Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hamburgeradó fórum

Hamburgeradó (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
20. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - Kira88)
2011. febr. 17. 17:06
Miért lenne egészségtelen? Inkább a mértékkel van gond... Egy olasz hasonló kijelentésre vérig sértődne.
2011. febr. 17. 16:54

nem arról

az tuti:)

18. Kira88
2011. febr. 17. 16:52

hát ez az, a zsíros kenyér és a pörkölt is legalább annyira egészségtelen, mint a hambi.

Úgy összességében a magyar konyha nem az egészségről híres...

2011. febr. 17. 16:50

következő lépés az lesz, hogy a zsíros kenyeret és a pörköétet fogják megadóztatni.

A cukrot kellene megadóztatni, meg a cigit meg a szeszt.

2011. febr. 17. 15:39

Már nem tudnak mit kitalálni, hogy hogyan szedjék el a pénzünket!! Az a lényeg, hogy minden egy kicsikével drágább legyen...

Az egészséges kajának kéne olcsóbbnak lennie!!! De azzal ők nem járnának jól...

15. Cippora (válaszként erre: 14. - Kira88)
2011. febr. 17. 15:26
Bizony ám,de általában min spórol az ember ha megszorul?Hát persze,hogy a kaján...
14. Kira88 (válaszként erre: 13. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 17. 15:09

Hopp, ezt nem tudtam. Gondolom nem tömegesen részesülnek belőle az emberek :)

És tényleg az az igazság, hogy az egészséges táplálkozás ma amolyan kiváltságos dolog. Nem is értem, hogy a politikusok nem fogják fel: senki nem azért eszi a tescós szemetet(párizsi stb.)mert annyira szereti, valszeg szívesebben ennének ők is lazacot...

13. 8625c5bd9b (válaszként erre: 12. - Kira88)
2011. febr. 17. 15:04
Ilyen egészségkártya nálunk is van és lehet adni cafatériába.
12. Kira88
2011. febr. 17. 15:02

Az is lehet, hogy azért dobták be ezt a témát, hogy ezzel is eltereljék a figyelmet, elhárítsák a saját felelősségüket a fontosabb dolgokról.


Barátnőm az egyik skandináv országban él, ott ebben is (mint mindenben)kicsit okosabb a kormány: mindenkinek járnak a fizetése bizonyos részéig úgynevezett egészségkuponok. Ezeket aztán be lehet váltani sportruházatra, uszodabérletre, kerékpárvételre de akár zöldségesnél is levásárolhatod.

11. reni79
2011. febr. 17. 14:55
Az a baj hogy ilyen hülyeségekkel foglalkoznak!
10. 8625c5bd9b (válaszként erre: 2. - Anyucika3)
2011. febr. 17. 14:54

Ez teljesen logikus ötlet. Ha ennyivel olcsóbb lenne a gyümölcs zöldség akkor lenne igazán értelme.


Én amúgy a cigi árát emelnél triplájára.

2011. febr. 17. 14:32

Én erre csak annyit tudok mondani,illetve kérdezni,hogy ma Magyarországon ez a legnagyobb megoldandó probléma????

Nem ezt kellene adóztatni,hanem a munkanélküliséget csökkenteni,meg az ész nélküli segélyosztogatásra megoldást találni,hogy a bebukott devizákról már ne is beszéljünk,nem még hamburgeradóról gondolkozni...


Amúgyis,egy normál hamburger max.hízlaló,de nem értem mi benne az egészségtelen.Jó,oké fehérliszt,de amúgy hús,zöldség,sajt,mártás.A magyar konyha nagy része sem éppen egészséges kategória.


A dohánytermékek adóztatását nem tartanám hülyeségnek,hátha többen leszoknának.Egyébként én vennék egészséges bio cuccokat,csak sajnos megfizethetetlen számomra...

2011. febr. 17. 14:26

Szerintem attól még aki akarja, úgy is megveszi azt a terméket...mint ahogy pl. a cigit vagy italt is.


Azt gondolom, hogy ezt a kormány nem azért találta ki, hogy a mi érdekeinket nézze, és segítsen nekünk egészségesebben élni, hanem hogy még több jusson az ő zsebükbe. Ha segíteni akarna, akkor olcsóbbá tenné az egészséges ételeket.

Ha egészségesen akarok étkezni, és úgy vásárolok be...sokkal többet kell fizetnem. De úgy gondolom ennyit megér.

Tulajdonképpen lehet benne jó is...mert ha itt Angliában szétnézek fillérekért vannak a chipsek, csokik, fagyik, gyorséttermi kaják, fagyasztott készételek, meg még sorolhatnám az egészségtelen ételeket...és meg is lehet nézni az angol embereket.

7. Egzotikum (válaszként erre: 1. - Kira88)
2011. febr. 17. 14:24

Abból nem lenne extra bevétele az államnak, ha az egészséges kaja adóját csökkentenék. Ezért az újabb 'sarc'.


Szerintem jó dolog. Bár elsősorban az alkoholt és a dohánytermékeket kéne még jobban adóztatni.

2011. febr. 17. 14:20

Aki ezeket megveszi és szereti ezután is megfogja.

Lásd a cigit,hiába drága és figyelmeztető szöveges ugyanúgy megveszik.

Mi kerüljük ezeket a dolgokat így nem is érint.

5. Kira88 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. febr. 17. 14:19
Rosszul írtam az előbb, úgy tudom ez a különadó az alkoholt és a dohányárut is érinteni fogja.
4. 7529edede9 (válaszként erre: 1. - Kira88)
2011. febr. 17. 14:16
Valóban az lenne a jó ha megfizethető áron,egészséges élelmiszert tudnánk vásárolni de ez pont azoknak nem érdeke akik előállítják ezeket.
2011. febr. 17. 14:16

Mindenki maga dönti el, hogy mit és mennyit eszik. Vélemények lehetnek, de hogy lesz-e értelme? Aki agyonissza és cigarettázza magát, ingyen kezelik akár a májzsugorral, akár a tüdőrákkal... és ez bizony elég hosszadalmas...

Pedig sem inni, sem dohányozni nem kötelező.

2. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Kira88)
2011. febr. 17. 14:15

De okosabb lenne.Amennyivel az édesség,hamburger..stb ára nőne,annak arányában csökkenhetne az egészséges ételek ára.

Terjesszük elő párhuzamban:D

2011. febr. 17. 14:12

A kormány szerint az egészségtelen életmód következményei - magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás, ízületi panaszok, szívbetegség, rákos megbetegedések - hatalmas terhet rónak az egészségügyi kasszára, és ideje, hogy azok fizesség meg az árát jövőbeli kezelésüknek, akik "elherdálják az egészségüket"(a miniszterelnök szavaival élve)


A tervezet szerint különadó( +10, 20, 30 FT) sújtaná az édességeket, a chipseket és a gyorséttermi ételeket.


Vélemények? Helyesnek tartjátok?Vagy csak egy újabb sarc?Ki dönti el, mi az egészségtelen? Nem lenne okosabb, ha az egészséges élelmiszer( zöldség, gyümölcs, hal stb.) kerülne kevesebbe?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook