Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy új életért egy "régi" ? fórum

Egy új életért egy "régi" ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy új életért egy "régi" ?

1 2 3 4
108. BayBanya (válaszként erre: 107. - Niké..)
2010. nov. 29. 15:23

Ha nem hinnék, nem írtam volna a cikket ... bár ezt így azért nem mertem leírni, hogy az eltávozott lélek szeret a saját elhagyott családja közegébe visszatérni, mert forradalmat robbantottam volna ki :)

Így is épp elég feszültséget, és ellentétet generáltam azt hiszem :)

107. Niké.. (válaszként erre: 106. - BayBanya)
2010. nov. 29. 12:19
Szívesen!Ezek szerint te is hiszel benne..
106. BayBanya (válaszként erre: 105. - Niké..)
2010. nov. 29. 01:32

És nem csak lehetséges, de szépen kidolgozott válasz :)

Köszönöm ...

105. Niké..
2010. nov. 26. 13:00

Szerintem nem kell elvesztened valakit ahhoz hogy gyereked lehessen,de van benne valami logika...Részvétem a papáddal kapcsolatban.Lehet hogy valakinek nem fog tetszeni de a következőkben igen elvont leszek.Szerintem nem véletlen az hogy jelen pillanatban körülbelül 6 milliárd ember él a földön,tekinthetjük ezt 6 milliárd léleknek is. Olvastam egy könyvet ami szerint,halál után van egy köztes lét ahol nincs idő,itt egy lélek döntésétől függően tér vissza már más formában az életbe(lélekvándorlás)gyorsan vagy lassan,régen több időt töltöttek a lelkek ebben az átmeneti létben olykor több száz évet,de napjainkban mivel extrém szélsőséges hatások érik az embereket,(azt hiszem ezt tapasztaljuk is,globalizáció stb)ez az időszak lerövidült mert a lelkek,fejlődni akarnak spirituálisan,és minnél hamarabb vissza akarnak jönni.

Az is gyakori hogy valaki aki valamilyen hozzátartozód volt a fiadként vagy egyéb családtagodként jön vissza. Valószínüleg azért mert még dolgotok van egymással.


Nem biztos hogy ez történt a te esetedben.Azt hiszel amit hinni akarsz.Ez csupán egy lehetséges magyarázat.

2010. nov. 21. 14:48

Részvétem a Papád miatt. Amit a megfigyelésedről írtál a testvéremnél nem állná meg a helyét. Ők 6 éve próbálkoznak a 2. babával . az első babájuk szinte azonnal megfogant mikor akarták. Két éve az édesapánk el ment, majd rá egy évre a nagymamánk de nekik nem jött össze a régen várt baba.

Viszont a legjobb barátnőmnek épp az apukája halála után 1 évvel született meg a gyönyörű kislánya. Szerintem az apukája küldte őt neki ajándékba. ..

103. rekamer
2010. nov. 13. 08:24

Drágám RÉSZVÉTEM a papád miatt. Gondoltam rád, rátok aznap....


Jól megkeverted,és imádlak érte(ÉN VAGYOK ANNA)Nem bánom, hogy beleírtál,mert a mi helyzetünk tanulságos... Amikor könnyen jött, nem tudtuk fogadni, mára már,szeretnénk,de már nem akar jönni...


Ismersz, nyitott vagyok mindenre.... és erre már régóta hangoztatott közhelyem mondom... "Ha Isten valahol becsuk egy ajtót, biztosan kinyit egy ablakot!" Apunak korán volt az elmenetel, a babának korán lett volna a jövetel..

ettől még remélem, hogy nektek(ha tényleg szeretnéd) összejön...

102. Linda111 (válaszként erre: 101. - Anikko)
2010. nov. 6. 22:24
Szerintem mindenképpen vedd ugy, hogy ajándéknak kaptad őket :) Íg sokkal könnyebb neked is. Egyébként részvétem...
101. anikko
2010. nov. 6. 22:20

Ez egy nagyon "fura" dolog. Igazából nem tudom más szót mondani rá, mert ezen még soha nem gondolkodtam, ezen a "teórián".

De ha jobban bele gondolok(sőt, nem is kell annyira)

Milán, első kisfiam nem sokkal az után fogant, hogy páromnak elment a nagypapája. Most második babánkat várjuk, aki Júniusban fogant, és Júliusban anyukám hagyott itt minket.

Én akkor azt gondoltam, hogy a veszteség enyhítése miatt kaptam a 2. gyereket a sorstól, vagy mondhatnám úgy is, hogy anyukám küldte vigasznak.

igazából nem is gondolkodom ezen, próbálom a veszteséget elfogadni, és ettől függetlenül az "ajándéknak" örülni.

2010. nov. 5. 09:00
Akinél egy közösségen belül bizonyíthatóan több esetben előfordul, hogy a teherbeesés csak is kizárólag egy halál után történik, ott komoly pszichológiai problémák vannak a háttérben és az ilyen anya a nevelés közben tovább adja a problémát a gyermekének. Fel kell tárni... pszichoterápia, családállítás (valaki nagyon hisz benne), de mindenképpen szakemberre van szükség. De, ha szétnézünk valóban halnak meg és születnek emberek, ebbe nem kell semmit sem belemagyarázni, mert ez a természet rendje. Ez csak akkor baj, ha a test működése igazodik egy adott eseményhez, itt mondjuk a rokon halálához... ez belső szinten azt jelenti, hogy az ilyen nőnek csak akkor van engedélye teherbe esni és nem is fog soha máskor... a probléma gyökere természetesen a gyerekkorban van
2010. nov. 4. 19:32

Sziasztok!

Nekem ugyan még nincs gyermekem, de van több ismerősöm, aki hisz ebben, hogy egy uj életért egy régi...viszont, én személy szerint inkább abban hiszek, hogy ilyen esetekben nem az új életért cserébe vették el a régit, hogy csak igy születhessen meg az új élet, hanem a régi életért cserébe kap az ember újat!!!!!! A cikkíró által emlitett hölgyek is egy rokonuk elvesztése után lettek állapotosak, és több ilyen esetet ismerek én is....természetesen nem minden halál után születik egy uj élet, mert nem olyan a helyzet a családban....de! Abban az esetben, ha ez a "séma" fenáll, és az illető abban hisz, hogy a régi életet az ujért cserébe vették el, akkor szerintem éppen a forditottja történt!!!! Mert az új élet egy ajándék, egy csoda, az Isten adja ajándékul...viszont ha cserébe kérne egy másik életet, hogyan lehetne ajándék az uj élet? ISten az uj életeket nem büntetésből adja....hogy elvegyen érte egy másikat....ugyhogy aki vel ez már megtörtént, vagy fél hogy meg fog, próbáljon nézőpontot váltani, és a pozitiv oldaláról nézni a dolgot....igaz, ahogy már irtam, még nem vagyok anya, de én csak ebben tudok hinni, nem abban hogy muszáj elvenni egy régi életet...és az, hogy az egészséges hölgyek nem tudnak teherbe esni, sokféle oka lehet, nem az, hogy nincs aki meghaljon (morbid módon mondva), lehet hogy még nem jött el az az idő az életükben, hogy második gyermekük legyen.

Egyébként ha azt vesszük, hogy a Föld népessége milyen iramban nő, ez sem támasztja alá ezt a csere-elméletet. Mint ahogy az sem, hogy rengeteg család van, ahol halált nem kisér születés, és forditva...

2010. nov. 4. 14:59
Folyamatosan születnek és halnak meg emberek. Így nem nehéz látszólagos összefüggéseket kreálni.
2010. nov. 3. 19:00
Sajnos nincs időm végigolvasni a kommenteket. Én is sokat gondolkoztam már ezen. Az én Anyukám kb 10 éve halt meg. Én pár hónapra rá terhes lettem, de el is vetéltem. Zárójelben megjegyezem, utólag nem is bánom, mert az akkori barátomról kiderült, hogy -finoman fogalmazva-nem éppen az a férj/apa típus. Viszont az én vetélésemet követően a húgom szinte azonnal terhes lett, neki meg is született a babája. Azóta nem történt a szűkebb családban haláleset- hála Istennek-, viszont babák sem születtek. Ki tudja???
96. HajduM (válaszként erre: 95. - 98be58747b)
2010. nov. 3. 07:51

Az a kijelentés, hogy: Meg kell halnia valakinek, hogy új élet szülessen, semmilyen módon nem elfogadható.


A kell szó sugallta kényszerűség, számomra elfogadhatatlan.


És ebből az esetből amit te írtál, sokkal inkább az látszik, hogy a mama várta, hogy legyen még egy nemzedéki utód, és most már mehet nyugodtan.


Így tehát megfordul a dolog: Szükség van egy új életre, hogy valaki nyugodtan halhasson meg!


De ez a kijelentés sem helytálló, és olyan belső lelki motívumok munkálnak, amik a tudatunk számára soha nem lesznek elérhetőek.


Szerintem nem jó hit-irány ez. Mert te most hiszed ezt, amely hitet a mamától vettél át, akár tudatalatt, és te is így fogsz majd viselkedni, és tovább adod ezt a hitet, és mindenki a fel és lemenő nemzedékeidbe.


De ezt a jelenséget ti állítjátok elő hitetek által, egyáltalán nem természetes jelenség.


Logikailag is nagy problémát jelent ez a hit, mert tulajdonképen végsősoron az emberiség nem létezne, ha csak akkor születhetne valaki ha előbb meghal valaki.


Gondoljuk csak végig. Ha az első emberpárnak csak akkor születhetne gyereke, ha valamelyik szülő meghal előtte? És hogyan szaporodik tovább az emberiség? És ha az anya hal meg? Annyi nincs is tovább lépés.


Az első emberpárra akkor is szükség van, ha valaki evolúcionista módon gondolkodik ugyebár.

2010. nov. 2. 23:06
Sziasztok! Bocsi az előzőért félre nyomtam, szóval a a nagymamám már 4 éve küzdött a rákkal, és amikor 3 hónapos terhes voltam itt hagyott minket, hirtelen egyik pillanatról a másikra. És nem értem hogy ő miért nem láthatja a dédunokáját, pedig még csak 69 éves volt, szóval meg kell halni azért hogy egy új élet megérkezhessen, de nagyon fáj hogy ő nem láthatja a lányom.És a családban nem egyszer fordult ez elő.Meghalt a dédim megszülettem meghalt a nagypapám testvére megszületett az unokatestvérem. Úgy hogy azt hiszem ez az élet rendje.
2010. nov. 2. 23:01
Sziaszttok! A
93. Adika (válaszként erre: 92. - Adika)
2010. nov. 2. 15:47
én is úgy gondolom, hogy egy élet jön, egy pedig megy...
92. Adika
2010. nov. 2. 15:46
Én is mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, nemsoká rá meghalt a nagymamám...
91. 78826dc958 (válaszként erre: 77. - A284cbe523)
2010. nov. 1. 17:04
Márpedig én hiszek a mágiában és nem csak ezzel kapcsolatban!Tudom,hogy van!Te a tudományban és megfogható dolgokban hiszel,én meg ezen felül sok másban.Ennyi.
2010. nov. 1. 09:09

A mi családunkban is volt példa a teóriádra.

Ennek ellenére én racionálisan gondolkozom.

Szerintem véletlen egybeesésről van szó.

2010. nov. 1. 07:05
A rizsa szót nem így értettem. Majd felnézek. Köszönöm.
88. a284cbe523 (válaszként erre: 87. - HajduM)
2010. nov. 1. 00:08

Szia!


Köszönöm a mindenre kiterjedő írást. Annyira felcsigáztál, hogy elmegyek egy család állításra, mert érdekel és a sok blabla (már bocs, hogy így nevezem a belemagyarázást) amit köré írtál annak ellenére is tudom, hogy hasznos és jó. Talán nem kell lemenni az egysejtűek szintjére. Én sejtem a psziché mechanikáját, és azt gondolom, hogy több generációs konfliktusokat feloldani csak úgy lehet, ha tisztában vagyunk azzal. A nagyanyámét nem fogom tudni, de azt igen, amit ebből rám hagyott.


Biztosan nagyon jó, amint lehet elmegyek és írok is egy cikket. A rákosok.... a legkevesebbet rákos emberek és a legnagyobb arányban rákból meggyógyulók a boldog párkapcsolatban élők!


naná, hogy hat a psziché a testre, minden féle képen. De a rizsát azért félre lehet tenni, mert az egysejtűek, vagy a sejtszintű öröklődést talán nem kéne feszegetni, mert ez akár teremtési, vagy materializmusi kérdéseket vetnének fel és az már másik fórum téma lenne.


De nagyon jó, hogy megosztottad tapasztalatodat és még jobb, hogy ez neked segített is. Én is ki fogom próbálni.


Köszönöm neked.

87. HajduM
2010. okt. 31. 21:47

"A családállítás az színtiszta pszichológia"

Ez egy kicsit árnyaltabb ennél.


A családfelállítás legalább két alapvetően eltérő aspektusra választható szét.

Mégpedig az állító személye, és az ő családját megszemélyesítők csoportja.


A családállítás célja, hogy olyan mélylélektani ismeretekhez jussunk, amelyek nem jutnak el tudatba semmi módon, tehát mondjuk a Freudista analízis nem tud eredményeket elérni éppen azért, mert egyáltalán nem jutnak a lélek mélységei a tudatba, ezen túl pedig, egy személynek nincs tudomása az anyai, vagy nagyanyai lelki konfliktusokról, tehát egy hagyományos pszichoanalízis, el sem képes jutni a családi-lélek felderítéséig, nem tudhatja a paciens, hogy 4-5 vagy 6 nemzedékre visszamenőleg mi történ a családjában, illetve a családi lélekben.


A morfogenetikus mező egy olyan "energia" mező, amelyben az ember és az őt megelőző nemzedékek teljes életpályája illetve annak információi tárolódnak.


Egy családállítás alkalmával a segítők, akik felvállalják az egyes családtagok szerepeit, nem eljátsszák az adott szerepeket, hanem teljes személyiségükkel bele kerülnek ebbe a morfogenetikus mezőbe, és átadják magukat azoknak az információknak, amelyekkel az általuk megszemélyesített személy rendelkezik.


Ez egyfajta médiumitás, szín tiszta spiritualitás.

A hagyományos értelemben vett, pszichológia semmilyen szerepet nem játszik. Tulajdonképpen a megszemélyesítő személy valósággal megéli az általa megszemélyesített személy azon élethelyzetét, amely az adott témakörhöz tartozik

Kizárólag a tapasztalat hiánya okán, kívülállóként látja az szemlélő, színjátéknak. Valójában ellenállhatatlan elementális erőhatásoknak és ellenállhatatlan belső késztetéseknek van kitéve a szerepet vállaló személy.


Nem fogod tudni elképzelni, mert a mindennapokban nem érik az ember ilyen hatások, tehát ha nem tapasztaltad még, akkor fogalmat sem tudsz róla alkotni.


Ébredés, felébredés látás stb... az tudat játéka az emberrel, a valóság ami emögött van, az tudat számára elérhetetlen.


A paciensben való konfliktusok feloldódása katarktikus élmény. Aki komoly problémával jön családfelállításra, az alkalom végén, egy másik emberként távozik :))


Hellinger azt mondja, és el is hiszem, hogy egy pszichoterapeuta eltölt 100 terápiás órát is azzal, amit a családfelállítás 20 perc alatt megvalósít.


Tehát határozottan állíthatom, hogy csak igen kis szerepe van a pszichológiának a családfelállításban.


Megérzed a lelkedet, megmozdul benned valami belül, mintha lenne benned egy élőlény, amely tőled külön életet képes élni.


A morfogenetikus mező az az energia, vagy lélek-mező, amelynek köszönhetően tulajdonképpen a minket felépítő élettelen anyagok életre kelnek. Ez a mező hordozza azt az információt, amitől az ember ember, és az ő rájellemző formai és tartalmi elemek megjelennek.


Minden más élőlényt is, és fajokat és fajokon belüli kisebb részegységeket, mondjuk egy embert sejt szinten körbevesz, és minden családi mező, vagy családi lélek összeköttetésben van az abban a családban születettekkel. Így érthető meg, hogy miként lehetséges, hogy nemzedékeken átívelő információkhoz jussunk a családfelállítás módszereivel.


A placebó hatás is a morfogenetikus mező működése által érthető meg.


A rák gyógyításában egyébként nem a placebóhatás az igazán üdvös megoldás, hanem az azt kiváltó családi konfliktus feltárása, és a családi rend helyreállítása. Így még a hit általi gyógyulásra sincsen szükség, hiszen az ok szüntethető meg, így a rákos elburjánzás magától visszafejlődik, lévén, hogy okafogyottá vált a testi tünet.


Nagyon komoly belső konfliktusok okoznak rákot egyébként, ezeket a konfliktusokat kell feldolgozni, és a gyógyulás automatikus.

86. a284cbe523 (válaszként erre: 85. - HajduM)
2010. okt. 31. 20:37

A családállítás az színtiszta pszichológia. És valóban hatalmas érzések kerítik hatalmába az embert (én még nem tapasztaltam személyesen, de elméleti tudásom van), mert ébred, felébred és látni kezd, válaszokat kap.


A többi az érdekes számomra és nincsen kiforrott véleményem, mert nem olvastam róluk eleget. De szeretem, ha valaki más megvilágításba is tud helyezni bizonyos dolgokat. A placebo egyébként pszichológia, épp ez a baj vele, ezért vannak sokszor bajban a farmakológusok.


A mechanizmus bennünk van. Innen azért jól el lehet jutni a pszichoszomatikus betegségekhez, meg vissza a cikk eredeti témájához, mivel a psziché nem csak gyógyítani tudja a testet, hanem betegíteni is és funkcionálisan gátolni is. Fogamzás...halál....

85. HajduM (válaszként erre: 84. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 20:22

Valóban egy tézis, bár tudományos módszerekkel bizonyított, és bármikor bizonyítható tézis, így akkor máris előlépett az elméletek világába.


A családállítások alkalmával olyan hatások érik az embert (ez tapasztalat) amelyek viszont nem bizonyíthatóak, ezt nevezi Shaldrake morfikus mezőnek.


Mivel tapasztalatom van e téren, tudom, hogy nem csak filozófia :))


El kéne jönnöd egyszer egy családállításra, azonnal megértenéd a morfikus mező elméletét, és tapasztalhatnád gyakorlati megvalósulását.


A placebó hatás valóban ismert az orvostudományban, persze. Ez annyit jelent, hogy tudnak egy olyan jelenségről, amit nem tudnak megmagyarázni, se bizonyítani, és nem jutnak túl a filozofálgatáson vele kapcsolatban :))


Az a helyzet, hogy amit a tudomány placebó hatásnak nevez, az kilép a matéria korlátai közül. Márpedig a tudomány az materialista módon próbál hozzányúlni a kérdéshez. Még a pszichológia is, a matéria valamely működéséből próbálja a lelki tartalmat megmagyarázni.

Elképesztő, hogy a megnevezéssel kilép a matéria érájából, de a matéria működéséből próbál magyarázatot találni.

Természetesen nem talál. Kapargatnak valamit a felszínen, de valódi terápiát nem tud biztosítani a lélek számára.


Érdekes módon harap így a tudomány kígyója a saját farkába...

84. a284cbe523 (válaszként erre: 83. - HajduM)
2010. okt. 31. 20:07

Szia Hajdu!


Ez már filozófia. Én a konkrét esetről írtam. A családállítás pedig tudomány, egyfajta pszichoterápia. A placebo hatás szintén a pszichológia része, a tudomány által ismert, és elismert jelenség. nemrég hosszan olvastam erről. Amit lejjebb idéztél az nekem túl filozófikus és csak tézis. Mindegy ki írta, csak egy felvetés, nem bizonyított. Ettől még persze lehet igaz. De a státusza csak vélemény. Én tényként a bizonyított dolgokat kezelem, a többi lehet vita, vagy eszmecsere tárgya...

83. HajduM (válaszként erre: 81. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 19:45

Pedig egy csomó olyan dolog van a világban, ami nem tudományos és létezik. Ilyen a placebó hatás például. Fene tudja mitől gyógyulnak meg az emberek, pedig csak gyógyszernek látszó cukorkát kapnak...


De mondok mást a családfelállítás néven egyre ismertebb módszer olyan hatásokkal ismerteti meg az embert, ami maga bizonyítja önmagát. Oda kell állni és megtapasztalni. Nem tudomány, nem is vizsgálható maga a jelenség, csak a hatásaiból lehet következtetni a működésére, és persze aki belép a "körbe" az megérzi a matéria mögötti valós létsíkot.


Gondoljunk csak bele, hogy tulajdonképpen az emberi szervezetet élettelen anyagok építik fel: Mitől él, mitől tudnak a sejtjeink egyáltalán ilyen összhangot kialakítani, és együttműködni. Sejt-szinten, szerv-szinten, majd társadalmi szinten?


Hol az a tudomány amelyik ezekre a kérdésekre képes választ adni.


Egy élő ember mitől élő, ha egyszer élettelen anyagok építik fel?


Mi is az élet, mit nevezünk életnek, élőnek?


És egy kis szösszenet egy biológustól. Ő tudós, csak túl lépett a matéria határain:


------------------------------------------


Rupert Sheldrake angol biológus a „A new science of life” (Az élet új tudománya) című művében felveti, hogy valamennyi rendszert az energián és az ismert anyagi tényezőkön kívül láthatatlan szervezőerők is irányítják. Ezek okozati mezők, mivel a forma- és viselkedésminták előképeiként szolgálnak. E mezők nem a szó normális értelmében vett energiával bírnak, mivel hatásaik átjutnak a tér és idő gátjain, ami a normális energia áramlásában akadályt jelentene. Távoli hatásuk éppoly erős, mint közelről gyakorolt hatásuk. E hipotézisnek megfelelően bármikor, ha egy faj egyede elsajátít egy új viselkedési mintát, ez megváltoztatja az adott faj oksági mezejét, legalábbis enyhe mértékben. Ha e viselkedés elég sokáig ismétlődik, akkor „morfikus rezonanciája” kihathat az egész fajra.


Sheldrake ezt a láthatatlan mátrixot morfogenetikus mezőnek nevezte el, a „morph = forma” és a "genezis = létrejövés" szavakból. E mező működése a távolrahatást is tartalmazza, mind térbeli, mind időbeli jelentésben. Az időn kívül eső fizikai törvények által determinált formáktól eltérően a morfogenetikus mező az időn átterjedő „morfikus rezonanciától” függ. Ez annyit jelent, hogy a morfikus mezők átterjednek a téren és időn, s az események képesek hatni a bárhol, más időben végbemenő eseményekre.

82. 2ed619333f (válaszként erre: 81. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 19:40
Hát a számokban tényleg minden benne van. Én foglalkozgatom a számmisztikával, és tényleg minden...pedig a számokkal alapjáraton soha nem voltam túl jóban, mivel nem értettem hozzájuk (már úgy értve, mint matematika, fizika..stb). (bár gyanítom nem a számmisztikára gondoltál, mikor azt mondtad hinni kell a számoknak) :))
81. a284cbe523 (válaszként erre: 80. - HajduM)
2010. okt. 31. 19:21

Én csak olvastam a történelem könyvet. A mágia akármi lehet, mi légből kapott és nem bizonyított... Ha létezne és kiváló módszer lenne az első a hadsereg lenne aki alkalmazná, de valamiért leragadtak a fránya pszichológiánál. A megoldás bennünk van. Az a nehéz. Hinni kell a számoknak, a tudománynak, mert nem hazudnak. Varázsolgatni lehet, kártyát vetni. Bizonyítani? Csak a tudomány képes.


Mágia? Nem kell ismerni azt, illetve talán kéne, ha bizonyított lenne, de nem az.

80. HajduM (válaszként erre: 79. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 19:16

Na de ha nem vagy jártas a mágiában, mire alapozva állítod, hogy az nem hozhat megoldást, csak az úgynevezett tudomány?


Gondoltam ismered a mágiát, és azt tapasztaltad vele kapcsolatban, hogy...

79. a284cbe523 (válaszként erre: 78. - HajduM)
2010. okt. 31. 19:04

Nem. A tudományos gondolkodás áll hozzám közel.


De elmúlt a boszorkányégetés kora is...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook