Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hámlik, száraz a babám bőre, mit tegyek? fórum

Hámlik, száraz a babám bőre, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


30. Mókicaaaa (válaszként erre: 2. - Ansza)
2009. okt. 21. 20:59
nekünk a sima olivaolaj vált be...
2009. okt. 21. 18:05
Nekem azt mondta a gyerek orvos, hogy a gyógyszertári fürdetőt használjuk testápolóként.
28. 1975V
2009. okt. 11. 20:28
Vidd el bőrgyógyászhoz!
27. ermeli
2008. jún. 7. 15:34

Eucerin fürdőolaj piros kupakos

ph 5 waschlotion piros kupakos

ph 5 lotion piros kupakos

26. ritaanyu (válaszként erre: 20. - 5cb4354c81)
2008. márc. 27. 16:58
mirmil! erre a first vagy az activator nagyon jó viszketésés gyuladás csilapító!!!nekem virágporra jönnek ki viszkető pöttyök és ez egy áldás olyankor!!!
2008. márc. 27. 16:56
szia nekem is a kisfiam ilyen volt pici korában és egy ismerősöm hozott neki aloe termékeket! a folyékonyyszappannal fürdettem és fürdetem mai napig is meg valamilyen kenőcsöt kentem neki de már nem emlékszem melyik volt az is aloe verás de nem a bóvlik!! hanem az flp-s eredeti!!most meg a gélt is itatom vele és csodák csodája egyáltalán nem volt beteg !!! 1-2 pici megfázás kivételével ami max 3 napig tartott! a bőre olyan mint a bársony!!!!és anno 3 hét alatt helyrerakta neki a száraz hámló részeket!!
2008. jan. 17. 11:42
Mi néhány napja használjuk az Eucerin 12%-os omega zsírsavas testápolóját, ez illat- és színezőanyagmentes.250ml-es, igaz húzós ára van, de én már jelentős javulást látok a kicsi lányom bőrén. Úgy tűnik jó lesz, remélem tartós javulást fog hozni, nem csak átmenetit.
23. 5cb4354c81 (válaszként erre: 22. - Chelsey24)
2008. jan. 13. 19:31
Szia! Köszi szépen, a választ. Hát igen, minden ilyen terméknek elég borsos az ára, de nem tudunk mit tenni. Ha kell, akkor kell. Kipróbáljuk ezt is.
2008. jan. 13. 18:51
Szia mirmil! Mi most az Eucerin pH5 Duschöl nevezetű fürdőolajat használjuk és testápolónak szintén Eucerin pH5 Lotiont. Sajnos elég drágák,mert a kettő együtt, majdnem 7000 forintba került, de a fürdőolaj 400 ml-s és sokáig elég. A testápoló sajnos csak 200 ml-s. Nekünk már pár használat után érzékelhető volt a különbség. Az én kislányom 18 hónapos és ő is gyakran véresre vakarta a hasán meg a nyakán a bőrt. Már sokmindent kipróbáltunk mi is, de eddig úgy tűnik, ez vált be.
21. 5cb4354c81 (válaszként erre: 20. - 5cb4354c81)
2008. jan. 12. 14:59
Mármint, kutya, macska példája után.
20. 5cb4354c81 (válaszként erre: 12. - Lily3)
2008. jan. 12. 14:58

Most olvastam vissza, és nálunk is ugyanez a helyzet. Hiába kenem, nemsokára ugyanúgy vakarózik. És képzeljétek, annyira sajnáltam, amikor valamelyik este megkérdezte, hogy: anya, azért viszket a bőröm mindig, mert bolhás vagyok???-kutya, macska...

Nagyon kellene egy jó krémet találnom!!!

2008. jan. 12. 14:55
Sziasztok! A kislányom bőre nagyon száraz-születése óta, most 8 éves-és állandóan sebesre vakarja magát. Már mindenféle kenőcsöt kipróbáltunk, de eddig semmi sem használt igazán. Nem tudtok ajánlani valamit? Illatanyag, és színezék ne legyen benne!!! Köszi szépen.
2008. jan. 12. 09:56
Próbáljátok meg, a Zepternek van egy kézkrémje, a Swisso Logical. Nagyon jó krém, csupa természetes anyagból. Nem olcsó, de nagyon gazdaságos és jó.
2007. dec. 11. 11:59
Sziasztok! Én ma megveszem a Saforelle-t és kipróbáljuk. Olcsóbb, mint a Linola és a Babé termékcsalád. Elfelejtettem írni, hogy nekünk ajánlották az Aloe Verás folyékony szappant fürdető gyanánt és még testápolót is, de az sem használt és természetesen az is jó drága.
2007. dec. 11. 10:35
Nekem mind a két lányom atópiás ekcémás!Normál estben gyógyszertári fürdetőt,télen ,vagy ha kiszárad ,problémás lessz a bőrük,LINOLA FETT_N fürdetőt,vagy DERMED fürdetőt használunk.Mindkettő jó,nem drága,de mellette kiírt testápolót is kenek(sima glicerines t.áp.)Amúgy meg érdemes megmutatni gyerekbőrgyógyásznak,nálunk Kecskeméten van!Gyógyszertáros is segít,de első a doki.
15. lily3 (válaszként erre: 9. - Lily3)
2007. dec. 11. 09:44
Nem linolah hanem Locoid.Már ebből a sok fehér tégelyből nem tudok kimenni,de mindegy mert semmire se jó.
14. lily3
2007. dec. 10. 22:21
nem receptköteles.bizom benne hogy használni fog még várok.Amikor bekenem tök jó nem olyan mint egy sima gyerek testápoló,de másnap megint viszket neki.
13. ansza (válaszként erre: 9. - Lily3)
2007. dec. 10. 22:14
ezt a testápolót csak receptre lehet kapni?Tényleg nagyon drága,de ha használ...
12. lily3 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2007. dec. 10. 21:23
Akkor lehet nekünk is elmulik?Még csak 1 hete használjuk.Estére ismét mindig viszket a bőre és érdes tapintásu.
11. lily3
2007. dec. 10. 21:21
selymes-bocs ha sietek nem tudok irni
2007. dec. 10. 21:19
Én egy védőnő tanácsára kezdtem el a babét használni. Úgy kb, 3 hét alatt levitte azt a szárazságot, és excémát amit a szteroidos kenyőcs nem volt képes megtenni.
2007. dec. 10. 20:50
Az én kislányom 4 és fél éves nekünk nem rég jelentkezett hasonló probléma.A BŐRGYÓGYÁSZ 2 MÉTERRŐL MEGÁLLAPITOTTA HOGY BŐRSZÁRASSÁG az arcára felirt gyógyszertári kenőcsöt:Linolah.Aztán elvittema akórházba a gyerekorvosnak megmutatni azt mondta atópiás bőrszárasság és felirt egy másik kenőcsöt az arcára :Elocomos és a testére a BABE Omega3 nevű testápolót ami marha drága 200ml 3800 ft,de sejmes lesz tőle a bőre.Én az interneten utána néztem ennek a betegségnek és azt irta mindeig ki kell előbb deriteni az okot.Ugy hogy én viszem a lányomat vérvételre és ha az sem mutat semmit akkor kenegetem. Ja és nem szabad fürödni csak tusolni 2-3 naponta.(Mi csak tusolunk)
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Ansza)
2007. dec. 10. 20:18
En nyaron kiprobaltam, mert napozashoz ajanlottak, kimondottan jo volt a boromnek. Extra szuzet hasznaltam, mert abban tobb a hasznos anyag, mint a sima szuzben. A mandulat pedig azert ajanlottam, mert azt altalaban lehet kapni gyogyszertarakban, nem is draga de az egesz csalad is hasznalhatja.
2007. dec. 10. 19:48
ok,köszi a tanácsokat,azért az olivaolajat kipróbálom,ezt már ajánlotta a védőnő is.most jutott eszembe,hogy Annának 1 hónaposan ekcémás volt az arca,erre adott a doki vmi gyógyszertári csodakenőcsöt,este bekentem,reggelre gyönyörű tiszta lett a kis pofija,és máig is az.valahol ott van a hűtőbe,lehet kipróbálom a hátán is,ha nem segit megyünk bőrgyógyászhoz,csak az ebben a városban elég bonyolult,mert kb 2-3 hónap mire van időpont.
2007. dec. 10. 19:40
Sziasztok! Az én kislányom 16 hónapos, és neki is nagyon száraz a bőre. A gyógyszertári mosakodó sem használ semmit. Kipróbáltuk a Linola milch-et (testápoló), de nem ért semmit, most a Babé Omega3 nevű tusfürdőt ajánlották, de még olvastam egy új termékcsaládról, ami olcsóbb, mint az előbb említettek: Saforelle a neve.
5. melin76 (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 10. 19:02
Csatlakozom!
4. Éfi
2007. dec. 10. 19:02
Szia.Az én babámnak is hámlott a bőre,nekem azt mondták,h gyermekkori ekcéma.Csak fürdőkenőcsöt használunk még mindig.Semmi olyat amiben illatanyag van.Szerintem bőrgyógyásznak kellene látnia.Mi is elvittük,írt föl egy krémet,pár nap alatt elmúlt.Az a baj,hogy ez sajnos visszatérő,de ez a krém bevállt.Szerintem próbáld meg a bőrdokit.Remélem tudtam segíteni.
2007. dec. 10. 18:58

Mert a babaolajat ha megnezed, hogy mibol van, lathatod, hogy nem novenyi olajokbol.

Probalj meg mandula olajat hasznalni, vagy meg az oliva olaj is jobb, mint a mineral olajak.

2007. dec. 10. 18:40
A doki már százféle kenőcsöt irt fel,és tanácsára nem is fürdetem mindennap,és akkor is teszek babaolajat a vizébe,mégis nehezen múlik el.Ha van valakinek hasonló problemája,és egy bevállt módszere,légyszi ossza meg velem!köszike
2007. dec. 10. 18:36
Hámlik, száraz a babám bőre, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook