Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? fórum

"Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? (beszélgetős fórum)


69. bcb6de9272 (válaszként erre: 67. - Titánia83)
2011. ápr. 30. 11:10

de hol van itt akkor az egyenlő bánásmód elve???

ha nem egyformán kapják az emberek az eü szolgáltatást?

2011. ápr. 30. 11:09

Párom nemhiába fél a gyermek vállalástól:)

Mert amiket olvasok, h uh 10 ezer ez 20 ezer...és még nem beszéltünk a fontos dolgokról ami kell egy gyermeknek...

Akkor akik szegények, ill. nem tehetősek azok, jobb ha nem szülnek?

Lehet az örökbefogadás jobb megoldás?

Mert ott már megvan a gyerek és a pénzt csak rá kell költeni:)

Ez tudom most nagy baromság...de ez jutott eszembe hirtelen.))

67. Titánia83 (válaszként erre: 65. - E417245f24)
2011. ápr. 30. 11:07

Kevesebb gazdag hal meg rákban, elmondanám!

Na meg az is érdekes, hogy hallottunk már olyan orvosról, hogy a gyereke rákos lett. Nem az ő munkahelyére vitette be gyógyulni, hanem rögtön Svájcba...

66. Titánia83 (válaszként erre: 63. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 11:06
Az ügyeleteshez szerencse is kell. És az a baj, hogy azért nem merek rájuk hagyatkozni, mert azt hallottam a kórházról, hogy automatice mesterségesen indítják a szülést. Én pedig elzárkózom ettől. Csak a legvégső esetben szeretném. A legkevesebb stresszt szeretném magam körül. Na meg van lehetőség alternatív dolgokra is, és szívesen igénybe venném. De egy ügyeletes nem biztos, hogy pártolja. Pl. most hallottam, hogy van olyan szülésznő, aki nem enged bele a kádba senkit!
65. e417245f24 (válaszként erre: 61. - Tapsiful)
2011. ápr. 30. 11:05
Az a véleményem,hogy aki ad hálapénzt,az az illúziót veszi meg magának,hogy a pénzéért garantáltan egészséget vagy egészséges babát kap,pedig ez nem így van.Akkor a gazdagok nem halnának meg a rákban,nem születne sérült gyerekük,stb.
64. Titánia83 (válaszként erre: 57. - Ildi0325)
2011. ápr. 30. 11:03
Én elmentem egy orvos magánrendelésére. Mert ugye az sztkn futószalag van, na meg ott ahhoz az orvoshoz kerülsz, akit a gép dob, és még alaposságot nem is tanúsítanak az orvosok, max. felajánlják a magánrendelésüket, hogy ott aztán ki leszel vizsgálva tetőtől talpig. Ez a nőgyógyászoknál elég általános. És inkább az ember elmegy egy magánhoz, akit mások is ajánlanak. Ülünk a rendelőben, késik. Majd beáll egy qva nagy bmw-vel az udvarra, és nagy lazán kiszáll. Ahha, akkor már sejtettem, hogy ha nála akarok szülni, nem lesz olcsó. Hisz egy bmw-t fenntartani sem az.
63. 566f1d9107 (válaszként erre: 60. - Titánia83)
2011. ápr. 30. 11:02
Akkor nem kell fogadott orvos,ott az ügyelet és eldöntöd kinek adsz kinek nem,ha egyáltalán akarsz adni!!!Vagy lehet egy kosarat csináltatni stb.
62. rizsa31 (válaszként erre: 59. - Rizsa31)
2011. ápr. 30. 11:02
És persze a "kisebb" orvosok is szívnak ezzel,meg ugye mi betegek.
2011. ápr. 30. 11:00

Szerintem mindenkinek saját joga eldönteni hogy miért fizet vagy miért nem.

Azokat se lehet elítélni akik fizetnek és azokat se akik nem.Én csak szülésnél fizettem az orvosnak.Igaz más komoly gonddal még nem voltam kórházba.

De nem gondolom hogy az többet ér aki fizet vagy kevesebbet aki nem.

De a legtöbb orvos sajnos elvárja.

60. Titánia83 (válaszként erre: 54. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 11:00
Nem mindenhol elég az orvos, vagy az orvosnő. Vannak, ahol a szülésznők diktálnak, és marhára tőlük függsz. És az van, amit ők mondanak. A doki meg rád se néz, ha nem muszáj. És a másik eset, amikor a szülésznő nagyon profi, és mindent ő vezet le. Na ilyenkor nem találom jogosnak, hogy a doki tartja a markát.
59. rizsa31 (válaszként erre: 45. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:59
Basszus,ha az orvosoknak ez lenne az érdeke(fizetésemelés),azt hiszem rég kiharcolta volna az Orvosi Kamara."Ez is csak egy üzlet."Ez van.
58. e417245f24 (válaszként erre: 42. - Ágio8405)
2011. ápr. 30. 10:59
A párom mentőorvos,nincs agyonfizetve,mégsem szokott elfogadni semmit,maximum rajzot vagy ha a beteg maga készít valamit.Lelkiismeret kérdése lenne az egész.És sok telhetetlen doki miatt,egy kalap alá veszik az egész orvostársadalmat.Mint az ápolókat is,pedig nem kéne!!!
57. Ildi0325 (válaszként erre: 42. - Ágio8405)
2011. ápr. 30. 10:59
Ha te ismersz olyan orvost aki nem fogad el pénzt, annak örülök. Bármennyit keresnének , amelyik olyan , az akkor is elvárja és elfogadja, ha tele a zsebe és rengeteget keres. Ismerek olyan nagy hírű sebészt , aki ultra milliomos és csak pénzért operál állami intézetben. Az ilyet rúgnám jól fenékbe.
56. Titánia83 (válaszként erre: 48. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:57

Vt, én is ebben reménykedek!


Vagy szerencsés vagy, és minden klappolni fog.


Vagy fizetsz orvosnak és szülésznőnek is, hogy minden klappoljon.


Vagy hiába fizetsz, és így jártál. Vagy nem fizetsz. És itt tényleg minden a szerencsén fog múlni.

2011. ápr. 30. 10:57
én olyan helyen szültem mostanában ahol kezd megfordulni a tendencia, egyre többen szülnek ügyeletes orvosnál és nem adnak pénzt nekik, köztük én sem. kati
54. 566f1d9107 (válaszként erre: 28. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 10:56

Akkor menjél magán kórházba,fizessél ki egy rakás pénzt,mert jó a szobád,netán tv is van benne.Hát nosza!!!!

Attól,hogy valaki szegény,ha úgy érzi tudd adni pár forintott,de mint mondtam is neked NEM KÖTELEZŐ!!!!

De miért nem írod meg ősszintén annak a nevét akire ennyire kiakadtál.Azt kellene szidnod!!!

Nekem nincsen rossz véleményem,és nem is kerültem olyan helyzetbe,hogy egy orvos azt mondta volna nekem,ennyit kérek.Mert ebben az esetben ott kell hagyni,ha nem tudod megadni,vagy nem akarsz adni semmit sem.


Szülésznőt meg nem kötelező fogadni,elég az orvos,vagy az orvosnő!!!

53. f5debab390 (válaszként erre: 47. - Seven of Nine)
2011. ápr. 30. 10:56
Ez így van! Sajnos. Ha szülni akarok, akkor előbb tegyek félre pénzt...
52. Titánia83 (válaszként erre: 50. - F5debab390)
2011. ápr. 30. 10:56
Szerintem meg tennének az egészre magasról.
2011. ápr. 30. 10:55

Egy probléma van Magyarországon. Az orvosok nincsenek megfizetve! Külföldön, ahol magas fizetést kapnak, ott egyáltalán nem fogadnak el hála pénzt.


És a legutálatosabb, mikor a doki a nyakadra jár, te kifizeted, mert azt gondolod, hogy még rád néz párszor. Aztán a borítékkal el is vagy felejtve. :S

Én így jártam!

50. f5debab390 (válaszként erre: 39. - 9e32886f4a)
2011. ápr. 30. 10:55

Nem, úgy látszik az orvosok ismerik már ezt mondatot...


Ha orvosok is olvasnák a topikot, szerintem csak jót röhögnének rajta. :S

49. bcb6de9272 (válaszként erre: 47. - Seven of Nine)
2011. ápr. 30. 10:55
Taps:))))
2011. ápr. 30. 10:54
Én nem tudom mi lesz ha én egyszer szülni fogok...de remélem a szerencse mellém sodor egy olyan orvost, akiben bízhatok...aki orvos..és nem pénzautómatagép
2011. ápr. 30. 10:53

ezt meg egy regebbi forumban irtam, de most is tartaom:


Ezt koszonhetjuk az 50-es-70-es generecionak, akik hozza szoktattak az orvosokat a halapenzhez. KOSZONJUK SZEPEN!!!

Gondolok itt azokra az oreg nenikre, bacsikra es azok gyerekeire, akik 1000-sel jartak anno gyogyszert iratni!! Meg falun fel disznot adtak , azert mert az orvos kiment a gyerekhez. Ma meg egy kismama cs*ssze meg magat, ha szulni akar , vagy aki beteg... Szuper meg egyszer koszonjuk!


Akinek nem inge , ne vegye magara.



Es ezert szivnak a mai fiatalok...

2011. ápr. 30. 10:53
A nődokik, belhyógyászok vezetnek!
45. bcb6de9272 (válaszként erre: 42. - Ágio8405)
2011. ápr. 30. 10:52

de nem kell ezt normálisnak venni drga!

Igen is fizesse meg őket az állam, te ha valamit megcsinálsz, nem adnak rá többet csak annyit amennyi jár neked!

Pl most itt kinnt dolgoznak a melósok..ők nem kapnak Manci nénitől pluszba 10 ezret....a fejekben van a hiba...és az orvos röhög a markába!

Szemészeten voltam egy fillért nem adtam és mégis lelkiismeretesen megvizsgáltak sőt....emberien viselkedtek, mert beszélgettem az orvossal, és megismert mint beteget....erről van itt szó az emberségről...

44. bcb6de9272 (válaszként erre: 38. - Papp Szilvia)
2011. ápr. 30. 10:49

Én ha orvos lennék elszégyelném magamat!

Kár, hogy ezt a fórumot orvosok nem olvassák!!!

2011. ápr. 30. 10:49

Egyetértek a topik indítóval,a betegek szokatták rá az orvosokat,és ez nagyon nagy hiba.

Az külön felháborít engem is,amikor pl egy szülész-nőgyógyász munkaidőben,a munkahelyén 100 ezerért vezet le egy szülést.Én is magánba jártam,ott persze kifizettem az alkalmankénti 10 ezret,szülés előtt hallottam,hogy 100 ezret szoktak adni a dokimnak.Na,én meg nem kérdeztem tőle.Kapott,mert sokat foglalkozott velem,de töredékét.


Nekem egyébként lombik babám van,és a Kaáli intézetben az aláírandó papírok között többek között van egy olyan,hogy tudomásul veszed az orvosoknak,nővéreknek TILOS!!!! hálapénzt adni.Ez (lenne) a normális.Én sem kapok + pénzt azért,mert rendesen végzem a munkám.

2011. ápr. 30. 10:48
Ha meg lennének rendesen fizetve az orvosok akkor a legtöbb nem is fogadná el... Én ismerek nem egyet aki nem fogad el mert olyan szakterületen dolgozik amit jobban megfizetnek és nincs rászorulva. Ugyanez vonatkozik a rendörökre is. Az orvos meg miután tanult 9 évet, 25 éves tapsztalattal két szakvizsgával és életek mulnak rajta (pl. traumatologus) az nem normális hogy brutto 200 ezret keressen... (A traumatologusok sokkal ritkábban kapnak hálapénzt mint bármelyik másik szakorvos)
41. bcb6de9272 (válaszként erre: 36. - Rizsa31)
2011. ápr. 30. 10:48

itt a HOXÁn is vannak sokan akik tesznek rá két lapáttal, h lássuk őkk milyen jól állnak:)

Ez magyaros szokás sajnos...

2011. ápr. 30. 10:48
Legtöbbször tényleg a félelem motiválja az embereket a hálapénzre,azt gondolják,azzal bebiztosítják magukat vagy a hozzátartozót,pedig az orvos nem mindenható.Van hogy azért adnak a rokonok,hogy a mamát vagy papát még tartsa benn az orvos 1-2 hétig,mert megy a család nyaralni,vagy egyszerűen otthon útban van....Ápolónőként sokat látok,lehetne beszélni.Akad orvos,aki hálapénz nélkül is a lelkét kiteszi,olyan is,aki zsebre vágva a jattot rá sem néz a betegére...Szülésnél meg szerintem a szülésznőé az oroszlánrész-meg az anyukáé!Első szülénél volt fogadott orvosom-de minek?Másodszor-harmadszor nem és így minden orvos maximálisan rám nézett,figyeltek rám,tényleg rosszat nem mondhatok.Ki merem jelenteni,hogy igenis a betegek rontják,rontották el az orvosokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook