Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4153. leddy27
2008. aug. 12. 11:02

Sziasztok!

Nem nagy az élet errefelé, de azért elújságolom, hogy a harmadik konzimon is túl vagyok, egyre többet tudok meg az egész hercehurcáról, meg az állapotomról. Kiderült, hogy az izmaim vagy két ujjnyira vannak szétjőve, tehát varrni kell, a köldököm mélyén csak talált egy kis sérvet a 3. doki...

Tendenciaként meg megállapíthatom, hogy minél több infót és alaposabb tájékoztatást, ellátást kapok, annál drágább árajánlatokat is gyűjtök...

Műtéti idővel nincs gond, akár köv. héten is befeküdhetek, de szept elejére, okt-ra is bőven kapok időpontot, csak döntsem már el, hol és mikor és kivel és minek :))

Feltettem egy újabb képet, amin jobban látszik rondaságom.

4152. macsekcica (válaszként erre: 4127. - Zizibogyó)
2008. aug. 10. 22:11
Ja, és képet nem teszel fel a pocakodról?
4151. macsekcica (válaszként erre: 4127. - Zizibogyó)
2008. aug. 10. 22:10

Szia Zizibogyó!


Még nincs két hónapja, hogy műtöttek, szerintem picit türelmetlen vagy, ami a felépülésedet illeti. Nekem még nem volt meg a műtétem, szóval én csak okoskodni és találgatni tudok, ráadásul biztos, hogy én is aggódnék!

De azért még tuti, hogy rengeteget fog alakulni a hasad pl. zsibbadás(érzéketlenség)ügyben.

Remélem, hogy pár hét múlva már nem lesz semmi kellemetlenség a pociddal :))

4150. Hilda40
2008. aug. 10. 16:11

Kedves bolyhostopi és ildikó1977!


Nektek is köszönöm a válaszokat! :)

A kórházi dolgokat már sikerült nagyjából beszereznem.


Eszembe jutott még egy érdekes kérdés: hasizom rekonstrukció után - mármint nem közvetlen műtét után, hanem úgy általában - másképp kell étkezni, mint előtte? Gondolok arra, hogy az összevarrt hasizom miatt biztosan kevesebb hely marad a mögötte lévő szerveknek, mint addig volt. Nem nagyon kellemetlen érzés olyankor egy "jóllakottság"? Bár gondolom a sok egyéb kellemetlen érzés közül ez a legkevésbbé az. :)

4149. gyöngyi07 (válaszként erre: 4145. - 27bfd181c0)
2008. aug. 10. 08:21

Sziasztok!

Most szerdán fekszem be a Szent Imrébe a Kelemen dokihoz. Jaj nagyon félek, szurkoljatok nekem!

Linda!

A pocakom pont olyan mint a tiéd, ezért szeretném megcsinálni (engem nagyon zavar ha lóg).

Majd teszek fel egyik nap képet, és majd utána is (csak éljem túl).

Na millió pusz mindenkinek!

4148. Gitti112 (válaszként erre: 4145. - 27bfd181c0)
2008. aug. 9. 20:15

Szia Linda!

Nekem nem sikerült az első mütétem. November környékén lesz a korrekció. De még ezek után sem bántam meg, hogy belevágtam.

Nem tudom milyen a pocid, de ha téged zavar szerintem ennyit ki lehet birni. Én ujra belevágok.

4147. ildiko1977 (válaszként erre: 4136. - Hilda40)
2008. aug. 9. 09:02

Szia Hilda!


Üdv itt! Engem 13-án lesz öt hónapja hogy megműtött a Kelemen doktor a Szent Imrében.

Válaszolok pár kérdésedre:

- Szerintem hálóinget vigyél, vagy egy bő polót bővebb fazonú rövidnacival.

-tisztálkodás: nekem nagyon bevált a nedves törlőkendő, főleg az első napokban, kis méretű törölköző, amit be tudsz nedvesíteni, vizezni és azzal áttörölni magadat

-én vittem cataflamot, ha kérsz adnak fájdalomcsillapítót ( nem emlékszem már mit) viszont én is vidéki vagyok, így hazaindulás előtt bekaptam egyet:-)

-műtét után nem visznek intenzívre, kitoltak a műtőből kb. 20-30 percre, megfigyelnek, és utána visznek a szobádba

-ivás: pohár nem jó, nekem és még több lánynak nagyon jó szolgálatot tett a sportkupakos szénsavmentes ásványvíz. Már a műtét után pár órával szabad kortyolgatni, és pohárból fekve nehézkes inni

-szuri: már az első nap kapsz szurit, és kapod is addig amíg kórházban vagy ( ált. 4-5 nap)

-homokzsák: nekem műtét után ahogy a szobába hoztak, a nővérek rátették a hasamra pár órára

-cső kivélele egyáltalán nem fájt, csak kicsit kellemetlen érzés volt, de ez egyénenként változó


Ha még van kérdésed, szivesen válaszolok.

Sok sikert a műtéthez!

4146. bolyhostopi (válaszként erre: 4144. - Hilda40)
2008. aug. 9. 07:55
Amikor kihuzták a csöveket,nekem nagyon fájt,mert még szivás alatt volt.Amikor leszedte a szivást és ugy huzta tovább,azt szinte meg sem éreztem.
2008. aug. 8. 22:10

Sziasztok! Rég jártam erre, de azért olvasgatlak benneteket.

Köszönöm nektek, hogy őszintén leírtátok a megpróbáltatásokat, azt hiszem, én mégsem vágok bele ebbe az egészbe. A köldöksérvemet helyre kell hozni, de közben hallottam egy új eljárásról, ami kis vágással történik, így az eredeti köldököm is megmaradhat.

Azt hiszem, nekem nem annyira csúnya a hasam, hogy alávessem magam egy ilyen nagy műtétnek, pedig ráadásul nekem tb-re csinálnák meg, de azt hiszem így sem éri meg. Félek attól a nagy vágástól is, de főleg az utánalévő fájdalmaktól és attól, hogy érzéketlen lesz.


Gyöngyi! Ha te még jársz erre, a te pocakodra nagyon kíváncsi lennék, a napokban lesz a műtéted, ugye?

4144. Hilda40
2008. aug. 8. 20:47

Kedves Ida és Gitti!

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítenek készülődni".

Igazából azoktól az ödémás szövődményektől félek a legjobban, amikről Gitti is ír, hogy leszívásra kellett járnia. Egyelőre el sem tudom képzelni, hogy pihenés helyett 2 naponta utazgatnom kelljen. De tudom, hogy "benne van a pakliban". Nekem elsősorban az izom szakadása miatt ajánlott ezt a műtétet megcsináltatnom. Ha jól tudom, az izomvarrásos korrekció a problémásabb. Viszont nagyon sokáig nem is tudtam, hogy létezik ilyen műtét. Azt hittem, mivel örököltem ezt az alkatot, vannak szerencsések, akiken meg sem látszik a szülés, és vannak olyanok, akiknek ezzel együtt kell élni mindvégig. De úgy néz ki, mégsem.


kikik77: kérdésedre válaszolva nem pécsi vagyok. Mondhatnám úgyis, hogy pont ellenkezőleg. :)


Olvastam ennek a fórumnak a korábbi beírásaiban, hogy valaki egy 2 kg-os homokzsákot tett a hasára egy jó darabig még otthon is. Van valakinek ilyenről véleménye, tapasztalata? Valahogy logikusnak tűnik, hogy ha a bőrnek vissza kell tapadni, akkor ez talán segíthet. Persze biztos nem kellemes érzés...

Még valami eszembe jutott. Amikor a csövet húzták ki belőletek, az fájt? Vagy annyira érzéketlen ott a műtét után még minden, hogy nem igazán? Azért kérdezem, mert volt már ilyen élményem, de az másnapi kihúzás volt, és nem mondanám, hogy fájt, csak nagyon kellemetlen érzés volt. Vagy talán ez is egyéni? Kinek, milyen? Elnézést az efféle kérdésekért, de engem jelenleg ilyenek foglalkoztatnak.


És megosztanék veletek még egy tapasztalatot, ami gondolom nem egyedi. Mint mindenki, én is bejártam jónéhány helyet a műtét előtti vizsgálatok kapcsán. Meglepő, hogy volt, ahol abszolút pozitívan, és volt, ahol szinte ellenségesen álltak a dologhoz. Szerencsére több volt a pozitív. ;)


További szép estét, és az érintetteknek gyógyulást kívánok!

4143. kikik77 (válaszként erre: 4136. - Hilda40)
2008. aug. 8. 19:08
Szia!!! Véletlenül Hilda nem pécsi vagy? Merci
2008. aug. 7. 22:25

Sziasztok Lányok!


Rég jártam erre. Elutaztunk vidékre. Visszaolvastalak Titeket, látom jól vagytok :))

Én még mindig műtét előtt állok, jó pár hónapja.

Remélem a körülmények végre kedvezni fognak nekem is, és megszabadulhatok a bő bőrömtől!!

4141. lehotaine (válaszként erre: 4135. - Ida14)
2008. aug. 7. 21:34

Szia!


Megírod nekem, hogy mennyit kellett fizetned a műtétért? A dokinak vagy a kórháznak megy a pénz?

Mennyire vészes ez a folyadék leszívás?

Köszi a választ.

4140. fittnes
2008. aug. 7. 21:23

Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a fórumon.A hasplasztika,és a mellnagyobbítás érdekelne. Ki tudná megmondani,hogy egyszerre ezt a kettőt megcsinálják?

Miskolcon a Form-art-ban mütöttek már valakit közületek? Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm!

4139. Gitti112 (válaszként erre: 4134. - Sprint)
2008. aug. 7. 10:24

Szia sprint!

Én is vidéki vagyok. Engem is pesten mütöttek. Sajnos minden másnap kellett felutaznom pestre leszivásra. Ezt kalkuláld bele.

4138. Gitti112
2008. aug. 7. 10:23

Sziasztok!

Nekem sokkal nagyobb szerencsém volt. Csütörtök délben megmütöttek. Éjszaka már egyedül felkeltem és kimentem a WC-re. Pénteken délután már hazaengedtek - volt egy divatos retikülöm az oldalamon -. Szombat és vasátnap otthon fekvés. Hétfőn reggel buszra ültem és feljöttem Budapestre kivették a csövet. Ez 60 km-es utat jelent. Plusz még pesten a Bkv-val való közlekedés.

A munkába való állásról pedig én nem tudtam kitölteni a 6 hét pihit mert nem volt annyi szabim. December 18-án volt a mütétem és Január 3-án kezdtem dolgozni még a varrataim is benn voltak. A varratokat január6-a körül szedték ki. Igaz nagyon nehezemre esett a 8 óra hosszán keresztüli állás. Nagyon-nagyon tartani kellett magam, de ez sikerült is mivel a munkatársaim semmit sem vettek észre abból, hogy nekem pár héttel ezelőtt egy komoly pocimütétem volt.

Egy gyárban dolgozom, mint szalagmunkás. A ford focus kábelkorbácsát szerelem össze. Ez a mütétem két és fél évvel ezelőtt volt.

Most sajnos kell egy korekciót csinálni, de ezt már másképp fogom csinálni. A 6 hét pihit mindenképp itthon töltöm.

4137. Ida14 (válaszként erre: 4136. - Hilda40)
2008. aug. 7. 07:26

szia Hilda

a saját tapasztalatom igaz nekem nem pesten csinálták:

-én hálóinget vittem be mert egyszerűbb volt a kötözéseknél

-a harmadik napig az ápolónők mosdattak le és itthon már zuhanyozhattam.

mosakodáshoz: szivacs (amivel lemostak az ápolónők), fogkrém, fogkefe, tusfürdő, testápoló, törölköző (ebből többet is vihetsz)

-nekem adtak plusz párnát.nem tudom neked mihez mondták nekem a térdem alá rakták úgy kényelmesebb volt

-a szabadidőruha akkor jó ha bővebb de lehet hogy egy egyberuha valami lengébb kényelmesebb lenne. én próbáltam nacit felvenni amikor hazamentem de nem volt kényelmes így a nővérem hozott be egy lenge ruhát

- cataflamot vihetsz be bár nekem adtak és csak az első két nap éjszakájára kértem mert nem volt annyira vészes

-engem nem vittek az intenzívre de mint mondtam engem nem ott műtöttek

-az ivásról annyit hogy a pohár szerintem tökéletes mert mozogni fogsz tudni.nekem a műtét után súlyt raktak a hasamra de reggel le is vették és utána már könnyebben mozogtam.

-nekem injekciót még itthon is be kellett adnom magamnak (bár többen nem értették miért) de a kórházban amig bent voltam addig minden reggel beadta a nővérke.naponta csak egyszer kellett

azt hiszem minden kérdésre válaszoltam bár jobb lenne valaki holyan válaszolna akit ott műtöttek

4136. Hilda40
2008. aug. 6. 18:24

Sziasztok!

Jóideje már, hogy próbálom követni az eseményeket, és információkat szerezni a műtétről. Én még "előtte" állapotban vagyok, de már csak röpke két hétig. Szintén Kelemen páciens, úgy, ahogy sokaknak, ez az orvos nekem is megnyerte a bizalmam. Ő volt a harmadik, akihez - ajánlás alapján - konzultációra mentem, s egyben az utolsó is.

Sajnos nem vagyok nagy fórumozó, pedig eldöntöttem, hogy az összes beírást elolvasom, de lehetetlen, főképp a hátralévő idő rövidsége miatt. Ezért szeretnék tőletek néhány gyakorlati tanácsot kérni.

Én 200 km-ről utazom majd a műtétre, kicsit tartok is az utazgatásoktól, de optimista vagyok. Viszont szeretnék minden fontos "apróságot" beszerezni, amire szükségem lehet a kórházban. Jelenleg elsősorban ezzel kapcsolatos tanácsokat szeretnék kérni tőletek.

- Milyen pizsama, hálóing a legjobb?

- Mit szerezzek be a tisztálkodáshoz?

- A plusz párnát olvastam, gondolom az nem árt.

- Utazni valami szabadidőben gondoltam, mert nekem nem lesz rövid.

- Írtatok a Cataflamról, mint fájdalomcsillapító. Ezt adták a kórházban, vagy vigyek sajátot?

- Műtét után intenzívre visznek valameddig? (Volt már két altatásom, így nem ismeretlen számomra a téma.)

- Az ivás gondolom pohárból nehéz lesz egy darabig, amíg fekszem. Mit javasoltok hozzá?

- Adnak műtét után vérhígító injekciót? És ha igen, abból mennyit kell kapni?

Biztosan lesznek még kérdéseim, és előre is nagyon hálás vagyok a válaszokért. És bármi olyan tanácsért, amit nem jutott eszembe még megkérdezni.

Mindenkinek kitartást, és gyógyulást kívánok!

4135. Ida14 (válaszként erre: 4134. - Sprint)
2008. aug. 6. 15:24
nekem ott csinálták ahol lakom.
4134. sprint (válaszként erre: 4131. - Ida14)
2008. aug. 6. 11:01
Ezt a leszívást a vidékiek hogy oldják meg? Minden alkalommal elutaznak Pstre? ezt idáig még nem kalkuláltam bele...
4133. sprint (válaszként erre: 4130. - Ida14)
2008. aug. 6. 11:00
Köszi, szépen előre is!
4132. Ida14 (válaszként erre: 4125. - Szmandi73)
2008. aug. 6. 09:34
Szmandi ha ez megnyugtat én bármikor újra csináltatnám a hasplasztikát de komolyan. június 16-án műtöttek az altatásból nehezen ébredtem fel utólag elmesélték hogy megijedtek már de a sok probléma ellenére tényleg bármikor újra felfeküdnék a műtőasztalra.
4131. Ida14 (válaszként erre: 4124. - Gitti112)
2008. aug. 6. 09:32

szia Gitti

engem június 16-án műtöttek.nincs semmi bajom már folyadék is alig jön ki.a héten márcsak egyszer kell mennem leszivatni eddig hétfőn és pénteken mentem most márcsak hétfőnként kell menni. a doki azt mondta ha benne hagyja nem probléma mert felszívódik de ő nyugodtabb így.

4130. Ida14 (válaszként erre: 4118. - Sprint)
2008. aug. 6. 09:28

szia Sprint

úszni biztos hogy lehet mert mondtam neki hogy mennék uszodába és mondta hogy nyugodtan. a kerékpározásról sajna nem tudok semmit. de felhívom a dokit és ha infohoz jutok akkor szólok.

4129. zselatin
2008. aug. 6. 09:20
Köszi lányok az utóbbi pár hozzászólást. Úgy gondolom, hogy ez így fair, hogy tudja meg az,aki még előtte van, hogy milyen is valóban a gyógyulási folyamat. Ezek után inkább meggondolom százszor a döntésemet és nem mondom azt, hogy nem mondta előtte senki, hogy ennyire rossz is lehet. Hát ezért jó ez a fórum.
4128. bolyhostopi (válaszként erre: 4125. - Szmandi73)
2008. aug. 6. 08:57

Szia!

Én sem " rendesen" megyek vissza dolgozni.Minden másnap éjszakára.Az éjszaka valamivel nyugodtabb,nem kell annyit pörögni és emelni,mint nappal,de persze az intenziv osztály kiszámithatatlan.Lehet baleset,mütét stb és máris indul a pörgés.

Engem is támogattak a munkatársaim és komolyan aggódtak értem.Én mütét másnapján DIC-es lettem.Gondolom neked nem kell elmondani,mi ez.Ujra kellett operálni.18 óra esett ki,amiről nem tudok elszámolni.Leállt a vesém,nem volt vérnyomásom,kivéreztem és belágyultam egy kicsit.hát én ezért mondtam,hogy nem szánnám rá magam mégegyszer.Sajna a lágyulás kicsit tovább tartott ,még mindig nem vagyok 100 %.

A mütét után 2 héttel felteltem seromával,csak ugy hullámzott a hasam tőle.2x szivtak le,380 és 180 ml-t.

Én ezért mondom,mindenki jól gondolja meg,mert a mütét nem azt jelenti,hogy másnap hopp felkelek és fittizek ugy mint előtte.Van egy csomó mellékhatás és szövődmény,amiről persze fel is világositanak,de az ember lánya a szépség reményében hajlamos elsiklani felette.

De ez az én esetem.Általában szerencsésebb kimenetelü mütétekről olvashatsz.Persze azért másnak is vannak egyéb szövődményei,ha van időd olvasgass bele az előző oldalakba.

2008. aug. 6. 07:25
Senkit sem akarok lebeszélni!Nyílván mindenki maga dönt,inkább csak felhívnám a figyelmet arra ,hogy komoly dolog ez a műtét.Látványra biztos ,hogy megéri,sajnos a terhesség igen el tud bánni a nőkkel.Mindenképpen az jár jól,aki nem egyedül csinálja végig,aki mellett igazi társ van.Rokon,barát,tök mindegy.De nem lesz könnyű futam.És teljesen egyetértek,hogy olyan mint a terhesség.Mármint abból a szempontból,hogy vki lazán végigcsinálja,vki meg kis híjján belerokkan.De ezt mérlegelni kell,mert sokan csodát várnak,aztán meg nem bírják feldolgozni,ha más az eredmény.Olvastam ,hogy a sebészeknek ez a lelkitéboly a szívfájdalmuk,az elvárásoktól függően lesz bírálva egy orvos kezemunkája.Az elhalt részemmel tudok együtt élni,de vacak,mert közvetlen körülötte meg zsibbad,ami annyit tesz,hogy szúrkál,mint amikor visszajön a vér az ember kezébe,lábába.Mondjuk,lehet ciki ilyenről beszélni,de,ha a lábam zsibbad,az is rossz,pláne ,ha balesetes volt,de képzeljétek el,milyen,ha simogat a párotok,mert szeret, és nem kellemes,hanem szúr,mint az állat.Hát ez több mint illúzióromboló!:((Egy cicinél ez még rosszabb,gondolom.Ez is benne van a pakliban!Kellemetlen érzés,ha csak simán nem érezném,hát oké.Én biztos ,hogy jobban megszervezném az itthonlétemet,azt,hogy alaposabb gondoskodást kapjak,lehet,hogy belevágnék-nem tudom.De már megcsináltattam,tehát kár azon agyalni,mi lenne másképpen.Nekem szebb lett a hasam vonala,a csíktól eltekintve ,tehát amit akartam,megvan.Nekem kb.5cm bőrt,zsírt távolítottak el a hasam alsó részéről,felvarták az izmot,a gyomromnál fájt a legjobban,volt némi zsírleszívásom ,minimális,az ív végett.Úgy ki lett feszítve a cucc bennem,rajtam,hogy 3 hétig még kiegyenesedni sem tudtam,nem hogy ugrani.Úgy sétálgattam a házban,mint a dédnagyim.Írtam,a hasonfekvés sem megy még,homorítani,hátrahajolni sem tudok.06.18.-án műtöttek.De azért alakulok,csak lassan.
4126. Szmandi73 (válaszként erre: 4114. - Sprint)
2008. aug. 5. 21:46
Szia! Heti 3x járok konditerembe, itthon ahogy időm engedi 1-2x még aerobikozom, nehéz lesz leállni a műtét után... de a szépségért (remélem) érdemes lesz! Szerintem menj el az első konzultációra, utána könnyebben fogsz dönteni. Ha szimpatikus lesz az orvos, az már sokat számít!
4125. Szmandi73 (válaszként erre: 4109. - Bolyhostopi)
2008. aug. 5. 21:42

Szia! Most kicsit elbizonytalanodtam, ahogy elolvastam a mai hozzászólásokat...azt gondoltam, pár hónap után minden visszatér a régi kerékvágásba,persze, ha minden simán megy... De hogy évek után sem lesz az igazi, azt nem gondoltam volna. És hogy meggondolnátok magatokat, bele vágjatok e még egyszer..... elgondolkodtató. Valószínűleg nem változtatok az elhatározásomon, mert rászántam magam, de azért kicsit aggódom.

Az intenzív és a trauma a legjobb helyek :)! Szerencsére megoldható, hogy ne kelljen korán visszamennem, és elkezdenem ügyelni, tudok nap közben adminisztrálni is, az nálunk bőven van :) Hál' istennek a környezetem nem botránkozott meg azon, hogy kés alá fekszem, sőt, mindenki támogat, és szurkol nekem. Jövő héten megyek időpontért és a kivizsgálási papírokért!

4124. Gitti112 (válaszként erre: 4116. - Ida14)
2008. aug. 5. 21:03

Szia Ida!

Mennyi ideje mütöttek? Hogy-hogy még mindig szivatni kell a folyadékot? Most nagyon megijesztettél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook