Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasmenés-hányás kisgyermeknél fórum

Hasmenés-hányás kisgyermeknél (beszélgetős fórum)


2010. nov. 27. 15:58
Sziasztok a hasmenéses dologhoz szolnék hozzá kislányom 3 éves(hat hónapra született) sajnos ezért gyenge az immunrendszere így minden évben sikerült egy adag vírusos hasmenést összeszedni csak annyi akarok másoknak jó tanácsként a fekete áfonya minden formába(lekvár,tea)erős hasfogó+főtt rizs csecsemőknek lehet csinálni úgynevezett rizsnyákot=rizs ledarálva(két ek.)+ 2dl. víz addig főzzük kavargatva amíg ha megkostoljuk a rizs megfött ezt lehet leveshez tápszerhez és anyatejhez is adagolni. Tilos vizet adni mert az nem lehet elég tiszta helyette áfonya tea kevés belefőzött cukorral mert akkor nem lesz hasgörcse a kicsinek Kitartást és jobbulást Kívánok mindenkinekUi: 3 éves kortól lehet még adni REASEC-et az a tutti.
2009. aug. 19. 10:20

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat és tanácsokat! Már tegnap is megnéztem őket, csak nem értem rá írni, majdnem elvesztem a takarítás, fertőtlenítés és a gyerek körüli teendőkben.

Platty666: én nem lettem a haragosod :D Ha felnőtt vagy nagyobb gyerek lenne a beteg, akkor szó szerint megfogadnám a tanácsodat. A gond az, hogy ő csupán 1 éves. Ha nem adnék neki semmit, akkor lenne nagy ordítás. Végülis nem mondhatom, hogy sokat eszik most, vagy össze-vissza, inkább az ellenkezője igaz. Az elmúlt napokban csak néhány szelet Abonett kenyér és piskóta "csúszott le" Kristófnak, na és a tápszer. A tápszerre külön rákérdeztem az orvosnál, hogy vonjam e meg, de ő azt tanácsolta, hogy ne. Normál esetben -egészséges időkben- Kristóf tápszert és kecsketejet iszik, de a tejet most megvontam, mint minden más tejterméket is.

Inni csecsemőteát iszik, vitaminosat, remélem, hogy valóban tartalmaz plusz vitaminokat... :D Tettem bele pici sót. Igazából rengeteget iszik, literszám.

Tegnap háromszor volt hasmenéses széklete, ma még nem volt (kopp-kopp). Amúgy jól érzi magát, játszik, jókedélyű, jól alszik éjjel, mintha nem lenne semmi gond... Remélem, hogy hamarosan "megjavul" teljesen!

Köszönöm a jókívánságokat is, nagyon kedvesek vagytok!

26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 25. - Platty666)
2009. aug. 18. 15:50
Hányás ellen a kalici vírusnál adtak a gyereknek 12 óra után injekciót, akkora már úgyis kiürült a gyomra, viszont az inger megmaradt. A hasmenést nem tudom, lehet-e valamivel csillapítani. Én is csak gyomor és bélflóra helyreállítókat ismerek, azok nem igazán gyógyszerek, viszont használnak. A kisebbik lányomnak fogzáskor is adok belőlük, sajnos elég gyakran jár hasmenéssel.:(
25. platty666 (válaszként erre: 24. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 18. 15:22
Ezért gyerek. Talán. Bár mostanában mintha felcserélődnének a szerepek. Erről Wekerdy Tamás többet tudna mondani. Én kiállok a "rövid szenvedés - hosszú lábadozás" mellett. Koplalás, sós ízek, reszelt alma (Azér ez nem annyira keserves), főtt krumpli, rizs, kétszersült. Aztán jöhet a többi, fokozatosan. Közben tea, víz, limonádé. Később répalé, almalé. Keksz, száraz piskóta, és megint reszelt alma (keverhető, nem olyan rossz). És még mindig semmi gyógyszer. Csak ha az orvos azt írja fel. Bélfertőtlenító, gyulaldáscsökkentők. De ez már komolyabb eset. És ige, ki kell jönnie, ami ki akar jönni. Hányáa ellen tenni kell, de hasmenést csak orvosi utasításra csillapítanék.
24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - Platty666)
2009. aug. 18. 15:12

A dokink mindig azt mondja, aminek ki kell jönnie, jöjjön ki.:) Egy elhúzódó hasmenést nem kívánnék senkinek! Főleg gyereknek nem, akiknek nem lehet megmagyarázni, hogy ezt most azért kell enni, mert...

Pontosan tudom, mikor mit és milyen mennyiségben kell adni a gyerkőcnek, ha hasmenése van, a gyerek viszont nem osztja a véleményemet.:)))

23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 21. - Ritkó)
2009. aug. 18. 15:09
Finoman fogalmaztál:))))) "Rossz az íze".
2009. aug. 18. 14:47
A hasmenést tekints úgy, mint a lázat: válasz a testet ért támadásra. Ezáltal tisztul a bélrendszer, úgyhogy nem megállítani kell, hanem a fertőzést elvágni. Vagyis nem táptalajt kínálni a baciknak, hanem kiéheztetni őket (sajnos, ez csak a páciens éhezésével együtt lehetséges). Amikor már kellőképpen meggyengültek, gyérültek, akkor vitaminokkal erősíteni az immunrendszert, hogy ne "ők" győzzenek. Erre való a reszelt alma. A banát csak módjával, mert a cukortatalom a baciknak (vírusoknak) kedvez. Folyadék, minden formában, akár kanalanként, később pohárkával, aztán literszámra... De nem rostos gyümölcslé, csak forralt víz akár tea (keserű, fekete, ún. grúz tea)formájában, aztán ásványvíz és később répalé, almalé, cukor nélkül. Eleinte jó a limonádé cukor nélkül, hidegen, ez szomjoltó és megtartja a nedvességet a belekben. Pici sót is rakj bele, amíg nem érződik ki.
21. Ritkó
2009. aug. 18. 14:45
Hát a smectának tényleg nagyon rossz íze van, még én is nagyon nehezen tudtam meginni, de ha belerakjuk teába, akkor talán nem érződik annyira az a rossz íze.
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - Manilu)
2009. aug. 18. 14:28
Akkor módosítom.:) A hideg teát is.:)
2009. aug. 18. 14:18
A smectat nálunk sem isszák meg.:(
18. Manilu
2009. aug. 18. 14:18
Apró kortyonként-ez természetes,hogy hirtelen nem terhelem a gyomrát.
17. Manilu
2009. aug. 18. 14:17
Teát írtam!
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Manilu)
2009. aug. 18. 14:06
A hideg vízet is csak kortyonként lehet adni neki, de ez csak a hányást mérsékli, a hasmenést nem.:(
2009. aug. 18. 14:06

SEMMIT!!! Na, ezzel szereztem pár haragost...De ha igazán jót akarsz, egy napig semmit ne adj enni, inni is csak forralt vizet (teát, cukor nélkül, kis sóval), és csak sóban főtt krumplit és sós ropit a második napon. A reszelt alma nagyon hatásos!!!! A pektin ugyanis megköti a nyákot, és könnyebben ürül a bacival együtt. Kis fahéjjal ízesítsd, de semmi cukor. A harmadikon már rizs is jöhet, kis reszelt sárgarépa. Nálunk ennél tovább sosem tartott hasmenés a vírusfertőzés. Ha szigorú vagy és következetes, rövid szenvedéssel megússza,- ha nem, készülj hoszú menetre... A párizs, tej, húsleves, rántotthús a táptalaja a baciknak, ha már egyszer bekerültek a belekbe. Ezeket egy hétig ne is említsd meg!!!

Változatosságként: kétszersült, pirítós - az első két napig csakis sósan! Jobbulást!

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - 867f9adc74)
2009. aug. 18. 14:05
Nem csak a gyerekeim, a férjem sem itta meg. Nem is tudom, hogyan ajánlhatják ezt gyerekeknek...mintha tömény agyagot inna az ember.
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 81f46d06d3)
2009. aug. 18. 14:04

Szia Lindus!

Gondolom kalici, vagy rota fertőzés, amiről írsz. A lányaimnál mindkettő előfordult, sajnos a rota többször is. Legutóbb a nagyobbik lányom 2 hétig szenvedett vele. Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, amit írok, de ha a lányom infúziót kapott volna (több orvos tanácsolta, de a kórházban mégsem kapott), 5 nap alatt rendbejön. Így csak orvostól-ügyeletig-kórházig szaladgáltunk, nagyon nehezen javult, közben rengeteget fogyott.

Ha már tartósan fennáll a hasmenés, Lactív szuszpenziót adhatsz neki (ez egy 5 komponensű bélflóra helyreállító, ami a gyomrot is megnyugtatja). Finom íze miatt a gyerekek szívesen megeszik, hamar hoz eredményt. A kupakjában van a por, amit a szuszpenzióhoz kell keverni és reggel éhgyomorra beadni a babának. Csecsemőkortól adható. Van egy még jobb készítmény, bár ez drágább is, a Protexin Restore (7 összetevőt tartalmaz).

Emellett persze fontos, hogy sok folyadékot (enyhén sós víz, szűrt almalé, tea) igyon a babád. A tápszertől semmi baja nem lesz, nyugodtan ihatja, amennyiszer megeszi. A só pótlására nagyon jó a sajtos tallér, ropi.

A banánnal vigyázz, naponta egynél többet ne kapjon, sok benne a kálium.

Mivel nem étel miatt alakult ki a hasmenés, ezért bármit is eszik, nem fogja fokozni. Nekünk mindig azt tanácsolták a gyerekorvosok, gyógyszerészek, hogy egyen, amit szeret, amit szívesen megeszik.

2009. aug. 18. 14:02

Mi is most estünk át egy ilyenen.:-(

Hányás, hasmenés, magas láz..már a beutalót is megkaptuk a kórházba, mikor végre evett, ivott vmit, és meg is maradt benne.

B6 vitamin, normaflore,hideg citromos tea. a smecta-t nem itta semmivel:-(

11. Ritkó
2009. aug. 18. 13:49
Smecta port lehet adni nekik a megfelelő mennyiségben.
10. Manilu
2009. aug. 18. 13:47
Jeges teát adj neki inni,nekünk a dokinő ezt ajánlotta amikor kalicis volt.Nagyon hidegre lehűtve,esetleg jégkockával,mert hűti,nyugtatja a gyomrot,és a bacik sem szaporodnak.
2009. aug. 18. 13:46

Keksz, ropi. Ha nem eszik túl sokat, de iszik, akkor nincs gond! ilyenkor az ivás a legfontosabb.

Kap valami gyógyszert? Én a fiamnak a mai napig Smecta port adok. Hamar, szinte 3 tasak után javul a hasmenése, a hányás szinte az elsőnél megszűnik. Az én fiam sem szeret diétázni. Amit enni szokott ilyenkor: háztartási keksz, ropi, banán, tea kevés citrommal, cukorral, kétszersült, abonatt, kenyér vaj nélkül párzsival. Látom, hogy még kicsi a fiad:) Az enyém már ilyenkor evett ilyeneket. Mostanság nem tudom, hogy mennek ezek.

2009. aug. 18. 13:46
Szia! Nekem fiam ropizott ,kekszezett,teázott,És amit szeretett volna azt evett.Igyon az a legfontosabb.
2009. aug. 18. 13:46

Szia!

Kisebbikemnek volt vírusos hasmenése kb. 2 hónapja, szerencsére nem hányt. A doki azt mondta, hogy amíg el nem múlik a hasmars, ne egyen semmilyen tejes, tápszeres kaját, mert az hátráltatja a gyógyulását. Ehetett répát almát krumplit, kekszet, piritóst. Tápszer helyett répapürét evett gabonapehellyel és vízzel.

Ja és adj neki normaflort is.

6. 81f46d06d3 (válaszként erre: 3. - Anyuci macuci)
2009. aug. 18. 13:40
Ezt megrendelem a gyógyszertárban. Igaz, a rizs nem megy nálunk, de hátha ez az ital....
5. 81f46d06d3 (válaszként erre: 2. - Varga.nora)
2009. aug. 18. 13:39
Utáljuk. Ne is mondj semmit, ritka válogatós gyerkőc... tiszta gondban vagyok vele. A nagyobbik fiam mindenevő, de a kisebbik... teljesen az ellenkezője :=( Gondolhatod, most milyen nagy gondban vagyok!
4. Grepike (válaszként erre: 1. - 81f46d06d3)
2009. aug. 18. 13:38
A vírusfertőzésről nem tudok semmit mondani. De nálunk a hasmenésre a banán vált be.
2009. aug. 18. 13:38

Szia!


Nekem a doki a gyógyszertárban kapható HIPP ORS 200 sárgarépa-rizs italt ajánlotta. Bence nem nagyon szerette,de hátha nálatok beválik.


Jobbulást neki!!!

2009. aug. 18. 13:37
a banán is székletfogó
2009. aug. 18. 13:35
A kisfiam 1 éves, vírusfertőzése van. Hányással kezdődött, majd belázasodott, végül hasmenése lett. A láz és a hányás már elmúlt, de a hasmenés megmaradt. Sok folyadékot fogyaszt (tápszert, teát, vizet), de keveset eszik. Szeretném megkérdezni azoktól, akik már voltak ebben a vírusfertőzésben, hogy náluk mennyi ideig tartott és mikor múlt el a hasmenés. Tanácsokat is szívesen fogadok (tudom, diéta, de utálja a krumplit, az almát és a rizst például).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook