Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? fórum

"Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? (beszélgetős fórum)


39. 9e32886f4a (válaszként erre: 35. - F5debab390)
2011. ápr. 30. 10:48
Látom nem csak ti ismeritek ezt a "ma már kávéztam" storryt...
38. Papp Szilvia (válaszként erre: 34. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:47

dokinak kellett volna mennem:DDD bár nem lennék képes elfogadni a pénzt:(((


valahol olvastam hogy egyik országban a doki jelenti fel azt aki adni akar neki...


hát sajna nem magyaro. az az tuti:(

2011. ápr. 30. 10:47
nekem olyan kellemes élményeim vannak a dokikról, hogy olyan doki kezel most, ahol csak fizetés ellenében kezel...de engem ingyen...ez is arra utal, hogy a pénz nem minden, néha az orvos is szeret jót cselekedni....azt tartom jó orvosnak, aki nem a pénzt nézi hanem a pácienst...ha úgy látja módjában áll segíteni, de látja az illetőnek nincs pénze...akkor ő ingyen kezeli...és én most így vagyok...és bárkinek mesélem azt mondja biztos kitaláltam.))
36. rizsa31 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:46
Lehet,hogy az emberek ebből is presztízskérdést csináltak.Ki tud több pénzt adni az orvosának? verseny.
2011. ápr. 30. 10:45

Örülök, h vannak olyanok, akiknek a környezetükben ugyanúgy bánnak a fizetős és a nem fizetős páciensekkel. NÁLUNK NEM! Saját tapasztalat és nemcsak a szülésnél, volt már pár műtétem.

Nem nevezném butaságnak azt, ha a legnagyobb biztonságban szeretnéd tudni magadat és a babádat.

Nálunk volt olyan is, h a kismama 50 ezret adott a dokinak, ő meg visszaadta azzal a mondattal, köszöni, de ma már kávézott!

34. bcb6de9272 (válaszként erre: 29. - Papp Szilvia)
2011. ápr. 30. 10:43

:)

Anyám is mindég nyomja a lóvét, nem baj ha ő nem tud enni...de a dokinak a pénz kell!

EZ EMBERI BUTASÁG!!!!

A DOKIK MEG KIHASZNÁLJÁK!!

JÓL TESZIK!

2011. ápr. 30. 10:42

ja, szüléskor minden rendben ment pénz nélkül:) a doki ügyes volt, voltak vagy 6an felettem:D

utána is mosolygott rám amikor látott tologatni a lányom...!!!


neki is öröm volt sztem hogy világra segített aznap egy babát:)

sőt! gátmetszésem lett, és varrást olyan ügyesen csinálta hogy meg se éreztem!!!! végig telefonáltam az egész varrást!!!

32. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:42

Teljesen egyet kell hogy értsek veled. Én soha a büdös életbe nem adtam egyik orvosnak sem és ezek után sem fogok. Igen pontosan is azok az öregek rontották el a dolgot akik elkezdték adagolni minden egyes kis fingás elősegitéséért a pénzt a dokiknak.. bár régen ha azt vesszük bármivel fizettek baromfi, hús egyéb stb. nem csak pénzzel.

Viszont a mai orvosok úgy gondolom nincsenek erre rászorulva. Én legalább is azt mondom: ez a hivatása ezt választotta, van fizetése, ha nem elég menjen nyisson magán praxist vagy menjen és keressen más állást ami számára elegendő pénzt ad.Arra esküdött fel hogy az életet megóvja gyógyitson és felháborító hogy a pénz mondja meg mikor milyen ellátásban vagy bánásmódban részesülhetek.

Soha nem értettem hogy a szülésért is mi jogon kérnek el pénzt? (bár hozzá teszem még nem szültem) Nem elég a szülöknek hogy fel kell nevelni azt a gyereket ha már sikerült bevállalniuk akkor még pofátlanul tartja a markát?

31. bcb6de9272 (válaszként erre: 27. - F5debab390)
2011. ápr. 30. 10:41

Tudod te hány beteg adott neki annyit?

remélem itt senki sem gondolja komolyan, hogy ez a normális a mai világban?

Egy maszek elkérhet annyit, de egy állami kórházban dolgozó nem, én feljelenteném az ilyet az APEH-nál!

2011. ápr. 30. 10:41

Ez a magyar emberek butasága,hogy hálapénzzel tömik az orvosokat.Senki nem kapott egy fillért sem a szülésnél,és teljesen normális ellátást kaptam lóvé nélkül is.


Nagyapám meg hiába tömött mindenkit lóvéval,ugyanúgy lecarták és nem foglalkoztak vele.


Számomra szánalmas,az az orvos,aki csak akkor jó fej veled,ha pénzzel tömöd.

2011. ápr. 30. 10:40

vt78 egyet értek veled!

műtöttek már és szültem is, igaz sima úton, de SOHA egy garast sem!!!

soha nem is fogok az életben! amikor ez hangoztatom ismerősöknek akkor fel vannak háborodva, majd én kifejtem nekik hogy miért is??? hisz azért kapják a fizetésüket!!! én se kapok egy ft-tal se többet mert elvégzem a munkám!!



a férjeméknél ez szokás volt, még mái napig ha kell pl algop. a háziorvostól én megyek le feliratni mert ő azt mondja nem tud nem adni neki érte pénzt..pffffffff.........hát próbáljon meg nekem nem felírni bármit amire jogom van, mert nem adok neki pénzt...:D persze nem is szívlel a házidokink engem:DDD


de eltérve a dokiktól...múltkor homokot hozattunk házhoz teherautóval..mondja az uram kéne egy egy kis plusz az embernek...mondom mi??????? mink is??????majd kap fizetést és látja hogy miért hozta ki a homokot nekünk!!! többe került a kihozatás mint a homok maga:DD szvl én mentem ki és intéztem el, mert a párom azt mondta ő nem égeti magát le:DDD


szvl mélységesen felháborít a hálapénz!!!! anyám is ad mindig, és mit kap érte? semmit! ugyanolyan beteg!!!

28. bcb6de9272 (válaszként erre: 23. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 10:39

Ne haragudj, de ez oda vezet, hogy az orvos lassan nem látja el azt aki szegény....mert elvárja, hogy mindenki nyom valamit....én ismerek pár dokit....szerencsére ők nem pénz éhesek...de....én elvből nem adok pénzt, ennyi.

Ha szülni fogok..és úgy gondolom biztonságban akarom magamat tudni, akkor elmegyek egy magán kórházba..ennyi...mert ott fizetek, mert az a rend..de egy államilag működő kórházban, nem adnék pénzt....nem összeegyeztethető az elveimmel...

27. f5debab390 (válaszként erre: 14. - Syria)
2011. ápr. 30. 10:39
Tényleg felháborító. Mi sem voltunk eleresztve anyagilag (főleg, h előtte meghalt apósom és mindent nekünk kellett fizetni), de nemcsak magamnak, hanem a Picinek is legjobbat akartam. Nagyon szeretem a dokimat és legközelebb is nála fogok szülni, de azon kiakadtam, amikor megkérdeztem tőle, h mennyi lesz az annyi, akkor szemrebbenés nélkül rávágta, h 65 (és ez még nem is olyan drága). Azt hittem, majd csak annyit mond, h amennyit gondolunk, de nem.
26. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:37
Majd meglátjuk, hogyha ott leszel a szülésnél és félsz és csak az orvosra számíthatsz.
25. bcb6de9272 (válaszként erre: 21. - Anika70)
2011. ápr. 30. 10:36

A magánrendelő fizetős, ezt senki sem mondta, hogy ne legyen az!

de állami intézetben...az kicsit kemény nem?

Fizeted a tb-t és még + a dokinak te zsebből még adsz némi pénzt...szerinted ez a helyes út?

24. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:36
akkor nem is lesz fogadott orvosod. Nincs ezzel semmi gond, attól még segítenek a szülésnél ugyan úgy, de akkor esetleg nem annál szülsz akiben maximálisan megbízol és akár az életedet és a gyereked életét is rábízod. Ennyi, igazából Nekem van egy orvosom akiben szó nélkül megbízom és senki másnál nem szeretnmék szülni, ez egy szolgáltatás ha lehet így mondani, amiért fizet az ember. De attól még a kórházban ugyan úgy ellátják az embert ha nincs fogadott orvosa, sosem volt ilyen gondom pedig feküdtem már pár kórházba.
2011. ápr. 30. 10:36

Nem tudom miért kell ennyire rossz véleménnyel lenni...Nem tehetnek róla,hogy az állam ennyire,nem látja megérdemelnék az emelést stb.Bemennek este,hétvégén stb ügyelni,és ha kell el lehet őket érni.Senkinek nem kötelező hála pénzt adni!!!Nem hiszem,hogy lenne olyan orvos aki ezt szóvá is tenné!De ha mégis akkor annak nem kell adni,és kész.

Nem értem miért vagy ennyire felháborodva...lehet meg van rá az okod,de akkor nem egy orvost kellene szidnod,és nem az összeset ez által megalázni!!!!!!!!!!

22. bcb6de9272 (válaszként erre: 19. - Ildi0325)
2011. ápr. 30. 10:35

Én eddig szerencsés voltam, az orvosok terén!

Pl volt egy vetélésem 2007-ben..Debrecenbe voltam kórházba, volt egy prof...annak többen pénzt adtak, én nem és velem is ugyanolan korrekt volt, mint azokkal akik nyomták a zsetont...

Olvastam én itt, hogy van aki egy elhalt terhesség megszakításért is fizetnek...elszomorító...dolgok ezek...

21. Anika70 (válaszként erre: 15. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:33

Kíváncsi lennék melyik az a magánrendelő, ahol nem kell fizetni.......

Én is magán klinikára járok, nem olcsón!

20. bcb6de9272 (válaszként erre: 16. - Lilipeti)
2011. ápr. 30. 10:33
Bocsi de én nem adtam volna neki..elég let volna a csomag.)
19. Ildi0325 (válaszként erre: 13. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:32
Igaz én nem mostanában szültem , de teljesen kiakadok azon , hogy divat szülésznőt fogadni és persze annak is megvan a tarifája.
18. bcb6de9272 (válaszként erre: 14. - Syria)
2011. ápr. 30. 10:32

és ha én nem adok egy fillért sem?

Akkor mi van?

nem szülök?

Én még nem szültem soha, de én nem gondolom azt, hogy fizetni fogok,azért...hogy szüljek....ki hallott még ilyet?

2011. ápr. 30. 10:31
Én volt már hogy fizettem orvosnak és volt hogy nem. Annak fizettem akit kimondottan én kértem meg a műtétre. Választhattam volna azt is hogy tök mindegy ki műt és akkor nem fizetek de nekem nem volt mindegy mert csak benne bíztam. Ha így nézzük akkor felfogadtam.
2011. ápr. 30. 10:31

Sziasztok!

Én nagyon ellene voltan a hálapénznek, mindaddig, amíg nem szültem. A dokim szerencsére nem tartotta a markát. Amikor az első uh után elmentem a magánrendelőjébe, és rákérdeztem a pénzre, azt mondta, hogy jussunk el előszőr a 36. hétbe és majd akkor újra beszélünk róla. Eljutottam a 36. hétbe, de nem jött fel újra a téma. A végén sürgőségi császárral szültem, és nem tudtam rájönni, hogy kellene neki meghálálni a figyelmét. Kapott 30e ft-ot, meg 15e ft értékben különleges sajtokat, meg sonkákat (mivel ilyen helyen dolgozunk a férjemmel, és úgy voltunk, hogy nam valószínű,hogy valaha is enne ilyet a doki. Pár héttel később találkoztunk a dokival az utcán, és megköszönte, és elmondta, hogy soha az életében nem evett még ilyeneket és köszöni).

15. bcb6de9272 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. ápr. 30. 10:31

Pl én járok egy magán!!! jelzem magán rendelőbe...ingyen kezelnek!!! ami nagy szó....és voltam olyan rendelőben ahol tré volt a berendezés..stb..és rögtön a pénzügyekkel fogadtak!

Én is elmegyek magánrendelőbe......deén nem adok pénzt egy normál állami kórházban senkinek!

max egy köszönömöt...

14. syria (válaszként erre: 12. - F5debab390)
2011. ápr. 30. 10:28
Elég felháborító, hogy a szülésekért egyenesen elvárják! De hiszen az a munkájuk, azért kapják a fizetésüket! Jó, kaphatnának többet is, de az már egy másik téma.
13. bcb6de9272 (válaszként erre: 11. - Ildi0325)
2011. ápr. 30. 10:28

Pl vegyünk egy átlag nőt.

Aki terhes...de nem gazdagok...az akkor rettegve megy szülni, mert nincs hála pénzre valója?

Már pedig ez van...és ez felháborító!!

Mert azt gondolom, hogy egy orvos azért lett orvos, hogy gyógyítson!

És miért történik sok mű hiba pl szűlés közben?

Mert a doki nyílván annál a betegnél lesz jelen aki nyomja a lóvét...a másik csóró nő meg haljon meg, mert nincs 100forintja...jó volna ha elgondolkodna mindenki...picit...mert ez az egész a szegény betegek kárára megy!!!

Akinek van pénze az menjen magánkórházba szülni stb...és az állami intézményekben ne lehessen adni...

2011. ápr. 30. 10:23

Szia!


Sajna a mi környékünkön, ha nem magán dokinál vagy, nem sokat foglalkoznak az emberrel. Bármilyen e.ü. problémánk van, akkor magánrendelés. Az SZTK-s rendeléseken órákat kell várni és emellett még hihetetlen lekezelőek és flegmák az emberrel.

Szülésnél is fizettünk. Az én dokim folyamatosan figyelt rám. Akinek nem volt orvosa, nem sokra számíthatott. Saját tapasztalat alapján, a következő szülésnél szülésznőt is fogadok, mert az előzőek úgy bántak velem, h nem szeretném, ha az legközelebb megismétlődjön.

11. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:22
Teljes mértékben a betegek rontották el ezt a dolgot, ez nem is kérdés. Magánrendelőben nem kérdés, hogy fizetek, de államiban felháborító , hogy tarifa van , mennyi egy szülés, mennyi egy műtét.Ha elégedett vagyok valakivel , meghálálhatom , de amikor elvárják, az felháborító.
2011. ápr. 30. 10:22
Nem kötelező....Nekem még 1 orvos sem tartotta a zsebét. De Annyi segítséget kaptam már az orvosomtól, hogy nem győzöm megköszönni és Én így próbálok egy kicsit törleszteni, amikor munkaidőn kívül hétvégén bejön, hogy megnézzen. Nem ararta elfogadni a pénzt de nem hagytam magam. Igen is hálás vagyok neki, megérdemli.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook