Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hanyadik randin mondható "normálisnak" az első sex? fórum

Hanyadik randin mondható "normálisnak" az első sex? (beszélgetős fórum)


152. Sznebk2
2009. jún. 28. 20:46
Bocsánat, csak még egy gondolat a szülői felelősségvállalásról: Az világos, hogy nem lehetünk mindig a gyerek mellett és csinálhat olyat, amit később megbán. Teherbe esik, ittasan vezet, belebonyolódik valami komoly dologba. Vihetik a haverok is a rosszba, számtalan ilyen példát ismerünk. De én hiszem, hogy azért sok mindent elérhet a szülő, ha beszélget a gyerekkel, ha törődik vele, ha figyelembe veszi a véleményét, fontosnak tartja a családban. És remélem, hogy sokan így gondolkoznak és kevesebb lesz az elkeseredett, magányos, céltalan tini. Régen is ennyi volt, csak akkor nem tudtunk róla, maximum a falu pletykája alapján.
151. Sznebk2 (válaszként erre: 142. - Syria)
2009. jún. 28. 20:40

Mivel a szülő neveli a gyermeket, elsősorban igen is, hogy neki is felelősséget kell vállalnia. Hol van az ártatlan szülő, ha már baj van? És nem csak azért érdemes védekezni és megtanítani őket, mert terhes lehet valaki, hanem mert betegek is lehetnek.

Még szerencse, hogy vannak megfontolt, mindig józanul gondolkodó felnőttek, akik megmondják mi a tuti. És ők persze mindent megtesznek a gyerekért, a lelküket is kidolgozzák és mindent kifizetnek és mindent megadnak, mit akarhat még az a gyerek?

Nekem az a véleményem, ha már a gyerek ilyen helyzetbe kerül, segíteni, támogatni kell. Ha rossz döntést hoz, úgyis ő issza meg a levét. Vagy így, vagy úgy. Szerintem elég büntetés nekik így is, hogy elvész a gyerekkoruk. De mindegy. Az előítéletek ellen nem lehet küzdeni.

Még egy magánmegjegyzés: nem szép dolog mást leszólni, aki fórumot indít bármilyen témában. Nyilván oka van és segítséget vár valahonnan. Mert a kedves, ártatlan szülő, aki szerinted semmiről sem tehet, nyilván ott ül az ágya mellett és fogja a kezét...

150. a4cf17146e (válaszként erre: 149. - A4cf17146e)
2009. jún. 28. 18:43
Akárhányadik randin.
2009. jún. 28. 18:42
Ha mind a ketten akarják akkor nagyon is normális.
148. Christine1979 (válaszként erre: 147. - E14ebbbf07)
2009. jún. 28. 18:34

Hát igen, egyetértek.


Meg szerintem akkor kellene elítélni ennyire ezt a lányt, ha a gyerekét nem Ő nevelné, és most sem érdekelné a sorsa...Úgyhogy szerintem sem jó példa most ő.

147. e14ebbbf07 (válaszként erre: 142. - Syria)
2009. jún. 28. 18:31

Azért azt is tedd már hozzá az idézett 22 éves lányhoz, aki ki akar lépni a 6 éves kapcsolatából, hogy 20 évvel idősebb a gyereke apja. Miért is a lány a hibás???? Nem egy akkor 36 éves férfinek kellett volna gondolkoznia? Vigyáznia?

Szóval ez nem volt éppen jó példa, ha jobban belegondolsz.

146. mufifufi (válaszként erre: 142. - Syria)
2009. jún. 28. 17:59
Több ismerősöm is fiatalon szült, megérteni sosem fogom őket, de mindenki más.Mi van, ha vk. 16-17évesen érzi úgy, hogy itt az ideje és esetleg a körülményeket is megteremti a gyermeke számára?Volt olyan ismerősöm aki rákényszerült, hogy 15évesen szüljön, sajnálom, de ő tehet róla és ettől kezdve neki kell ezzel a "teherrel" együtt élni.Ugyanúgy mint mindenki másnak aki korán vállal gyereket.Ők akarták, nekik kell végig csinálniuk, én nem fogom elítélni őket, az saját "problémájuk".Egyébként, ha keresztszülőnek, nagyszülőnek nincs rá keret, akkor nem fog adni.
145. Christine1979 (válaszként erre: 144. - Syria)
2009. jún. 28. 17:58

Jó, hát én is felelőtlenségnek tartom... De ez van, most már nem tud mit tenni...

Én addig nem ítélek el senkit, amíg - ilyen helyzetben- a gyerek érdekeit nézi...

144. syria (válaszként erre: 143. - Christine1979)
2009. jún. 28. 17:56

Persze, hogy hoztam, nem is egyet. De vállaltam is a következményeket, és ügyeltem rá, hogy ne más igya meg a levét, illetve mindent elkövettem, hogy a hibákon javítsak.


De 16 évesen szülni, aztán meg pár év múlva siránkozni... Na ekkora felelőtlenségre – ítélkezés-e vagy sem - nem tudok mentséget találni.

143. Christine1979 (válaszként erre: 142. - Syria)
2009. jún. 28. 17:30

Én sokmindenben igazat adok neked,... DE: igazat mondani, ítélkezni a másik felett mindig könnyű... Szerintem teljesen más egy helyzet kívülről nézve, és benne lenni, megélni azt...

Nem azt mondom, hogy hajrá felelőtlenség..stb-stb... de biztos te is hoztál már rossz döntést az életedben.....

142. syria (válaszként erre: 141. - Sznebk2)
2009. jún. 28. 17:26

Na, ez a másik kedvencem: amikor a gyerek ballépéseiért a szülő a hibás.

Érdekes: a gyerek hibázhat, a szülő nem? A gyereket felmentjük, mert hát szegényke rossz nevelést, kevés szeretetet kapott, a szülőn meg számon kérjük, hogy milyen gyereket nevelt?


Na nem mintha ebben a konkrét esetben nem volna a szülőknek felelősségük, mert igenis az ő viselkedésük miatt menekült a lány 15 éves fejjel párkapcsolatba, de szülnie attól még nem kellett volna.


Mint ahogy annak a 22 éves Zsanettnek sem, aki most indított „Hosszú, biztos kapcsolatból hogyan lépnél ki az új szerelmed miatt?” címmel fórumot. 6 éves a gyereke!


Attól, hogy valaki fiatalon szerelmes lesz, még nem kéne az agyának elmennie.

141. Sznebk2 (válaszként erre: 136. - Syria)
2009. jún. 28. 16:41
Nagyon mérges vagy. De az anyagiak nem minden. Nem csak pénzt kell adni nekik, elég baj, ha csak azért keresik a szülőt, keresztszülőt. Az éremnek MINDIG két oldala van.
140. Sznebk2 (válaszként erre: 139. - Syria)
2009. jún. 28. 16:40
A felelőtlen tiniknek vannak szülei. Akivel talán beszélgetni is lehetne, ha lehetne. A felelőtlen tini nem tudja, hogy felelőtlen. De amikor beüt a baj, akkor a legkönnyebb azt mondani nekik, hogy felelőtlen voltál fiam. A szülő legalább annyira felelős, hiába nem tudja fogni a kezét. Mindenkivel előfordulhat, hogy rosszul dönt. Csak remélni lehet, hogy megússzuk.
139. syria (válaszként erre: 138. - Christine1979)
2009. jún. 28. 14:08

Elég szomorú, de ez akkor sem menti fel a felelőtlen tiniket.

Azért az, hogy ki mennyire képes felelősségteljes döntéseket hozni az egy picit kor kérdése is, hiszen a tapasztalatokat az idők során szerezzük.

Persze, van sok kivétel, amikor valaki olyan körülményeket él meg, hogy idő előtt felnőtté válik, és érettebben képes dönteni, mint sokan, akik a koruknál fogva szülei, akár nagyszülei is lehetnének.

138. Christine1979 (válaszként erre: 136. - Syria)
2009. jún. 28. 13:47
Én ismerek olyan harminc körüli nőket, akik ugyan ilyenek...... Szerintem ez nem (csak) kor kérdése...
137. Sznebk2
2009. jún. 28. 13:39

15 éves korban: fél év után

18 éves korban azért kéne egy-két hónap

25 fölött már a harmadik is elmegy

30 fölött már az elsőn

40 fölött meg már szerencsés vagy, ha valaki randira hív...


Szerintem kapcsolat és egyén függő, tök mindegy. Védekezni kell tudni, az fontos.

136. syria (válaszként erre: 133. - 40163fd81d)
2009. jún. 28. 13:32

Nem ítélkeztem, pusztán véleményt alkottam!

Még hogy "minden viszonyítás kérdése!"?

Nagyon jó lenne, ha a 16 éves kismamáknak saját döntése lenne a gyerek világra hozása. De nem döntenek, csak felelőtlenül cselekszenek. És ítélkezni is jogom lenne, mert NEM CSAK A SAJÁT ÉLETÜKET ÉRINTŐ „döntést” hoztak. Tartották a markukat a 100000 Ft-os babakelengyéért, a 30000 Ft-os babakocsiért, 150000 Ft-os bútorért, most meg azzal jönnek, vegyen nekik a keresztpapa 4 milláért egy telket, amire majd építkeznek! Ők, amikor eddig kb. 60000 Ft-ot lett átutalva nekik, hogy a közüzemi meg a jó ég tudja milyen tartozásaikat rendezni tudják.

Iskolájuk nincs, állásuk nincs, de autózni van eszük, ráadásul olyan hülyén, hogy nekem kellett volna 40000-et átutalnom a gyorshajtási büntetésre. Úgyhogy minden okom megvan arra, hogy ha nem is ítélkezek, de legalább meglegyen a véleményem.

135. 40163fd81d (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 12:20

A bibliában ,és az erkölcsi szabályok közé azért került be ez a dolog,mintha Isteni törvény lenne,mert valahogy meg kellett oldani a születés szabályozást.Ezt manapság fogamzásgátlással fantasztikusan megoldották.

A szeretkezésben nincs semmi kivetni való.

Ha szeretünk valakit,nem csak a lelkét szeretjük,hanem testestül-lelkestül,szerintem,persze szép dolog megvárni az esküvőt,ezt nem kétlem:)))

2009. jún. 28. 12:09

De amúgy én azt nem értem, hogy merül fel egyáltalán a terhesség kérdése... :S

Gondolom, van már annyira felvilágosult mostanság valaki, hogy ha nem akar gyereket, védekezik.... Vagy túl naiv vagyok? :S :)

133. 40163fd81d (válaszként erre: 129. - Syria)
2009. jún. 28. 12:05

Lehet ,hogy filozofikus,de jó kérdés?

Te,a te életedben döntesz,mi jó ,vagy rossz.

Más pedig a sajátjában,sem neki a te döntéseidhez,se neked az övéihez semmi közöd sincs,pláne nem ítélkezés címén.

Ami neked rossz,vagy elítélendő,másnak egy életet jelent,szóval minden viszonyítás kérdése!:))

2009. jún. 28. 12:03
Nekem az a véleményem, hogy akkor normális az első szex, ha az esetleges következményektől sem ijednél meg.
131. g_eszter (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 11:52

Vallas.. Azert ne felejtsuk el, hogy regen nem 20 valahany evesen mentek ferjhez, hanem kb 14 eves korban, akkor meg nem tomboltak a hormonok, stb.

Az, hogy ha egy tartos kapcsolatban eljuttok odaig, attol nem leszel kevesebb. A szeretkezes egyfajta szeretetkimutatas is.

Es ne felejtsuk el, a Biblia Jozsefrol sem jelenti ki, hogy neki soha nem volt senkije, Maria elott, utan..

130. syria (válaszként erre: 126. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 11:07

Ezen a baromságon (már bocsánat), sürgősen pakold magad túl!

Vallás ide, vallás oda, ha egyszer már megtörtént, akkor minek arra a papírra várni, hivatkozni?

129. syria (válaszként erre: 118. - 40163fd81d)
2009. jún. 28. 11:06

Ez ugye csak filozofikus kérdés és nem komoly, csak provokálsz?


Isteni jó találmány a semmire szülni. Gyereke lesz a gyereknek. Se iskolai végzettség, se szakma, se egzisztencia se semmi. Csak a „marha” nagyik, rosszabb esetben keresztapák, akik csengetik a lóvét. Mert ha már megvan az a gyerek…

2009. jún. 28. 11:01

Én nem is vitatkozni szeretnék.

Csak úgy gondolom, hogy a vallásosságod miatt ne "áldozd fel" (úgymond) a kapcsolat(aid)at... mert nem biztos, hogy akivel te szeretnéd leélni az életed, az kibírja ugyan úgy ezeket a megvonásokat, ahogyan te. Egy ideig biztosan jól viseli majd. De ha mondjuk, még úgy alakul, hogy két-három évig nem házasodtok össze... az nagyon sok idő egy fiatal fiú/férfi életében.

Szerintem úgy is élhetsz "Istennek tetsző életet", ahogy klenca leírta... Hogy megpróbálod jól érezni magad, - testileg is,- és hogy ha nem jöttök ki ilyen téren, akkor esélyt adsz mindkettőtöknek a boldogságra... mással.

2009. jún. 28. 10:56
Amúgy igazatok van, ezzel nem tudok vitába szállni.
126. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 125. - Klenca)
2009. jún. 28. 10:56
Kipróbálni egy dolog. De hogy rendszeressé váljon "idő elött"..
125. klenca (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 10:49

Ez mind meseszép.


De gondoltál-e arra, hogy mi van akkor, ha a nászéjszaka nem a beteljesedés éjszakája lesz, hanem a döbbeneté, mert akkor és ott derül ki, hogy valahogyan nem illenek össze fizikailag vagy lelkileg?


Szerintem egy pólót sem vennél meg látatlanban magadnak, csak mert az ÚR adta, biztosan jó lesz.Mi van, ha viselhetetlenül szűk? Vagy olyan nagy, hogy rosszul érzed magad abban a pólóban?


Ha Isten a szeretet Istene, akkor nem hiszem hogy megharagudna azért, ha az eljegyzés és az esküvő között kipróbálnátok milyenek lesznek majd a hétköznapjaitok. S ha valami nem jó, akkor még el lehet gondolkozni rajta, hogy így is vállalom-e, vagy inkább odébbállok, s a másiknak is lehetőséget adok arra, hogy boldog életet élhessen - valaki mással.

124. Christine1979 (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 10:43

Amúgy én megértem, hogy így gondolod,- elfogadom mások tartását ezzel kapcsolatban, csak az a baj, hogy egy kapcsolatban számít a szex is, akármennyire felvállalja az ember, vagy nem, de nagyon fontos része egy kapcsolatnak, szerintem.

És hiába jöttök ki jól, ha az nem működik.

És hogy ha meg csak a nászéjszakán derül az ki, hogy egyáltalán nem passzoltok egymáshoz ilyen téren, akkor szerintem az megmérgezheti az egész kapcsolatot.

Hiszen egy kapcsolat nem csak az érzelmekről szól, hanem a testiségről is......

123. Christine1979 (válaszként erre: 121. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 28. 10:37
És hogy ha ti most vmiért szétmennétek, akkor utána már nem is feküdnél le senkivel? :O

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook