Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ovodában is számít, hogy mennyit hiányzik a gyerek? fórum

Az ovodában is számít, hogy mennyit hiányzik a gyerek? (tudásbázis kérdés)


29. Sunny1 (válaszként erre: 26. - Móriczka)
2011. jan. 17. 15:26

Annyira igazad van!


Na meg ugye aki dolgozik, annak nem is lehet kérdés, hogy viszem-e oviba a gyereket vagy sem.


Na meg azért azzal is legyünk tisztában, hogy az oviba nem csak játszani jár a gyerek. Én azt sajnálom, aki ezt nem tudja.

28. mohonc (válaszként erre: 26. - Móriczka)
2011. jan. 16. 21:53
Ezt kéne tanítani. Szia! :)
27. aeddc722e0 (válaszként erre: 26. - Móriczka)
2011. jan. 16. 20:49

Móriczka!


Én nagyon nagy örömmel olvastam a hsz-eidet! Igazi, életre való mentalitás. Gratulálok hozzá!


Biztosan nagyon szuper a kisfiad is!!


ismeretlenül is üdvözöllek szeretettel, és kívánom, hogy legyen sok örömöd a gyermekedben. (lesz!) Dafi

26. Móriczka (válaszként erre: 17. - MÁRKATA)
2011. jan. 9. 00:45

Remélem sajnálatot illetően nem rám gondoltál

"Így gondolkodik ".Hogy ????

Következetesen ???

Én speciel a kis fiamat eset legkésőbb 8-kor le teszem aludni ami annyit jelent hogy reggel 6ig 10 órát alszik vélhetően ezért ébred magától hatkor, sőt még hét végén is.

Szóval fel kel reggelizik, ha van kedve játszik is ÉS 7 kor el indulunk.

És nem sajnálnom, hanem jóóóóól fel öltöztetem az évszaknak megfelelően mert hideg van :-DD így aztán vígan dalolva indulunk az ovikába,számára ez egy édes teher mert imád járni.


Persze persze, igazad van semmit sem muszáj csak következetes vagyok a gyermek nevelésnél szemelőt kell tartani ,hogy nem csak azt csinálja amihez kedve van ,szükséges a mentális és személyiség fejlődéséhez sok minden mellett a kötelesség tudat kialakítása is amit csak lépésről lépésre lehet ki alakítani.

Az sem lenne egyszerűbb ha az iskola előtti utolsó nyár agu 30ig minden úgy van ahogy a kénye kedve diktálja mert "nem muszáj" de aztán irgum-burgum szeptember egytől legyél nagy okos iskolás .


Szép tartalmas gyermekkort biztosítani ez számomra is fontos .

Ideális környezetben élünk szabadság tiszta levegő ,ovis barátokat, társakat fogadunk a tanyánkon a gyerekek imádnak hozzánk járni ,kulturális programokat szervezünk,kirándulunk.

Szeretetben ,békességben,élünk.

A munkát és a tenni akarást látja tőlünk ,a lehető legjobb példát mutatjuk neki az életet illetően azt hogy semmi nem hullik az ölünkbe és mindenért tenni kell.

Én a tartalmassággal akarok gyönyörű gyermek kort biztosítani a kis fiamnak .


Eggyik kedfvenc idézetem :

"Meggyőződésem, hogy legnagyobb örökségként boldog emlékeket hagyhatunk gyerekeinkre." / Og Mandino/


Úgy hogy szerintem nem kell kihalni rutin dolgokon hideg van fel öltözünk ,melegbe meg le .

Vesszük az akadályt és rugalmasak vagyunk .

És így aztán kiderül hogy ha be szakad a körmünk még nem kell életmentő műtétet alkalmazni.

25. Tücke
2011. jan. 8. 20:23
az ovinak meg csak ahoz van köze hogyha a gyrek beteg és azét hiányzik ha családi program van annak a részletei nem rájuk tartoznak csak a távolmaradási időt kell velük közölni
24. Tücke (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2011. jan. 8. 20:22
ez nálunk is így működik
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. jan. 8. 20:17

ahol én dolgozom, ott semmi probléma nincs ebből, nem számolgatják a napokat!

betegség esetén kötelező az orvosi igazolás a visszatéréskor, de egyéb esetben csak előre kell szólni, hogy meddig nem lesz a gyerek

22. Serry (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2011. jan. 8. 19:14

S akkor ez most a szülő által igazolt napokba belefér?


Mert nálunk van,hogy többször nem mennek ehhez hasonló okból.

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Serry)
2011. jan. 8. 18:30

mi lenne?

a szülő szól, hogy nyaral a gyerek meg lemondja az ebédjét.

nincs ezzel semmi probléma!

20. Tücke
2011. jan. 8. 17:54
hát nem tudom az én lányomat se nagyon kellet félteni soha és sokszor 7kor indultunk mi is az oviba és 5:45kor kelt hogy minden beleférjen az indulási időig..sha nem panasdzkodott hogy korán kell kelni imádja az ovit a mai napiug pedig már nem újdonság neki 3éve tapossa az utat odabenn:) az elején még 38fokos lázzal is le kellett menni vele hogy nem tünt-e el....Sokkal rugalmasabbak a gyerekek mint a legtöbb felnőtt hinné
19. Serry (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2011. jan. 8. 17:48
S mi van akkor ha a gyerek pl nyaralni megy a nagyszülővel 5-6 napra?
2011. jan. 8. 17:39
az én kicsimet nem kell félteni :) se sajnálni imád az óvodában lenni nagyfiúnak érzi magát tőle. főleg hogy a szomszédlányok tőle nagyobbak és szereti őket és együtt utazik velük.nincs korán a 3/4 7 mert öt órakor már felkel nem kell keltenem. legszívesebben szombat-vasárnap is oviba járna. élvezi a társaságot, otthon alig lehet bírni vele
2011. jan. 8. 17:11
Én is köszönöm mindenkinek a válaszát.Valakiével egyet értek,valakiket pedig sajnálok amiért igy gondolkozik.Én igenis sajnálom a gyermekemet ilyen hideg időben korán vinni a buszhoz.Ameddig nem"muszály" neki menni addig had legyen ő kisgyerek.Mikor már suli lesz minden reggel korán kelhet.Egyszer van egy gyereknek gyermekkora!!!!Köszi még egyszer...
16. Móriczka (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2011. jan. 6. 21:31

Szia vaczila !!


Én a magam rézéről nagyon köszönöm a teljeskörű korrekt felvilágosítást !!

Valamit sejtettem a dologról de ez egy kerek egész válasz a kérdésre !!

Már ezért érdemes volt a fórumra jönnöm :-DD

2011. jan. 6. 17:29

5 éves kor után minden hiányzást igazolni kell. 3 féle igazolás van.

1. Orvosi igazolás, ha a gyermek beteg volt.

2. Szülői igazolás, ha a szülő kéri ki valamilyen ok miatt a gyermeket. A szülő összefüggően 3 napnál többet nem igazolhat, viszont a 3 napot lehet többször is ismételni.

3. Vezetői igazolás, ha előzetes egyeztetés után a vezető engedélyezi a távolmaradást.

Jó ha minden hiányzást igazol a szülő, mert 7 igazolatlan nap után az óvodavezető a jegyző felé jelentést kell hogy tegyen. A jegyző bünteti ilyen esetben a szülőt, ami 50 000! ft pénzbírság lehet. (Vagy ennek megfelelő közmunka) És most már a családi pótlék megvonás is fenyegető tényező. Tehát hiányozni lehet, de az igazolás ne maradjon el.

14. Tücke (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2011. jan. 6. 11:12
a következő ovis évében már fele ennyit se lesz beteg mi is így futottunk neki anno és ráadásul mi februárban kezdtük anno 3 éve
13. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Tücke)
2011. jan. 6. 11:08
igen :)
12. Tücke (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2011. jan. 6. 11:06
neked akkor most kezdte a 2010/2011es évben az ovit?
11. Tücke (válaszként erre: 1. - MÁRKATA)
2011. jan. 6. 11:05
gondolj bele ez csak neki lesz rossz ha ilye indokokkal otthon marasztalod és később meg nekd mert annyit fog lógni a suliból amennyit csak tud meg hazamenni idő előtt mert neki épp olyan kedve volt hogy beadott valami kamubetegséget. vagy csak nem volt kedve menni mert hideg van kint.... ez nem jó taktika
2011. jan. 6. 11:04
az enyém 4éves lesz márciusban. reggel 3/4 7kor viszik busszal az oviba. ő is betegeskedik időnként, de ezért nem tartom itthon. imád oviba járni
2011. jan. 6. 11:04

Igen, így van!

Az 5 és fél éves lányomat én sem szívesen viszem a hidegben,vagy ha nagyon álmos...

Beszéltem az óvónővel s megállapodtunk, -mivel szeptembertől még úgysem kezdi a sulit- hogy kb.heti 1x jelezhetem sms-ben, ha másnap vagy aznap nem megy...Persze, lehet hogy ez szimpla protekció,mert az összes gyerekem hozzá járt...:)

2011. jan. 6. 11:02

Hát az hogy "büntethetnek" az talán túlzás de én is úgy tudom ahogy Sunny1 írta számít.


Egyébként a magam részéről nevelési szempontból azt mondom hogy a tél a hideg stb stb minden jó és kevésbé jó az élet része ez van ezzel kell együtt élni és hozzá szokni ,szoktatni a csemetét!

Az én fiam négy és fél középsős , és mi is busszal utazunk távolsági busszal 07:10 kor van nálunk a busz tanyáról járunk.

Én nem akarom el kényeztetni tudja meg mi a kötelessége nem akarom hogy mindég a könnyebb utat válassza mert később el is fogja várni ,félek nagyobb korában hajlamosabb lesz mindég kibúvót keresni .

Majd ha mínusz negyven fok lesz mint az oroszoknál és nem lesznek nyitva az intézmények akkor mi is itthon maradunk de addig míg más el tud menni mi is megyünk .

Hidd el kemény az élet és ezeket a kis törpéket fel kell rá készíteni .

ÉN így gondolom :-))

2011. jan. 6. 10:57
egyébként meg 3napot igazolhatsz te ha annál több orvosi igazolás kell vagy ha utazás van és több mint 3nap akkor családi okként elfogadják... legalábbis felénk
2011. jan. 6. 10:57
hát ha 5éves korától jár csak akkor ne is csodálkozz raja hogy beteg állandóan... bár tény mi se járunk sokszor oviba de nálunk akkor utazás van a háttérben nem betegség....
2011. jan. 6. 10:52
Szerintem be kell menned a vezető óvónőhöz, és elmondani neki a problémádat. Biztosan ismernek már, ha a fiad odajár. Csak szólj előre, hogy miért nem viszed. Biztosan megértik majd, és gondolom el tudják intézni, hogy ne legyen ebből bajod.
4. Serry (válaszként erre: 3. - MÁRKATA)
2011. jan. 6. 10:51
Nem.
2011. jan. 6. 10:48
Nagyfiam 7 éves lesz májusban,még ovis.Nállunk majd hétfőn kezdődik az ovi.Szeretném még itthol tartani mert hideg van.Nekik már a félnyolcas busszal kell menniük.Sajnálom ebben a hidegben,hogy a búsznál fagyoskodjunk.Mert már 5 éves kortól kötelező az ovi.Nem tudom büntethetnek ezért ha "sokat" hiányzik.Sokat beteg...
2. Sunny1 (válaszként erre: 1. - MÁRKATA)
2011. jan. 6. 10:47
Ha az 5. életévét betöltötte, akkor igen, onnantól ugyanis már tanköteles, és ugyanúgy számít a hiányzás, mintha iskolás lenne. Pontosan nem tudom, hogy hány nap után, de jelzési kötelezettsége van az óvónőnek.
2011. jan. 6. 10:44
Az ovodában is számít, hogy mennyit hiányzik a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook