Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Makacs hurutos, olykor száraz köhögés ellen mit tegyek? fórum

Makacs hurutos, olykor száraz köhögés ellen mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


11. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. febr. 24. 20:22
Mi ezeket a trükköket szoktuk bevetni: vöröshagymát összevágok, mézzel összekeverem, és hagyom pár órát állni. Fahéjat is lehet bele tenni. Finomabb tőle, és fertőtlenítő hatású. Kakukkfüves, kamillás, eukaliptuszos párologtatás. Salvus vizes inhalálás nagyon hatékony. Múltkor mikor már semmi sem segített, ez végül bevált. Sinupret, sok C és D vitamin. Hátha valami beválik nálatok is. Jobbulást neki!
10. nilem023 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. febr. 24. 15:17
Sinupret csepp esetleg? Az én fiamnak bevált! Kicsit fura ízű de egy krémtúróba elkeverve észre sem venni!
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. febr. 24. 14:35
bocs: 1-1 kanál!!! mézet
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. febr. 24. 14:34

Akármilyen gyógyszert adsz is neki, mellé még naponta több alkalommal adj 1-1 mézet neki. Nem csak az immunrendszerét erősíti, hanem annak egy része egy ideig "ottragad" a torkán, egy bevonatot képez, és ezáltal belégzéskor a friss levegő nem irritálja a torkát, nem készteti köhögésre.

Kis koromban rengeteget szenvedtem a torkommal (amíg a mandulámat ki nem vették), olyankor édesanyám mindig a mézet diktálta belém. A gyógyszer mellé!

2022. febr. 24. 14:19

Kis városban lakunk, magán doki nincs. :(

A saját körzetes orvosunk azt mondta semmi baja nincs.

Az ügyeleten kaptt gyógyszert de az is azt mondta tiszta a tüdeje, nem hall semmit. Én ha a fülem a hátára teszem hallom a hörgést sipolást. :(

2022. febr. 24. 14:17

Tényleg a Libexin a legjobb köhögéscsillapító. Száraz köhögésre. Más nekem nem is használ.

Jobbulást!


Sajnos mostanában egyáltalán nem ritka a heteken át tartó köhögés.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. febr. 24. 14:12

Mégis csak orvos kell,,,,


Azért elmondom nálunk ezt hogy oldotta meg az orvos...nappalra hurutoldó ,éjjelre libexin.


DE menjél ,,menjél ha kell magánba 3 hét köhögés nem normális..Évekig szenvedtünk,,végül jött az "ötlet" orrmandulát kivenni,,megvolt. Utána eltűnt ,,számoltam a napokat hogy na még most sem beteg,,és így tovább mire elhittem hogy tényleg vége a kálváriának.

4. Epycsa (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. febr. 24. 14:11
Màr egy üveggel megivott azt is. :( Semmi nem használ.
3. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. febr. 24. 14:11
Meg is néztem neked, 3 éves kor alatt nem adható. Száraz köhögésre írják, d én szedtem hurutosra is. Hamar gyógyít.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Epycsa)
2022. febr. 24. 14:08
A lándzsás útifű szirup nagyon jó hatású és nagyon finom. Csak nézd meg hány éves kortól adható mert nem tudom.
2022. febr. 24. 14:05

3 éves kislányom lassan 3 hete beteg.

Már két adag antibiotikumot beszedett, (suprax, summamed).

De a köhögés és az orrfolyás nem akar elmulni. Van hogy egész éjjel köhög szinte megàllás nélkül.

Hurutosan, majd átvált szárazba ami még nagyobb szenvedést okoz neki.

Láza nincs, nem is volt, ezért nem nagyon foglalkoznak velünk az orvosnál, pedig mar ügyeleten is voltam vele. Ambroxolt kap most, de nem tudom meddig adjam neki, mert ugye az meg köhögtet mégjobban.

Tanácstalan vagyok. 3 hete nincs oviban sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook