Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától fórum

Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától

1 2 3 4 5
2011. nov. 26. 12:48

Most jövök a piacról, találtam egy szegény cicát, volt nálam párizsi, dobtam le neki, szegénykém próbált felugrani, vagy legalábbis úgy csinált, mert hát van vagy 2.5 m. a fal, amiben a patak fut, és nem látom egy helyet, ahol lemehetnék érte, az állatvédö meg ki van kapcsolva. Annyira fázott szegény. Meg akarta adni egy kutyamenhely a helyi gyepmester számát, de öt inkább nem merem felhivni. Mi a fenét csináljak? Szegény köhög is, úgy sajnálom.

Az én cicám meg azóta sincs meg, remélem, el tudott bújni ebben a hidegben:(((

2011. nov. 23. 13:20
Próbálja meg valaki betetetni egy újságba.Hátha elgondolkodtatja az embereket.Megérné...
2011. nov. 23. 13:16
Gyönyörű cikk..Elsírtam magam..
2011. nov. 15. 05:41

Én cicám ma 3 hete, hogy szabadságra vágyott. Azt hittem, ha hidegebb lesz jön, de nem jött:-(

Közteresek meg persze leszedik az oszlopokról nemcsak a cicámat, de még egy eltűnt fiúról szóló tacepaot is, ez nagyon csúnya tőlük:-(

Remélem, nem fázik a kicsim:(((

2011. nov. 13. 15:20

Szintén megkönnyeztem a cikk olvasása során...

Nekem van egy kiscicám és egy kiskutyám. Mind a két drága menhelyről jött hozzánk. Sajnálatos módon szüleim nem engedik, hogy a házban legyenek, de tökéletes helyük van kint is. Nem fáznak, el tudnak bújni a hideg elől. Kapnak sok-sok meleg levest ebben a hideg időben. Jó sorsuk van, Ott vannak egymásnak is. A cica néha be szokott jönni, de csak szétnéz és ki is megy. Nem igényli a benti létet.


Hihetetlennek tartom,hogy van olyan ember, aki eldob magától egy kisállatot. Szívtelenek és ugyan azt adnám vissza nekik, amit az állatka átél...Számomra egy-egy állat fontosabb és becsülendőbb mint néhány ember. Hisz az emberek tudatosan cselekednek, de az állatok ösztönösen... És ezt nem vagyunk mi képesek felfogni, pedig milyen intelligensnek mondjuk magunkat. Gratulálok...

88. 65298a0518 (válaszként erre: 85. - Macsek.)
2011. okt. 28. 11:57

Én megpróbálnám, de nem találom kedd este óta nem jön, reggel-este (akkor aktív) bejárom egész Egert:((


Egy csomó tacepaot kitettem, 1 hívás volt csak, az sem az én cicám volt.

Ha a párom is úgy szeretné, ahogy én, könnyebb lenne, akkor nem lett volna kiengedve:((

Már megbánta ő is.

87. Macsek. (válaszként erre: 80. - Tunci58)
2011. okt. 28. 08:22

Kedves tünci!

Sajnos nagyon sok ilyen féreg van a világon! :(((

És nem lehet ellenük tenni semmit, mert hiába kapják el őket, sajnos olyan az állatvédelem, hogy simán megússzák ezek a rohadékok!

86. Macsek. (válaszként erre: 84. - Pillangó28)
2011. okt. 28. 08:20

Óóóóóóóó, én nem tekerném ki a nyakát. Az túl egyszerű lenne.

Inkább lassú, hosszan tartó és fájdalmas kínzásokat eszközölnék rajta!

85. Macsek. (válaszként erre: 83. - 65298a0518)
2011. okt. 28. 08:19

Próbáld meg tényleg nem kiengedni a cicádat.

Legalább erre a pár napra.


Hidd el, ezek a rohadékok nem otthon "ünnepelnek". :(((

84. pillangó28 (válaszként erre: 79. - Macsek.)
2011. okt. 27. 20:34

:-OOOOOOOO

Kitekerném a nyakát... és még sorolhatnám! Lenne pár ötletem!!

Hogy lehet valaki ekkora féreg????????????

Wáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá


Ne engedjétek ki az állatkákat!!!

Tényleg jobb az óvatosság!!!

83. 65298a0518 (válaszként erre: 82. - 65298a0518)
2011. okt. 27. 20:12
Jah, persze a kolesz is vele együtt, és egy középsuli fiúkollégiuma is csak pár házzal arrébb, remélem, ezek a marhák, akikröl te beszélsz, otthon ünnepelnek, és más módon. Rohadék az ilyen és gyáva gyenge szaralak (bocs eredetileg nem beszélek igy, csak ha gyerekekröl, idösekröl vagy állatokról van szó).
82. 65298a0518 (válaszként erre: 79. - Macsek.)
2011. okt. 27. 20:09
Szuper, a fösuli velünk szemben van:(((
81. syria (válaszként erre: 73. - Timycat)
2011. okt. 27. 18:35

Ajaj, tényleg, most emlékszem vissza egy régebbi pánikomra, amikor a hideg, nedves orr miatt ijedtem meg.

Azt hiszem, a hét végén meglátogatjuk az állatorvost.

2011. okt. 27. 18:12

Kedves Macsek!

Zokogva olvastam az írásodat! Sajnos tudom, hogy sok ilyen ember van, de ahogy Te szembesítettél ezzel, az borzasztóan megrázott. Vagy lehet az ilyeneket egyáltalán embernek nevezi?

79. Macsek. (válaszként erre: 78. - 65298a0518)
2011. okt. 27. 15:11

Nem akarlak idegesíteni!

De ha megoldható, akkor főleg most Halloween-kor ne engedje ki senki a macskáját az utcára.

Sajnos sok rohadék állatkínzó ilyenkor indul csak be igazán!

FB-n is pont most akarnak jelenteni egy szemét, mocsok, köcsög sátánfajzatot, mert cicát akar örökbe fogadni, közben a profiljára meg az van írva, hogy "fő állatkínzó" ,és "minden macska dögöljön meg"!

78. 65298a0518 (válaszként erre: 77. - Macsek.)
2011. okt. 27. 14:03

Jaj ne idegesíts!

2,5 hónap csavargás után megkerült, erre most kedd este megint eltűnt, de most az új házunkból, ahol még csak 1 hete ismerte a környéket.

Nekem 2 cicám volt (befogadtuk őket) az egyik hosszúszőrű, fehér igazi lusta macs, igazi szobacica, őt hamar sikerült továbbajándékozni. Ezt, aki most eltűnt (késő ősszel született, mindkettőt a halálrafagyástól mentettük meg) az istennek nem tudtad volna bent tartani, igazi vadászmacska, állandóan menne, kicsi korától. Első útja kiskorában az erkélyről indult egy nyitott ablakon át, amikor meg lehuppant, majd összetojta magát a kinti világtól, úgy félt. Kis kalandvágyó.

77. Macsek. (válaszként erre: 72. - Syria)
2011. okt. 27. 08:15

Én nem engedem ki a cicáimat. A frász kerülgetne, hogy hazajönnek-e, avagy sem? Jobb a békesség.

Sajnos nagyon sok szemét "ember" van a világon, aki abban éli ki a perverzióját, hogy állatokat kínoz. Megmondom őszintén, ha meglátnék egy ilyen rohadékot, nem érdekelne az 53 kilóm, simán nekimennék!

2011. okt. 26. 22:51

:) ez nagyon szép volt, és megható, bár nagyon szomorú is. Sajnos rengeteg ilyen ember van. Anno mikor családiházban laktunk, sok kutyát fogadtunk be, volt akiket elütött egy autó, s mi hívtuk ki az állatorvost, a mi költségünkre, s fogadtuk be. Nyáron találtam egy kis macskát itt a panel dzsungelbe, sírt szegénykém egész reggel. Megtartani nem tudtuk sajnos, mert van már nekünk is, de kerestünk neki gazdit, s addig mi ápoltuk és etettük.

Ez egy nagyon jó cikk, ezt érdemes lenne újságba is bele tenni, hátha egy-két ember lelkét megérintené, s jobban oda figyelnének erre.

Gratulálok!

75. leviatan (válaszként erre: 73. - Timycat)
2011. okt. 26. 19:25
Vagy most kelt fel... ugyanez igaz a kutyaknal is... ne keltsunk panikot, ha valaki ugy erzi, hogy talan nem egeszseges a circo (levert, nem eszik, fenytelen a szore, nem jar wc-re, vagy tul surun jar), fogja meg es vigye orvoshoz.
74. 65298a0518 (válaszként erre: 73. - Timycat)
2011. okt. 26. 19:22
Az én virgonc, tök egészségem cicámnak szokott száraz lenni az orra, igaz, nem nézegetem, csak néha összeérintjük az orrunkat. Van, amikor nedves, van, amikor száraz. Szerintem ez nem mindig utal betegségre, bár nem tudom, csak a sajátomon ezt vettem észre, de tény, hogy az egészséges, ha nedves az orra.
73. timycat (válaszként erre: 72. - Syria)
2011. okt. 26. 18:57
sajnos a cicóknál a száraz, meleg orr pont a betegség tünete :(
72. syria (válaszként erre: 34. - Macsek.)
2011. okt. 26. 17:29

Nagyon egyetértek.


És a hideg kiráz, a puszta lehetőségtől, hogy a kijáró cicáimnak valami gonosz, vagy gondatlan emberállat miatt bajuk eshet.


Eleve ellene voltam, hogy kertes házban a macska benn legyen. A cicám nem is volt benn még a legnagyobb hidegben sem, legfeljebb a pincébe teremtettem neki bejutási lehetőséget, amivel élt is. De most, hogy már öregszik, minden ürügyet megtalálok, hogy ne kelljen őt kitessékelni. A kicsi meg olyan kajla, hogy őt meg félteni kell. Ráadásul 2 napja nagyon prüszköl is. Nézegetem az orrát, de száraz meleg, úgyhogy gondolom, nagy baja nincs. De neki is jobban esik benn lenni, mint kint.


Még hogy nem éreznek? Még hogy nem tudják, mi nekik a jó? ...

2011. okt. 26. 09:25

Nekem négy kutyám és nyolc macskám van.Egy kutya saját a többi befogadott.A cicák szintén,egy saját a többi meg jött valahonnan...

Nem bírom nézni az éhező,didergő állatot!Megszakad a szívem értük:(((

Valóban,többet kellene tenni a kóbor állatokért.

Ha bevezetik az ebadót,rengeteg kóbor kutya lesz!

Macska meg nagyon sok kóborol a határban.Még szerencse,hogy eddig ilyen enyhe idő volt!

Sajnos húznom kellett egy határvonalat,több állatot már nem tudok befogadni és ellátni,illetve gondozni.

Nagyon tetszett a cikk!Igazán szívhez szóló és megindító!:))))

2011. okt. 26. 09:16
Szép,megható írás.Sajnos nem egyszerü a megoldás.Nem fogadhatunk be minden kóbor állatkát.Megtettük,igen,kétszer is befogadtunk kutyust.De most már lakíotelepi lakásunk van a tizenkettediken.Már nem tehetjük meg.
2011. okt. 26. 06:36

igen csudi szép a cikk de.....

vannak ,voltak kóbor cicmák,s elődeik ki évtizedek óta!

SEGÍTENI LEHET! hogyan,etetni kijelölt helyen...s ez nem hülyeség!

Egy iskola igazgatója olyan etetőt csinált ahol minden állat a maga magasságához képességeihez mérten tud élelemhez jutni!!!!!!!

higiénikusan van tartva,s mindenkit megkér oda rakjon le ételt!!!!

Így gyerekeknek is megtanulj "SEGÍTS AZ ÁLLATOKON,ÁLLATOK A BARÁTAID!"

Még a sünik etetése is megoldott nálunk!

Tehát ez össze fogás kérdése!!!!

De......nálunk tavaly még a cicák is játszottak a hóban :) olyan jókat nevettünk (kóbor cicamákok!)

Senki nem bántja őket és figyelünk ne legyen szaporulat! van ki vesz cica ételt s leviszi,lépcső alá mert van olyan cicamák akik csak éjjel jön enni!

Tehát ez össze fogás kérdése!!!!

Őszintén? sok energia,sok beszélgetés,sok ráhatással de össze fogtak lakók 86 lakónak 70% aki oda rakja magát ha nem étellel,de figyelnek vigyázzak!!!!!S van hova bebújniuk ahol jön a meleg!

s új cicamákok jönnek,egyből keresünk gazdit mert

nem kell szaporulat,s nem kell betegség nekik

1 pl-da:2cica azon egy időben de kidobott cica utcára került,egyik mint kiderült cicababákat várt)de utolsó pillanatban vitték el NOÉSOK mert nem lett sem gazdija és ramatyul lett,kiderült mind elpusztult a pocijába!!!!!mára már jó helyen van neve ZSERBÓ,másik cica mindenki előtt hemperget furcsa de annyira játékos gyere játssz velem cica volt neki is lett gazdia Mira lett a neve!)

Szóval tégy cicákért vond be környezetedet,mindig van remény kitartás végsőkig!!!!

68. 65298a0518 (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 26. 06:23

Igazad van majdnem mindenben, de erröl ez jutott eszembe: Épp az elkóborolt macskámat találtuk meg 2.5 hónap után nem olyan régen a nyaralónknál ("haza"hozta a hideg, beültünk az autóba, boldogan indultunk haza, amikor a rádióban a hirek között szerepelt egy ilyen: egy bácsi befogadott egy hajléktalant, aki megverte, majd le akarta fürészelni a lábát. Annyira nem tudtam figyelni, csak a végét kaptuk el, mert persze közben a macsekomhoz beszéltem, de ilyen is van ám, csak mert kérdezted, én egy macskát inkább mernék befogadni, ö valószinüleg jobban értékelné, jobban mondva nagyobb az esély rá, hogy a befogadott ember nem tudná értékelni a helyzetet, nem lenne képes élni, max. visszaélni a lehetöséggel. Nem mernék nyugodtan aludni, ha egy hajléktalan embert befogadnék.

Döbbenet nem, némely ember hogy muatatja ki a háláját.

67. Pndi (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. okt. 26. 00:17

Igazad van. Nekem is van egy cicám, és sokszor megy az ajtóhoz, hogy kimenne. Nem engedem mindig ki, mert tipikus szobacica, nem tanult meg verekedni a területéért, és nem is fér meg egy macskával sem.

Én is sajnálom a kóbor cicákat és kutyákat, de az ivartalanítás lenne valóban a megoldás.

2011. okt. 25. 23:05

Jó a cikk,még meg is könnyeztem :(


Ha tehetném befogadnék vagy százat,de sajnos a házba nem hozhatok állatot! :(((

Így maradnak a kóbor cicók,azokat rendszeresen etetem,ha jönnek!

2011. okt. 25. 23:02
Én nagyon szeretnék kisállatot, csak nem szabad a lakásba... a cég nem engedi... néha eljön hozzánk párom szüleinek kutyája, ő is menhelyről való, Spanyolországból, a testvérével együtt volt egy kukába, egy zsákba... 2009 decemberébe vettük magunkhoz, akkor még egy helyen laktunk,csak időközben elköltöztünk... én egy cicát szeretnék egyébként, imádom,ahogy bújnak és dorombolnak :)
64. karnevál (válaszként erre: 62. - Arju)
2011. okt. 25. 22:42
Teljesen egyetértek.Én nem megbotránkozom,csak nagyon elszomorodom,ha érzéketlenséget látok az állatokkal kapcsolatban.Soha az életben nem fogom megérteni azokat az embereket,akik kirajkák az utcára egykori kedvencüket.Ekkora szívtelenségre csak az emberek képesek.Szüleimnél is menhelyről van kutyánk,és sok cicát befogadtunk,vagy gazdát kerestünk nekik.A saját kutyuskámnál pedig minden nap tapasztalom,h mennyire érző lény.Soha senki nem állt mellettem annyira bajban ,betegségben mint Ő.És aki ezt nem tapasztalja,annál valami ne, jól működik a "kapcsolatukban".
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook