Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától fórum

Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától

1 2 3 4 5
33. leviatan (válaszként erre: 30. - Cilumiluci)
2011. okt. 25. 16:24
De tudom 50-50%, de a nok uralkodnak az osztoneiken :)... ugye
32. leviatan (válaszként erre: 28. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 16:22

Peldanak hoztam fel... es pont egy megfagyastol megmentett allatrol beszeltem, es ha lehetosegeim engednek az osszeset megmentenem, de nem tul nagy a lakas, ahol elek, es az anyagi kereteim is vegesek.


Az emberekkel nem erzek igy, beloluk mar igy is marhasok van a vilagon. Es az ember sajat hibajabol kerul utcara, mig az allatot az ember dobja ki!


(Tetanuszt 5-10 evente akkor is erdemes beadatni, ha nem harapott meg allat... nem lesz tole semmi bajod, max, az immunrendszered fog pozitivan reagalni a fertozesekre).


Idegen allatot nem simogatunk, ha be akarjuk vinni a lakasba megmentesi cellal, akkor is takaroba tekerjuk, de semmikeppen nem simogatjuk meg! Nem tudhatod milye faj, nem tudhatod milyen mozdulatodra hogy fog reagalni, vagy akarmi, ez alapszabaly! Biztos en vagyok mashogy osszerakva, mashogy viszonyulok az allatokhoz, mint az emberekhez.

Kar, hogy ezt a szabalyt nem verik mindenki fejebe meg gyerekkorban... nem egy jelenet volt a kutyammal, mikor a gyerek visitva kozeledett a borjumeretu ebemhez, mert meg akarta simogatni, szulok sehol... es ertelmes gyerekrol beszelek, hanyag szulokkel megaldva.

31. Cilumiluci (válaszként erre: 29. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 25. 16:15
Egyetértek!
30. Cilumiluci (válaszként erre: 25. - Leviatan)
2011. okt. 25. 16:15
Miért?Nekünk nincs?
29. zoknis kacsa (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 16:13

hát téged csak sajnálni lehet.

Mi az , hogy nincsenek érzéseik , annak nincsenek, aki ilyen szerencsétlenül járt jószág mellett csak úgy elmegy.

2011. okt. 25. 16:13

Ne tekerd ki a szavaimat, nem írtam, hogy egyetértek az állatkínzással, sőt..Én is büntetném aki ezt csinálja, mert mindennek és mindenkinek megvan a joga az élethez, ha már megszületett. Azt sem írtam, hogy "csak egy..."

de a cikkíró sem az állatkínzásról írt, így Én sem az állatkínzásról írtam.

Van gyerekem is, állatom is, egyiket se tenném ki, de nem fogadok be mindenféle macskát meg kutyát, mert nincs hova, ha lenne hova, lehet befogadnám őket. Mellesleg nem nyúlok kóbor állathoz mióta megharapott egy kóbor macska - akit hozzáteszem simogatni akartam - tetanuszt kaptam, mert a kis piros csík elindult. Persze biztos rossz helyről jött azért volt ilyen agresszív, de előtte 2 perccel még dorombolt...

27. diorissimo88 (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 16:11

Hmm...inkább nem kommentálom a hozzászólásodat. De elnézem,mert ez is egyfajta szemlélet, vélemény. Igaz, különbözik az enyémtől, de attól még vitathatatlanul az.

Amúgy az állatok igenis érezni, szenvedni képes élőlények, ez meg tény...

26. leviatan (válaszként erre: 23. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 16:09
Osztonlenyek... szerintem azok a ferfiak :DDDD, de ne legyen igazam (de ugye a ferfiak is kellokeppen nagy mennyisegben azt mondjak, hogy osztonbol csalja meg a feleseget)...
25. leviatan (válaszként erre: 19. - Macsek.)
2011. okt. 25. 16:05
Nekik gyerekuk van... no comment...
24. leviatan (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 16:00

Nem ertek evvel egyet... Az emberek mehetnek a menhelyre, melegedokbe, par eve ettol volt hangos a magyar sajto (azota nem kovetem), hogy hely van, megsem mennek be melegedni (tudom lopnak a tobbiek, de inkabb megfagy?).


Az allatoknak egy es fo ellenseguk az ember. Egy szobaban nevelkedett allatot kirakva, halalraiteled, megha macskarol is van szo. Ahol en elek, szerencsere kemeny betartatott torvenyekkel fekezik meg ezt (es kemeny penzbirsaggal, akar letoltendo bortonbuntetessel), es igy latom en is helyesnek.

Nem dramatizal szerintem senki tul, iden januarban -20 es -30 fok kozotti homersekletekre ebredtunk, eppen ugy adodott, hogy egy macskat kivagtak, senki nem tudja, hogy honnan, mert a kornyekbeliek mind adtak neki enni, stb. Nosteny macskarol van szo, hat egyik ejjel -23 fok reggel 6-kor, macska az ajtonk mellett kuporgott, (ugyanaz), fogtam es behoztam. Kerdes ugye, miert nem elobb, elobb nem lehetett megfogni, de azon a reggelen osszefagyva hoztam be, alig elt, beteg volt es ugye felig megfagyott. Megetettem, es ugy alakult, hogy a ferjem azt mondta, nem adja oda menhelyre vagy akarhova, megtartjuk. Par hettel kesobb, felfedeztuk, hogy terhes. Marcius kozepen 4 csopp szuletett (igen a lakasban, egyaltalan nem csinalt rumlit a macska, nem volt budos sem es semmi lyen), egy halott volt, mire rajuk talaltunk hajnalban. Szerencsere meg a szules elott a helyi allami menhely szeruseg segitett gyogyszerekkel, hogy meggyogyuljon a macska, es a kicsiknek keritettek gazdat is. Egyet megtartottunk beloluk. Igy valik valaki nem macskasbol, macskassa.


Es akarki, akarmit mond, szerintem aki annyit mond, hogy "csak egy macska" vagy "csak egy kutya" arrol megvan a velemenyem. Es ilyenkor en is csak annyit mondok, hogy a "ja az csak egy gyerek", amivel tudom, hogy sokak zsebeben kinyilik a bicska, de nem kell atyaistenkent viselkedni, hogy ja van az ember az elso es utanozhatatlan egyeduralkodo, es mas nem letezik, minden mas eloleny "csak egy...".

Akar hiszed akar nem, a macska nem hulye, nem szeret kunyeralni, persze oda megy, ahol kajat kap, de marad, ha kap meg. A mieinknek eszebe sincs kimenni, meg a befogadottnak sem, nemcsak az itt szuletettnek. Szoval nem szeretnek csavarogni, kunyeralni, mert akarmikor kimehettek volna, szamtalanszor volt tarva nyitva az ajto, ablak, stb. (foldszinten), annyira azert nem hulyek, hogy itthagynak a meleget es a kajat :).

23. 432d0af620 (válaszként erre: 19. - Macsek.)
2011. okt. 25. 15:50

tévedsz, volt és van is állatom, rengeteg faj és fajta, láttam őket ezer és ezer helyzetben. DE az állat az állat és az ember ember (tudom, tudom néhány ember elmehetne állatnak is), ha kicsit elvonatkoztatnátok az aranyos pihepuha tündibündi macskáktól és kutyáktól és belegondolnál a biológiába...sehol nem tanultál olyat, hogy az állat érez, gondolkodik...mert nincs is így, ösztönlényeg, azt csinálják amit kell, támad amikor támadni kell, eszik amikor enni kell, nem gondolta még meg egyik kutya se, hogy a fülével játszó kisgyereket ne harapja meg, csak amelyik tényleg hihetetlenül békés.

Ha gondolkodnának, akkor a zsiráf jött volna rá a gravitációra, és nem Newton.

Aranyosak az állatok, Én is szeretem őket, elítélem az állatkínzást is, de a cikked nem erről szólt, hanem arról, hogy "jaj hideg van, fázom"...

2011. okt. 25. 15:50

Szerintem főleg az emberek a hibásak, a sok kóbor állat miatt, nem messze tőlünk is van menhely, az egyik kutyust azért adták be a gazdái, mert a betörő lefújta, és ezért nem tudta megakadályozni a betörést.

Amíg nagyon sok ember csak divatból tart állatot, és megunja ha nagy lesz addig lesznek sajnos kóbor állatok, az embereket kell nevelni!!!!!

21. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2011. okt. 25. 15:42

Én sem tudtam egészen végigolvasni mert nem akartam itt sírni mert a munkahelyemen vagyok:(

Az embereket is sajnálom,de ők azért tudnak tenni magukért,de az állatok nem:(

20. Cilumiluci (válaszként erre: 19. - Macsek.)
2011. okt. 25. 15:41

Végigsírtam a cikket:(

Az én állataim egy része befogadott állatka♥

Ennyit tudok tenni,bár tudnék többet is!

2011. okt. 25. 15:37

Biztos voltam benne, hogy lesznek olyan emberkék, akik szerint az állatok nem érző lények.

Úgy gondolom nekik soha nem volt állatkájuk, nem látták őket szenvedni, boldognak lenni, szomorúnak lenni, örülni. Nem néztek még soha a szemébe egy ölben boldogan elnyúló cicának, vagy éppen egy haldokló állatnak.

Igenis, az állatok is ugyanolyan érző lények, mint mi emberek vagyunk. Csak mi ki tudjuk mutatni érzéseinket, szavakkal ki tudjuk fejezni magunkat, ők pedig nem!

Nem az állat tehet róla, hogy utcára kerül, hanem az ember, aki felelőtlenül szaporítja a kutyákat, macskákat, majd a felesleges szaporulatot vagy megöli, vagy egyszerűen kirakja az utcára.

18. csgybzs (válaszként erre: 8. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 15:19

Azért maradjunk annyiban, hogy a férfi csövesek nagy százaléka pont azért kerül ki a meleg otthonból, mert piál és eltolja a házasságát....

De persze mint mindenben, itt is vannak kivételek, és egyik életébe sem látunk bele.


Én sokkal többre tartom az állatokat, mint a legtöbb embert, és sajnálom azokat az állatokat, akik az emberek kénye-kedvének vannak kitéve.

17. csgybzs (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 15:16

Az állatok ugyanúgy éreznek mint mi. Örömet, bánatot, fájdalmat, éhséget, szomorúságot. Mitől kevesebb? Mert nem beszél? Mert nem gyújt tüzet? Mert nem bántja szánt szándékkal a társait, kínozza, gyalázza őket? Sok állat különb a fele társadalomnál...

Vagy talán azok az "emberek", akik erőszakoskodnak, csalnak, ütik-vágják a családjukat, ölnek, állatokat kínoznak talán nem ösztönlények??

16. syria (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 15:11

A megszemélyesítéssel a cikkíró csak érzékeltetni akarta szegény kidobott cica helyzetét.

Nem hiszem, hogy az állatoknak ne lennének érzéseik. Mégis miért dorombol egy cica? Örömében, mert jól érzi magát. S láttam, már síró, búskomorrá változott kiskutyát, akinek a társát a szeme láttára tépte szét egy nagyobb kutya.


És igen, a felelőtlen emberekkel van a baj, akik sajnálják a pénzt ivartalanításra, megakadályozva a parttalan szaporodásukat.

(Az állatkínzókkal ugyanazt tenném: a földhöz csapdosnám őket, láncra kötve tartanám étlen, szomjan. Csak nem röhögnék közben.)

15. amacska (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 15:11
amit írsz nem igaz a macskáknak nagyon is vannak érzelmeik (több mint sok embernek)a cikk gyönyörű Macsek !
14. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. okt. 25. 14:53
Gondolom úgy értette h ha éhes, eszik, kakilni kell, kakil, szomjas, iszik, nem csinál felesleges dolgokat, mint mi emberek...
13. timycat (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. okt. 25. 14:48

Egy macska egyszerű, mint a faék???

No comment

12. timycat (válaszként erre: 6. - 3fd432567f)
2011. okt. 25. 14:44
lehet, hogy elkódorgott és a kölyökcicák még nem találnak haza; én így találtam rá a himalájaimra... első nagy felfedező útján átkeveredett a forgalmas utca túloldalára visszamenni nem mert vagy nem tudott, nem talált vissza... 3 napig rimánkodtam neki mire előmerészkedett egy farakás alól... pár hétre tudtam meg, hogy onnan ahol találtam pár házra van egy tenyésztő; visszavittem neki, de mondta, hogy mivel "hibás" tartsam meg. Talált cicám már 12éves, kicsit megkopott a fénye, de imádjuk
2011. okt. 25. 14:30

Felelős állattartásra kellene nevelni az embereket, akik csak kiteszik az állatot az útcára. A kóbor állatok gyors szaporodását pedig ivartalanítással könnyen meg lehetne oldani. Arról, hogy sokan bántják az állatokat, inkább nem írom le a véleményem. Egyszer egyik osztálytásnőmmel mentünk haza, amikor egy pici pár hetes cicát fogott a kezáben egy gyerek (fejjel lefelé) rázta, majd jól a földhöz vágta, véres is lett a pici. De aztán akadt gazdája.


Nekem sem fajmacskám van. Noha nem utcán találtam, de egy néni osztogatta ajándékba, mert nem tudott velük mit kezdeni.


Sajnálom én is a kitett állatokat. Nem csak a macskákat, hanem a kutyákat is. Sőt, egyszer kitett hörcsögöt fogadott be anyukám.

10. ade3888e36 (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 14:23

Egyet értek. A cikk nekem nem tetszett, el sem olvastam csak az elejét mert az agyamra megy ez megszemélyesítés pláne ha önsajnáltatással keveredik. De igaz ami igaz, néhány jószág tényleg rászorul az emberi segítségre.

Az állatoknak nincsenek emócióik, csak ösztöneik és a halálnak sincsenek tudatában, úgyhogy nem agonizálnak. Ha nagyon éhesek és megszokták hogy az ajtó előtt vinnyogás kajához jutáshoz vezet akkor ezt teszik vagy követik az ösztöneiket és más kisebb melegvérű jószágokat ejtenek el.


"macska nem véletlenül nem tud tüzet rakni" - persze hogy nem mert egyszerű mint a faék és ösztönösen fél tőle. Az egyetlen lény ami nem fél halálosan a tűztől az az ember és néha ez okozza a vesztét.

2011. okt. 25. 14:14
Kb egy hónapja hozott haza hajnalban a nővérem egy kölyökcicát. Kocsmázni volt és mikor indult haza, látta hogy részeg fiatalok rugdossák és az egyik földhöz is vágta. Mikor hozzánk került, minden csontja kiállt, sántított az egyik lábára és folyton hörgő hang jött a tüdejéből. Elég ijesztő kis jószág volt, nem gondoltam hogy megmarad. Enni sem akart. De aztán összekapta magát és most már teljesen jól van. Senki meg nem mondaná hogy az utcáról lett összeszedve.
8. 432d0af620 (válaszként erre: 7. - Csgybzs)
2011. okt. 25. 14:07
nyilván nem a lepukkant alkoholista csövesre gondoltam, de lehet hogy ő se ilyen volt mindig, "csövessége" kezdetén lehet hogy még jól szituált ember volt, és azért került oda mert mondjuk a felesége kisemmizte és nem azért, mert elitta, de mivel nem látott esélyt arra, hogy újra normális életet éljen, nem kapott munkát, mint mostanában sokan mások, ezért úgy volt vele, hogy inkább elissza és nem gondolkodik. Na ez a szomorú, nem a kiscica
7. csgybzs (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 14:02
Sok mindenben igazad van, de azért azzal nem értek egyet, hogy egy lepukkant, alkoholista csöves megmentésével előbbre halad a világ.... sőt!
2011. okt. 25. 14:02

Én decemberben fogadtam örökbe egy novemberben, kocsi alól, hóból kimentett kiscicát, majdnem teljesen ugyanolyat, mint ami a képen van :)

Aztán kiderült, hogy egy bengáli cica...ki az,aki egy fajtatiszta macskát kidob...ok,tény,hogy megfagyni nem biztos, hogy egy egészséges macska megfagy,de egy kicsike, amelyik még enni sem kap,az esélyes...főleg egy szobamacska, ami egész életében szobában volt, aztán kidobják,egyből megfázik,belepusztul,mert a szervezete nincs hozzászokva!

5. 98ec496afb (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 25. 13:51
hááááát... igen....:)
2011. okt. 25. 13:49

A macskák (és minden más állat, kivéve a kitenyésztett mini kutyák és szőr nélküli macskák), úgy vannak kitalálva, hogy kint legyenek a szabadban, a tigrist sem bújtatom magam mellé az ágyba, ahogy az elefántot sem és a pingvin is jól elvan a mínuszokban, de az őzek is elég jól elvannak a hidegben, pedig nekik rövid a bundájuk.

Nem szeretem mikor az ember ki nyakatekeri a dolgokat, és az ő szemszögéből mutatja be E/1 személyben az állat helyzetét. Néhány állat jobban örülne, ha kint lehetne és nem egy panelban. A macska is szeret fára mászni, madarakat nézegetni, enni, mert ez a normális, nem volt mindig whiskas meg kaparófal. Elég talpraesett állat a macska ahhoz, hogy túléljen egy telet...nem hiába több ember fagy meg télen, mint macska, az ember már a kezdetektől barlangba ment és tüzet rakott, a macska nem véletlenül nem tud tüzet rakni, neki más lehetőségei vannak a túléléshez.

Sokkal szomorúbb tény az, hogy az emberek megfagynak kint, őket miért nem fogadja be senki? Fontosabb dolog az ember megmentése, mint egy kóbor cicáé, több haszna van a társadalomnak egy életerős emberrel, mint egy macskával.

Félreértés ne essék, szeretem az állatokat, a macskákat is szeretem, csak a dolgok túldramatizálását nem szeretem, meg azt, hogy nem gondolnak bele emberek bizonyos dolgokba, ez lehet hogy szomorúnak tűnik, de valójában lehet hogy az a macska imád kint lenni és kunyerálni, csavarogni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook