Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisfiamnak szeretnék cipőt venni, szerintetek milyent vegyek? Eddig Siesta szandija volt, de most olvasom, hogy a Siesta nem jó? fórum

1 éves kisfiamnak szeretnék cipőt venni, szerintetek milyent vegyek? Eddig Siesta szandija volt, de most olvasom, hogy a Siesta nem jó? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 10. 04:25
Egy éves korban olyan cipöt kell venni,ami tartja a bokáját.
2009. szept. 9. 14:01
én nikét használtam nézd meg a hirdetésemben olyat és jó,,,
41. struki (válaszként erre: 40. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 9. 13:55

Természetesen én is mezitláb vagyok itthon, és a gyerek is úgyszintén. De azért az utcára ősszel, ha majd hidegebb lesz valamit mégiscsak kell adnom a lábára, és mi családiházban lakunk, és a gyerek egész nap kint van. Csak enni megyünk be. Sóval sokat lesz a lábán, és rossz minőségüt semmiképp nem veszek.

Fontosnak tartom a cipőt, mert elég sokminden függ a cipőtől. (Későbbi gerinprobléma, lábfájás, stb.) Nem akarom, hogy azért mert rossz cipőt veszek neki, fájjon fél életében a lába.

2009. szept. 9. 10:49

Hogy milyet?Olyat ami strapabiró, és nem túl drága.Pl mikor picik voltak kiegyeztem a kínaival is.Egyrészt a márkás cipők nagyon drágák, és a gyerek lába nő mint a gomba, így szinte kettőt megy benne és már adhatjuk el a kifizetett ár töredékéért.Nem sok értelme van.

Hiszen tönkre sem megy és már ki is nőtte.

A másik hogy a gyerek általában a cipőt úgyis csak utcán hordja meg játszótéren.Otthonra nem kell.Én sem járok otthon cipőbe..

39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 38. - Pitypang)
2009. szept. 8. 22:12

Biztosan azért te is sokat jártál mezítláb.:) Ez sokat számít!

Sajnos a mai babók cipőben születnek.:(

2009. szept. 8. 21:03
Nem tudom, a mai és a régi Siesta közt van-e különbség, de én és a húgom is Siestában jártunk évekig. Igaz, én 31 éves vagyok, nem most volt már, változott biztos ez a cipő is... Viszont nincs sem bokasüllyedésem, sem lúdtalpam, nem is volt sosem. Egyedül most a terhesség végén fáj a talpam, de ez tuti nem a gyerekkori cipő miatt van. :)
37. CsanHan (válaszként erre: 32. - 9242a6388c)
2009. szept. 8. 20:40
Küldök privát üzenetet...
2009. szept. 8. 19:30
Sziasztok!! Nem a fórummal kapcsolatos a kérdésem, de megtudná nekem mondani, hogy milyen az a papír amely a GYES ellátás folyósítását igazolja???
35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Struki)
2009. szept. 8. 11:02

Örülök a fórumodnak! Jó 5let volt!

Nem a lábbeli márkája a lényeg! Gyógytornász ismerősöm sokszor mondja, hogy a szülők a legdrágább (általuk jónak vélt) cipőket veszik a babáknak. Pedig sok "Siestás baba" lesz lúdtalpas, bokasüllyedéses 4-5 éves korára.

A lényeg, hogy minél többet legyen a babád mezítláb. A két lányom másfél éves koráig otthon (télen is) két vastag zokniban szaladgált (persze nem kint), nyáron most sem volt a lábukon semmi. Illetve, ha megtehetitek, a homokban való tapicskolás is nagyon jót tesz a lábnak.

Én személyszerint nem vagyok márkafüggő. A lényeg, hogy kényelmes, jól szellőző (lehetőleg strapabíró) cipő kerüljön a gyerekek lábára, ami legalább belül legyen bőr, vagy finom, puha anyag.

34. Pitypang (válaszként erre: 28. - Gavrilo1)
2009. szept. 8. 10:59
Nem tudom, gyártják-e még, de árulják üzletben, az biztos. Azt hiszem, a Deichman-ban láttam alig egy hete és sok volt belőle, őszi darabok, nem a nyárról megmaradtak. Persze biztos nem a szalagról melegen kerül a boltba, ettől még leállhattak a gyártással, de még lehet kapni, az tuti. :)
33. Pitypang (válaszként erre: 14. - Szoszilvi81)
2009. szept. 8. 10:55

Most én is Bama cipőt vettem a kisfiamnak az őszre. Nem ismertem, de tetszett, hogy könnyű, finom, puha és hát kívül-belül bőr.

Örülök, hogy hallok egy pozitív véleményt róla, mert eddig nem ismertem, csak reméltem, hogy sikerült jót vennem. :)

32. 9242a6388c (válaszként erre: 31. - CsanHan)
2009. szept. 8. 09:03
Szia! Engem érdekelne a cím... köszi! superfitből nagyon jók vannak!
31. CsanHan (válaszként erre: 30. - Struki)
2009. szept. 8. 07:58

Nézz körül a babaszobán, a Csevegő/Adok-veszek/Cipő fórumán...Ott sok újat találsz. Én már több olyantól vásároltam, aki ezzel üzletel, megbízhatóak! Cipőből én mindig csak újat veszek a gyerekeimnek...

Ha érdekel, küldök priviben egy-két elérhetőséget...

30. struki (válaszként erre: 27. - CsanHan)
2009. szept. 8. 07:18

Bocs, nem a te megjegyzésedre írtam, hogy csak újjat veszek, csak úgy általánosságban. Igen, én is megnéztem a tesz-veszt, és a vaterát, hátha ott van teljesen új a méretében, végignéztem az itt leírt márkákat, de sajna semmi :(


Tegnap majdnem sikerült vennem egy elefantent, (nagyon nagyon mérges voltam), és a pénztárnál vettem észre, hogy az egyik hibás. Természtesen 21-es méretben csak ez az egy darab volt :(

És persze mindenhol ebben a méretben semmi normális nincs, úgyhogy még futom a köröket.


De nagyon köszi, hogy írtok, sok segítséget ad.

29. ében11 (válaszként erre: 27. - CsanHan)
2009. szept. 7. 21:09
én meg előre is szoktam venni...nyáron téilt.eddig még sikerült eltalálni a méretet.és sikerült vele pénzt is spórolni szezon végén mindig van leárazás...
2009. szept. 7. 21:09
Tudomásom szerint az Elafanten márka gyártása megszünt.
27. CsanHan (válaszként erre: 20. - Struki)
2009. szept. 7. 20:55

Én a féláron való hozzájutási lehetőséggel nem használt cipőkre céloztam...vadonatújat tudsz venni!

Én 1 hónappal ezelőtt vettem őszre egy gyönyörű kicsit magasított szárú új Superfit cipőcskét a lányomnak 22-es méretben 5000 Ft+pk-ért...

Sokan üzletelnek vele mellékállásban...

26. panna77 (válaszként erre: 19. - CsanHan)
2009. szept. 7. 12:45
A Superfit valóban nagyon jó. Szerintem még az Elefanten az, ami szuper és az egy pár 1000-essel még olcsóbb is.
2009. szept. 7. 10:53

MI hordtunk Siestát és Salust is. Nem mondom, hogy romlott, de nem is javított sokat a fiam lábán:(

Nyárom, amikor csak lehetett mezítláb volt. A lakásban sem adok a lábára papucsot, csak tappancsos zoknit.

2009. szept. 7. 10:26
Nekünk nike volt eddig minden szandi cipő és elégedettek vagyunk.
23. zizi68
2009. szept. 7. 09:12
tartsa a bokáját és könnyű legyen. Mielőtt a gyerekre próbájátok, emeljétek meg. Ne a gyerek vigye a cipőt, hanem a cipő vigye a gyereket.
2009. szept. 7. 08:36

A ciciban cipők nagyon jók. De manapság szinte minden cipőben vannak emelők, vagyis a a bokatartó tipusokban. Igazából a legjobb a puhatalpú cipő, ilyenekt a Liliputi gyárt. Nagyon jók és a többi típussal ellentétben nem tartják annyira keményen a bokát, hanem a gyereknek kell dolgoztatni a kis lábát.

Az meg hogy van-e ludtalpa valakinek, bokasüllyedése nagyrészt örökletes, alkati dolog.

21. struki
2009. szept. 7. 06:29
Esetleg cicibanról tudtok valamit?? (Bocs, hogy ennyire rákattantam a témára, de tényleg jót akarok venni)
20. struki
2009. szept. 7. 06:22

Köszi csajok, rendik vagytok, hogy írtatok, így valószínű lemondok a Siestáról, és lehet Superfit, salus, vagy elefanten lesz belőle.

Használtat semmiképp nem adok a gyerek lábára, sőt úgy gondolom cipőből a legjobbat szeretném venni, hiszen nagyon sok függ a jó cipőtől. Ennél még az ár sem számít nekem.

Mindenesetre jó hogy megnéztem a Siestát fórumon, mert én vakul megbíztam benne.

2009. szept. 6. 21:32
Én a Superfitre szavazok...pici lányom, aki decemberben lesz 2 éves szinte kizárólag ilyen márkájú szandit, cipőt hord. Nyárra vettem neki egy Adidas szandit is, de nem nagyon akarta fölvenni, mert nem tartotta rendesen a lábát! Aukciós oldalakon, babázós fórumokon fél ár alatt hozzá lehet jutni...
18. krisztigabor (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. szept. 6. 21:25

itt jobban le van írva:

[link]

2009. szept. 6. 21:21

azt mondta a doki ovis korig minden gyerek lúdtalpas-de ez normális mert még csak alakul a láb-ezért is fölös a betét bele.

amikor járni tanult én is olyat vettem aminek a sarka szára jól tartotta a bokáját-még a nyári vászon cipője is magasabb szárú volt.

2009. szept. 6. 21:19
Az én gyerekeim Siestában és Assoban járnak az első pillanattól. A kisfiamnak a nyáron volt Superfit szandija - nagyon elégedett voltsm vele.
15. *hena
2009. szept. 6. 21:15

Szia,

nálam mind a ketten supy cipőkbe járnak.( persze azért másmilyen is van, de túlnyomó részt ezt hordják )

www.supy.hu - ha érdekel.

2009. szept. 6. 21:14

Nagyon figyelek arra milyen cipőt veszek a gyerekeknek, mindig betétes lábbeliket vettem, ennek ellenére a nagyobbik fiamnak még mindig egyenes a talpa. Ugyan nem fájtatja a lábát, de nem tudom nem-e lesz később problémája.

Konkrétan Siestát nem vettem még, de jó minőségű cipőket szoktam venni. Én most rákaptam a Reno-ban a Bama márkára, nagyon jó télibakancsa volt a kicsinek, az éven a nagynak is olyat fogok venni. ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook