Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hamburgeradó fórum

Hamburgeradó (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
140. Csülkösbab (válaszként erre: 128. - A14deb9047)
2012. jan. 25. 18:16
Nyugodtan használhatod a disznózsírt is. Semmivel sem károsabb az olajnál.
139. verem (válaszként erre: 45. - Zzz0123)
2012. jan. 25. 17:08
Élelmiszeriparban dolgoztam. Sajnos van egészségtelen élelmiszer, amit bizony sokan meg sem ennének, ha tudnák, hogy miből készül.
138. Derya (válaszként erre: 137. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 7. 09:57
Én nem szoktam ilyen drága almát venni, de ezt mindenki maga dönti el, hogy neki milyen a megfelelő.
137. Bártfai Andrea (válaszként erre: 134. - Derya)
2011. júl. 7. 07:02
A F...vári útin, - viszont szép nagy, hibátlan golden alma. Muszáj megvenni, mert ez a vacsora egy vékony szelet sajttal.
136. Bártfai Andrea (válaszként erre: 135. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 06:59
Nem fogod elhinni, de még a TV-t, számítógépet, mobil-telefont sem ismerték! És még sorolhatnék 1001 dolgot: kész tészta, tisztított baromfi, mirelit...etc.
2011. júl. 6. 21:06
Lassan olyan konyhát fogunk vezetni, mint a nagyanyáink a háború idején... és nem haltak éhen, nem híztak el, s nem ismerték a koleszterin fogalmát.
134. Derya (válaszként erre: 133. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 6. 21:00
úristen, melyik piacon vetted ennyiért?
133. Bártfai Andrea (válaszként erre: 132. - Szemmelver)
2011. júl. 6. 18:01

Nem tudjátok, hogy csak az drága, ami fogy?! Amire igény lenne, az megfizethetetlen!

Vettem 1 liter tejet a legolcsóbból (146 Ft), este ittam belőle egy csészével, reggel már savanyú, ihatatlan volt, - pedig megnéztem a dátumot. Hazudott, aki rányomta! Ki kellett öntenem, mert abból már nem lehet semmit készíteni.

A pulykamell is szemét módon drága és igazad van a gyümölcsökről nem is beszélve! 5 db almát vettem a piacon 680 Ft-ért!

És ne csak a hamburgert kapja be, aki kitalálta ezt a marhaságot!

2011. júl. 6. 13:35

szerintem az egészségtelen ételek lehetnek drágák, ha az egészségesek olcsk lesznek, de addig ne ugráljon senki a kormánynál, amíg az átlagembernek csak zsemlére futja, mert a magos és teljes kiőrlésű megfizethetetlen

a hsokrl nem is beszélve!

a csirkemell sokkal drágább,mint a disznhús!!

a gyümölcsökről, tejtermékekről nem is szólva!!

szóval kapja be a hamburgert aki kitalálta ezt a marhaságot!!

131. Derya (válaszként erre: 129. - A14deb9047)
2011. júl. 6. 13:28
:-D
130. Bártfai Andrea (válaszként erre: 129. - A14deb9047)
2011. júl. 6. 13:27
DDDDDDD.....
129. a14deb9047 (válaszként erre: 127. - Derya)
2011. júl. 6. 13:16
Majd, ha nálunk is megérik a banán :D
128. a14deb9047 (válaszként erre: 125. - Derya)
2011. júl. 6. 13:16

Eddig éveken át az volt, hogy olaj...

(Maradok a liba- vagy kacsazsírnál). Legalább tudom, miből csináltam.

127. Derya (válaszként erre: 126. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 6. 13:13
ha lesz magyar olivaolaj, szívesen veszek azt. :-D
126. Bártfai Andrea (válaszként erre: 125. - Derya)
2011. júl. 6. 13:10
Görögországban olíva olajjal főztünk, - fillérekbe került! Ha ezt vásárolja egy 4 tagú család, akiknek nyaralásra sem telik, - hát az bizony elég durva! Nem beszélve az új kormánypolitikáról: magyar ember magyar terméket vásároljon!
125. Derya (válaszként erre: 123. - Bártfai Andrea)
2011. júl. 6. 11:55

az olaj egészségtelen természetesen a hatalmas kalóriatartalma miatt és ha minden nap rántott húst eszik valaki sült krumplival.

ha csak egy héten egyszer, akkor azzal nincs gond.

napraforgó olaj helyett olivaolajat lehet használni, de persze az meg még drágább. viszont egészséges. :-)

én egyetértenék az egészséges élelmiszerek megkülönböztetéssével de inkább úgy lenne jó, ha az egészségesek árát csökkentenék, vagy az adójukat. és tényleg meg kéne jelölni ezeket a termékeket.

2011. júl. 6. 11:13

KEDVES CSABÁK: Subidubidu, Csacsabi és a többi Hoxás!


BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!

123. Bártfai Andrea (válaszként erre: 121. - Csacsogószilvi)
2011. jún. 28. 17:06
Annak idején orvosilag megállapították, hogy a disznózsírral készített ételek egészségtelenek, főzzünk olajjal. Most olajjal főzünk. Ennek az árát is duplájára emelték. AZ OLAJ IS EGÉSZSÉGTELEN?! Margarinnal nem lehet főzni, mert a fele víz, - egyébként ennél a terméknél is észrevehető a nagyfokú áremelés. Bár az is igaz, hogy rántott húsnál nem lehet alkalmazni. Úgy látszik, ebben az országban minden ártalmas és káros. Én sem akarom őket gazdagítani, mert az ilyen irányú intézkedések sajnos nem az ország és az emberek érdekében történnek!
122. csacsogószilvi (válaszként erre: 121. - Csacsogószilvi)
2011. jún. 28. 16:39
van benne egy-két helyesírási hiba, bocs mindenkitől
2011. jún. 28. 16:39

Én egyetlen egyet szeretnék, és ennek csak így lenne értelme: jelöljék meg ezeket az egészségtelen termékeket, mert lehet, hogy pl. van olyan joghurt, ami beleesik ebbe az adóba, van olyan, ami nem....és én ezt tudni szeretném, mert akkor nem veszem meg....

Na nem azért, mert annyira egészségtelennek értem, hanem mert ezentúl venni akarom a fáradságot, és csakis-csakis olyan termékeket fogok venni, amire nincs adó, még akkor is, ha drágább igy is az adó nélküli...

ugyanis nem vagyok hajlandó hozzájárulni semmiféle további plusz bevételhez az államnak...


Ha annyira az egészségünk lenne a tét, nem dörzsölnék előre a tenyerület, hogy akár évi 20 milliárd is lehet a pluszbevétel, hanem csak azt handsúlyoznák ki, hogy akár mennyivel kevesebbet kéne költeni megbetegedések miatt eü-i kiadásokra...

és épp emiatt érzem azt, hogy nekik nem az az érdekük, hogy ez az adó visszatartó erő legyen a vásárlára, hanem hogy kell a plusz bevétel...

ezt tőlem nem fogják megkapni...


de ehhez tényleg kéne, hogy az általuk egészségtelennek titullált élelmiszereket igenis jelöljék meg, mert lehet, hogy "tudalanságból" eszem már vagy két éve gyümölcsös da***e joghurtot reggelire.

2011. jún. 27. 07:21
MINDEN LÁSZLÓNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!
2011. jún. 20. 13:15
Jó ötlet. Így kezdik az egészségtelen ételek hátrányos megkülönböztetését.
118. kri76 (válaszként erre: 117. - Binky)
2011. jún. 19. 13:51

Egyszerűen csak a felvetés, hogy újabb adó.

Persze, azért néha elcsábul az ember, még ha nem is alapvető élelmiszer:(

Sőt, ha jobban belegondolok, nem is annyira a hamburgeradónak csúfolt valami zavar, hanem inkább a munkavállalókat érintő törvény változások. A szabadsággal való rendelkezése a munkáltatónak, a túlórát nem lesz kötelező kifizetni, de elrendelhető...Bejelenthet 4 órában, de dolgoztathat akár 8-at is...

(És nem is annyira magam miatt, mint inkább a férjem kedves munkáltatója miatt.)

117. Binky (válaszként erre: 113. - Kri76)
2011. jún. 19. 13:27

Megértem, hogy nem vagytok éppen könnyű helyzetben, és mert ennyire meg kell fontolni, mi kerül a kosárba, gondolom nem vesztek felesleges dolgokat, pl. chipset, cukros üdítőitalokat, csokit. Ilyen szempontból sújt téged és a családodat?

Mármint a krumpli árát nem fogják növelni, sem a tésztáét, hisz az alapélelmiszer, és nem az élvezeti értéke miatt vesszük.

Épp ezért nem fogom fel, miért kíséri ezt a törvényt óriási felháborodás.

Akkor zavarogjanak a fősikolások, egyetemisták, akiknek tíz percük van enni két óra közt, és a meki vagy kínai közül választhatnak, mert az van közel.

Szerintem ilyen "luxuscikkeket" csak azok vesznek, akik megtehetik, vagy nem ismernek jobbat. Meg persze a csokifüggők:)

116. 06718ca650 (válaszként erre: 99. - Szilisári)
2011. jún. 19. 13:16
ez nálam nem viszatartó erő. :)
115. szilisári (válaszként erre: 114. - Kri76)
2011. jún. 19. 12:14

Persze, mindig vannak nehéz helyzetek, de szerintem te nagyon ügyesen csináltad és ha valaki ennyire eltökélt és szorgalmas, akkor előbb-utóbb jobb lesz, akármi is történik. (én kb 3 évig voltam szopóágon, de most kezd jobb lenni, lekopogom)

Meg érted, én azért nem szoktam nagyon panaszkodni, mert azért a nagyszüleim végigcsináltak 2 világháborút + 1 kommenizmust, szóval azért csak szarabb volt nekik és mégis végigcsinálták.

114. kri76 (válaszként erre: 113. - Kri76)
2011. jún. 19. 11:59
De lehet, hogy csak az elmúlt 1,5 év kialvatlansága beszél belőlem.
113. kri76 (válaszként erre: 105. - Binky)
2011. jún. 19. 11:57

Igazad van.

Azt nem tudom, milyen lehet ösztöndíjból gazdálkodni, mert sosem volt.

18 éves korom óta dolgozom és el is kellett költöznöm otthonról. 23 évesen hitelre vettem egy garzont, amit 28 éves koromig ki is fizettem.

Ahogy elköltöztem, jártam tovább suliban + dolgoztam éjszakánként és hétvégén. Így lett lakásom 28 éves koromra hitel nélkül.

Gondoltunk egy nagyot és 3 éve eladtuk a garzont + lejárt a férjem lakáskasszája. Ebből hitel felvétellel vettünk egy nagyobb vidéki házrészt. Vállaltunk 1 gyereket, persze dolgoztam szülésig és utána is. (A különbség, hogy távmunkában és akkor, amikor a gyerek alszik.)

(Ez a szerencsénk, mert így van munkahelyem a gyerek szülése után és tudjuk fizetni a számlákat is.)

A szomorú csak az, hogy a férjem fizetése a harmadára esett, a törlesztőnk a másfélszerese lett és a lakás már nem ér annyit, mint amennyi a hitel rajta. (Erre nem kalkuláltunk.)


Jól elkanyarodtam a témától. Lényegében azt akartam mondani, hogy ez csak egy újabb sarc lesz. (Olyan, mint a magánnyugdíj pénztári befizetések visszavétele. Majd a pénzből MOL részvények visszavásárlása 3-szor annyiért, mint amennyiért eladták.)

Jobb nem lesz, mert mitől lenne? A sz.rból nem lehet várat építeni.

Aki meg közel van a tűzhöz, miért ne melegedne?

112. szilisári (válaszként erre: 111. - Binky)
2011. jún. 18. 22:18

Már nem akarok én itt ilyen leszólós-megmondós ember lenni, csak alapvetően pozitív életszemléletem van és kicsit fura, hogy nagyon sok ember panaszkodik körülöttem. Pedig sokszor sokkal okosabb elfogadni a dolgokat, alkalmazkodni vagy éppen tenni ellenük, ahelyett, hogy az ember csak magyaráz.


Oh, igyekeztem magamnak kalandokban bővelkedő életet biztosítani, kicsit hiperaktív voltam mindig is. De nekem ez illik a habitusomhoz (most már sokkal nyugodtabb lélek vagyok, azért)

111. Binky (válaszként erre: 110. - Szilisári)
2011. jún. 18. 22:13

teljesen igazad van, szerintem is sok a nyafogás:)

egymást hergeljük vele, hogy kint minden sokkal jobb, pedig...


nagy kalandnak hangzik :)) érdekes élettapasztalat lehetett

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook