Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallani sem akar a biliről fórum

Hallani sem akar a biliről (beszélgetős fórum)


9. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2021. szept. 19. 17:50
hol írtam én ilyet?
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2021. szept. 19. 16:04
Gondolod, mi nem a tapasztalatunkat írtuk le?
7. jozsi.38 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. szept. 19. 15:56

ősanya jelentkezik.

Igen, meg kell érnie a gyereknek a szobatisztaságra. Még viszonylag jó idő van, mászkáltasd az udvaron pucér fenékkel, de csak ha jó idő van, azért ne fázzon fel.

Meg kell ismernie a teste múködését, az érzést, hogy milyen az, amikor pisilnie-kakilnia kell.

A bilit pedig ne erőltesd. Válasszon ki magának egy bilit, amit hajlandő használni, vagy szűkítővel próbáld meg a vécét. Annál úgy sem lesz hamarabb szobatiszta, mint ahogy ő gondolja, hiába erőlködsz, tapasztalat :)

2021. szept. 19. 09:18

Tud beszélni?

Szerintem csak akkor lesz szobatiszta egy gyerek, amikor már tud beszélni.

Az én fiam csak wc-t volt hajlandó használni.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 22:33
Én mondjuk, amint kapaszkodással ülni tudott, ráültettem, onnan nézte a mesét, vagy bármit. De hát ezt már buktad, úgyhogy én most azt írom, amit én mondjuk sosem tennék, mert nem vagyok híve az ilyentén jutalmazásnak, de talán ha elmennél vele egy nagy bababoltba, ahol sokféle bili, meg egyéb van, és ő választhatná ki a bilit, meg valami mást magának, azzal a feltétellel, hogy ha nem használja a bilit, akkor együtt visszahozod mindkettőt.
4. 45ba38a594 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 19:01

Én is mint Ghost, sokkal korábban kezdtem a szobatisztaságra való szoktatást. 10 hónapos korában ültettem először bilire, először játéknak gondolta, de pár alkalom után már magától ráült -nem mindig akkor, mikor kellett - de 2.5 éves korára szobatiszta lett.

Én is valami motivációt javasolnék, remélem beválik!

2021. szept. 18. 18:47
Valami őt érdeklő motivació kellene. Bili nálunk sem volt nyerő, de egy színes, lépcsős wc szűkítő elnyerte a tetszését.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 17:11

Majd jönnek az ősanyák akik szerint hagyd, majd magától leszokik mikor megérik rá.

Én kicsit korábban leszoktattam a lányom.

Fürcsi előtt vettem le róla a pelust kicsit mindig növelve az időt. Mondtam neki ha pisilni vagy kakilni kell gyorsan a bilire, mert a klotyó manó szomjas/éhes... Be jött! 😂

Talán 3x ha volt baleset. 2 hét alatt szobatiszta lett éjjelre nappalra.

2021. szept. 18. 16:55

2,5 éves kisfiam hallani sem akar a biliről. 25 hónaposan ráültettem és bele csurizott. Annyira megijedt, hogy azóta a bili szó hallatán kiveri a hisztit. Próbáltuk a szűkítőt is, de rá sem akar nézni.

Mindig szól ha kakilni, pisilni kell, azonban ragaszkodik a pelushoz. Hogyan szoktassuk le róla? Ha leveszem róla akkor bekakil, bepisil a kisgatyóba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook