Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Halál? Elmenetel? Kinek mi... fórum

Halál? Elmenetel? Kinek mi... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál? Elmenetel? Kinek mi...

1 2 3 4
69. cuncika73 (válaszként erre: 68. - Katinkaboszi)
2009. okt. 8. 07:27
Az biztos,hogy mi esetünkben ez volt a "jobbik rossz" :((( Nem mindegy,hogy az ember milyen minőségben éli az életét.Néha megváltás a halál :( De,ha ezt felelőtlen emberek okozzák,az felháboritó!!! A hozzátartozónak jogosan háborog a lelke :(((
68. Katinkaboszi (válaszként erre: 66. - 4278f24526)
2009. okt. 7. 18:41

hááát, talán :)

mikor valaki végleg távozik, nem jött még vissza senki, hogy meséljen, de egy biztos, félni nem kell, mert ez már annyira végleges, hogy attól véglegesebb már nincs is.

Tehát ez az egyetlen legbiztosabb az életünkben.


Gyermek elvesztése, legyen az akárhány éves, fájdalom, de ha még szenvedett is mellé, talán jobb így neki.

Nehéz lehet belenyugodni, de muszáj.

67. cuncika73 (válaszként erre: 66. - 4278f24526)
2009. okt. 7. 07:36
Hát aki elveszti egy szerettét,pláne a gyermekét,annak a vég :(((( Sajnos én már tudom :(((
2009. okt. 6. 19:20
Valaki szerint a halál vég, de szerintem kezdet.. De majd kiderül..
2009. szept. 8. 11:50
Szia!Hát,konkrétan a mi tragédiánkra gondoltam,de ettől függetlenül is fájdalmas az értelmetlen halál!!!Mindenki életében megjelenik előbb-utóbb,csak nem mindegy,hogy kiért "jön".Mert,ha ártatlan gyermekekért,fiatal életerős,egészséges emberekért az nem fair.
64. dfe0f5c485 (válaszként erre: 63. - Cuncika73)
2009. szept. 6. 15:26
szia! azt hiszem itt rám gondoltál. írtam neked a nlc a hsz-ra.
63. cuncika73 (válaszként erre: 62. - Eiri Yuki)
2009. szept. 6. 15:17
Az igaz,csak nem mindegy,kinél,mikor jön :((( Főleg,ha felelőtlen emberek miatt kell egy gyermeknek meghalnia!!!
2009. szept. 5. 21:34
A halál. Egy megfoghatatlan dolog. Csak remélni lehet, hogy minnél tovább halódik. De valahol jó, hogy van,mert egész életedben, ez az egy, a legbiztosabb dolog.
61. dfe0f5c485 (válaszként erre: 60. - Cuncika73)
2009. aug. 23. 19:22
szia! köszönöm. tudom mit jelent az, hogy az őrületbe kergetni őket. de nem eshetünk túlzásba sem, mert bár megértik az aggódásomat, akkor is a saját életüket élik, és nem lehet óránként hívogatni őket, hogy hol vannak, mikor jönnek,miért mennek, és még sorolhatnám.nem lehet őket kisajátítani. csak reménykedni lehet hogy épségben mindig hazajönnek.
60. cuncika73 (válaszként erre: 59. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 23. 18:55
Szia katimamo!Őszintén együtt érzek Veled,tudom milyen az,amikor valaki a gyermekét vesziti el!!Én még "könnyebb" helyzetben vagyok,hisz én nem foghattam a kezemben,nem láthattam hogy fejlődik,nő nagyra stb... :(((A mi gyermekünknek csak 6 nap adatott meg,de ugyanugy fáj,hogy a temetőbe kell kijárnunk hozzá.Nekünk is az ad egy kis lelki vigaszt,hogy a 15 éves nagylányom itt van.Most Őt kergetem az őrületbe az anyai ösztöneimmel :) De megérti,néha lázad,hogy tulzottan féltem,de mi anyák már csak ilyenek vagyunk.Abban reménykedünk,hogy lesz majd kisbaba hamarosan.Csak egyenlőre még várat magára:((
59. dfe0f5c485 (válaszként erre: 58. - Katinkaboszi)
2009. aug. 22. 21:06
nekik sem könnyű, de együtt megpróbáljuk átvészelni.ha azt látják is hogy kivagyok, megértik.nekik is hiányzik ők is szenvednek.
58. Katinkaboszi (válaszként erre: 57. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 22. 20:25

hajaj,

Nekik sem lehet akkor könnyű :(

viszont amíg azt látják, hogy nem esel kétségbe nagyon, addig Ők is tartják magukat.

sok sikert mindenkinek

57. dfe0f5c485 (válaszként erre: 56. - Katinkaboszi)
2009. aug. 22. 10:42
köszönöm szépen, nagyon kedves vagy. szerintem mindig velem lesz. és nem engedhetem meg magamnak, hogy elhaggyam magamat, mert van még egy 21 éves fiam, meg egy 15 éves lányom. velük mi lenne?
56. Katinkaboszi (válaszként erre: 55. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 21. 23:14

szia,

nem lehet könnyű,

*nehezen mondom mindig, mert nem tudhatom mit érzel, de fogadd részvétemet *

mert ez a nehéz igazán,

de megy az élet tovább, és akik itt maradunk szeretteinktől hátrahagyva, nekünk kell vinni azt, amit Ők el is várnak tőlünk.

Akkor mégis van egy kis örömöd, mert nem hagyott el a fiad teljesen.

Sok erőt és kitartást kívánok.

2009. aug. 21. 22:18
sziasztok! ide tévedtem, és szeretnék írni pár sort.én 22- éves fiamat vesztettem el másfél évvel ezelőtt.este még itthon volt, beszélgettünk, ő elment, majd hajnalban kopogtak a rendőrök, és közölték, hogy baleset történt..... még most is hallani vélem a hangját, olyan érzésem van, mintha nem lenne itthon. persze tudom hogy nem jön haza többet, de ha rágondolok, olyan melegséget érzek a szívemben....
54. Katinkaboszi (válaszként erre: 53. - Cuncika73)
2009. aug. 21. 18:53

Tudod amikor az embert ilyen igazi nagy fájdalom éri, nem hiszi azt, hogy ennek így kellett lennie.

Sőőt!

Majd megnyugszol, a családod is és akkor egy esemény következtében másképp fogod látni az egészet, hogy mi lesz az, még nem tudni, de rájöttök, hogy minden jól van így.

Addig is nagy türelmet, kevés fájdalmat és a hátralévő életetekben sok boldogságot, hidd el, még lesz, csak ez ma olyan hihetetlen még.

53. cuncika73 (válaszként erre: 51. - Katinkaboszi)
2009. aug. 21. 14:00
Szia!Csak tudod,egyre jobban erősödik a gyanúm,hogy nincs isten!!!Mert ha lenne,nem kellene ártatlan gyermekeknek meghalniuk!!Akkor rengeteg tragédiát megakadályozhatna,ha lenne isten!!De NINCS!!Csunyán hangzik amit most leirtam,de ilyen tragédia után nem csoda ha valaki elveszti a hitét.
52. Rókocska (válaszként erre: 47. - Écsanya)
2009. aug. 21. 09:03

Nagyon szomorú olvasni a történeted, s az is elkeseritő, hogy jó egy év után sem csillapodik az a nagy fájdalom. Tudom, sosem múlik el, de mindenki azt mondja, az idő.....!!!

Én most élem a nehezét, de ez még nagyon az eleje.

Biznom kell abban, s neked is, hogy van életünk a haláluk után. Más, keservesebb, de a gyerekek miatt kell, hogy legyen.

51. Katinkaboszi (válaszként erre: 50. - Cuncika73)
2009. aug. 20. 21:18

Szia,

ide mindenki írhat, látod a legtöbben nem is ismerjük egymást, jó, hát vannak barátaim, akik jöttek olvasni :)

szomorú dolgot írtál meg nekünk.Sajnálom, hogy ez történt Veletek.

Igen, jól mondod, a gyerek maradjon utoljára, de ez nem minden esetben jön össze. Hogy miért? Isten tudja, vagyis, Ő a tudója.

Talán sok szenvedéstől menekedett meg, hogy elment angyalkának, gondolj erre.

A szívetekben őrizzétek meg mindörökre, de idővel a fájdalom csendesedni fog.

50. cuncika73 (válaszként erre: 24. - A106211d56)
2009. aug. 20. 21:05
Sziasztok!Bocsi,hogy csak igy ismeretlenül irok,remélem nem haragszotok meg érte.Beleolvasgattam a hozzászolásokba,még a könnyem is kicsordult.Nekem is van szomoru történetem,ha nem gond megosztom veletek.Az én kisbabám most lenne 14 honapos :((( mÉG A MAI NAPIG IS UGY ÉRZEM,CSAK ÁLMODOM,HOGY NINCS VELÜNK.Iszonyu nehéz,szinte el sem hiszem,hogy mindig ujabb és ujabb napot képes vagyok tulélni nélküle!!!!A világon az egyik legnagyobb fájdalom az,hogy valaki a gyermekét kell,hogy eltemesse. Minden szerettünk elvesztése fájdalmas,de ez kegyetlen,hisz Ő lenne hivatott arra,hogy minket a szüleit eltemesse majd valamikor,nem pedig mi Őt :(( De mindez nem történt volna meg,ha az orvosok odafigyeltek volna.Ennyi a sors...Csak nem idegen embereknek kellett volna eldönteniük egy ujszülött és egy leendő család sorsát!!
49. Katinkaboszi (válaszként erre: 48. - Anuszika@freemail.hu)
2009. aug. 15. 19:53
Én köszönöm, hogy elolvastad :)
2009. aug. 14. 21:54
Gratulálok!!!! Ez szép volt! Köszönöm!
47. écsanya (válaszként erre: 34. - Rókocska)
2009. aug. 12. 13:14
Együtt érzek Veled, hisz sajnos velem is ez történt, a férjem hirtelen, váratlanul nagyon fiatalon halt meg. Két fiammal maradtam itt 15 hónappal ezelőtt, de a fájdalmam rettenetes, semmit nem csitul. Lehet már nincs is szívem, mert megszakadt teljesen. Iszonyú nehéz.
46. Katinkaboszi (válaszként erre: 43. - Rókocska)
2009. aug. 10. 21:57

Mondtad az adatlapodon, hogy szeretnél segítséget.

Mivel bárkivel történhet sajnos ilyen, ide írok pár sort. A családunkban történt, kicsit más, de mégis hasonló.


Édesanyám nővére a háború (II.VH) előtt ment férjhez, nagyon szép házasságuk volt, született egy kislányuk,

Nem sokkal ezután behívták a nagybátyámat, aki kb egyszer jött haza, utána már csak az az értesítés jött, hogy "ütközetben eltűnt" :(

rettenetesen sok ideig várta haza a férjét, mert senki nem tudta megmondani, hogy meghalt-e.

Mivel sokan jöttek haza a háború után több évvel is, nénikém olyan sokáig várta, hogy közben a lánya felnőtt, férjhez ment és csak ezután engedett egy kedves férfi kérésének és hozzáment.

Addig másra rá sem nézett.

Az unokanővérem az elmúlt években találta meg édesapja sírját, vagyis kereste a Vörös Keresztnél az interneten és ott mondták el neki, majd levélben is értesítették, hogy valahol nagyon messze, talán Ukrajna északi részén van eltemetve.

Most már nyugodt, boldog és végre tudja, hol van az apukája.

Viszont Ő is elveszítette fiatalon a férjét, az ebédlőasztalnál már nem ette meg amit kitálalt a lánya.

Három gyereke és öt unokája van. Ma már boldog.


Nem tudom kinek segítettem. lehet Neked talán nem, de úgy éreztem el kell mondjam.

45. kicsikezseni (válaszként erre: 43. - Rókocska)
2009. aug. 10. 19:55
megnéztem az adatlapodat, eléggé megindító amit ott írtál... részvétem.
44. 84c0401bbc (válaszként erre: 43. - Rókocska)
2009. aug. 10. 17:26
Ez borzasztó.:(((
43. Rókocska (válaszként erre: 42. - 84c0401bbc)
2009. aug. 10. 17:18
Munkahelyi balesetet szenvedett, s nem élte túl. 40 éves volt nemrég.
42. 84c0401bbc (válaszként erre: 41. - Rókocska)
2009. aug. 10. 14:18
Részvétem. :( Mi történt a férjeddel?
2009. aug. 10. 14:09

Nagyon sok erőt tudnak adni a barátok, - s ilyenkor kiderül, vaj'h vannak-e igazán....! Nekem az angyalok igaz barátokat adtak, akik szoritják a kezünket, s nem hagynak magunkra. Igazi jó testvérem van, s a szüleim olyan csodálatos dolgokra képesek,- cserébe egy mosolyomért, - amit sosem hittem volna. Annál nincs szörnyűbb, mint látni az utcán a szánakozó, néma ismerős tekinteteket, akik félnek egy biztató pillantást is küldeni. Én nem haragszom rájuk, de nem szabad félni . Mindenki másként egyforma, ergo- mindenki másként éli meg a fájdalmat ez tény. Sokan elbújnak, s magukba temetkezve próbálnak vigaszt találni, de ott a veszély, ha a mérget, s fájdalmat lenyeled, abból nem lesz c vitamin.!!!!

Jó kiorditani, kisirni magamból. Csak ránézek a kislányomra, és egyértelművé válik a "hogyantovább". Mindig gyenge nőként gondoltam önmagamra, aki képtelen konfrontálódni, s kivergődni a " fölnőttes" helyzetekből. Ez a két hónap kihozta belőlem azokat a tulajdonságokat, amikkel sosem szembesültem. TÚLAKAROM ÉLNI!!! Kiszakad a szivem-lelkem mindennap a fájdalomtól. A Kislányom szemébe nézek, az édesapja néz vissza rám, s tudom, van miért. .....

40. Katinkaboszi (válaszként erre: 36. - 37ff3fb0e3)
2009. aug. 7. 20:54

Szia,

lehet Ő fordította, de ha visszaolvasol, ott van a szerző neve is : Scott Holland Kanonok.

ha nem jól írtam a nevét, bocsi, nem ismerem, csak innen az egyik fórumról.

Viszont van még egy hasonló idézet, annak sincs odaírva a szerzője, lehet Ő a Te ismerősöd.

A nevezett fórum : Emlékezzünk

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook