Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? fórum

"Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? (beszélgetős fórum)


159. Zebra25
2011. ápr. 30. 21:58
Na de ne haragudjatok már meg, ha van orvosod akinek hála pénzt fizetsz majd szülés után mert felkérted, hogy vezesse le a szülést, akkor az az orvos munkaidőn kívül éjszaka, hétvégén nyaralásból hazajön és megy is és levezeti a szülést. Mit nem lehet ezen érteni, ha nincs fogadott orvosod akkor annál szülsz aki épp ott van.
158. hte23 (válaszként erre: 157. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 21:57
De ha mágándokihoz jársz a rendelésekre, akkor is fizetsz neki, és az már nekem hálapénz, hiszen a rendeléseken kifizetsz neki iszonyu sok-sok pénzt.
157. epresfank76 (válaszként erre: 156. - Hte23)
2011. ápr. 30. 21:47
Szerintem nem hálapénz ha magánba fizetsz.hálapénz az,ha államiba adsz.
156. hte23 (válaszként erre: 154. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 21:45

ez a hálapénz.

Szülésért külön fizetsz nem? Megmondják a tarifát.ha mütétre kerül a sor külön fizetsz. Akkor is ha magánrendelésre jársz.

Mindennen tarifája van. És sokan előre kérik, vagy utólag ugy forognak, hogy a zsebük szembetünő legyen..

155. epresfank76 (válaszként erre: 150. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 21:07

Én is így gondolom,hogy nem mehet mindenki külföldre,mert akkor lenne itt igazán gatya az egészségügy!Én csak a saját dokimból indulok ki,ő sztk-s korában is pont ilyen lelkiismeretes volt,mint most.És sosem volt pénzéhes.De sok-sok év után eljutott oda,hogy jobban megéri neki,ha nem áll a kórház alkalmazásában,hanem magának dolgozik.Valamiért szinte az összes régi orvos így volt vele.Vajon miért?Nem is szeret a dokim pénzről beszélni.

Én hálapénzt sosem adtam,kivéve a szülés anno a mikor a fiamat szültem.Megfogadtam a dokimat,és nem kért semmit,de úgy gondoltam megérdemli,mert Balatonról jött fel vasárnap.És nem adtam sokat.

aztán meg hallottam a szülésznőktől,hogy kirabolták az épülő házából a nyílászárókat,meg ami még volt,gondolom biztosítás még nem volt.És idegösszeomlást kapott.Sokáig nem dolgozott.Szerintem utána döntött úgy,hogy csak a magánban rendel,nem lesz a kórház alkalmazottja.De ez nem biztos.

154. epresfank76 (válaszként erre: 153. - Hte23)
2011. ápr. 30. 20:53
Nem egészen értem amit írtál,hogy műtétért pénzt kérnek.Hát annak is ára van,mint egy rákszűrésnek,vagy uh-nak.De azt se zsebbe kapja,számlát ad róla és leadózza.Vagy lehet félreértettem az írásod.
153. hte23
2011. ápr. 30. 20:47

Az orvosok nagyrészének van magánrendelése. Aki ki tudja fizetni, az menjen oda. Ott leadózzák, legalábbis egy részét biztos.(ott is van azért fekete jövedelem ) Igen ő fizet bérleti dijat, fizet adminisztrátort(nővért) vizsgálatokért dijakat.

Eddig rendben. EZT MÉG EL IS FOGADOM. Ő IS JÓLLAKIK ÉS AZ ÁLLAM IS MEGKAPJA A MAGÁÉT. EZ AZ ÁLTALÁNOS EBBEN AZ ORSZÁGBAN.


Én azt nem fogadom el, és nem tartom tisztességesnek, hogy esetleg ugyanezek az orvosok még elkérnek mütétekért, szülésért stb. pénzt. És kérnek.

Igen az orvos életeket ment. (vagy öl)

De ne tegyen már különbséget azért mert valaki adni tud, és van aki nem. Mert tesznek. Nem mind. Van köztük aki más módon bánik az emberekkel.


Találkoztam mindkét kategóriából.


Erről sok orvosnak és sok leendő orvosnak ez a véleménye. (keresztlányom orvostanhallgató, negyedéves - osztja a véleményem)

2011. ápr. 30. 20:37

És a magánrendelésen leadózzák a vizsgálat rát.

Nem ezzl van a baj,hanem azzal,hogy a TB kitudjua kinek a zsebébe landol,amiket befizetünk.....

és ezt kéne megszüntetni.

2011. ápr. 30. 20:35

Egyéként lehetne erre egy jó megoldás........

fizetjük a sok-sok TB-t.(Már aki,én rendesen be vagyok jelentve magas bérrel,és alig kapok valamit,Iszonyat sok TB-t meg nyugdíjat vonnak...

De ha magánrendelésre megy az ember és viszi a megfelelő számlát,aTB utalja vissza a megfelelő összeget.Ha nemis az egészet,de mondjuk a felét.

Mert pl. a TB-t nem igazán költik az egészségügyre rendelők korszerűsítése.Viszont a Bajcsy Kórházba úgy van,hogy vannak külsős orvosok,most nődokikról beszélek.Mint az én dokim is.A magánrendelőben amit kifizetünk egy műtétre,vagy szülésre,annak x százalékát ő kifizeti a kórháznak,tehát nem marad mind a zsebébe.Na ezeket a pénzeket akórház fejlesztésére költik.Gondolom ezértr tudták ilyen szépen felújítani a szülészetet is,nem állami segítséggel.Én ezért gondolom van értelem a magánrendeléseknek.De akkor adják vissza a TB-t!

150. 566f1d9107 (válaszként erre: 149. - Hte23)
2011. ápr. 30. 20:35

Az-az igazság,hogy én nem értek veled egyet.Ezért szerintem nem írok erre semmit sem.Eddig sok orvossal találkoztam,és feleslegesen nem adtam pénzt.Ha adtam is azért mert megérdemelte,mert normális volt,hívhattam ha problémám volt.Még olyannal nem akadtam össze aki akár mondott volna egy olyan összeget,vagy éppen tartotta volna a tenyerét...............a nagy semmiért.

Nem mehet mindenki külföldre!!!!!!!

149. hte23 (válaszként erre: 146. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 20:28

Akkor is tisztességtelen. Ha elveszi a hálapénzt, igenis adózza le.


Igen sokat tanulnak,és igen nagyon drága a tanulás.


De azok akik igazán jók, külföldre mennek. Tehát amit az állam rájuk költött, azt máshol hasznositják.

148. epresfank76 (válaszként erre: 143. - A0c1361e44)
2011. ápr. 30. 20:26

Hát én sok olyat hallok,hogy ennyiért meg ennyiért vállalom a szülést..........

az nem azt jelenti hogy fizetned kell?!

147. hte23
2011. ápr. 30. 20:24

Nem mindenki azért jár magánrendelőbe mert sok pénze van. Hanem mert ha időpontot kér, addigra akár meg is halhat.

Tavaly nyáron pajzsmirigyrendelésre mentem magánuton. kb.5 perc volt 13 ezer Ft. Ebben benne volt egy vérvétel. És nem kellett várnom.

Most nem volt rá pénzem. Igy bejelentkeztem.

február első hetében. időpontot kaptam április 20-ra. nem voltam bent 1 percet. Kaptam egy beutalót vérvételre, majd küldi az eredményt. ennyi.

Sajnos ez megy mindenhol. Minden rendelésen. Csak sürgősségivel juthatsz be hamarabb, vagy baleset miatt.

Ezért mennek az emberek magánrendelésre.


Nemrégen hallottam a rádióban:

Megemelkedett azoknak a betegeknek a száma jelentős százalékban, akik magánrendelőket keresnek fel. EZÉRT.

És ennek ellenére, még mindig ekkora a sorbaállás.

Minden azért, mert az egészségügy, átlagosan 1 órai rendelés alatt 10 beteget finansziroz.

Ez a 10 beteg a szakrendelésektől függ. Van ahol 1 órában csak 3-at.


Én is adtam régen hálapénzt, de kizárólag akkor amikor már az utolsó kontrollra mentem.

És volt aki nem fogadott el semmit.

És volt olyan világhirü professzor, aki a töredékét kérte egy-egy vizsgálatnál, mint a mi kisvárosunkban levő kezdő nőgyógyászok.

146. 566f1d9107 (válaszként erre: 145. - Hte23)
2011. ápr. 30. 20:16
Hát én nem így vagyok vele.Éveket tanultak,képezik magukat tovább,hogy mindent megtegyenek a betegekért.Jó persze vannak olyanok közöttük is akikkel szóba sem szabad állni,vagy éppen nem érdemlik meg a hála pénzt.De nem kell mindenkit egyformán elitélni.
145. hte23 (válaszként erre: 117. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 20:13
Tudom, hogy nem adózzák le, pontosan ezért érzem tisztességtelennek a részükről...
2011. ápr. 30. 19:35

Nem, nem normális, hogy pénzeljük őket. Én sem vagyok egy orvos pénzelő, de már adtam kétszer:(

Két műtétem volt és akkor. Nem sokat, de adtam. Ráadásul az első meg sem érdemelte.

Mind a két alkalommal akkor adtam oda a pénzt nekik, amikor jöttem ki. Tehát nem előre adtam, hogy jobban bánjanak velem, hanem utólag, mert megköszöntem, hogy vigyáztak rám. Problémás voltam:)

A szülésnél nem adtam, és sokszor nem tudom odaadni, mert ellentétes az elveimmel.

143. a0c1361e44 (válaszként erre: 140. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 19:32
Pénzbe kerül állami alapon a szülés? Mióta?
142. bcb6de9272 (válaszként erre: 140. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 19:20
Az állami is pénzbe kerül?????
141. e705905164 (válaszként erre: 139. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 18:24
de! de már tapasztaltam nem sokat ér..még így se..
140. epresfank76 (válaszként erre: 134. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 18:11
Nincs sok pénzem.De a szülés állami alapon is pénzbe kerül.akkor miért ne járnék a dokimhoz,akit ismerek,aki sztk alapon is odajött a szülésemhez vasárnap Siófokról.Én államiba sosem adtam pénzt.De a szülésnél sokan megmondják előre mennyit kérnek.
2011. ápr. 30. 18:07

Látom elég sok vélemény!De még mindig nem kötelező adni...

De ha ott vagy egy kórházban,és tökre pocsékul vagy,azért csak jobb ha emberként bánnak veled...vagy nem?

2011. ápr. 30. 17:07
adtam..de minek..:Dmár nem adnék!
137. badonyimariaeva (válaszként erre: 134. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 16:40
Pontosan!
136. rizsa31 (válaszként erre: 132. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 16:26
Tök jó lenne.Nyilván a csóróbb orvosoknak is jobb lenne,ha rendeződne a helyzet,de hát nem ők ülnek a Kamara posztjain.
2011. ápr. 30. 16:22
Egy magán rendelés más...azt tudjuk,hogy mi mennyi, van egy tarifa...de amikor legy valaki egy SZTK-ba ott mégis fura mikor pénzt adunk...ezzel van a gond...
134. bcb6de9272 (válaszként erre: 133. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 16:11

Magán rendelésre az megy akinek van pénze!

de,az h egy állami helyen fizetünk azzal vana gond....lehet neked sok pénzed van, de az átlag emberek minimálbérből él...és luxus külön fizetni....amellett, hogy tb-t fizetünk!

133. epresfank76 (válaszként erre: 121. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 16:03

Szia!

Vagy pont neked vannak jó élményeid,vagy nem mondasz igazat:)

Nekem a nődokim 20 éve adokim.Akkor még sztk-ban is rendelt,és lett a magánrendelője.Pár kollégájával összefogtak,és közösen.Aztán amikor terhes lettem,gondoltam de jó lenne magánrendelésre járni,ott van helyben uh,meg biztos jobbak akörülmények.A dokim azt mondta,ne járjak terhesgondozásra a magánba.Felesleges pénzkidobás.Most hogy eltelt a szülés óta 15 éve,megint babám lesz.És már nem rendel az sztk-ban,gondolom jobban megéri így,mint állami orvos fizetésért még ügyeletet is kötelező vállalni,stb.Sajnos ki kell fizetni az árát minden vizsgálatnak.Vissza nem adott soha pénzt,pdig nagyon szeret engem.Mondjuk egy drágább beavatkozás után,mint a hsg,a kontroll uh ára ingyen volt.de azért mert nem vagyok gazdag,nem fog kivételt tenni.úgy van vele sztem minden doki,h van választási lehetősége,és járjon államiba,aki nem teheti meg.Én meg tudom érteni.Mert aki nem rendel magánba,az vagy nem praktizál,vagy elmegy külföldre dolgozni egy idő után.És akkor itthon nem lesznek orvosok.Az enyém pont ugyanúgy dolgozik,mint mikor ingyen jártam hozzá.Csak azért nem küld felesleges vizsgálatra,ha nincs rá szükség,mert fizetek neki.

132. bcb6de9272 (válaszként erre: 128. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 30. 16:02
de jött létre egy társaság ami orvosokból, áll és ők ez ellen küzdenek...
2011. ápr. 30. 15:53

Nem szabadna pénzt adni én is így gondolom. Viszont sajnos olyan világban élünk, ha ezt nem tesszük meg már a kórházi kezelés előtt papírra vethetjük a végrendeletünket illetve megmondhatjuk a szeretteinknek koporsós vagy urnás temetést akarunk.


Nekem a napokban is nagyapám kórházi kezelés alatt áll. Nagymamám panaszkodott, hogy a kedves doktor a minap a lábán érzéstelenítés nélkül varrt össze egy sebet, illetve ezt követően szanaszét szúrták a karját amíg megtalálták a vénáját az infúzió bekötéséhez.


Biztos vagyok benne, ha a kezelés előtt némi boríték csúszik az orvos köpenyének zsebébe, akkor az ilyen helyzetek nem jöttek volna létre.

2011. ápr. 30. 15:50

Betegek adják, sőt lejjeb írtátok, a privát rendelési díjon felül megspékelve egy kicsivel..

Azt hiszik, mindenki tele van lével.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook