Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Harcosok étrendje - jön valaki? fórum

Harcosok étrendje - jön valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
409. Lina88
2012. szept. 5. 12:57
Sziasztok! Van itt még valaki? Én most szeretném elkezdeni. Csatlakozik valaki esetleg? Üdv.
408. Bocorka (válaszként erre: 400. - Lola03)
2012. aug. 31. 21:52
köszi
407. shadows (válaszként erre: 406. - Lola03)
2012. aug. 31. 15:41
KÖszönöm!
406. Lola03 (válaszként erre: 405. - Shadows)
2012. aug. 31. 14:58

Szia!


Az alulevés lényege a böjtölés, ilyenkor sok folyadékot kell inni, ez valamelyest eleve elnyomja az éhséget. Ha mégis megéheznél, egyél annyi gyümölcsöt és/vagy zöldséget nyersen, ami elmulasztja az éhséget. De csak addig egyél, ne tömd tele magadat.


Ha az étrend mellett a túlevési időszakban el akarsz fogasztani egy-egy pohár bort, ez a te döntésed, nem tiltja semmi!

405. shadows (válaszként erre: 404. - Lola03)
2012. aug. 31. 13:27

Szia!


Nagyon jó ez az összefoglaló! :-)

Engem már csak az érdekelne, hogy mekkora mennyiség ehető az alulevési periódusban? Tudom, hogy ez egyénenként eltérő, de mégis? Szinte semmit vagy mondjuk 1 kg gyümölcsöt/zöldséget elosztva napközben?

Sajnos a könyv nincs meg nekem sem, pedig próbáltam letölthető verziót keresni... ;-)

Esténként 1-1 pohár bor belefér?


Bocs a sok kérdésért be nekem ezek fontosak!

Előre is köszönöm a válaszokat!

404. Lola03 (válaszként erre: 399. - Bocorka)
2012. aug. 31. 11:04

Túlevés:


1. szabály: Mindig kezdj a könnyebb, lágyabb ízű ételekkel, és csak

ezután haladj az agresszívabb ízek felé.

2. szabály: A főétkezésedben szerepeljen annyi íz, aroma, szín és

állag, amennyi csak lehet.

3. szabály: Fejezd be az evést, amikor már sokkal szomjasabbnak

érzed magad, mint éhesnek.


Tehát:

Kezdd az étkezést nyers, leveles zöldségekkel. Minél zöldebbek, annál jobbak és tartalmasabbak.

Forró és hideg, meleg és langyos, édes és savanyú, sós és keserű, fűszeres, csípős, fanyar (éles, metsző íz, például a gyömbérben vagy tormában) lehet az étel, de az aromák, a színek és a halmazállapot úgyszintén módosítják és befolyásolják az ízlelést, és elengedhetetlenek a jóllakottsághoz. Minél változatosabb az étrended, annál jobban fogod érezni magad.

Általánosságban, annyit ehetsz, amennyit csak akarsz, és nem kell bűntudatod érezned. Amikor elérkezik az az idő, hogy inkább szomjas vagy, mint éhes, közeleg a jóllakottság. Azt jelenti, hogy már több vízre van szükséged, mint ételre, ideje a befejezésre gondolni.

Ha már ittál vacsora után, tarts húsz perc szünetet! Várd ki, vajon éhes vagy-e még. Nagyjából ennyi idő kell, hogy a jóllakottság jelzései elérjék az agyat. Ha még éhes maradtál, folytathatod az evést.

Evés után azonban legalább két órát ajánlatos várni a lefekvéssel.

2012. aug. 31. 10:57

Ez az egész egy nagy baromság.

Nagyon elnézést kérek, ha valakit megbántottam.

402. Lola03 (válaszként erre: 401. - Lola03)
2012. aug. 31. 10:57
*Ételek és kiegészítők az alulevési fázisban
401. Lola03 (válaszként erre: 399. - Bocorka)
2012. aug. 31. 10:56

Alulevési fázis:


Ebben a fázisban elsősorban vizet igyunk. A frissen elkészített zöldséglevek a legjobb kiegészítés a napi vízbevitel mellett. A turmixgépben ízesítés és adalékanyag nélkül elkészített gyümölcslevek is jók. De cukortartalmuk miatt inkább kerüljenek hátrább

a listádon. Kerüld el, de legalábbis csökkentsd minimálisra a magas glikémiás indexű gyümölcsök, mint például a szőlő vagy a görögdinnye

fogyasztását, mert túl nagy a cukortartalmuk. A természetes élénkítők, mint például a kávé, megengedettek, és adhatsz hozzá egy csöpp tejet vagy tejhabot. A legtöbb tea is fogyasztható.


Eídek és kiegészítők az alulevési fázisban

• nyers gyümölcsök és zöldségek

• frissen elkészített gyümölcs- és zöldséglevek

• joghurt kefir, vegyszermentes tejsavó- és

tejfehérjeturmixok, főtt vagy buggyantott tojás

Választható:

• egy marék nyers mandula (délután)

Javasolt kiegészítők:

• multivitamin és ásványi anyagok

• amla C

• probiotikumok

• ősztrogéngátlók

• májméregtelenítők

• vércukor-stabilizálók

Választható:

• szőlőmagkivonat

• ginszeng

• ginkgo biloba

• gyömbér

• glutamin

• tirozín

• SAM-e

• enzimek

• prosztatagyógyító gyógynövények

400. Lola03 (válaszként erre: 399. - Bocorka)
2012. aug. 31. 10:51

A Harcosok Étrendjének alapja az ábrán

is látható napi ciklus, mely ellentmondva az ismert diétáknak, de igazodva a tested természetes működéséhez az esti étkezésre helyezi a fő hangsúlyt. Napközben az energiákat a napi teendőkre kell összpontosítani, ebben az időszakban testünk zsírt éget és méregtelenít, emésztőrendszerünk pedig pihen, ezért ilyenkor elegendő zöldség, gyümölcs, eseteleg némi fehérje fogyasztása. Az eredmény egész napon át tartó kirobbanó energia és koncentráltság lesz, eltűnik az ebéd utáni bágyadtság és fáradtság (kaja-kóma), és a nap végéig folyamatosan tudsz majd pörögni. Az esti étkezés során ezután gyakorlatilag korlátozás nélkül fogyaszthatsz bármit és bármennyit, ami jólesik, egyedül arra kell figyelned, hogy az étel friss legyen és minél kevésbé mesterséges. Nyugodtan ehetsz például húst krumplival vagy szinte mindent, amit eddig valamelyik divatos diéta miatt tilos volt.


[link]

399. Bocorka
2012. aug. 30. 19:49
Sziasztok!:) Nem sokat tudok az egészről,csak amit itt a fórumon olvasgatok,de tetszik.Szombaton kezdem. Ha az alapszabályokat valaki leirná megköszönném.
398. Lola03 (válaszként erre: 396. - Evike54)
2012. aug. 29. 15:25
Szia! Köszönöm ezt az optimista feltételezést! :) Bárcsak így lenne! 15 kilótól szeretnék megszabadulni összesen, így azért van miből fogyni sajnos! :(
397. szusii
2012. aug. 28. 18:43

Sziasztok! :)


Én hét elején kezdtem, eddig napközben nem bírtam ellenállni a Mama főztjének, most meg mondom, hogy inkább jövök vacsorára.

Napközben minimálisat eszem, vacsira meg amit épp megkívánok, ha fagyit, akkor fagyit.


Lehet hogy nem lehet, de ettől érzem jól magam. :)

és így is látok némi változást, a felgyorsult anyagcseréről nem is beszélve.

396. evike54 (válaszként erre: 391. - Lola03)
2012. aug. 27. 13:46
Szia! Lehet hogy nincs sok felesleged és ezért fogysz kevesebbet, az átalakulás nálad is biztos látszik. Sokszor nem is kilókban mérhető hanem cm ben. Ez egy olyan szuper dolog szerintemV azoknak akik napközben elvannak gyümölcsön és zöldségen este pedig szeretnek enni.
395. kisstundea (válaszként erre: 394. - Fuszulka)
2012. aug. 27. 13:04
Szia! Én múlt héten kezdtem, üdvözöllek a harcosok között! :D
2012. aug. 27. 11:55

sziasztok

a múlt héten hallottam erről az étrendről

szombaton fogom kezdeni

393. kisstundea (válaszként erre: 389. - Erika1977)
2012. aug. 25. 10:08
Reggelire eszek egy kefirt és gyümölcsöt, ebédre mostanában dinnyét, egyszerűen imádom. Szóval betartom, hogy alulevésben csak zöldség és gyümölcs, de nem vagyok túl profi, mert a napi 1 tejeskávémról még mindig nem tudok lemondani. Azért a tej adagot már csökkentettem, biztos ami biztos. Délután szintén gyümölcs, paradicsom majszolás, és 5 körül kezdem a túlevést. Általában azt eszem amit a családnak főzök, de próbálok olyanokat, ami nekem is jó, pl. húsos rakott karfiol pici rizzsel, tojásos lecsó, baconbe tekert virsli káposzta salival. Ilyesmi. Ja, és elég sokat iszom napközben, és beszereztem zöld teát is, dehát ilyen nagy melegben nem nagy művészet sokat inni. :D Remélem kielégítő volt a válaszom. :D
2012. aug. 24. 18:29

Sziasztok!


Ma reggeli mérlegelés:90,65kg.

Ez hihetetlen:)

Lehet hogy egyszer vissza nyerem a régi formámat?!

:)

391. Lola03
2012. aug. 24. 14:10
Sziasztok! Én kb. 1 hónapja étkezem e szerint a diéta szerint. Szigoróan betartom a szabályokat, az adott időszakban csak azt eszem, amit szabad. Mellette tornázom is rendszerese, valahogy a kilók mégsem akarnak lemenni rólam. Eddig összesen 1 kilót fogytam.
390. evike54
2012. aug. 24. 13:19
Sziasztok! Nagyon örülök hogy vannak társak akikkel beszélgethetek és megoszthatjuk a tapasztalataink. Én kb három hete találkoztam az étrenddel. Egy gondom van én készitek magamnak fözeléket is és du már azt eszegetem délelött csak gyümölcsöt.Este mindent ami jól esik. Kg ban nem tul sok de szemmel láthatóan kezdek átalakulni, a csipőmről és a hasamról ment le. 93 kg vagyok most,kb 2 kg fogytam. ajánlottam másnak és nagyon hatásos neki is.
389. erika1977 (válaszként erre: 388. - Kisstundea)
2012. aug. 24. 06:04

Szia!

Hű ez igen,gyorsan mennek le rólad a kilól,megkérdezhetem hogy mit eszel és mennyit egy nap alatt?

2012. aug. 23. 21:06
Sziasztok! Én is új vagyok itt, sokat olvastam az étrendről/életmódról. Nagyon izgis ez a kezdeti időszak, de eddig nagyon tetszik és semmi problémám nincs vele. Természetesen a férjem teljesen nem normálisnak néz és anyukám is csak újabb divat-diétának tartja az egészet, de oda se neki, nem hagyom eltántorítani magam. Eddig 2 nap alatt -1,5kg. Van miből leadnom, úgyhogy nagyon bizakodok. Üdvözlök Mindenkit!
2012. aug. 23. 19:14

Sziasztok!

Múlt hét pénteken kezdtem és 92,7 kiló voltam,ma reggel/csütörtök/90,9 kiló!!!

Nagyon örülök neki,ugyanis van egy 4 éves kislányom és a terhesséégem alatt 40kilót sikerült felszednem,amiből 20 kilót sikerült leadnom gyógyszerrel,és a többi nem mozdult eddig,bízom benne hogy ez az étrend segít rajtam.

386. evike54 (válaszként erre: 384. - 2mad)
2012. aug. 16. 11:56

Szia!

Irtam Neked privátba és várom a válaszod

Éva

385. shilladora (válaszként erre: 384. - 2mad)
2012. aug. 9. 21:40

:D

nagy-nagy grat :D

csak így tovább :D

lassacskán belejön az ember, és hamarosan "fog szólni" a tested neked is, hogy mire van szüksége :D

384. 2mad
2012. aug. 8. 22:35

Nem igazán hittem a Harcosok diétájában, de az egyik ismerősöm látványosan lefogyott tőle, tizenpár kilótól szabadult meg 1,5 év alatt. Eléggé kiröhögtük eleinte. Jött ebédnél a hülye zöldségeivel, almáival.. Egy idő után azonban már nem lehetett elmenni a látványos eredmény mellett, így rákérdeztem, hogy hogy is van ez..

Július közepe óta csinálom, 99,4 kg-ról most 94,5 kg vagyok. Szégyellem leírni, de kb. 1 héten keresztül a "lakoma" rész csak mekis kaját tartalmazott.. Ennek ellenére is vannak eredmények. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy így persze lepucoltam magamról nem kevés izmot is, azonban úgy tűnik végre sikerül megszabadulnom a bendzsómtól.. Valóban nem spanyolviasz ez a diéta, egy étkezés során nem tudok elegendő kalóriát bevinni, ennyi. Ami új, hogy be lehet tartani és nem vagyok éhes mint a dög egész nap. Szóval sok sikert mindenkinek, hajrá.

383. nikaa (válaszként erre: 375. - Bonibeni)
2012. aug. 4. 17:31
nem Veled van a baj,nyugi.Azzal aki ezt kitalálta és olyan jol előadta ,hogy sokan bedőlnek..
2012. júl. 28. 13:54
Megnyitottam Warrior Diet fogyiklubomat! Várok oda minden harcostársat dumcsizásra, tapasztalatcserére, egymás bátorítására..:o)
381. shilladora (válaszként erre: 375. - Bonibeni)
2012. júl. 26. 17:46

még mindig nem értem, miért nem tudsz a családoddal ebédelni?

nekem is van családom, ebédelünk is :D együtt :D

én salátát, ők mást! nem okoz semmilyen problémát :D

2012. júl. 26. 17:35

én az időpontokat betartom, de nem eszem annyi ételféleséget, mint amennyit a könyv megengedne.

paleolit-ételeket eszem, és vigyázok a ch mennyiségére is.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook