Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három napos láz lehet egy gyereknél kétszer? 12 hósan volt a fiamnak, és a gyanúm szerint megint ez van (27hós). fórum

Három napos láz lehet egy gyereknél kétszer? 12 hósan volt a fiamnak, és a gyanúm szerint megint ez van (27hós). (tudásbázis kérdés)


25. sajert (válaszként erre: 24. - Pocok:))
2010. máj. 16. 12:43

Ma már csak hőemelkedése van, éjjel egyszer fent volt, de csak nyűglődött, nem ment feljebb a láza.


Ami aggaszt, hogy a hasát még mindig fájlalja. Még ma se 100-as, kimondottan nyűgős (lehet, hogy az időtől), nem igazán mozog, inkább nyugodt játszás volt ma eddig is. Most alszik.


Ma van a harmadik nap, hogy SEMMIT nem evett. Csak iszik. Szilárd táplálék szombat este óta nem ment le a torkán.

24. Pocok:) (válaszként erre: 22. - Sajert)
2010. máj. 15. 21:33

Remélem jól alszotok ma és kismanó nem lesz lázas!

Kitartás!

23. sajert (válaszként erre: 20. - 1ce47ad5cd)
2010. máj. 15. 19:39

Általában 3 napig szinte csökkenthetetlen magas lázzal járó (39-41 fok), általában ártalmatlan lefolyású vírus. A láz amilyen hirtelen jön, úgy el is múlik, és megjelennek pöttyök a gyereken. Kisérő tünet nincs.


Pl. fiamnál 12 hósan este 8-kor leraktam aludni, SEMMI baja nem volt, 11-kor meg 41 fokos láza volt..


Most még nem tudni, hogy az van neki, de most sincs más tünet, csak a láz (meg a pici hasi fájdalom).

22. sajert
2010. máj. 15. 19:34

Na jelentkezem újra.

Éjfélig aludtunk. 40 fokos láza volt, melyet 39-re le tudtam vinni 1,5 óra alatt. Úgy kettő körül elaludt, addig vergődött... Reggel fél hétig aludtunk :-).

Ma max. 38,5-ig ment fel a láza, gyógyszeresen nem csillapítottam neki. Ma nem volt bágyadt, virgonckodni nem virgondkodott, de már volt benne élet. Játszottunk, olvastam neki, eltelt a nap. Most este is csak 38,5 fok volt neki. A hasát meg megint fájlalta (nem sírva, hanem csak mutatta, hogy fááááj hasam).


Remélem láztalan/pici lázzal megússzuk az éjszakát, holnap meg várom a pötyiket... Ha nem jönnek a pötyik, akkor mindenféleképpen (még láztalanul is) visszaviszem hétfőn a dokihoz.

21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2010. máj. 15. 08:50
nem tudom, nekünk ezt mondta a doktornénink:-)
2010. máj. 14. 22:04
mi az hogy három napos láz? én még sose hallottam róla pedig 3 gyerekem van
19. Pocok:) (válaszként erre: 18. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:51

Jó éjszakát!Azért holnap jelezd h telt az éjszaka!

Jó pihit!

18. sajert
2010. máj. 14. 21:48
Köszönöm az infókat, megyek aludni, mivel negyed egyig dolgoztam, aztán fél háromkor meg kezdődött a tortúra...
17. Pocok:) (válaszként erre: 16. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:48

Az jó ha iszik..

Nyugi semmi gond nem lesz!!!

Figyeld meg váltva lázcsillapitózd különböző gyógyszerrel.

16. sajert (válaszként erre: 13. - Pocok:))
2010. máj. 14. 21:47

A sógorommal ma is meg volt beszélve, hogy nem ihat (mondjuk ezen megsértődött, mert nem iszik alkoholt), ha menni kell ügyeletre. Holnapra is érvényes ez a "tilalom".

A férjem ma hazajött fél órára a méhektől, aztán ment dolgozni, és csak holnap este jön haza. Nálunk ő ilyenkor a nyugalom, én meg a pánik.


Szerencsére iszik. Éjjel is az lett gyanús, hogy vizet kért. Megfogtam a fejét, és forró volt.

15. sajert (válaszként erre: 10. - E4838aa63b)
2010. máj. 14. 21:42

Voltam vele orvosnál, de ő se tudja.

A torka kicsit piros, de ez se indokolja a magas lázát. - Ugyanez volt a három napos lázánál is, egy évesen.

14. Pocok:) (válaszként erre: 12. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:41
Sok virus van ami napokig akár 1 hétig is lappanghat.
13. Pocok:) (válaszként erre: 2. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:41

Ha ma is lázas lesz éjszaka szerintem vidd el az ügyeletre,biztos ami biztos.

Több napig tartó láz nem túl szerencsés gyerekeknél.

Addig is itasd sok folyadékkal!

12. sajert (válaszként erre: 8. - Pocok:))
2010. máj. 14. 21:40

Remélem, csak fogalmam sincs, hogy hol, és ezért idegesít.

Vasárnaptól szerdáig tanyánkon voltunk, ahol rajtunk kívül csak a természet, ember sehol. Semmilyen állattal nem találkozott. Azóta meg a házból/kertből ki se tettük a lábunkat - kivéve ma reggel, a dokihoz mentünk.

11. Pocok:) (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2010. máj. 14. 21:39
Én nem igy tudom..a 3 napos láz egy konkrét betegség amit egy parvovirus okoz(exanthema subitum) és szinte minden 2. gyerek átesik rajta 3 éves koráig.
2010. máj. 14. 21:39

Az én fiam többször is volt már lázas, legutóbb kiderült, hogy tüszős mandulagyulladása van.

Sok oka lehet, de azért ne kapard a falat kínodban :)

Vidd el orvoshoz, az majd megnyugtat.

2010. máj. 14. 21:38

nekünk pont tegnapra múlt el! ugyanez volt, magas láz, semmilyen más tünet, se orrfolyás, se köhögés, még a torka se volt piros. mi is voltunk dokinál, azt mondta várjuk ki a 3 napot, utána írt fel antibiotikumot, de szerencsére nem kellett elkezdeni, mert mintha varázsütésre, 3 nap után elmúlt...kiütések pedig nem voltak...


amúgy 2 éves a fiam és nekünk most volt ilyen először...

8. Pocok:) (válaszként erre: 7. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:36
Nyugi!!!Biztos elkapott valami nyavaját,semmi gond nem lesz..
7. sajert (válaszként erre: 4. - Pocok:))
2010. máj. 14. 21:35

Volt kiütése, és ugyanilyen kis bágyatka volt.

39fok fölött csak ült az ölemben a kanapén, és néztük a szobát, meg aludt a mellkasomon. - Dettó mint most. Annó el akarták küldeni vizeletre, de mire sor került volna rá (akkor is hétvége volt), addigra jöttek a pötyik.


Akkor ugye még nem mondta, hogy fájt-e valamilye, most ez az újdonság.


Annyi szörnyűséget lehet hallani, ilyenkor tiszta ideg tudok lenni...

6. drnéni (válaszként erre: 4. - Pocok:))
2010. máj. 14. 21:33
Nem jár minden vírusfertőzés magas lázzal, sőt!
2010. máj. 14. 21:32
Lehet, persze, a háromnapos láz gyűjtófogalom enyhe lefolyású, spontán gyógyuló vírusfertőzésekre. Több vírus is lehet az okozója, az egyik ellen korábban kialakult immunitás nem befolyásolja a másikat. Nem is értem, mi az, hogy 2x lehet?
4. Pocok:) (válaszként erre: 2. - Sajert)
2010. máj. 14. 21:30

általában a 3 napos láznál a láz elmúlásával előjönnek a kis kiütések,innen lehet tudni h az volt.

De egyébként minden virusos fertőzés magas lázzal jár(ellenben a bakteriális fertőzésekkel).

Én nem tartom valószinűnek h 2x legyen.

12 hósan volt utána kiütése?

2010. máj. 14. 21:29
szia. nekem a doki azt mondta, 3 éves koráig 2x jöhet elő.
2010. máj. 14. 21:27

Voltam vele ma reggel orvosnál, mivel éjjel 39 fokos lázra ébredt fel. A doki annyit látott, hogy piros a torka, egyebet nem. Hétfőn délután menjünk vissza, mert fogalma sincs mi baja!!!


A gyerek éjjel is, meg délelőtt is mondogatta, hogy fáj a hasa, de délutánra már az is megszűnt.

Egész nap max. 38,5-re tudtam csökkenteni (csillapító, hűtőfürdő, priznic), de igazándiból 39 és 40 közt mozgott inkább a hője.


Ugyanez volt 12 hósan, és akkor három napos láza volt. Ezért kérdezem, hogy ez újból lehet?

2010. máj. 14. 21:23
Három napos láz lehet egy gyereknél kétszer? 12 hósan volt a fiamnak, és a gyanúm szerint megint ez van (27hós).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook