.

- a hazajövetelhez egy bő szoknya meg póló volt nálam, vagy maradt volna a melegítős variáció. Igazság szerint nadrágot - főképp farmert - el se tudtam volna képzelni magamon.

- vettem a tisztálkodáshoz egy mosdószivacsot, és egy mosdókesztyűt. Vittem kisebb és közepes törülközőket, kéztörléshez, mosakodáshoz. A nagyméretű törölköző szerintem ilyenkor nehéz, és csak akadályoz.

- vittem wc papírt. Nylon szatyrot a csöves üvegeknek, mert a fül-orr-gégészettel egymás mellett voltunk, és kérték is a nővérkék, hogy a gyerekek miatt ne járjunk az üveggel a kezünkben. Ezek nem is üvegek, hanem műanyag palackok. Pontosabban egy palack csak.

- mentolos cukrot az altatás utáni esetleges torokfájáshoz

- C-vitamint, mert azt mindig szoktam szedni

- volt nálam plusz párna is, egy kicsi, az mindig a fejem alatt volt a kórházi párnán, és egy nagy, de azt nem engedték sem a hátam, sem a lábam alá tenni. Egy nővérke volt, aki ebben szigorú volt, ő Ildikó. Szerinte háton fekve ki kell nyújtózni, míg itt mások épp az ellenkezőjét írták. Nehéz is, de nem ellenkeztem vele. A 3-4. napon használtam csak a nagypárnát néha tv nézéshez.

- vettem olyan DM-es nedves wc papírt, papír wc ülőke takarót, nedves intim törlőkendőt. Ezek nagyon hasznosak.

- fésű, tusfürdő természetesen

- vittem szívószálat, és sportkupakos innivalót. Poharat, evőeszközt, szalvétát. De ott adtak is a pohárhoz egy szilikon csövet, az a szívószállal felér. :) Innivalónak mentes ásványvizet, és gyümölcslevet. Szénsavasat természetesen nem.

- meg valami olvasnivalót

- pénz a haskötőre - 2600 darabja -, telefontöltő, aprópénz esetleg, mert van kávéautomata, aki igényli.


A "szabályok": műtét előtti nap ebédkor már csak leves van, utána semmi. Éjfélig sokat kell inni, ezt érdemes betartani, mert másnap szerintem könnyebb lesz az altatás utáni lét. A műtét napján szigorúan semmi, csak ébredés után lehet vizet kortyonként, a hányinger veszélye mellett. Erre viszont nekem rögtön adtak valamit az infúzióba, és el is múlt teljesen. A szobában összesen még 3 infúziót kaptam a műtét után. A harmadikba már ment a fájdalomcsillapító is. Estefelé már mondták, hogy kezdjünk sokat inni. Ezt is érdemes betartani.

Fájdalomcsillapítót egyébként mindig adnak, amikor kérsz. Mondjuk ahány nővérke volt, annyifélét kaptunk. :)

A műtét napján végig szigorú fekvés van. Szükség esetén ágytál. Látogató lehet, nem szólnak érte. Előtte azt mondták, hogy olyan kába leszek, hogy úgy sem fogok emlékezni semmire, ami aznap történt, és ha lesz látogatóm, annak is mosolyogva fogok mindenre válaszolni, de másnap semmit nem fogok tudni az egészből. Nálam ez pl. nem így volt, kb. 11-kor vittek ki a műtőből, és olyan délután 4-re már teljesen magamnál voltam.

Műtét másnapján hajnalban 4-5-kor (?) a nővérke segít felülni az ágyon először. Nélküle nem szabad! Mert szédülésveszély van! Ha nem szédülsz, akkor még ücsörögni kell, és ha akkor sem, úgy lehet kimenni először wc-re, és mosakodni, ami ugye ott van pár lépésre a szoba mellett. Persze ha kell segítség, akkor kapsz. A felüléseket én ekkortól már önállóan csináltam, de nem könnyű. Még most sem tudok csak úgy kipattanni az ágyból. :)

Akkor reggel már kaptunk tejbepapit, no jól is esett végre valami kaja. És innivalót, de az volt saját is. Legyen belőle tartalék, mert nagyon fogy.

Megkérdeztük, hogy lehet-e oldalt feküdni, és arra azt mondták, hogy igen, úgyhogy én is ezt a pózt részesítettem előnyben. Persze nem könnyű, hatszor meggondoltam, hogy mozduljak-e egy kicsit is, de néha muszáj. Az összevarrt hasizom elég érzékenyen reagál mindenféle mozdulatra még akkoriban. És a haskötő kezd itt-ott nyomni. Combtőben, mell alatt. Itthon már ezekre a helyekre plusz gézt dugok, de ott még eszembe sem jutott ilyesmi. Kötözés nincs, akkor még hermetikusan le van ragasztva a seb, az első kibontás csak a cső kivételekor történik. Ekkor azonban már haza is lehet jönni. Keddi műtétnél ez jó esetben péntekre esik. A cső kivétele hálás dolog, mert onnantól nem kell azzal foglalkozni, hogy ha fordulsz az ágyban, ne húzódjon. Ellenben onnantól a képződő folyadékot már a saját szervezetednek kell tudni feldolgozni, így érdemes nagyon óvatosnak maradni továbbra is.

A mozgásról mér annyit, hogy a második naptól már nem kellett szigorúan feküdni. Ültünk az ágyban, a széken a teraszon, ahol jólesett. Kicsit ácsorogtunk is néha. Én nem mentem messzire ott a kórházban, a szobatársam viszont csütörtökön már lifttel megjárta a földszinten a büfét is. Persze kísérettel csak. És tipegve. Olyankor mindenki más olyan rohanósnak tűnik. Irigylésre méltóan gyorsan tud menni még az öregember is hozzánk képest. :)

Elmegy egyébként az a pár nap odabent hamar. Reggel 5-kor palacknézés a nővérke által, aztán 6-kor ébresztés, hőmérőzés. Első napokban vérnyomás mérés is többször van. Fél 8-kor vizit, ez pár perc élmény a mosolygós Kelemen dokival. :) 9 körül reggeli. 1 körül ebéd. És 6 körül vacsora. Ha nincs semmi gondod, akkor ezen kívül békén hagynak. Ha esetleg kérsz gyógyszert, azt kapsz. És a nővérke, ha arra jár, és van ideje benéz, beszélget, és mosolyog kicsit. Szinte mindegyikük ilyen volt...


Kérdezted a pénzt. Ez még számomra is kérdés, mert úgy tudom az a kialakult álláspont, hogy varratszedéskor szokás. Ez pedig éppen két hétre a műtét napján esedékes.


Hát nem lett rövid, elnézést... O:-)

4285. Hilda40 (válaszként erre: 4284. - Gyöngyi07)
2008. aug. 30. 11:44

Szia!


Köszi a kimerítő választ, ezeket is felírom, és beszerzem. Az aloe tudom, hogy csodákra képes, elég sok mindenre használjuk.


Én is nagyon várom már a varratszedést, a csípőmnél sokszor már nagyon viszket. Gondolom húzódik, és gyógyul, csak jobb lenne neki már szabadon. A seb szétnyílásától kicsit tartok, de remélem nem lesz gond. Valaki írta itt, hogy létezik sebösszehúzó tapasz, az olyan jópofa hasznos dolognak tűnt, de nálunk egyetlen helyen sem kaptam még. Majd kedden megpróbálom a kórházi patikában, ha nem is lesz rá szükség, nem árt, ha mégis van itthon.


A hajmosást mára tervezem, nem tudom, mi lesz belőle. Úgy gondoltam, hogy beteszek egy műanyag széket a kádba, és azon ülve mosom ki a hajam, majd zuhanyozom le. Úgy kevésbé megterhelő a törzsemnek. Lehajolni nem tudok annyi ideig, amíg kimosom, az biztos. Majd megírom, hogy sikerült. :)

4284. gyöngyi07 (válaszként erre: 4282. - Hilda40)
2008. aug. 30. 08:56

Szia!

Én a Herbaházban vettem, de talán lehet kapni DM-ben is, az van ráírva, hogy "eredeti original Aloe Vera gél 120 ml" Hátuljára: "A First Aid - Aloe Vera gél 100%-ban stabilizált Aloe Vera gélt tartalmaz. Könnyen behatol a bőr felső rétegébe, felgyorsítva ezzel a legtöbb bőrprobléma gyógyulási folyamatait.

De vettem még a Herbaházban 6%-os panthenol krémet és dr. Theiss féle körömvirágkrémet. Ezt a fajta k.virágkrémet javasolják, állítólag ez a legjobb.

Most még a köldökömre a Betadint és rá az aloét használom, a vágásra a bal oldalt a panthenolt, jobb oldalt az aloét kenem. Próbálgatok, melyik jobb. A körömvirágot majd csak késöbb kezdem használni, majd ha már begyógyult.

4283. leddy27
2008. aug. 30. 08:42

Hahó! :)

Tegnap voltam Kelemen dokinál időpontért! Szept. 30-at kaptam, de ugye 29-től már benn leszek. Van aki esetleg hasonló cipőben jár és ekörül jönne műtétre?

A vizsgálatokat 16-ig kell megcsinálnom, úgyhogy nincs sok időm.

A háziorvosnak kell valamit mondani, hogy miért kérem a vizsgálatokat vagy bármire kiadják?

A kórházi dolgokról kérdeznék még, mit ne felejtsek otthon? Az alap dolgokat kitalálom :)

A ruházkodás jutott még eszembe, hogy a haskötőre hogy lehet nacit felvenni? :)

A testhelyzetváltásokról is írjatok, van valami szabály, hogy meddig lehet feküdni, ülni, sétálni, vagy ahogy érezzük?

Aludni oldalt szoktam, vagy háton, ezzel akkor nem lesz nagy gondom? És már azt se tudom, hogy felpolcolhatom-e magam vagy nem :)

Bocsi, ha sokat kérdezek, de csak hozzátok fordulhatok :)

És eszembe jutott még egy fontos, de lehet, hogy ezt priviben kérném :) az altatódokiknak, nővéreknek, mikor, mennyit illik, ha illik adni? :)

4282. Hilda40 (válaszként erre: 4281. - Gyöngyi07)
2008. aug. 29. 20:57

Szia Gyöngyi!


Majd felírom, hogy miket kell megkérdezni, oké? :)A hasonfekvést külön is, mert sokakkal ellentétben az számomra elképzelhetetlen alvási testhelyzet. O:-)


Nálam a szeméremdomb dagadás a rövidebb kötőnél jön elő, emiatt is írtam, hogy a hosszabbat, vagyis a kórházit jobban szeretem viselni. Ahol a combomnál tör, oda teszek mindig gézeket, ami letompítja a nyomást, viszont ezzel tényleg nem dagadok be lent. Az nagyon nem jó érzés szerintem.


Írtad, hogy Aloéval kened a sebet. Pontosan milyennel? Én eddig még csak DM-es körömvirág kenőcsöt vettem, de olyat is hallottam már róla, hogy abban alig van igazi hatóanyag, és nem sokat ér. :( Valamivel azért szeretném kenni, mert száraz a bőröm alapesetben is. Viszont az illatos cuccokat nem bírom, attól viszketek. Az aloe jó dolog, de nekem nincs belőle kenőcsöm, csak Aloe First, és egy cserép növény, amit a táppénzem ideje alatt itthon gondozok, és nem a munkahelyemen. O:-)Szóval melyik az az Aloe változat, amit rákenhetek majd?

4281. gyöngyi07 (válaszként erre: 4280. - Hilda40)
2008. aug. 29. 20:20

Szia Hilda!

Fél kettőre kellett menni a dokihoz a kórházba. Délbe indultunk (beszámítottuk a dugókat), egyre odaértünk, erre a dokinak el kellett mennie műteni, kb. 3-kor jutottam be. Utána még elmentünk vásárolni, kb. 6-ra értünk haza. Hát teljesen ki voltam, már nem volt semmi hangulatom, és erőm még a gépet sem bekapcsolni.

Nem nyílt szét a seb, bekentem itthon aloéval, nekem tetszik. Majd csinálok képet megint és felteszem.

Nekem hosszasabb üldögélés után és estére tényleg felpuffad a hasam és lejjebb is, nem csak elképzelem. De nem parázok tőle, csak kellemetlen.

Mondjuk így utólag buta voltam, hogy nem mutattam meg neki a szeméremdombomat, azt mondta még mielött haza engedett volna a kórházból, hogy ez természetes és ha úgy gondolom akkor leszívja fecskendővel. Szóval meg kellett volna mutatnom, hogy mit szól hozzá. Csak annyira el voltam foglalva a varratszedéssel, hogy itthon jutott eszembe.

Hát igen a haskötő sajna csúszkál felfelé, mondjuk már így is jobb, levágtam a tetejéből és beszegtem. Így legalább nem nyomja a mellem, nem kell visszahajtani.

Hát igen mondta, hogy már valamikortól éjszakára levehetem, csak sajnos elfelejtettem mit mondott. Na majd írd meg légyszi, hogy mikortól!

Ja azt is kérdezd meg légyszi, hogy mikortól lehet hason aludni. Én úgy nagyon szeretek.

4280. Hilda40
2008. aug. 29. 19:38

Szia Gyöngyi!


Már kezdtem aggódni érted, hogy miért nem jelentkezel a varratszedés óta? De látom minden rendben van. Köszi minden infót, amit leírtál! :) Kedden én is átesek rajta, már eléggé húzódik oldalt, így nem is bánom. A köldököm nekem is annyira zsibbadt, hogy ott nem hiszem, hogy bármi rosszat éreznék.

Varratszedés után neked nem nyílt ki a heg sehol? Valamiért van egy olyan kényszerképzetem, hogy ez megtörténhet.


A dagadásoddal kicsit hadilábon állok. Ha a doki nem mondta, hogy be vagy dagadva, akkor biztosan nem is vagy. Vagyis amennyire igen, az biztosan normális. Tudod, hogy a lányok itt is írták, hogy még hónapokkal a műtét után is be tud dagadni, ha nagyobb megerőltetés éri. Az is eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy túlságosan szorosra húzzátok a kötőt, és az szorítja el estére a keringést? Persze este kicsit talán én is "ducibbnak" érzem magam, de azt figyeltem meg, hogy ez főleg evés után jellemző. Akkor valahogy gyomortájon, meg alatta rögtön olyan nyomásérzésem kezd lenni.

Azt nagyjából ki tudom tapizni, hogy a bőr meddig lehetett felszedve, mert a szélén körben van az a zúzódásérzés, amiről már beszéltem. Ott egy csíkban dagadtabb is a bőr alatt. Mellette meg semmi, olyan, mint régen, nem fáj abszolút. De hát ennek a felszedett bőrnek vissza kell tapadni, és az nagyon sok idő. Az, hogy duzzadt, szerintem teljesen normális dolog. Ha nem lennék megműtve, de napokig így beszorítanám magam egy haskötőbe, ahogyan most vagyunk, tutira nem csak a hasam, de a lábam, sőt még a fejem is biztosan bedagadna estére. O:-)


Írtad, hogy a haskötő felcsúszik. Igen, valóban. Ezzel én is így vagyok. Néha hátul egy kicsit megpróbálom lejjebb húzni, de elől persze semmi. Mégis úgy érzem, hogy ez a kórházi, amire mondtam, hogy hosszú, jobban összetart, mint a másik, amit vettem, és rövidebb. Szóval ez van rajtam többet.


Én arra számítottam, hogy 6 hétig kell hordani a kötőt, csak az utolsó kettőben már csak nappalra. Kíváncsi vagyok, hogy nekem is azt mondja-e a doki kedden, hogy két hét múlva lehet váltani? Egyébként ma, 10 naposan az esti zuhanyzáskori levétel már kifejezetten jólesett. Tegnap ez nem volt így, mondjuk iskolai könyveket kötöttünk, és sűrűn hajolgattam egy darabig az asztal fölé. Hiába ültem, az viszont akkor sem esett jól.


Médea: abban biztosan igaza van a dokinak, hogy a víz, amivel zuhanyzunk nem steril, de éppen emiatt kenjük be minden este a teljes sebfelületet újra és újra Betadine-nal. Gondolom ez éppen azt hivatott szolgálni, hogy elpusztítson mindent, ami nem oda való. Természetesen nem az orvosoddal szállok vitába, csak a teljesség kedvéért mondom, hogy nekünk is minden zuhanyozás után fertőtleníteni kell a sebet. Mióta kijöttünk a kórházból, azóta nekünk már nincs rajta semmilyen tapasz, csak a haskötő fogja a helyére a steril gézt, amit a Betadine-ozás után ráteszünk a sebre. Mindenesetre jó tudni, hogy valóban ugyanolyan típusú varrásnál is lehet ilyen, vagy amolyan orvosi utasítás, és ami a legfontosabb, hogy azt kell betartani, amit az orvos mondott! :) Hiszen ők azért vállalnak felelősséget. Tehát kitartás, ha eddig kibírtad, már neked sincs sok hátra! ;)


Kingababa: a te műtéted zsírleszívás volt, igaz? Megkérdezhetem, hogy ez mennyire fájdalmas? Mármint utána. Mert az ember azt hiszi, hogy ó hát ott nem is vágtak nagyot, de szerintem az a beavatkozás sem piskóta. És az eredmény szép lett. :)

2008. aug. 29. 18:33
Na most jól lejárattam magam, most már látom, hogy Kingán streccs gatya van. Bocsika :(
2008. aug. 29. 18:32

Kingababa, ez a haskötő lábszáras? Na ezt most elég hülyén fogalmaztam, szóval az érdekelne, hogy egyben van? Vagy harisnya van rajtad?

Nekem az a bajom a haskötőmmel, hogy mindig felcsúszik. Húzogatni kell lefelé, az meg nem nagyon megy mivel jó szorosra húzom. Mégis minden leülésnél csúszik egy kicsit felfelé.

2008. aug. 29. 18:28

A köldökömet még azt mondta fertőtlenítsem Betadinnal (tényleg az oldatot javasolta), a varratot meg most már kenegessem aloé-val és körömvirágkrémmel felváltva. 5 hét múlva kontroll.

Azt mondta, hogy még 2 hétig hordjam a haskötőt, és utána hasszorítós bugyit még 2 hétig.

Hát nem tudom, lehet hogy még 4 hétig hordom a haskötőt, majd meglátom.

Ja és még annyit, hogy megdicsérte, szerinte szép a varrat :)

Csak ez a fránya felpuffadás (hasam és a szeméremdombom) ne lenne, nem is lenne semmi problémám. Ha sokat ücsörgök, meg mondjuk minden du-ra feldagadok. Ti is?

2008. aug. 29. 18:23

Sziasztok!

Na végre ezen is túl vagyok, megtörtént tegnap a varratszedés. Hát nem egy leányálom, de sokkal rosszabbra számítottam.

Jobb oldalról amikor kihúzta akkor hát fáj, mit ne mondjak, azon az oldalon érzékenyebb volt. Bal oldalt kicsit húzodott, de lefogtam a bőrt amikor húzta a doki. (mondtam már, hogy nagyon kedves ez a Kelemen doki?) :)

A köldökömből amikor szedte nem is éreztem, teljesen el van zsibbadva.

Na de most már ettől is megszabadultam, most már sokkal jobb az alvás is, és mindenféle testhelyzet, nem húzódik annyira.

Szóval csajok aki még elötte áll (varratszedés) pár perc az egész, semmi rinya. :)

2008. aug. 29. 16:35

Sziasztok! Tegnap voltam kötözésen.

Először néztem meg a sebem. A dokim szerint szép. Nekem is úgy van varrva mint mindenki másnak. Középen lóg ki a cérna meg a két szélén.

A köldökömből kiszedte a varratokat, a többit jövő csütörtökön.

Rákérdeztem erre a zuhanyzásra hogy nektek lehet nekem pedig nem.

kezd kellemetlenné válni a helyzetem 16 nap után.

Az volt a válasza, hogy ez puszta elővigyázatosság,orvosa válogatja!

Ilyenkor a kis forradásokba baktériumok kerülhetnek be ami gennyes váladékozást okozhat,amitől a heg vastagon gyógyul.

hozzátette hogy 100-ból 1! de mi van ha pont én vagyok az az egy!?

tehát marad a mosakodás.

De nem esek kétségbe mert a szépségért meg kell szenvedni.

4274. KingaBaBa10 (válaszként erre: 4247. - Gitti112)
2008. aug. 29. 14:06

bocsi Gitti és a többiek akiknek csak most válaszolok de itthon szigorú fekvésen vagyok:(és ma kaptam vissza csak a lapotopom..

Pécsen műtőttek a honvédban,és a ruhát a műtét után adták rám..ez elvileg minden korházban másmilyen..de ez is vmi újfajta mert e nővéreknek sem volt ismerős..az ára gondolom benne volt a műtét árába..de nem biztos..ezeket annyira nem tudom mert nem én foglalkozok ezzel de utánakérdezek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook