Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány óránként ideális etetni az újszülötett? fórum

Hány óránként ideális etetni az újszülötett? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 18. 13:04

Igény szerint, de az a három óra azért egy jó irányzék.


Nappal átlagnak lehet tartani..


Felkelteni emiatt nyilván nem kell, vagy csak szélsőséges esetben.

2011. máj. 17. 21:58

Akkor etetni, amikor éhes.

Képzeljétek el, alusztok édesdeden, és felkeltenek a legszebb álmotokból, egy enni!

26. Ymanie
2010. febr. 24. 22:23
Régen mindig azt mondták a védőnők,hogy 3 óránként kell etetni.Ha alszik a baba akkor fel kell kelteni.Meg,hogy éjszaka nem szabad csak inni adni.De manapság már azt mondják,hogy akkor kell etetni amikor a baba éhes,éjszaka is.Én amúgy sose hallgattam rájuk.
2010. jan. 14. 18:51

Kedves Anyukák!


A Babáknak az a legjobb, ha igény szerint, vagyis akkor szopizhatnak, amikor csak akarnak. Ha éjjel egy baba aludni szeretne, akkor felesleges felkelteni, de ha szopizni szeretne, akkor viszont félóránként is nyugodtan mellre lehet tenni.


Egyébként szoptatással kapcsolatos kérdésekben, problámákkal bátran forduljatok hozzám, nagyon szívesen segítek. Szívügyemnek tekintem a szoptatást, és az a véleményem, hogy a szoptatás nagyon fontos része a csecsemőgondozásnak, és annak, hogy egészséges, kiegyensúlyozott gyermeket neveljünk.


Szoptatási szaktanácsadó vagyok, szóval teljesen önzetlenül teszem, és segítek bárkinek, akinek kérdése, problémája van:)


Szeretettel: Zsóka

24. sas02
2010. jan. 12. 21:53
sziasztok!Nekem most múlt 2 hónapos a babám és az elejétől éjszakánként 7 órákat alszik.2x megpróbáltam felébreszteni,de akkor nem evett csak hisztizett.Tudja ő hogy mikor éhes.
2010. jan. 12. 15:25
Én 3 óránként etettem kezdetben, aztán később meg úgyis mindig jelezte amikor éhes volt.
2010. jan. 12. 15:22
Úgy hallottam, hogy 3 óránként. Ha valakinek gyengébb a teje, akkor lehet gyakrabban, de rendszer azért legyen benne.
2010. jan. 1. 14:17

Sziasztok!

Nekem a kórházban azt mondták 3óránként tegyem mellre.De a másik fele azt mondta igény szerint szoptassam.

Sajnos nekem nem nagyon votl tejem hamar tápszeresek lettünk így követtük a 3órás rendszert ami nagyon bevállt azóta is.

Az elején én felkeltettem mivel visszesett súlybe de aztán rájöttem hogy ha éhes úgyis kel és mkor már a súlya is szépne beindulni látszott egyáltalán nem keltettem fel.

Mert az sem tesz jót a kis hasának ha akkor etetjük amikor mi gondoljuk.

Jelezni fog ugyis ha éhes:)

2009. dec. 31. 16:52

Nekem most 6 hetes a kisbabám és már nagyon jól beállt a napi 5-6 evésre. A kórházban többször hangsúlyozták, hogy ne hagyjam 3 óránál többet aludni, és keltsem fel etetni, de eszem ágában sem volt! Így már ott is előfordult hogy 6 órát aludt.

Hangsúlyozni tudom az előttem szólók gondolatait, ha éhes, úgyis jelezni fogja, örülj, ha alszik :) Amúgy a babás-mamás topikokban is megfigyelhető egy trend akárcsak a divatvilágban: mást mondanak ma, és mást 20 évvel ezelőtt (akkor ez, akkor az volt a szentírás). Ma úgy látszik a 3 óránkénti etetés a menő :)

2009. dec. 9. 12:24

Sziasztok!

Én anno megkérdeztem a védőnőt, hogy szoptassak szerinte. Azt mondta, hogy elsősorban igény szerint, de azért legfeljebb 4óránként keltsem fel és etessem meg nappal, éjjel meg csak akkor, amikor ő ébred és kéri. Így megtanulja a nappal és az éjjel közti különbséget.

Hát, ez nem sokáig ment így, mert 4hónaposan kijött az első 2 foga, akkoriban nappal óránként evett. Éjjel viszont mindig aludt!!! Októberben született, akkor éjjel mindig 9-12-3-6-kor szopott, aztán kitolódott 9-12-4-7-re, majd fokozatosan leállt az éjjeli szopikkal, karácsony első napján volt előszőör, hogy arra ébredtem reggel 7kor, hogy este 9 óta nem evett. És ez így is maradt. Szóval szerintem egyáltalán nem gáz, ha éjjel nem eszik. Amíg a súlya gyarapszik és elégedett-kiegyensúlyozott, addig nem kell aggódni. :)

18. mandy
2009. dec. 9. 09:54
A legideálisabb az Ő igényeik szerint szoptatni :)
2009. dec. 9. 09:47
Az enyémet tavaly a születsét követő 2-3 hétben snapközben szinte óránként szoptattam. Csak a cici nyugtatta meg- aztán szépen beállt a maga ritmusába és szólt ha éhes, de ha agyoncsaptok sem tudom megmondani, hogy 3 vagy 4 óránként evett. Mindig változó volt, én adtam neki ha azt láttam rajta hogy nyugtalan.
2009. dec. 9. 09:41
Na:)most mondta az rtl-en egy szoptatási tanácsadó, hogy az első időben ahogy a baba szeretné, akár óránként is kell szoptatni. Akkor nem mondtam butaságot. Bár van tapasztalatom:)A két gyerekem összesen 4 évet szopizott.:)
2009. dec. 9. 09:33
NAppal keltegetni kell a szopihoz? Azért arra figyelj, hogy sok baba besárgul és azért aluszékonyabb az első pár hétben. Ha szépen eszik napközben és csak éjszaka alszik , akkor örülj neki és aludj vele te is, de ha nappal is keltegetni kell szopihoz, és nyagyon könnyen bealszik szopi közben, akkor én rákérdeznék mit javasol a gyerekorvos.
14. madul (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2009. dec. 9. 09:11
Dehogy vagy gonosz!:-D Azért a 3 órát írtam, mert ennyi idő kell hogy megeméssze a pocija a tejcsit.
2009. dec. 9. 09:11
2-3 óránként, de Ő úgyis szól...
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2009. dec. 9. 09:10
Akkor nem túl sokáig tudtad szoptatni gondolom. De bocs, ha tévedek. Újszülöttnek se a 3, se a 4 óra nem jó. Miért kéne neki alkalmazkodnia vmi kitalált rendszerhez. Ha mindig ad neki az ember, mikor kér, akkor szépen kialakítja magának a saját rendszerét.
2009. dec. 9. 09:08
én se éjjel se nappal nem keltettem, bár az én babóm majndem 4 kilóval született, tehát nem volt egy kicsi gyerek:) Örülj neki hogy hagy aludni:)
2009. dec. 9. 09:07
Amíg pici, ne akard órához igazítani. Ha nem túl pici a súlya, ne költögesd. de mikor kéri mindig adj neki. Ha egy órája fejeztétek be, akkor is-mármint ha szopizik.
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Madul)
2009. dec. 9. 09:07
Hét én lehet, hogy egy gonosz anya vagyok, de csak 4 óránként etettem, mivel majdnem 4 kg volt a születésnél, úgy döntöttem, hogy a 3 óránkénti etetés sok:)
2009. dec. 9. 09:06

ok,,,nem koltotem en sem,,,legalabb aludtam,,de azert gondolkoztam oke..


koszi mindenkienk a hozzaszolast))

2009. dec. 9. 09:05
Szerintem ne keltsd fel. Ha éhes felébred magától és jelezni fogja.
6. madul (válaszként erre: 1. - Xbernyx)
2009. dec. 9. 09:05

Szia!


Nem kell felkelteni. Ha éhes, úgyis szól! Örülj neki hogy alszik:-) Egyébként 3 óránként szokás etetni a csöppségeket...

2009. dec. 9. 09:05
Én nem keltegettem a gyerekemet, de amikor akart, igény szerint szopizott. Eleinte volt, hogy másfél óránként, ha ilyen lesz, se ijedj meg, pár hét alatt beáll vmi rendszer úgyis!
2009. dec. 9. 09:05
Igényszerint a legjobb etetni őket :)
2009. dec. 9. 09:04
Inkabb orulj hogy hagy pihenni. Ha ehes lenne ne felj nem aludna ilyen nyugodtan.
2009. dec. 9. 09:04

Szia:))

Örülj neki, hogy alszik éjjel:)

Ha éhes úgyis fel kel! Azért nehogy felkeltsd, hogy egyen:))

Gratulálok a babádhoz:))

2009. dec. 9. 09:03

sziasztok..

kisbabam 5 napos,,ma ejjel 1kor evett,es reggel 8-ig aludt..

ez normalis,,mert az elozo ejel is nem volt fel..

ez igy ok??vagy kelll koltogetnem enni???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook