Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi pénzt adjak az orvosnak? fórum

Mennyi pénzt adjak az orvosnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 14. 19:43

Akkor leirom,hogy mi volt ma a műtét napján.

Reggel 8-ra kellett bemennem a korházba. 10-ig szóba se álltak velem, majd behívtak,és közöle velem az orvos,hogy menjek haza,mert nem tud ma megműteni,hanem 1 hónap múlva. újra kaptam beutalókat a röntgenbe, laborba, ekg-ra, aneszteziologiára, mivel 1 hónap múlva már nem lesz érvényes az amit eddig végig csináltam. kicsit csalódottan távoztam, mikor kimentem a rendelőből az ajtó előtt ált egy nő aki szintén műtétre várt. Mondom,neki,hogy nem műtenek, és a kezelő lapomra azt irták,hogy technikai okok miatt elmarad a műtét. Erre ő : Fura, neki azt mondta a doki,hogy kb 2 óra múlva műtőben lesz. Meglepődtem és hazajöttem. Vajon mi alapján tettek különbséget? Nagyobb problémája nem volt azt tudom.

54. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 14. 19:29

Semmit ne adj!

Ez egy rutin műtét...ne aggódj pénz nélkül is rendesek lesznek hozzád!

Sok szerencsét, és ne félj!

2011. jún. 14. 19:27

Egy jó orvos nem kér pénzt!

Egy jó beteg nem ad...sztem fölösleges...az orvos ha jó orvos pénz nélkül is kedves, türelmes lesz hozzád!

52. Dominika33 (válaszként erre: 51. - Edynahugi)
2011. jún. 14. 19:26
Bizonyos értelemben igazad van és megértelek, bizonyos értelemben nem,hiszen a te férjed lehet,hogy a "jobbik" fajta. Például a gyerekemnek a házi orvosa már 14 éve nem okozott nekünk csalódást. Minden alkalommal lelkiismeretesen ellátta a gyerekeimet. Soha nem köszöntem meg neki, (mert szerintem illik megköszönni)csak mióta megszületett a kisebbik fiam aki 22 hós. Most is csak karácsonykor esetleg a névnapján veszek neki egy kis ajándék csomagot,sőt még az aszisztensének is :). DE! Pl: a nődokim akit csak 9 hónapig ismertem és azóta sem voltam nála,mert olyan pökhendi és követelőző orvost én még nem láttam. nagyivben leszarta a fejemet,pedig az első perctől tömtük a zsebét ahogy terhes lettem. Mikor megcsászározott 5 napig voltam bent a korházban 1-szer jött be hozzám, de a pénzt azt elvette. Nevetséges volt. Én is szeretem megköszönni,ha valaki ugy áll hozzám, mint ahogy én is ugy kapom a borravalót ahogy megvannak velem elégedve,mert kozmetikus vagyok. Szóval nem vagyok annak a híve,hogy ne adjak neki,csak nem tudom,hogy mostanság mennyit illik. Ezért nyitottam ezt a fórumot. De különben ma tudtam meg ,hogy a bokámat is műtik, igy már tuti adok a dokinak.
2011. jún. 14. 16:40

Borzalmas amiket itt olvastam. Az orvos választás bizalom kérdése.A jobb ellátást azzal nem vásárolhatod meg ha előre pénzt adsz. Utólag adni az mindenki szíve joga, mindenki maga dönti el hogy ad vagy sem. De ha adott utólag ami nem kötelező,akkor nem hiszem, hogy ilyen stílusban kellene erről írni.

Ha legközelebb szintén orvosra lenne valakinek szüksége akkor adna vagy sem? Már megvan a tapasztalat nem?

Az én férjem is orvos, nem vagyunk milliomosok, nem csinál ebből generális kérdést. Becsületes, ha adnak elfogadja mert a gázszámlát nekünk is ki kell fizetni. Ha nem adnak akkor sincs semmi.

Az orvosok fizetését ha rendeznék akkor lehet, hogy nem fogadná el. Egy orvosi fizetés nevetségesen kevés, a felelősség viszont sokkal nagyobb.

Minden nézőpont kérdése.

50. verem (válaszként erre: 48. - E417245f24)
2011. jún. 9. 18:27
Szerencsére? Nem szabadna jelentős különbségnek lennie.
2011. jún. 8. 21:26
Semmiképp nem adok előre, ez eszembe se jutott. Mondjuk ez nekem uj,hogy előre adnak pénzt.
48. e417245f24 (válaszként erre: 47. - Verem)
2011. jún. 8. 19:10
Kórházanként,osztályonként változó,kivel hogy törődnek.Szerencsére...
47. verem
2011. jún. 8. 18:51
5 ezer az a minimum, de inkább egy 10-est. Sajnos volt "szerencsém" két hónapot kórházban tölteni a télen. Aki nem adott, hát, nem nagyon foglalkoztak vele.
46. Wéber Ferencné (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2011. jún. 8. 18:46
A szívműtét nagyon nagy beavatkozás. Természetes az ember aggódik hozzátartózójáért, s bízik a műtét sikerességében. Semmilyen estben nem szabad előre adni egy Ft-ot sem. Csakis utólag amikor már a felépülést észleli a hozzátartozó.Az általad említett aggodalom egy édesanyárólszólt.A férjem tavaly esett át Bypass műtéten, csak a műtét után, a komplikációk lezajlása után került elő a boríték.
2011. jún. 8. 13:28

Én dolgoztam Eü.-ben 4 évet- régebben. De ezek rémálmok, amiket itt olvasok. Bár, nővérként és dokiként is más a helyzet.

Tavaly páromat műtötték, kulccsonttöréssel és adott 50 e ft-ot a dokinak, de minek?! Mikor kellett mennie kiszedetni a rögzítő drótot, még az érzéstelenítés is elmaradt. Irtóra szenvedett, pedig nem egy nyápic fajta.

Szerintem, bármennyit is adsz (persze nem sokat) mindenképpen csak utólag.

2011. jún. 8. 12:25
Ismerősöm felesége szívbillentyű műtétre ment 11-12 évvel ezelőtt. 240 ezer forintot adott előre! Az anyuka már fel sem ébredt az altatásból, meghalt. A nyolcadikos fiú eltemette az édesanyját :(
43. andi6020 (válaszként erre: 5. - Dominika33)
2011. jún. 8. 09:16
Felesleges oltogatni. Te kérdezted, hogy ki mennyit adna. Én változatlanul semennyit, és hidd el, akkor sem adtam, amikor műtöttek. Bocs.
2011. jún. 8. 09:06
semennyit
41. Szilvamama (válaszként erre: 13. - Dominika33)
2011. jún. 8. 08:05
Orvosi-egészségügyi körökre gondoltam ... Más megyee, kórház, orvos, szokások stb.
2011. jún. 8. 06:17
Semmit nem adunk....
2011. jún. 8. 06:17
gyeden vagy és pénzt adsz ki ilyesmire? a nagyfiamat lágyéksérvvel műtötték 2 évesen és nem adtam egy fillért sem. ugyanazt az ellátást kapta mint más
2011. jún. 7. 22:57
2004-ben a párom és egy ismerős is beteg lett, mindkettő tüdődaganattal. Ugyanaz a kórház, ugyanaz az orvos. A kolléganő előre adott 70 ezret, mi semmit. A műtét után kötelezően az első 24 órát intenzíven tölti minden beteg, a páromnak ezt sikerült 6 napra hosszabbítania, lélegeztetőgépen, egyebekkel fűszerezve. Mindketten ugyanazt az ellátást kapták, különbség csak az intenzív osztályon volt, érthető okokból. Az ottani nővérek és orvosok maximálisan segítettek, az átadott 5000 Ft-ot sem akarták elfogadni és nem azért, mert kevesellték. Azt mondták, hogy nekik ez a munkájuk...Annyira voltak emberségesek, hogy már miután a párom lekerült a lélegeztetőről, az egyik este a nővérek futártól rendeltek maguknak és a páromnak pótvacsorát:) Mindezt úgy, hogy intenzív osztály lévén, természetesen a tisztálkodási eszközökön kívül semmi nem volt bent nála, nemhogy pénz, de még a saját ruhája sem.
37. Odu v. Bagoly (válaszként erre: 36. - Dominika33)
2011. jún. 7. 22:30

Kellemetlen hónaljszag!:)

Rohanás a bankautomatához,mert persze féltem.

Növeltem a tétet.

36. Dominika33 (válaszként erre: 35. - Odu v. Bagoly)
2011. jún. 7. 22:26
UH Basszus!! Na ilyenkor mi van?
2011. jún. 7. 22:25
Úgy gondoltam megfelelő összeg lapul a boritékban,de belenézett,és azt mondta:köszönöm,ma már kávéztam.:(
34. Dominika33 (válaszként erre: 29. - Martin3)
2011. jún. 7. 22:20
Nos a gyerekem tanárának minden év végén viszek egy ajándék csomagot, ami kb 3000.- forint. szerintem nem vészes, ezen felül a gyerekek megköszöntik a névnapján. Ez minden évben igy megy, amit én nem bánok,mert egy tündéri nő. A bolti eladónak van,hogy ott hagyom azt az 5-10 ft visszajárót. Ennek az orvosnak jobb esetben életem során 1-szer adom oda azt a kb:10 ezer forintot. Viszonyítsunk!
2011. jún. 7. 22:17
Az orvosok a legnagyobb prostik, tisztelet a kivételnek
32. Dominika33 (válaszként erre: 28. - Erika691230)
2011. jún. 7. 22:15
Én is pont igy voltam. Magán orvosom volt mert veszélyeztetett terhes voltam. Az ovostól megkérdezte az egyik ismerősöm, aki szintén náa volt,hogy mennyi lesz a szülés, erre a válasz 80 ezer volt. Én már az elején 50 ezret szántam ugy,hogy megbeszélt császár volt. Igy már én nem kérdeztem meg tőle,hanem oda adtam az 50 ezret. Biztos lett volna nekem 150ezer. Az valóban irreális volt.
31. Zkelah
2011. jún. 7. 22:12
Semennyit. Neked ki ad a zsebedbe? Esetleg ha célozgat kérdezd meg, hogy oszt' számlát teccik-é adni?
30. Dominika33 (válaszként erre: 27. - Af1fde488c)
2011. jún. 7. 22:12

ha kiújul az nagy szívás lesz.

Köszönöm a válaszokat. :)

29. martin3 (válaszként erre: 7. - Dominika33)
2011. jún. 7. 22:10

a tanár miért nem kap azért pénzt, hogy normálisan tanítja meg a gyerekednek a betűket? azt miért nem háláljuk meg? mert talán természetesnek tartjuk, hogy neki ez a munkája, ezért kap fizetést...mint ahogy a bolti eladó is azért, hogy kiszolgáljon...neki sem adsz külön pénzt, mert megmutatja, hogy van a sajt, nem?

az orvos meg azért orvos, mert ez a szakmája, ezért kap fizetést...

és emiatt a hozzáállás miatt soha nem fog megszűnni a hálapénz rendszere, mert mindig lesznek olyanok, akik úgy gondolják, ha nem adok, akkor majd legközelebb nem áll hozzám normálisan. Akkor kell keresni másik orvost!!! aztán majd az előző elgondolkodik, hogy talán normálisan kellene végeznie a munkáját, de ha nagyon meg akarod hálálni a jó munkáját vigyél neki egy csokrot, a tanár is azt kap...

2011. jún. 7. 22:09

Én is azt mondom,ha adni akarsz(amit én sem tartok jó dolognak),akkor adj annyit,amennyit bírsz,hisz nem lát bele senki a pénztárcádba.

Én egy éve szültem,nemzetközileg elismert szaktekintély az orvosom,volt aki száz ezret adott,illetve megkérdezte,és ennyit kért,Én nem kérdeztem,adtam,de közel sem annyit.Annyit adtam,amennyit tudtunk nélkülözni a családi kasszából.

27. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 7. 22:08

Várják az anyjuk Istenit, ha adsz, 10-esnél ne adj többet, és azt is utólag, ha elégedett vagy.


Ez egy rutin kis műtét neki, szóval, csak vág és varr. Nem kell azon parázni, hogy ettől majd jobban műt. Eleve olyan orvoshoz kell menni, aki szaktekintély. Ne azon izgulj, hogy ez hogy sikerül, hanem hogy ne újuljon ki.


Szorítok!


Nekem volt egy cisztaszerű valami koskoromban a csuklómon. A sebész nem kérdezett, megfogta a csoklómat, és teljes erejével ööszenyomta a púpot. Majd beszartam, de a púp eltűnt, kipukkadt, azóta sincs nyoma. Mondjuk a karatét abbahagytam, lehet az is segített.

26. napalm
2011. jún. 7. 22:07
Úristen...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook