Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától fórum

Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc az életért... Segélykiáltás egy cicától

1 2 3 4 5
2013. júl. 20. 18:53
Ki tudja, mennyi idő a féreghajtó hatóideje? Már 24 órája megkapta - nagy nehezen- de még sehol semmi, félő, hogy beledöglik ebbe a f s-ba !!!!
122. kolmi2
2012. jún. 26. 21:35
Hàt csak annyit, hogy jelenleg két cica él a hàztartàsunkban, egy kis lakàsban. Nagyon jol érzik magukat. Az egyiket Budapesten sebekkel tele, csontig sovànyodva egy november estén vettem magamhoz, a màsik egy nyaralàs alkamàval szegödött hozzànk és nem volt szivünk magàra hagyni, igy hàt magunkkal hoztuk. Ugyan idöbe telt amig baràtok lettek, de ma màr mindenki azt gondolnà testvérnek születtek. Mi pedig màr nem tudjuk elképzelni az életünket nélkülük. Annak a november estének nyolc éve, a nyaralàsnak pedig négy éve màr. A születésük dàtumànak azt a napot tekintjük, amikor hozzànk kerültek.
121. 65298a0518 (válaszként erre: 120. - Aktucs)
2012. jan. 20. 05:42
Szegénykém. Lehet, hogy csak utál hányni, mint mi emberek, és nem tudta, mi az a maró érzés a torkában:(( Örülök, hogy jobban van. Nálunk lehet, hogy az a baj, hogy a kicsi udvaromon van egy gazdátlan cica, akinek bélelt alvóhelyet csináltam, és ugye itt dekkol, Róki kimegy, érzi, hisz az ajtótól fél méterre van, és ezért fordul vissza szerintem.
120. Aktucs
2012. jan. 19. 09:58

Szerintem az 1 konzerv az teljesen normális mennyiség. :) Bár ők nem kapnak konzervet, csak szárazat (Az Aldis nagyon bejött, a többit le kellett öntenem konzervvel hogy megegyék, ezt nem, már egy éve ilyet esznek) Az embereknek sem egyforma az étvágya, az állatoknak sem.


Bagira sem annyira akar csavizni :) Kiszalad 2x egy nap fél órára körülnézni, aztán rohan befele. Úgy tűnik jól van. Volt még egy hányós napja,szerintem túlette magát, egész nap eszik mióta hazajött. Szegény úgy szégyellte magát, hányt, aztán bújt el. A másik cica morgott rá, pedig egyébként nem szokott.

2012. jan. 19. 09:46

Nektek mennyit eszik egy felnőtt cica?

Nekem Róki egyedül megeszik 1 nap 1 konzervet, az normális? Mindig úgy kéri, mint aki nem evett ezer éve, meg van bolondulva, de nem azért, mert sokáig kint volt és éhezett, ő mindig ennyit evett, azt hittem, ez így normális, de Gyapinak kb. 4 napig tartott 1 dobozzal.

2012. jan. 19. 09:44

Érdekes módon Róki, aki mindig be volt sózva, ha nem engedtük ki (pl. elutaztunk, és a hajnali hazajövetelnél már nem mehetett ki indulásig) amióta hazajött ma egy hete, nem is kéreckedett ki, néha kiles az erkélyajtón, de csak nézelődik.

ma volt az első reggel, hogy Róki nem fújt Gyapira, már nem idegesíti annyira, kb. egy méterről szemeztek. Majdcsak menni fog ez.


Bagira rendbejött teljesen?

117. Aktucs (válaszként erre: 116. - 65298a0518)
2012. jan. 19. 09:28
Na, mi a helyzet, hogy állnak egymással?
116. 65298a0518 (válaszként erre: 115. - Zoknis kacsa)
2012. jan. 16. 06:22
Köszi. Még ma reggel sem bírják egymást, Róki még mindig fújva laposkúszik, de majdcsak kialakul:))
115. zoknis kacsa (válaszként erre: 114. - 65298a0518)
2012. jan. 16. 05:39
Türelem, én a kutyákkal (akik addig utálták) összeszoktattam , most van ,hogy együtt alusznak...kitartás, és ne add fel!
2012. jan. 13. 10:06

Hónapooook? Jézusatyaúristen, ne rémisztgessetek.

Néha el kell majd utaznunk 1-2 napra, hiszen nemrég költöztünk ide, szegény apámnak is tegnap volt szülinapja, mentem volna felköszönteni hétvégén, de most így nem tudunk menni pár hétig, legalábbis remélem, hogy csak max. 1-2 hétről lesz szó.

Most olyat játszunk, hogy Gyapi kimegy az udvarra, ha nincs kedve, Rókit zárom be a lányom szobájába, ha el kell mennem. Hát kíváncsi leszek nagyon, mert lányom most mesélte reggel, milyen rossz éjszakája volt Rókival. Azt hiszem, úgy vettem észre, Gyapi hajlandóbb lenne, előbb nekifutásból letámadta Rókit, ha jól láttam, Gyapi játszani szeretett volna vele, Róki viszont nagyon fél tőle, ezért morog, laposkúszásban óvatosan jutott el fél óra alatt a tálkájától a nappaliig, a foteljáig!

Köszi a segítséget.

Gyors felépülést Bagirának!

113. Macsek. (válaszként erre: 112. - Panna52984)
2012. jan. 13. 08:50

Simán összeszokhat 2 macska, csak idő kell hozzá.

Van akinél pár nap alatt megoldódik a kérdés, de hallottam már olyat is, hogy hónapok kellettek hozzá.

Nálunk például 3 hét kellett, hogy a régi cicám megszokja az újat.

Semmiképpen sem szabad őket felügyelet nélkül hagyni, nehogy összeverekedjenek és valami baj legyen.

Próbáljátok meg azt, hogy egyik cicát te veszed az öledbe, a másikat a lányod, és óvatosan közeledtek egymás felé, közben simogatjátok a cicákat és megnyugtatólag beszéltek hozzájuk.

Türelem és idő kell hozzá, de sikerülni fog!

112. Aktucs
2012. jan. 13. 08:37

Ha picit verekszenek, az nem baj, rendezik a viszonyokat.

Ha Róki morog, én őt zárnám be, úgy a másik cica közel mehet hozzá biztonságosan, és azért ő is érzi a szagát. Ha egyszerre nem tudod simogatni, akkor felváltva, de lássák, hogy mindkettőjüket egyformán szereted. Türelem, összeszoknak.


Felnőtt kutyát is szoktattam már össze felnőtt macskával, az mondjuk több mint egy hónap volt, de meg lehetett oldani. :)

111. Aktucs (válaszként erre: 109. - 65298a0518)
2012. jan. 12. 21:05

Akkor most már a te cicád miatt is örülök. :D


Össe fog szokni a két cica, nálunk a testvérük jött vissza 1 hétre, amíg elment a gazdájuk nyaralni, 3 napig volt fújás, még némi verekedés is, aztán lerendezték, tisztázták az erőviszonyokat és megint haverok voltak. Egy pár napig kicsit jobban kell figyelni rájuk. nincs valami hordozód? mi úgy csináltuk ezt az újra öszeszoktatást, hogy egy darabig hordozóban szokták egymást (mármint nem egyben, hanem külön, felváltva zártam be őket) Meg fontos, hogy egyszerre simizd őket, nagyon féltékenyek tudnak lenni. :)


Bagira elég gyenge, de eszik, mosdik, nem hány, nincs hasmenése, nózi hideg, nedves, viszont kicsit ki van hűlve és egyfolytában alszik. Eszik egy kicsit, alszik egy kicsit. Szerintem 2 nap és kutya baja sem lesz. És ha csak közelítek hozzá dorombol. :)

110. Macsek. (válaszként erre: 109. - 65298a0518)
2012. jan. 12. 20:10

Ő az aki októberben tűnt el?


Hát lányok akkor ez a mai egy nagyon szerencsés nap :)))

2012. jan. 12. 19:50

Hááát, és be kell tojni! Hazahozták az én cicámat is, úgy 1 órája. Nem is tudom felfogni. Ilyen egyszerűen nincs is.

Köszönet a hozzájuk hasonló állatokra figyelő embereknek. Bevallom, én már lemondtam róluk.

Az én Róki cicám Eger belvárosában volt, az ottaniak elmondása szerint november óta, szegénykém ott élte át a szilvesztert, a durrogásokat is, pedig attól nagyon tud félni.

Most Gyapival nagyon utálják egymást, Gyapi ki is kéreckedett, remélem, most nem ő fog lelépni.

Ő egyébként nemrég fogadtam be, vagyis telepedett be hozzánk magától, de régóta a környéken él, már csak megszokják egymást.

Róki nagyon feszült, ha Gyapi itt van, remeg is, és folyamatosan morog, kicsit tartok az éjszakától.

Most megyek szeretgetem tovább. Nem hittem volna, hogy ma valóra válik, amiről délután még csak álmodoztam!

108. 65298a0518 (válaszként erre: 107. - Aktucs)
2012. jan. 12. 17:05
Na és hogy van? Hazaértél már?
107. Aktucs (válaszként erre: 105. - 65298a0518)
2012. jan. 12. 13:49

Nem írtál bántót.

És röhögj nyugodtan. :)


Hátha a tied is hazatalál. Egyszer olvastam egy cicáról, aki 7 ÉV után ment haza. Én is csak a telehányt udvar miatt "temettem".

2012. jan. 12. 13:01
Én is akarok örülni, bárcsak az enyém is hazajönne... De nagyon örülök Nektek!
105. 65298a0518 (válaszként erre: 103. - Aktucs)
2012. jan. 12. 12:59

Hurrrrrááááá!


Miután a tegnapi kommentet írtam, akartam írni, hogy röhögnék, ha hazamenne, de akkor nem tűnt viccesnek.

Bár még végig sem olvastalak, csak azt, hogy hazajött, remélem, nem írtam bántót.

104. Macsek. (válaszként erre: 103. - Aktucs)
2012. jan. 12. 11:55

Ez szuper hír!

Viszont vigyétek el mindenképpen dokihoz egy vizsgálatra. Pláne, ha le van gyengülve.

103. Aktucs
2012. jan. 12. 11:43

Képzeljétek, Bagira hazajött!!!

Most hívott a férjem, le van szegény gyengülve, alig bírt átmászni a kerítésen, de ÉL!!! És otthon van!

Nem tudom mit ehetett, amitől olyan rosszul volt, de túlélte!

Nem hiszem el! El sem tudjátok képzelni mennyire boldog vagyok! Tényleg nem reménykedtem már.

2012. jan. 11. 20:29
Én is olvaslak benneteket,és kicsit még mindig könnyezek.A mi kis tigrisünket is bezártuk szilveszterkor.Ő még rendben van,de szintén nagy csavargó,nem győzünk rettegni érte.
2012. jan. 11. 16:19
:-(
100. 65298a0518 (válaszként erre: 98. - Aktucs)
2012. jan. 11. 16:16

Szia!


Nagyon sajnálom a cicádat. Igen, a cicák elmennek otthonról meghalni, sajnálom, talán reményteli szavakat vársz, de ha mondod, hogy hányt, és el is ment... Nagyon sajnálom, tudom mit érzel, az én cicám jelenleg október 18 óta nem jött vissza, alighogy megtaláltuk, csak 8 napig örültünk egymásnak:((

99. Macsek. (válaszként erre: 98. - Aktucs)
2012. jan. 11. 15:00
Én olvasom, és borzasztóan sajnálom a cicádat :((
98. Aktucs
2012. jan. 11. 14:43

Nekem vasárnap délben tűnt el a cicám. Egyszer délután még járt otthon, csak nem vettem észre, nem lehetett ott az udvaron sokáig. :(

Akkor telehányta az udvart, aztán elment. Szerintem megmérgezték. Ha észre veszem, hogy ott van, talán még segíthettem volna rajta. Talán simán túlélte volna a jó melegben bent, de esélye nem lehetett legyengülve kint a hidegben.


Hárman voltak. Valaki egy szatyorban rakta ki őket az utcára, úgy 3 hetesek lehettek. Hazahoztuk, nevelgettük őket. Egyiküknek kerestünk gazdát, illetve kettőnek kerestünk, de csak egynek találtunk. Bagira volt a szelídebb. Igazi gyógycica. Ha fájt valamim ő jött. Nem tudom honnan tudta, de tudta. Azt is, hogy mim, mindig ahhoz a tesrészemhez bújt. Ha a férjemnek baja volt, hamarabb tudtam a macskától, mint ahogy mondta volna...

Azt hiszem, tapintatból ment el, tudta, hogy meg fog halni és nem akarta, hogy végignézzük. Nagyon hiányzik. :(( :((

Bagira másfél évet élt.


Talán már senki nem olvassa ezt a fórumot, de nekem jó volt most leírni.

97. 65298a0518 (válaszként erre: 96. - Macsek.)
2011. nov. 26. 15:59
Hát, bele tudom érezni magam a helyébe szegénynek. Most megint kimentem (bocs, elöbb nem irtam, Eger, Dobó tér) most sem láttam. Nem vemhes, szerintem fiú lehet, általában meglátom az arcáról. Úgy értettem a kövért, hogy jóllakottnak, jól tartottnak tünt. Közben megláttam, hol mehetett le vagy jöhetett azóta fel. Végignéztem jó hosszan a patakparton, erre is arra is, de nem látom.
96. Macsek. (válaszként erre: 95. - 65298a0518)
2011. nov. 26. 15:21

Nagyon rendes vagy.

Néha azért ha időd engedi menj vissza, esetleg kérdezősködj a környéken, hátha tudnak róla valamit.

Lehet, hogy nem is kövér, hanem vemhes volt :((

95. 65298a0518 (válaszként erre: 94. - Macsek.)
2011. nov. 26. 14:27
Igen, befogadnám. Képzeld, visszamentem, mert megtudtam valakitöl, hogy hol lehet lemenni a patakhoz, de a cica már nem volt ott. Azért majd figyelgetem, viszont annyira kis kövér, hogy az is lehet, a környéken van a gazdája.
94. Macsek. (válaszként erre: 93. - 65298a0518)
2011. nov. 26. 14:02

Ha valaki felhozza a cicát, akkor befogadod?

Nem szabad otthagyni, pláne, hogy köhög. Biztos nagyon fázik. :(

Hol laksz amúgy?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook