Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lassan 3 éves és hallani sem akar a biliről? fórum

Lassan 3 éves és hallani sem akar a biliről? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 22:09
Nálunk úgy volt, hogy ilyentájt megkérdezem, hogy nem akar-e esetleg bilibe/WC-be pisilni-kakilni, melyre az volt a válasz, hogy nem, ő még kicsi. Aztán megemlítettem, hogy ősszel mehetne oviba, de ott nincs pelus. Egy hét alatt szobatiszta lett. De úgy, hogy kb. kettő baleset volt.
2020. febr. 16. 15:52
A mi gyerekeinket (a mai fiatal kismamák szüleit) csak szobatisztán fogadták be óvodába, ha 3 éves elmúlt, akkor is.
42. Csalános (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 15:32
Szeptemberre azért jó, ha szobatiszta, kellemesebb az óvodába is a helyzet. Különben jó módszer, ha szól ha pisilni kell és akkor kap valami finomat, akár gumicukor, akár egy piskóta. Hidd el gyorsan reagál, ha kaphat valamit, valamiért. Valóban WC.legyen és nem bili.
41. levarosbukta (válaszként erre: 38. - Szőkelédi)
2020. febr. 16. 15:02
Hja én is olvastam erről. Pedig itt még nem szobatiszta a kicsi, csak megfigyelik hogy mikor jön rá a szükség és akkor w.c-re teszik vagy bilire pontosan már nem emlékszem rá.Semmi tudatosság nincs benne a kicsi részéről. Ez ugyanaz mint amikor a mamamajom pontosan tudja mikor akar üríteni a kölyke és akkor eltartja magától.
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Szőkelédi)
2020. febr. 16. 14:59
Megtaláltam az EC-módszert a neten.
39. Panna.33 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 14:28

Türelmetlen vagy, még nagyon fiatal, nem várható el.

(Tudom, a szomszéd gyereke ilyenkor már rég szobatiszta volt az ő korában, de az én koromban meg Armstrong már járt a Holdon.)

38. szőkelédi (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2020. febr. 16. 14:09

Igen komoly 😦

Nem tudom belinkelni ,de ez a pontos cím.

Szobatisztaság 4 hónaposan.

Valami EC módszerről hadovált a bige. Szerintem szefós🙄

37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2020. febr. 16. 13:47
Atya isten.Ez komoly?4hónaposan?
2020. febr. 16. 13:46

Az én fiammal is ugyanez volt.3éves lett mire hajlandó volt a wc-re ülni.Onnantól 1hét múlva éjszakára is szobatiszta lett.Még baleset se volt.Ja és 3évesen szólalt meg,de akkor mondatokban.

Lányom 2évesen teljesen szobatiszta volt és 1,5évesen beszélt.

Ezt csak azért írom,hogy ne aggódt túl a dolgot😉

2020. febr. 16. 13:28
Gondolom ősszel kezdi az óvodát,addig még ott lesz egy fél év,a gyerekek 1 hónap alatt is sokat változnak.A fiúk átlagban ,amúgy is lassabban szocializálódnak,sajátitják el ,állnak rá lelkileg ezekhez a dolgokhoz.Az én kisebbik fiam nem is volt hajlandó bilire ülni,hanem egyből a nagy vécére szokott rá.Természetesen ott kellett lenni vele.Ezek a dolgok egyén függők,az ujjunk sem egyforma.Messzemenő következtetéseket nem szabad levonni.Ami késik nem múlik Kedves Anyuka ! Üdv.
2020. febr. 16. 13:23
Fiù
2020. febr. 16. 13:03

Fiú vagy lány?


Én várnék nyárig, aztán lenge ruha, csak bugyi, no pelus.

32. szőkelédi (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2020. febr. 16. 12:44
Hozzák-húzzák😊
2020. febr. 16. 12:43

Nagyon régen volt már kicsi mindkét gyerek ,de ők is inkább a wc-t használták.

Tetszett nekik ,hogy ők hozzák le a vizet . Aztán mentek még akkor is,ha nem kellett. Nekünk még nem volt külön ülőke,de hamar megszokták.


Más: 10 évvel ezelőtti fórum ,4 hónapos babát tett az anyja bilire...

Hát..🤔

2020. febr. 16. 12:01

Szerintem se kell izgulni.

Én mindig azt gondoltam, hogy a beszéddel jön el a szobatisztaság ideje, mert akkor már tud szólni. Nálunk így volt.

Az én fiam kb. 2 évesen lett szobatiszta.

2 évesen kezdett beszélni, ekkor próbálkoztam a bilivel, de az nem jött be neki, vettem gyerekülőkét a wc-re, innentől a wc-re járt. A bilit ő is csak arra használta, hogy játszás közben azon ült:D

29. tamtamano (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 11:58
Ha meglesz a kistesó előfordulhat, hogy ha nehezebb lesz kicsit leszokni(a), sőt olyan is lehet, hogy már épp nem kell a pelus neki, de mivel azt látja, hogy a tesó kap, ő is kérni fogja, mert ezáltal " kiharcol " magának egy kis figyelmet. Vagy az is lehet, pont azért fogja elhagyni a pelust,mert ő már nagyfiú/ nagylány a tesóhoz képest. Sok türelmet, és egészséget Nektek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Tamtamano)
2020. febr. 16. 11:52
Velem lesz,mert àprilis elejèn születik a kistesò.
27. tamtamano (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 11:49
Akkor no para, ahogy jön a jó idő minden egyszerübb lesz. Áprilistól - szeptemberig veled lesz? Vagy mi lesz/ ki lesz vele?
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Tamtamano)
2020. febr. 16. 11:47
Igen első gyerek.Àprilisban tölti a 3èvet ès szeptembertől ovi.
25. Sz123 (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2020. febr. 16. 11:45

És tényleg. :) Engem is hülyére paráztattak, hogy XY gyereke már 2 évesen szobatiszta. De kár ezen aggódni, megérik rá a gyerek.

A leghasznosabb mondat,amivel találkoztam, az volt, amit te is írtál: egészséges gyerek előbb-utóbb szobatiszta lesz.

2020. febr. 16. 11:16
nyugi, nincs olyan ember, aki le nem szokott volna a biliről, ki előbb ki később. Majd eljön az ideje.
23. tamtamano (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 11:10
Első gyerek? Mikor tölti a 3 évet? Mikor menne oviba? Próbáljátok a bugyit, de csak akkor, ha mellette tudsz lenni, adott helyzetben bugyit cserélni, és nem kapsz ideg rohamot ha bepisil. Ha bepisil, biztis, hogy megijed majd, de ne szidd le, egyszerűen cseréljetek bugyit, nyugtasd meg,hogy nincs semmi baj. Hamarossan ő is szobatiszta lesz, remélhetőleg nem pelusban nősül/ vagy nem pelusban megy férjhez. :)
22. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 11:06
S mi van éjszaka? Pelenka, vagy már ágytiszta?
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tamtamano)
2020. febr. 16. 10:54
Igen ezt sokan mondjàk,hogy jobb nem eröltetni,mert csak rosszabb lehet a helyzet,ìgy kèrdem napi többször,hogy akar e menni wcre,esetleg bilire ha azt jobbnak talàlja.Lehet megpròbàlom,hogy csak bugyit adok rà ès hagyom had pisiljen be pàrszor ha nem szòl,innen talàn jobban làtni fogja,hogy ez nem jò ìgy.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2020. febr. 16. 10:52
Bepisil,de utàna mondja is,hogy szòlni kell előtte..
2020. febr. 16. 10:10
Minden gyerek a maga ütemében tanul meg dolgokat, ahogy megérik rá. ( legyen szó akár hasra fordulásról, felállásról, elindulásról, akár bilizésről) Nem kell sem magadat, sem a gyereket sokkolni, adott esetben erőltetni. Hagyj magatoknak időt. Nyugi,minden gyerek szobatiszta lesz ki elöbb ki később.
18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 10:04
Mi történik, ha nem adsz rá pelenkát?
17. papája (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 09:49

Talán azért volt jó a gumicukor, mert azért sóvárgott, de nem kaphatott belőle.

Jelenleg az olvasható írásért folyik a harc. Itt is gumicukor a tét és úgy látszik ismét beválik.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Papája)
2020. febr. 16. 09:46
Mi pròbàltuk,hogy vettünk mesefiguràs ragaszthatò matricàkat ès ha sikerül a pisi,akkor ragaszthat a falra mindig 1et.Ez se sokàig motivàlta.
15. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 16. 09:39

Unokám nagyon szerette a béka gumicukrot, mi viszont nem szerettük, nem helyeseltük, így nem is adtunk neki csak nagyon ritkán.

Ezzel a gumicukorral zsaroltuk meg, hogy ha használja a bilit, kap békát. Ekkor közel 3 éves volt, csak a nagy dolog nem ment neki. Annyira vonzónak találta az alkut, hogy néhány nap alatt teljesen szobatiszta lett.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook