Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harapós gyerek az óvodában fórum

Harapós gyerek az óvodában (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. 4477403e12 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2019. dec. 13. 07:23

Rondák?

Pl a lego overálok csodaszerek,ja,hogy 20-25 ezer egy db.

Inkább innen fúj a szél 😉

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2019. dec. 13. 04:37
Köszönjük👍👏
2019. dec. 13. 00:44

Csak én érzem itt magam tapasztalatlan "egygyerekesnek"?

Mert én is megveszem neki az újat, és uram bocsá' nem zavar, ha koszos lesz vagy elnyúzza.

Sőt, meg is kérdezem, melyiket szeretné.

Azért, mert "csak" egy gyerek, még hagyhatom érvényesülni a saját ízlésvilágát.

És ha magamnak megveszem az újat, akkor őt sem fogom csak használtba öltöztetni az oviba, mert úgy praktikus.

(egyébként mi vegyesen vásárolunk, vannak olcsóbb és drágább ruhái, de még egyszer sem volt cirkusz abból, ha valamit drágállottam és nem vettem meg. Olyankor nézelődünk és mindig találunk arany középutat.)

Én meg azt nem nézem jó szemmel, amikor agyon nyúzott, bolyhos, kopott cuccba viszik a gyereket, mondván, hogy úgyis csak játszós.


Akkor ez most azért van, mert tapasztalatlan egyes vagyok, vagy mert nekem ez a saját gondolkodásmódom?


Bocs, hogy a témához nem szóltam érdemlegesen. Nem hittem, hogy ilyen előfordulhat egy óvodában...

35. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Ori90)
2019. dec. 13. 00:14

Szia!


Szerintem nagyon ügyesen jártál el, én se hagytam volna, hogy a béna vagy nemtörődöm óvónők és szülők miatt (mert ez az ő hibájuk, nem a kisfiúé) az én gyerekem vacogjon kint.


Én is szóltam volna. És ha ócska overallja van bent, azt se hagynám, hogy másra adják, míg az enyém meg fázik!


A harapás dolgot is kezelniük kellene az óvónőknek, mert míg bölcsiben még előfordul, (mert nem beszélnek még eléggé) addig oviban már ez nem életkori sajátosság, hanem kezelendő probléma.

34. vivo44
2019. dec. 12. 22:32

Sziasztok.

Mint látom a címnek semmi köze a témához, mint inkább az öltözködéshez.

A fórumindítónak, nem kellene okostojásozni, sértegetni több gyermekes anyukákat, csak mert előre gondolkoznak, hogy az értékesebb, gyermekünk számára kincset érő dolgok hordására egy adott helyzetben nemet mondanak joggal, mert ők már látják anyukaként, amit egy 5 éves gyerek 3 másodperc alatt sem fog megérteni, hogy az 10ezres overál kiszakadhat, besározódhat, tönkre mehet és a gyermek bordolgága nem lesz boldogság, mert másnap nem tudja felvenni a szeretett overált.

Az oviba nekünk 3 váltás ruha van, 2 overál és egy kabát, mert egy nap kimehetnek kétszer is az udvarra, akkor nehogy már az egyikről lemaradjon, csak mert nincsen váltása. Ez a gyereknek többet ér szerintem, mint, hogy miben villoghat egy napig.

Van külön ovis ruha, külön utazó és külön utcai viselet. Ha erre neveljük felelősségteljesebben vigyáz saját magára.

A történet pedig jogos a felháborodás, de rendezve lett, így szóra sem érdemes.

Lehet dobálni a sarat..., de lehet más véleményünk.

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Df1e1c376c)
2019. dec. 12. 20:54

Nálunk ilyen nincs :).

Nincs ruha,nem viszik ki a gyereket..itt nem adják rá más gyerekre a ruhát.

Ez az ovi,és óvonők hibája ha ráadják pusztán azért,mert az jobban tetszik.Itt a fórumindító tud lépni,mert nem szokványos dolog ez,ami ott megy.

Nyilván én sem hagynám a gyerekem kárára,de mi itt sokat nem tehetünk.

32. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2019. dec. 12. 20:21

Kijutottunk oda, hogy ronda, ronda amit a gyerek hord.

Tenyleg donda amit a gyerek maga valasz NEHA. Es ez volt neki sok ez utan az egyetelen.

Ugyis ronda, vigye a masik?

Ha innen kozelitjuk meg...


De van olzan aspekut, ahol el lehet venni ez enyemet, mert a masiknak mas tetszik az ovono tamogatasaval?

Ezt kerlek magzarazd meg!

Filci, te ertelmes vagy, es negy gyerekkel, ha jol emlekszem. Valaki leheveti a ruhat a sajat gyerekedrol, amig az didereg kint? MErt en nem hiszem el, hogy igy tennel.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Orsi2017)
2019. dec. 12. 19:43

Én leírtam az enyémet hogy megharapta egy gyerek,semmi következmenye nem volt..de ez nem a fórumhoz tartozik...címből ítélve de,bár csak személyes tapasztalat.

Lecarom hogy új ruhát visz be a gyereknek,de én ezeket nem az oviba veszem,mert volt rá példa ellopták....a babyhaller-al egyetemben..egy használt eltünik,nem érdekel...ha kiszakad szintén...

Rémélem a fóruminditó rájön,hogy ez nem negativitás és okoskodás részünkről,pusztán tapasztalat...

Amúgy én az ilyen "márkás"overalokat rá se adnám a gyerekemre,mert iszonyat rondák.😉

30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Ori90)
2019. dec. 12. 19:34

Se negatív se okosmadár nem vagyok, köszi a jelzőket...

Lehet többet láttam már mint te. Felfoghattad volna tanácsnak is azt hogy ha tudod hogy ilyen szituk vannak akkor az új ruhát otthon, boltba, mamához stb adod rá és nem az oviba. Senki nem mondta hogy ne vegyél új göncöt. Ebben nem tudom mi a negatív. Ha így tettél volna akkor lehet hogy azt is megakadályozod hogy az akaratos miatt fagyoskodjon a tiéd.

2019. dec. 12. 19:21
Az hogy az ovónőt harapdálja is nagy probléma ha még nem tette hogy nem harapott meg gyereket akkor majd fog szerintem ezzel is foglalkozni kellene. Kíváncsi vagyok akkor is azt mondanád ez nem az én problémám , ha egy overáll miatt vagy kiakadva mi lenne akkor? Az nagxob nagy probléma megoldóképességre vall hogy elviszed...persze ha van olyan állami ovoda ahova átveszik..vagy nagyon mélyen kell a zsebbe nyúlni a magán oviért.
28. Ori90
2019. dec. 12. 19:13
Hát köszönöm mindenkinek a választ.Megbeszéltem az óvónőkkel,hogy mégis mi történt.Nagyon szabadkozott a hölgy,de legalább az kiderült,hogy van a gyereknek overálja,csak nem akarta felvenni,mert jobban tetszett neki egy másik gyerek kabátja...Állították,hogy a gyerekem nem vékony nadrágban volt kint,de ezt nehezemre esik elhinni,amikor a fiam azt mondta,nagyon fázott,mert a benti nadrágban volt kint...Nem szokott hazudni,főleg ilyen értelmetlenséget..Miért mondaná,hogy fázott a vékony nadrágban,ha nem így történt volna..ilyesmit feleslegesen talált volna ki...Az overál kissé lestrapált lett,de nem halálos,szerencsére...Mindenesetre szóltam,hogy lehetőleg a fiam hordhassa a saját ruháit az óvodában....Próbáltam visszafogni magam,szerintem sikerült..A pótkabátot elfogadták.A két negatív okosmadárkának csak halkan elárulom,hogy a gyerekkel nincsen semmi bajom,és fogalmam sincs,hogy harapott-e már meg mást,csak azt tudom,hogy az óvónőket harapdálja,amikor fegyelmeznék vagy pl ilyen helyzetekben.Ha az én fiamat megharapta volna,egyikük már nem lenne a csoportban...Szerintem ez nem elfogadható,ugyanakkor megbeszélhető a gyerekkel,legalábbis így gondolom,viszont nem tudom,a fiam ilyet sosem csinált... Ez konkrétan ne az én gondom legyen már...Nem tudom,hogy szoktatnám le,nyilván mindent megtennék,és ha nincs eredmény,szakembert is megkérnék...De az én problémám,szerintem jogosan,az volt,hogy a saját gyermekem nem vehette igénybe a saját overálját,amikor kint 2 fok volt.Helyette az óvónő állítólag "megbeszélte" a kisfiammal,hogy nem baj-e,ha ráadják az ő overálját egy másik gyerekre...Az én fiam nagyon nagylelkű,persze,hogy nem mond nemet,de ez egy komoly helyzet?..Fel tudja azt mérni egy 5 éves egy 3 mp-es kérdés alatt azt,hogy a kedvessége azt jelenti számára,hogy ő majd fél órán keresztül dideregni fog..??Hát ha abban a pillanatban ott vagyok,és ezt látom,ott biztos nagyon nagy balhé lett volna...
2019. dec. 12. 18:50

Én emlékszem olyanra, hogy átázott az overálom, ahogy meglátta az óvónő, betessékelt, átöltözöttek, és utána bent maradtam játszani. Ha valaki kehegett-kahogott, eleve nem jött ki.

Egyikünk sem halt bele. Nem az a normális, ha a nyúl viszi a puskát.

Amúgy meg ha egy gyerek télen folyton alulöltöztetett, az óvónőnek kötelessége lenne a szülővel beszélni, és ha esetleg anyagi gondok vannak, vagy gondatlanság esete forog fenn, segítséget kérni a megfelelő szervezettől.


"Nagy értéket" ne vigyen a gyerek oviba. Nálunk a saját játékokat sem tanácsolták, mert esetleg elkeveredik, vagy véletlenül megsérül, és konfliktust szül. De azért álljon meg a menet, egy új overál nem egy drága, "felesleges kacat", és uram, bocsá', egy 8ezer körüli téli ruha nem több is egy vagyon, amit szégyellni kellene, hogy a hülyénje miért engedte közösségbe. ( És mondjuk talán azért, mert a bamba szülő feltételezte, hogy az ő gyerekére adják rá.)

26. viva70
2019. dec. 12. 17:39
Ha az én gyerekemmel csinálták volna meg az óvónők anno, hát rendesen kivertem volna a balhét. Pedig nem olyan vagyok alapjáraton. Az én gyerekem fázzon mások miatt?! Felháborító!! Istenen, hová fejlődik ez a világ?:((
25. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - 8d00a82c06)
2019. dec. 12. 16:52

Nekem általában levetett cuccaim voltak, és emlékszem, hogy örültem én is, ha én választhattam. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha sok év után egyszer újat kap a gyerek, hadd örüljön.

És tök mindegy, hogy új vagy nyúzott darab, teljesen elfogadhatatlan, hogy más gyerekre húzzák, a tulaja meg dideregjen. Sz meg egyenesen nevetséges, hogy a 3-4-5(?) éves gyereket megkérdezték, és rá tolják a felelősséget az óvónők, mert nem bírnak egy gyerekkel. Különben is mi az, hogy nem tudták leszedni a problémáról a más gúnyáját? :O Ha a gyerek úgy dönt, leszedi a függöny, vigye csak Isten hírével?

2019. dec. 12. 16:12
Hihetetlen, hogy az új overál miatt szapuljátok, Filcike meg Ghost. Szánalmas. Az ő dolga, milyen ruhát vesz, közötök hozzá semmi.
23. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Orsi2017)
2019. dec. 12. 15:24

Majd fogja...

Anyukában azért már most ellenszenv van a kisfiú iránt és még sokáig lesznek csoporttársak. Lesz ott még más is a harapáson kívül.

Egyébként Filcikének igaza van.

Újat oviba teljesen felesleges venni.

Vegyen olyat ami tetszik a gyereknek, de ne oviba.

22. Orsi2017 (válaszként erre: 17. - Ori90)
2019. dec. 12. 15:20
Ja ha te gyereked nem harapja az már oké?
21. Piroska52 (válaszként erre: 20. - Ori90)
2019. dec. 12. 14:41

teljesen igazad van,és nem is kell szó nélkül hagyni,de csak higgadtan,

az az óvónő aki nem tud rendet tartani a csoportjában,az meg nem is odavaló,

ha tudnátok,hányféle gyerekem volt annak idején,hát nem is hinnétek el,

20. Ori90 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. dec. 12. 13:25
Ja és szívesen segítek,igen,de amikor az én gyerekem fázik az udvaron fél-1 órát azért,mert a meleg holmija máson van,akkor bocsássa meg mindenki,hogy elsődlegesen ezen vagyok felháborodva,és nem az jut eszembe,hogy jajj,elnézést,persze,vegyétek csak le a pulóvert is a fiamról,ne fázzon a másik kisfiú....
19. Ori90 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2019. dec. 12. 13:23
Köszönöm szépen! :) Szerintem megkérdezhetem a fiamat,tetszik-e neki az overál,amit ráadok,vagy sem...A címet nem a legjobba fogalmaztam meg,az tény,más járt a fejemben,amikor írtam,meg más,amikor kifejtettem.A te válaszod viszont a fórum egyetlen témájába sem vág..Ha nevelési tanácsot kérek,majd szólok...Az meg nevetséges,hogy 3-4-5 overált szerzek az óvodába,esetleg az meg tudja tenni,akinek nem oszt-nem szoroz egy 8-10 ezer Ft-os overál,de mi nem...Akinek meg nincs a családban más kisgyerek,akitől "örökölt" volna,az is biztos idióta,amiért nem kajtatja fel a várost elhasznált overálokért az óvodába,mert az óvónénik ezt mondják... Minden évben használt overálja és kabátja volt...Szeretett volna egyet,ami tetszik neki...Most először ezt meg tudtam adni neki..Látom,ez szíven ütött.Elnézésedet kérem.Még soha nem maszatolt úgy be a fiam kabátot,overált,hogy az ne lett volna jó egy hétre,vagy akár tovább..Egyébként én kimosom a cuccait és vállfára akasztva melegen másnap reggelre megszárad....
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Ori90)
2019. dec. 12. 13:01

Gondoltam reagálok a fórum címére,de ahogy látom nem is arról szól..ha segíteni szeretnél,tedd szó nélkül!Vidd be a ruhákat,kérd meg az óvonőket azokat adják a gyerekre!

Egyébként remélem azt tudod,hogy 5 napra 1 overal lófütyi?Mi 3-at váltogatunk,mert biza csupa sár..nem ok nélkül kértek minket nyomatékosan,hogy ne vigyünk új ruhát,mert egy oviban sok baleset van..látod...te se lennél ideges,ha nem vadiúj cuccot adják más gyerekére..az meg,hogy egy ovis mondja meg milyen overalt vegyél neki,hát...kitartást a későbbiekhez.

17. Ori90 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2019. dec. 12. 12:33
A harapás azért nem zavar konkrétan,mert a fiamat még nem harapta meg,nem tudok róla,hogy kit harapott meg vagy mirefel...Egyébként a szr világ mindig itt volt,de azért az emberekben nem volt szerintem ekkora érdektelenség gyermekek iránt... Azért a saját gyermekéről általánosságban a szülei mindenüket feláldozva is gondoskodtak...Pont azért vagyok ***ideges,mert a fiamnak idén tudtam először új overált venni használt helyett,amilyet szeretett volna... Nagyon sajnálom a kisfiút,mert én magamból kiindulva úgy vagyok vele,hogy inkább legyen mindene bent,mint hogy valamije hiányozzon,ha kéne... Volt,hogy a munkahelyemről rohantam haza,mert elfelejtettük bevinni az alvós kis plüsst... És baromira elszomorít -amellett,hogy a történtek dühítenek - az,hogy szegény talán nem számíthat így a szüleire... Be fogom vinni egyébként azt a kabátot és overált,amit nem használunk,nem kinőttük,csak kaptunk mégegyet nagyszülőktől,de a fiamnak jobban tetszik az,amit ő választott,ezért ezt a másikat nem fogja használni...de nem akarok belegondolni,hogy miről kell még lemondania,vagy hogy talán miért harap.... nem lennék nyugodt,ha nem lenne bent neki kabát,overál,kesztyű meg minden...
2019. dec. 12. 11:53

Az én lányomat még bölcsiben harapta arcon úgy egy kisfiú,hogy vérzett stb..jeleztem,semmi nem történt..szülők hoztak egy csokit bocsánatkérésként és ennyi..

Nyomatékosan jelezd a gondot,de ahogy elnézem a ruha ügy jobban zavar..

Nálunk akinek nincs ruha,nem viszik ki,ennyi..ki van írva hozzanak,de semmi hatása sincs a szülőkre amúgy,ez van..car világot élünk.

2019. dec. 12. 11:06

Mindent elmondtak már előttem.

Az óvónők nem oda valók.

Egy harapós csöppséget is le lehet állítani ha ismernék a gyenge pontját, de ezek szerint nem is ismerik a gyerekeket. Sőt még félnek tőle... Eszem megáll.


A ruha miatt azonban mindenképp beszélj velük, mert ez nagyon szemét húzás volt részükről.

14. R_e_G (válaszként erre: 13. - Boldogzokni)
2019. dec. 12. 10:26
A konfliktuskerülésével pedig nyert magának 2 dühös szülőpárt és 2 csalódott, kiábrándult kisgyereket. Pluszban elvesztette a tekintélyét a gyerekek előtt és a harapós kisgyerekkel elmélyítette a problémáját. Megérte...
2019. dec. 12. 10:02
Az óvónő így kerülte ki hirtelen a konfrontációt a gyerekkel. Szerintem utólag ők is be fogják látni, hogy nagyon rossz döntést hoztak. Próbálj higgadtan beszélni velük, mert ha ordibálsz, akkor hajlamosak rögtön védekezésből újabb hülyeségre az emberek. Szerintem jó, hogy itt kiadod a mérged, aztán megfontoltabban tudsz majd éles szituban beszélni az óvodában. Mindenképp személyesen tedd, ne telefonon. Face to face, kedvesen, de korrekten. Teljes joggal várod el, hogy az általad vásárolt ruha a te gyerekeden legyen. Ezt ők is tudják szerintem.
12. Ori90 (válaszként erre: 11. - R_e_G)
2019. dec. 12. 09:56
Ugye?Nekem is pont ugyanezek a dolgok jutottak eszembe... Miért nem lehetett levenni róla a másik gyerek kabátját...3 csoport van az oviban,miért nem lehetett addig bent hagyni a másikban,amíg anya hoz neki kabátot... Kicsit már megnyugodtam,és köszönöm a sok választ,de azért eszem megáll....
11. R_e_G (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. dec. 12. 09:54

Teljesen jogos a felháborodásod. Legközelebb papucsban viszik ki az egyik gyereket, mert a harapós épp a csizmáját nyúlta le? Mindenképp az óvónővel vagy a vezetővel beszélj.

Az óvónő nem csak egy rossz döntést hozott... ha nem tud lerendezni egy 3-6 éves gyereket akkor alkalmatlan a feladatára. A minimum az lett volna, hogy leveszik róla az adott ruhát és büntibe teszik. Így szuperül megerősítették a gyerekben, hogy neki mindent szabad, bármit megtehet.

10. Lávli (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. dec. 12. 09:51

Ezek szerint az óvónők azt a példát mutatják a gyerekeknek, hogy vedd el, ami nem a tiéd, boldogulj, ahogy tudsz. :O Mindegy, kié a ruha, lényeg, hogy te ne fázz :O


Nem vagyok szarrágó, de én is nagyon kiakadnék, ha a vadiúj overáll (ismerve a pofátlan gyerekruha és cipő árakat) máson menne tönkre, nem a gyerekemen, és még ráadásul fázna is közben, ami a legfőbb problémám lenne.


Szóval e két ok miatt beszélnék az óvónőkkel, megkérdezném, ezekről mi a véleményük.

Aztán a vezetővel.

9. boldogzokni (válaszként erre: 7. - Ori90)
2019. dec. 12. 09:32
Szülőket ne hívd, abból csak baj lehet. Az az óvoda dolga.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook