Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? fórum

"Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
2011. ápr. 30. 10:19
Néhány évvel ezelőtt voltam egy nagyhírű kórházban. Előre közölte az ismerősöm, nehogy merjek egy fillért is adni a személyzetnek, mert azonnal kirúgják. Az orvosok is úgy viselkedtek, hogy esély sem volt rá - igaz, nem is tudtam volna. Rendesek, korrektek, figyelmesek voltak. És nem éreztették velem, hogy nincs pénzem.
8. bcb6de9272 (válaszként erre: 5. - 1d1983f461)
2011. ápr. 30. 10:18

És nem nekünk betegeknek kéne honorálni a dokik munkáját!

hanem az államnak kéne kicsit jobban odafigyelni rájuk, mert ők elvégeztek egy egyetemet.....így megérdemlik a normális fizetést!

Csak nem tőlünk csóró állampolgároktól, mikor nekünk sincs!

7. bcb6de9272 (válaszként erre: 5. - 1d1983f461)
2011. ápr. 30. 10:15

Az ajándék az emberibb gesztus!

de megfigyeltem, hogy vidéken szokás ez naghyon....városon nem annyira....de vidéken az emberek azt hiszik, ha adnak 20 ezret akkor őt meggyógyítsák!

Anyám párja csontrákos..anyu is rengeteg pénzt adott, én mondtam anyukám kár a gőzért...L...bácsi nem fog meggyógyulni -erre kiadták a bácsit..mert nem tudtak vele mit kezdeni...anyám meg odanyomott 120 ezret a semmire...én ezen igen felháborodtam!

2011. ápr. 30. 10:12

Én max ha úgy látom a doki rendes adok egy jelképes ajándékot!

de pénzt...soha!

Sokan fel vannak háborodva, hogy a doki elvárja...elvárja, mert kb 20 év alatt rá szokatták őket a kedves páciensek!

2011. ápr. 30. 10:11
Mostanában én is voltam kórházban és rengeteg orvosnál is, de egyiknek se adtam soha semmit így pénzt se. Kivétel a házi orvosomnak, de ő neki se pénzt adtam, hanem egy minőségi bort, mivel a munkaidején kívül is sokszor fogadott, telefonon érdeklődött az állapotomról ill. ő maga telefonált a kórházakba orvosokhoz, tehát bőven túl teljesített a kötelességét, de akkor se pénzt adtam és egyetértek veled, hogy te se szeretsz adni.
4. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 10:11

de szerinted ha én nem adok hála pénzt akkor nem műt meg rendesen???

Engem nyolcszor műtöttek!

de soha egy vasat nem adtam, és tisztességgel műtött a doki....és nem várt semmit, mert ő orvosnak esküdött fel, nem pénz behajtónak!

A magán orvos kérjen pénzt, de egy állami kórházban lévő doki ez szánalmas, és sérti az orvosok erkölcsét!

3. 566f1d9107 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:08

Szia

Szerintem,ha egy orvos megérdemli akkor miért ne kapna?!Akár egy műtét,vagy éppen tudd az emberrel normálisan beszélni,lehet rá számítani stb.Ebben semmi rossz nincsen!Mindenki saját maga dönti el,add vagy nem............Nem kötelező!!!

2011. ápr. 30. 10:07
Azért vannak a magán rendelők, hogy ott fizetünk. De egy állami intézményben....?? Ez több mint sok/k/!
2011. ápr. 30. 10:06

Gondoltam leírom a felháborodásomat, mert elképpesztő, hogy Magyarországon az emberek csak úgy nyomják a tele borítékkal a pénzt az orvosnak....

Én soha nem adtam pénzt orvosnak és mégis elláttak!

Talán az emberek rontották el ezt a dolgot? Én már olyan emberrel is találkoztam aki a körzeti dokijának is nyomja a pénzt! Aztán meg egyes emberek fel vannak háborodva milyen jogon kér a doki pénzt? Szerintem azok rontották ezt el akik adtak pénzt, azért mert az orvos elvégezte a dolgát...amiért megjegyzem ők kapnak bért.

Szívesen meghallgatnám azokat az embereket akik nyomják a hála pénzt...magyarázzák már el nekem, hogy ezzel ők most jobb orvosi bánásmódban részesülnek????

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook