Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. fórum

Három vagy több gyerekes anyukák, ha van kedvetek dumcsizzunk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1081. Manyusz (válaszként erre: 1078. - Cb53e790b2)
2009. dec. 18. 09:13

szia!

Akkor még Hódmezővásárhelyen laktam és ott egy ismerősöm foglalkozott gyógymasszázs-al meg energia adással, és levétellel, és ő mérte be a lakást, meg csinált mást is a 2. fiamnál, ami hihetetlen volt! tudod, az ember olyan mig nem látom nem hiszem, de ez engem is teljesen megváltoztatott, ha érdekel majd egyszer leirom. Szóval ő csinálta. Pontosan nem is tudom merre laksz, de biztos ott is van valaki. Nálunk be vált, álomcsapdánk nekünk is van, de nem tudom, mert az egyik gyerek amióta megkapta, mindig olyan furákat álmodik ahogy elmondja. Hát nem ismerem annyira az álomcsapdát, hogy mit is kellene neki "csinálnia".

1080. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1079. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 18. 09:10
Szia!Sajnálom,hogy így elhúzódik ez a betegség!!Jobbulást kívánok!!!
2009. dec. 18. 07:04
én még nagyon le vagyok maradva az ünnepi készülődértől,,ez a betegség teljesen lelomboz!!máskor már rég a nagytakarításnál járok,,most örülök ha nehezen megfőzök kitakarítok,,állandóan sír a fiam!
1078. cb53e790b2 (válaszként erre: 1076. - Manyusz)
2009. dec. 17. 18:32
SZIA ÉN NAGYON HISZEK AZ ILYEN DOLGOKBA KÜTYÜKBE EZÉRT IS TETTEM FÖL AZ ÁLOMCSAPDÁT DE KI AZ AKI ILYENEKKEL foglalkozik ? holtalálok ilyet?bár lehet hogy nem ilyesmi lenne a bibi mert (feng sui) szerint a kerti tótól kezdve az ajtó ablak is, hacsak nem egy bóvli könyv volt a tanácsadóm !
1077. Mariann7533 (válaszként erre: 1075. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 17. 11:13
Sziasztok.Még mindig nem.Már a nagyja megvan,de még venni kell egy két apróságot.És te?
1076. Manyusz
2009. dec. 17. 09:43

Sziasztok!

Most hogy olvasgattam az alvásgondjaitokról, akkor jutott eszembe, hogy mikor már mi is kinőttünk egymás mellől a 3 gyerekkel, akkor mi is átvittük a másik szobába őket, hogy no itt a szép uj ágy és lehet benne aludni. Persze ekkorra már azért nagyobbak voltak 6-7 évesek (az első kettő). És tetszett nekik, hogy kaptak uj ágyat és ők külön alszanak, hisz már nagyok, nem kell anya mellett aludni! És tényleg most jut eszembe, hogy 1 hétig aludtak ott ahová tettük az ágyukat, aztán mindig átjöttek, hogy nem jó ott nem tudnak aludni. és A LÉNYEG!! Bemérettük a szobályukat és igazuk volt ott ahol az ágyuk állt volt vizér! és azért nem tudtak aludni, mindig mondták, hogy az egyiknek a háta fáj, a másiknak a lába. És ők azon aludtak. Nem tudom, hogy ki mennyire hisz benne, de saját tapasztalat, higyjétek el, tényleg nem lehet vizéren aludni. Nekem a fejem fájt állandóan, meg mindig fent voltam, mint ha nem is aludtam volna! Csörgő óra nélkül költöttem a férjem! Borzalmas volt. Aztán bemérték és átpakoltuk a szobát, onnantól kezdve megváltozott minden. Rendszeresen elaludtunk és olyan kipihenten keltünk, hogy el sem tudom mondani. Szerintem lehet, hogy ki kellene próbálnotok beméretni az ágyuk környékét! Egy próbát megér! Lehet, hogy aztán megszünnének az átjárások. Nem tudom. Csak ugy eszembe jutott. Szép napot mindenkinek!

2009. dec. 17. 09:05
túl vagytok már a karácsonyi ajándékokon??
1074. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1073. - 2c2de63135)
2009. dec. 16. 22:38
Jó éjt neked is! Én mint a bunda úgy fogok aludni!
2009. dec. 16. 22:34
na de most megyek is aludni, mert fáradt vagyok, jó éjt Nektek!
1072. 2c2de63135 (válaszként erre: 1070. - C7a878c6b5)
2009. dec. 16. 22:33
mármint mikor nincs erőd visszavinni? az éjszaka közepén? nekem sem lenne, csak én egyszerűen nem tudok mellettük aludni, de akár egy szobában sem, egyszerűen nem tudok mélyen aludni, folyamatosan felébredek, ha akár csak megfordulnak, pedig próbáltam már velük egy szobába aludni, egyszerűen zavar, akkor nem alszom semmit. sajnos
1071. 2c2de63135 (válaszként erre: 1067. - C7a878c6b5)
2009. dec. 16. 22:31
jó neked, hoyg ilyen mélyen tudsz aludni, ez már nekem is hiányzik! én a legkisebb neszre is felébredek, pl, ha a kicsi köhög egyet, az ő szobája úgy van, hogy a hálónk és a nappali ajtót nyitva hagyjuk illetve az ő szobája ajtaját is(a nappaliból nyílik) és így hallom, hogy mi van vele, mert 2 babaőr valahogy hülyén venné ki magát, most éppen melyik is szól...
1070. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1069. - 2c2de63135)
2009. dec. 16. 22:31
Nekem olyankor már nincs erőm visszavinni őket, ígyis kész tortúra mire elalszanak.
2009. dec. 16. 22:25
jut eszembe a középső csinálta ezt kb 2éves korától, hogy egszerűen kijött az ágyából és átjött hozzánk. amikor ezt először csinálta, recsegett a parketta a nappaliba, azt hittük valami betörő, úgy megijedtünk, férjem már nyúlt is valamiért, hogy most mit csináljunk...na erre megjelent kristóf az ágyba. de nem akart velünk aludni, csak kijött a szobából, persze visszavittük, aztán megint, eljátszotta ezt esténként 3-4x mire ott maradt az ágyába. sőt legtöbbször azt csinálta, hogy kijött a szobából és leült a folyosóra, csak a babaőrön kerszetül hallottuk, hogy valami nem stimmel, már nem tudtunk vele mit csinálni, apa avégén, mint a kutyáknak mondta, hogy ez az ágy a te helyed, itt kell aludnod stb. (de nem sírt semmi, csak nem akart az ágyban lenni) végül valahogy megértette, kb 8hónap után, addig minden este egy küzdelem volt!! azt hittem sosem nőjük ki azt a korszakot, aztán egyik napról a másikra támadt egy ötletem, emeletes ágyon aludtak a kislányommal együtt, gréta fent, kristóf lent, de gréta utált fent aludni, kristóf meg ugye kijött alulról..mondtam hát cseréljük ki őket, apa mondjuk frászt kapott az ötelettől, hogy akkor kristóf majd onnan mászik le(lépcső van felfelé, nem létra, így könnyebb nekik lejönni, felmenni)és leg fog esni a lépcsőn, hiszen sötét van. de egy délutáni alvásnál kipróbáltam és bejött! nem mászott le, ezután este is kipróbáltuk, gréta persze ujjongott, hogy na végre nem kell fent aludnia,(ja itt kezdte, hogy ő fél, nem akar itt aludni stb) ezzel az ő baja is megszűnt, kristóf sem jött le, viszont pár nap múlva közölte cseréljük vissza, erre mondtuk hogy most már nem lehet, így egyeztünk meg, hogy cserélnek... néha ment a vita, de ennyi, és azóta nyugi van alvás ügyben.
1068. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1066. - 2c2de63135)
2009. dec. 16. 22:22

Szia!Nálunk csak Borka ilyen.A nagyon soha nem jöttek!

Valószínüleg miattam jön még mindig át,mert nem vittem vissza,vagy nem küldtem,de se erőm,se szívem nem volt hozzá anno,most meg...Majd csak leszokik róla,azt hiszem,még visszasírom ezeket az éveket:))

Jó éjszakát,szép álmokat Nektek!

1067. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1066. - 2c2de63135)
2009. dec. 16. 22:20
Hát igen! Nálunk sem így kezdődött! Már nem sírnak fel, csak lopakodnak, én meg olyan mélyen alszom, hogy nem veszem észre, hogy már megint egyel többen vagyunk az ágyban.
2009. dec. 16. 22:17
sziasztok! hú ne mondjátok ez vár rám...mármint, hogy átjönnek majd az ágyba? nálunk eddig az altatás nagyon bejött, mármint kb 8-10hónapos koruktól fogva letettem őket az ágyba és nem volt semmi sírás, csend és alvás, a nagyobbaknak persze minden este meseolvasás, de utána fekszenek az ágyukba és ennyi. Kislányom kezdte kb fél éve, hogy ő fél, velünk akar alaudni ezt egyszer meg is engedtem, erre rendszeressé akarta tenni, én viszont nem tudok mellette aludni, mert zavar a szuszogása(kicsit hangosan veszi a levegőt), amit persze jó hallgatni, nagyon édes, de pár óra után már hulla vagyok, ha nem alszok, és össze vissza forog, felébresztene. szóval ment a sírás, hogy nem akar ott aludni, volt, hogy engedtük jöjjön át, majd átvittük, csak erre felébredt, és kezdődött a sírás megint. aztán rájöttünk, hogy nem áthozni kell, hanem a saját kis helyén kell megnyugtatni, hogy ez az ő helye, mi nem tudunk aludni, ha ő szuszog stb és inkább azt csináltam, hogy simogattam a kezét, amíg elaludt és utána kijöttem a szpbából. kb 1-2x felébredt este és sírt, mondta át akar jönni, de nem engedtem és ott simogattam, szerencsére fél perc alatt visszaaludt(szerintem még félálomban volt) és 2 napig tartott az egész, utána elmaradtak ezek a sírások, szépen átaludta az éjszakát. néha még most is próbálkozik, hogy szeretne itt aludni, de nem engedjük, kompromisszum született, hétvégén, amikor ugye nincs ovi, akkor velem alhat el a délutáni alváson a hálószobánkban. de az esti alvásból nem engedek, néha nagyon nehéz ehhez tartani magam, mert tényleg olyan édesen alszik, imádom nézni, de tudom nem tudnék mellette aludni és a 3 pici mellet muszáj pihennem, ha pl betegek és rohangálni kell éjjel, másnapra hulla vagyok.
1065. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1064. - 1fb0dcbfc6)
2009. dec. 16. 22:15
az sem rossz!
1064. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1063. - C7a878c6b5)
2009. dec. 16. 22:13
Világosból jön a sötétbe!!!
1063. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1062. - 1fb0dcbfc6)
2009. dec. 16. 22:12
Nálunk nincs kislámpa. Még a sötétben is áttalálnak! :) Bagoly veszett el bennük!
1062. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1061. - C7a878c6b5)
2009. dec. 16. 22:08
Én maradok.Nem szeretek a szobájukban aludni,mert kis lámpájuk ég,és úgy nem tudok aludni:((
1061. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1059. - 1fb0dcbfc6)
2009. dec. 16. 22:02
Sziasztok, csak bekukk Rég voltam itt! Az jó, ha csak a szélére szorulsz ki, én az egész ágyból! :) És akkor megyek a fiúk szobájába, mert ők az én ágyamban alszanak! :(
1060. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1058. - Manyusz)
2009. dec. 16. 22:00

Szia!Én nem várom,hogy felnőjenek,de egyre gyorsabbnak tűnik a dolog:((


A lányok még bújósak,de Bence már nem.Azért a reggeli-esti puszit még igényli:))

1059. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1057. - Cb53e790b2)
2009. dec. 16. 21:58

Általában én sem veszem észre,csak azt,amikor már nincs helyem:((

Persze,akkor már marad,én meg alszom az ágy szélén!

1058. Manyusz
2009. dec. 16. 19:49

Sziasztok!

Hát igen most még biztos, hogy egy kicsit fárasztó, hogy mindig vissza-visszajönnek aludni, de olyan aranyosak lehetnek, amikor totyognak át éjszaka.

Vagy éppen huzzák maguk után a szörme jószágot is.

Én igaz egy ágyban aludtam 3 gyerkőcömmel, igy nem nagyon jöttek át, de volt, hogy ledurtak, igy a szőnyegen aludtam, vagy keresztben az ágyon. De persze mindegyik szőrme állatkája ott volt mellette. Kész csoda, hogy elfértünk az ágyon. Néha olyan jó lenne, még körbe szagolászni őket, hogy ott vannak, meg betakargatni. De hát már nem igénylik, hisz elég nagyok. Sajnos! Néha ugy visszasirom azt az időszakot! Persze akkor meg alig vártam, hogy felnőjjenek.

1057. cb53e790b2 (válaszként erre: 1055. - 1fb0dcbfc6)
2009. dec. 16. 18:51
IGEN EZ NÁLUNK IS BE SZOKOTT VÁLNI HA RÖGTÖN ÉSZRE VESZEM HOGY JÖN (visszaküldöm) ÉS AKKOR VISSZA MEGY (kísérem)ÉS ALSZIK TOVÁBB A HELYÉN sokszor már a fáradságtól nem veszem észre csak akkor mikor már ott alszik akkor meg már nyincs szivem fölébreszteni . Már ez annyira fárasztó hogy a nappaljainkra is ki hat
1056. cb53e790b2 (válaszként erre: 1054. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 16. 18:41
Ha hiszed, ha nem pontosan ma tettem föl az álomcsapdát kíváncsi leszek hogy mi lessz ????????
1055. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1053. - Cb53e790b2)
2009. dec. 16. 16:09

Sziasztok!Borka már 5 éves múlt és még mindig átjön éjszaka,leszorít az ágyról.Ritka az olyan éjszaka,hogy az ágyában maradjon,pedig a nővérével alszik.Emeletes ágyuk van.

A múltkor már 11 körül jött,mondta neki az apja,hogy menjen vissza az ágyába szépen.Erre megfordult,visszament és aludt reggelig:))

1054. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 1053. - Cb53e790b2)
2009. dec. 16. 15:26
ez sajnos nem leszoktatás kérdése,,majd magától elhagyja lehet rosszat álmodik ,,vagy fél..
2009. dec. 16. 14:49
Sziasztok itt meg van mindenkinek a külön ágya szobálya azzal gond nincs !!Csak azzal van a bibi hogy éjszaka át jön ( a miszobánkba) és nem tudok tőle aludni mert állítom többet sereg mint egy körhinta ,erről hogy szokassam le??????
2009. dec. 16. 14:03
Nálunk a kicsi alszik velünk egy szobába a kiságyába.A két nagyobb pedig egyelőre egy szobában elszik/van külön szobájuk/,mivel csak így tudnak aludni.Fontos nekik,hogy egymás szuszogását hallják.És így nagyon jól elalszanak külön.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook