Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harapós gyerek az óvodában fórum

Harapós gyerek az óvodában (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. dec. 12. 09:17

Én először az óvónőkkel beszélnék, ha nem jutok sehova, akkor az ovodavezetővel.


A szülőket nem hívnám fel, általában ebből alakul ki a még nagyobb botrány, mert biztos, hogy nem jószándéknak fognák fel, hgy adni akarsz ruhát, hanem támadásnak, és elküldenének melegebb éghajlatra :(

7. Ori90 (válaszként erre: 6. - Boldogzokni)
2019. dec. 12. 08:59
Köszi,mostmár nem érzem magam olyan hülyén,mert apa szerint meg én reagálom túl,szerinte az óvónő csak hozott egy rossz döntést,és meg lehet érteni...Szerintem meg fel lehetne hívni a szülőket,hogy nincs a kicsinek ruhája,legyenek szívesek behozni,mert ez alap,és szerintem sem jogos más ruháit ráadni...Az meg a netovábbak netovábbja,hogy nem merik levenni róla,mert harap....
6. boldogzokni (válaszként erre: 5. - Ori90)
2019. dec. 12. 08:55

Én is halál ideg lennék a helyedben, tök jogos. De az, hogy a gyereked miben megy ki az udvarra, nem a másik gyerek vagy anya hibája, hanem az óvónőé.

Amikor panaszt teszel, említsd meg az óvónőnek, hogy ha szüksége van a családnak meleg ruhára, tudsz nekik adni egy-két kinőtt/nem használt darabot. Ezzel tudod jelezni, hogy jó szándékkal állsz a dologhoz, de a gyereked és a saját érdekeidért, értékeidért kiállsz.

Ha egy gyereknek nincs meleg cucca, bízzák a dadusra és maradjon bent. Más ruháját nem adhatják rá. Ez az óvoda felelőssége.

5. Ori90 (válaszként erre: 3. - Boldogzokni)
2019. dec. 12. 08:41
Természetesen egyetértek ebben veled,és van is a fiamnak téli kabátja,amit nem használ,talán még overálja is,amit szívesen beviszek pótlásnak,ha valakinek esetleg kéne,de nem erről van szó,hanem bosszant,hogy az új overál kb totálkáros lett most úgy,hogy a fiam még sosem vette fel... miközben ő meg fagyoskodott...Nagyon mérges vagyok...Azért is írtam,hogy ha segítségre szorul,akkor szólhatna ott,ahol kell,mert van nálunk olyan,hogy a védőnők ruhákat gyűjtenek és adnak,ha valakinek kell,mi is szoktunk bevinni,kell,hogy legyenek bent nagyon jó állapotúak,szinte újak is... De az,hogy a gyerekemet otthagyom minden nélkül az óvodában,amikor bármi is lehet napközben...
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. dec. 12. 08:37
Először az óvoda vezetővel beszélnék, majd a gyerek szüleivel. Ez az állapot nem fenntartható!
2019. dec. 12. 08:34

Lehet, hogy a gyerekkel van valami probléma, autisztikus is lehet. Nem támadni kéne, hanem finoman érdeklődni az óvodában, kap-e segítséget a család, kivizsgálást, fejlesztést a gyerek.


A ruha ügy más téma. Az az óvoda felelőssége, hogy a te gyerekedre a saját ruhája kerüljön, pláne hidegben megfelelően felöltözve menjen az udvarra. Én reklamálnék, megkérném őket, hogy jobban figyeljenek oda a gyerekem ruháira, ez többé ne forduljon elő. Ha ennek ellenére újra megtörténne, akkor már keménykednék egy sort, akkor már mindenképpen írásban tennék panaszt és meglengetném, hogy kár keletkezett a ruhákban és a gyerek is veszélyeztetve van, ha a hidegbe kiviszik overál nélkül.

2. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. dec. 12. 08:14
Az óvoda vezetőnőjével beszélnék!
2019. dec. 12. 07:57

Üdv!


Szeretném a véleményeteket kérni,mert nagyon dühös vagyok,és nem akarok meggondolatlanul tenni valamit..A fiam óvodai csoportjában van egy kisfiú,aki harap...Szerintem már ez sem normális,az óvónők szerint majd kinövi,csakhogy más probléma is van vele,ami engem nagyon zavar és dühít is..Többen panaszkodnak,hogy a kisfiún sokszor mások ruhái vannak,amik vissza sem kerülnek,egy anyuka mondta,hogy az ő fiacskája ruháit rendszeresen elviszi ez a család,nem tudom az anyagi körülményeiket még..de tegnapi nap folyamán kivitték a gyerekeket az udvarra,és az én gyerekem panaszkodott otthon,hogy az udvaron fázott...Kérdeztem,hogyhogy?Hát bent van az overálod,miért nem vetted fel?Közölte,hogy azt egy másik kisfiúra adták... Volt bent kabátja is a fiamnak,mert abban visszük,nem lakunk messze az ovitól,de mondtam neki,hogy az udvarra ha kimennek hosszabb időre,az overáljában legyen,mert már hideg van...Az ő overálját ráadták egy másik kisfiúra,arra,akinek a kabátját a harapós kisfiú felvette és nem volt hajlandó (!!) levenni,az óvónők pedig nem vették le róla,mert a gyerek harap,és gondolták,hogy így is jó lesz,valahogy ki kell vinniük a kisfiút is.Állítólag megbeszélték a fiammal,én még erről nem tudok túl sokat,csak telefonon érdeklődtem,de ma megbeszélném ezt velük,mert ez nincs rendben szerintem egyáltalán... Már az sem,hogy a gyereknek nincs bent se kabát,se meleg ruha (merthogy állítólag nem volt bent neki semmi...akkor hogy jutott el az óvodába,de ha kocsival,akkor is..)Az újonnan vett overálunk meg,amit a gyerek még sosem vett fel,csupa folt lett... Gondoltam,elkérem anyuka telefonszámát vagy megkérem az óvónőket,hogy beszéljenek a szülőkkel,mert az nem állapot,hogy más gyerekek ruháit veszi fel,és akkor akinek meg van bent még meleg,azt erre meg erre meg a harmadikra adom... Szerintem mindenki gondoskodjon a gyerekéről,ha meg nem tud,akkor szóljon ott,ahol kell....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook