Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harc a fejtetvek ellen fórum

Harc a fejtetvek ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc a fejtetvek ellen

21. Peva81
2010. júl. 13. 14:55
Neemoxan lotion, csak 10 perc és nem tartalmaz nagy mennyiségű alkoholt. Az ára is elfogadható.
20. macs30
2010. márc. 22. 15:12
...mi 1 hete kergetjük őket...ma vettem meg a 3.féle szert...olvastam itt 1-2 dolgot de szeretném ha nem kéne kipróbálnom....még jó ,hogy a lányom ilyen türelmes...
2010. márc. 5. 16:18
Én ezzel úgy vagyok, hogy nem szégyen...kellemetlen dolog nagyon, de semmiképp nem szégyen, hisza hogy írtam a tetű a tiszta hajat jobban szereti, mint a koszosat. De ha már egyszer a kedves szülő tudja, hogy tetves a gyermeke és ugyanúgy járatja oviba (amit tegyük hozzá megértek, hiszen sokan nem tudják mivel, hogyan kiírtani végleg a mocskokat és nem tudják 1-2 hétig otthon tartani a gyereket, mert dolgozniuk kell, hogy meg bírjanak élni), akkor legalább lenne bennük annyi emberség, hogy szólnak, hogy hé figyeljetek, ez van a gyerekemmel, figyeljetek oda, vagy fordítsatok figyelmet a megelőzésre, hogy ne kapják el a többiek...
2010. márc. 5. 15:00
nálunk az a baj nincs is vizsgálva a gyerekek feje,de tudjuk mi szülők hogy kinek van a fejébe,mégsem tesznek az ovonők semmit mivel nem az ő dolguk.Nagyon sokáig tartott leszedni a kislányonak is mivel elég hosszú haja van de jol türte.
2010. márc. 5. 12:42

nalunk is volt az oviban, de mivel eleg surun vizsgaljak oket es azonnal elkulonitik a fertozotteket igy szerencsere meg nem kaptuk meg.


viszont allitolag van valami rendelet a nagy antidiszkriminacios liberalizmusban miszerint nem lehet a fertozottet hazakuldeni vagy barmi mas modon "megalazni". ha akar jarhat be tovabbra is, es igy elkapja a tobbi kolok is. amikor en gyerek voltam akkor nem volt ekkora demokracia ment haza es kentek a sampont a szulei (nekem is volt egyszer).


a teafat nem ismertem de ha kell akkor lehet jol jon, koszi a tippet a cikkironak (en ket napja vagtam polir kopaszra a fejem igy nem felek toluk:)

2010. márc. 4. 21:35

Na ,mi is az oviban szedtük össze.Először ki voltam akadva(de nagyon),mert a dajka azt mondta,hogy az egész oviban CSAK az én lányomban találtak!85-en járnak oda.Hát,lekezeltem,sírtunk mind a ketten,mert marta a szemét,folyt mindenhonnan minden :-((( Magamat is bekentem,hogy lássa vele vagyok :-(( Rá egy hétre megint volt benne.Kiderült,hogy nem jól kezeltem le.Mert nem elég,ha bekenem,légmentesen be kell csavarni,mert úgy a dögök megfulladnak.Na, én több óráig rajta hagytam a hajunkon(persze,hogy ezt is együtt csináltuk),és ezzel már eredményesebb volt.A döglötteket pedig egyenként huzkodtem ki.Párszor még megelőzésként lekezeltem,de nagyon sajnáltam,meg én is halottam,h ezek a szerek nincsenek jó hatással az idegrendszerre.

Azóta szerencsére "tünetmentesek vagyunk",de nagyon sokáig minden nap néztem a haját.Sajnos már tudom milyen a bogár,meg a serke is :-((

Szóval a lényeg:bekenés után,légmentesen zacsiba csavarni a hajat,és több óráig úgy hagyni!Tutira nem bírják :-))))

2010. márc. 2. 17:04

Sziasztok

Nekem is van ilyen sztorim.Még nem mondhatom,hogy tünetmentesek vagyunk.

A kislányom óvodában kapta el,elöször azt hittem csak koszos és egynap mostam neki kétszer is ,de csak vakarta ideges lettem és átnéztem de nem tudtam hogy mi az.még soha nem láttam ilyet,tele volt mászkáló bogarakkal meg kicsi apro tojássokkal.elöszor régi hagyományos módszerrel próbáltam ecetes vizzel sűrűfoku fésűvel ,de nem ment,aztán elmentem a gyógyszertárba és kétfélét vettem a biztonság érdrekében.az egyik a PEDEX tetűirtó a másik a PARANIT ez is tetűirtó,ugy csináltam ,hogy a pedexel beitattam a fejét reggel majd délután lemostam ,és sűrű fésűvel kijött nagyon sok.Másnap a paranittel ugyan ezt és a végén tiszta lett a feje .Nagyon kemény helyzet azota nézem neki mindennap de semmi.ha ajálhatom a PARANIT a legjobb.

14. 51cb72b771 (válaszként erre: 11. - Cb53e790b2)
2010. márc. 1. 07:17
Igen, akkor szerencséd volt, mert mi is befestettük hugom haját és neki az se használt...az enyémet meg a terhesség miatt nem akartam festeni!
13. 064209f635 (válaszként erre: 11. - Cb53e790b2)
2010. febr. 28. 22:20

Akkkor szerencséd volt:D

Nekem szülés után 2 héttel volt festve a hajam és rá egy hétre vettük észre a tetveket...

2010. febr. 28. 22:19

Én szülés után a kórházból jöttem tetvesen haza... mire észbe kaptam a sok vakarózás után, már elég sok volt a hajamban...

De szerencsére vettünk egy nagyon jó sprayt amihez adtak fésüt is, igaz 3000 Ft volt, de használt... Első alkalomml nagyon megkönnyebbültem, de még a biztonság kedvéért befújtam 2x.

És az illata is nagyon fincsi:D

Olyan mint a negrónak:D

Egyébként ez a spray elég egy négytagú család kétszeri lefújására,amivel ki lehet írtani a dögöket...

Én az egészet elhasználtam:D

Szerencsére senkinek nem adtam tovább a kis albérlőket:D

2010. febr. 28. 21:56
jééééééééézusom nem bírom végig olvasni mert én is elkezdtem vakarózni .Mi is voltunk már sajnos tetvesek az nagy poén volt mikor bekerültek a gyerekek az oviba 1 hét múlva kivolt függesztve az ovi folyosólyára TETŰ VESZÉLY (pirossal)hazamentem átnéztem öket és valami fehér mázgás dolog volt az eggyik hajában irány a gyogyszertár (hisz azt sem tudtam hogy néz ki) lekentem mindenkit lúdbőrözve és másnap derült ki hogy az tejbegríz volt amit én találtam a cseppem hajában :)de férre téve a poént nekem irgalmatlan hosszú és vastag hajam van mi a litereset szoktuk venni igy tuti hogy mindíg van ithon az enyémre annyi sem lenne rá elég azt tanácsolták hogy fessem be a hajam na az tuti ki öli öket mert mér is ne hát persze hogy már én is szállást adtam a dögöknek és láss csodát az a szer ami a festékben van erösebb mint a .......írtó szer nekem ez vált be bár szerencsére nem kellet sokszor alkalmaznom
2010. febr. 28. 20:52

Nagyon szörnyű a tetvesség, nekem általánosban volt, már mellig ért a hajam, amikor nagyon viszketni kezdett a fejem. Még állatkákat is találtam, de nem tudtam, hogy az tetű és vagy 2 hónapig nem szóltam. Hiába kérdeztem anyámat apámat egyik se tudta mi ez a bogár... végül apám élettársa tudta mi ez és ráadásul pont a nyaralás közepén derült ki.

Iszonyú rosszul éreztem magam, ráadásul sehogyse bírtuk kiszedni a tetveket. Végül le kellett vágni a hajamat állig érőre, és akkor végre megszabadultam a kis dögöktől...

2010. febr. 28. 19:03

Nekem is volt sulis koromban, nem is egyszer. Az a baj, hogy valóban sokan azt hiszik ez szégyen így nem szólnak, hogy bocsi de ez van, így mire szegény anyuka magától rájön, hogy gyermeke élősdit vitt haza, már az egész család vakarózik. Pedig tényleg a tetü a tisztát szereti :S

Sose felejtem el, mikor nekem először volt, szegény anyu nagy pocakkal kis filmesdobozba vitte át a mamához, hogy mi a szöszt szedett ki a fejemből. Majdnem sírva fakadt, mikor közölte vele, hogy "hát kislányom, ez tetü"... Aztán jött a napi többszöri "kurkászás", meg a büdös hajszeszek, amiket fejkendővel takartak, így mászkáltam vagy fél órát. Persze a serkéket meg szálanként húzkodta le a hajamról, ami hosszú volt, és levágni nem lehetett :S Nem egyszerű, de fel kell rá készülni, és ahova közösségbe járunk, bizony okvetlen szólni kell, hogy otthon mindenki egy megelőző kúrát eszközöljön. Mert hiába irtjuk ki, ha máshonnan visszajön.

Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalatodat, ha majd kisfiam kis lakókkal jön haza egyszer (remélem soha, mert irtózom az ízeltlábúaktól), emlékezni fogok erre a cikkre!!! :)

2010. febr. 28. 19:00

Na most jol beijedtem... Mi var ram Istenem???


Egy ismerosomek egy eve harcoltak veluk... a gyerek hazavitte az ovibol es atadta a huginak is,de ok ket mosas utan megszabadultak toluk... csak a sampon nevet nem tudom... :-(((

7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Mohonc)
2010. febr. 28. 17:49
Így van... folyamatosan, rendszeresen. Nem szégyen, csak kellemetlen.
2010. febr. 28. 16:24
Nálunk az ecetes vizes leöblítés + fél óra bezacskózás bejött. ! emberből írtottam ki vele a tetveket! Az ecet nem a tetűt írtja ki, hanem azt a meszes vacakot bontja le, amivel a serkék a hajhoz rögzülnek, így utána kifésülhetőek. A nagy dögöket meg kergetni kell!
2010. febr. 28. 16:22

sajna nálunk is bajt okoznak elég sűrűn hozza haza a lányom az oviból:-(((mevettünk egy egész termékcsaládot,hát sajnos amit a hosszantartó hatásról írtak a fele sem igaz,nálunk még mindíg a babaolaj a befutó.jól lelocsolod babaolajjal a feját,és zacsit húzol rá fél óráig ez tuti kinyírja őket.

tény hogy elkerülni főleg kisgyermekes szülőként ezt nem lehet,ovi-suli.de persze nem szabad újjal mutogatni,mert simán bevásárlóközpontban vagy akárhol rádpattanhatnak a "lajoskák",lényeg hogy figyelni kell.és igen sajnos elég sokan rosszul kezelik ezt a dolgot,a tetű a tiszta fejet szereti azért megy bele,mert ott jól érzi magát.

2010. febr. 28. 16:21
Aki sikeresen kiírtotta a tetveket a hajból és tudja, hogy ki van téve újabb fertőzés lehetőségénak, azoknak ajánlom a távoltartó sampont, azt hiszem fűzfakéreg sampon, a gyógyszertárban lehet kapni. Kevésbé veszi igénybe a fejbőrt, mint az irtószerek.
2010. febr. 28. 16:15
Sajnos nálunk is volt ilyen probléma a családban .Mi is sok szert kipróbáltunk,de nekünk a pitralon arcszesz vált be.Igaz mindez úgy 20 éve történt,lehet már nem is lehet ezt az arcszeszt kapni.
2010. febr. 28. 16:09

Köszönjük szépen a tanácsot a fiam ovis bármikor találkoztatunk mi is ezekkel a kis tetvekkel:-S

Remélem mostmár nálatok is minden ok én is továbbadom a hallottakat!!!Puszi

2010. febr. 28. 16:03
Bár nem verik nagy dobra, mégis tarol a fejtetű járvány. Egy ideje elkezdték reklámozni a tetűirtó szereket és egyre többet cikkeznek is róla. Ha valakibe "beleköltöznek", nem szégyen és nem ápolatlanság, mivel a tetű a tiszta hajat sokkal jobban kedveli, mint a koszosat.

Ugrás a teljes írásra: Harc a fejtetvek ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook