Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajvasalás során, milyen technikát alkalmazol annak érdekében, hogy ne legyen túl lapos a végeredmény? fórum

Hajvasalás során, milyen technikát alkalmazol annak érdekében, hogy ne legyen túl lapos a végeredmény? (tudásbázis kérdés)


26. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Mikkmókus)
2020. szept. 13. 23:34

Nekem ez a video tetszik eddig legjobban,de ő fodrász és sajna az én sem vagyok :/


[link]

25. mikkmókus (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2020. szept. 13. 19:29

Igen, a szárítással adnak egy kis volument a hajtöveknek, próbálom én is több-kevesebb sikerrel, de nem látok hátra sajnos, hogy tincsenként tudjam kivitelezni a dolgot.

Nekem is "kezelték" SteamPod-dal a hajam, de megmondom őszintén, hogy az eredmény nem lett jobb, mint akit magamnak csinálok otthon.

24. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Mikkmókus)
2020. szept. 13. 00:55

köszönöm a segítséget,nem használtam még ezeket :)


viszont ma megfogadtam a tanacsod,kipróbáltam úgy a vasalást,h töveknél nem,sajnos nem sokkal lett jobb az eredmény :(

úgy tűnik ,nálam az a "bevált" módszer,hogy először kiszárítják és aztán esetleg átvasalják,magaban a vasalás nekem vhogy nem jó.Gondolom szárítással megadják azt az alapformát ,amit egy vasalással nem lehet ...

most bújom a hajbeszárításos videokat,ha már vettem egy frankó körkefét,hátha rááll a kezem...


a steampod arra jó,hogy gőzölős,már lassan minden fodrászatban azt lát az ember,max nem roncsolja annyira a hajat,de kb ennyi,nem tartom annyira nagyra.Arról nem beszélve hogy iszonyat drága :/

2020. szept. 12. 23:57
Én csak azért nem vasalom a hajam felső részét, - közel a tövekhez, mert baromira zsírosítja...
22. mikkmókus (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2020. szept. 12. 23:56
Én ugyan nem használok SteamPod vasalót, csak "mezeit". 🙂 Steampod krém helyett én a L'oreal Mythic hajkrémjét használom, és azt vasalom bele a hajamba, no nem 200 fokon, "csak" 170-en. Az én hajamnak jót tett. Sokat segít még mostanában a Tresemmé balzsam a hajam állapotán, ajánlom azt is 😊🙂
21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Mikkmókus)
2020. szept. 12. 14:37

azt hiszem,ez lesz az első amit megpróbálok,utána jön a többi,bár legfelső részétől jó hullámos,pláne ha még el is fekszem...

a fodrász úgy szokta,szépen kiszáritja,amit én ugye nem tudok,csak folyamatosan próbálkozom:S és csak eztán megy át steampod vasalóval a hajamon,ő se a tövektől,viszont nekem meg azt mondta,a tövektől vasaljam,vigyazva a rögzítő kapszulákra..a tupírozást ő is mondta,de ahogy áll az a millió babahajszál utána...jajjjj :S

2020. szept. 11. 01:28

A haj felső 1/3-át ne vasald, mert csak lelapítja a töveket.

Ha lapos marad, enyhe tupírozás segíthet rajta, na persze csak módjával.

19. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 9. 23:25

nekem van ennek a masik fajtája is,aminek van egy kis nyele.az is tök jó :)

ez lenne az:


[link]

18. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2020. szept. 9. 23:21

valahol irigylem azokat,akiknek teljesen sima,mert csak kifésülik és annyi,a hullámos hajat nehéz kezelni,de valahogy a természetesen sima haj is más mint a kivasalt.

tök jó hogy neked megmarad....az összefogott hajat azért utálom,mert nekem millió babahajszálam van,ami akkor látszik igazán ha összefogom,feltűzöm és tiszta ciki ,mint akinek szarvai nőttek :S mindig leengedve hordom,ez nyáron nem túl praktikus valóban ,mert melegit,de mit tudok tenni,vagy szégyenkezek,vagy ez utobbit tűröm...

17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2020. szept. 9. 13:16
Hát valami olyasmi..jó bele kócolok vele felül😁
16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2020. szept. 9. 13:15
Körkefével is lehetne de borzalmas ehhez képest..
15. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2020. szept. 9. 11:52
Ja, dehogy! Amikor hajnali 3:30 kor kelek, nincsen időm ilyenekre. Heti egyszer megcsinálom, tart ameddig tart. Össze szoktam gumizni, mert melegít. De szeretnék én szögegyenes hajat! :))))
14. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 9. 01:45
jah bocsi ,elfelejtettem kérdezni,hogy ezzel tupírozni szoktál,vagy hogyan használod hajtő emeléshez?:)
13. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. szept. 9. 01:42

vettem mag egyet,nem vesztegettem az időt:)

mondjuk az a fajta,amit fodrászok ajánlanak,a sörtés,az kétféle méretben volt,egy vastagabb méret és egy jó vékony,persze a vastagabbat választottam...mindenképp megpróbálom ezt a reggeli beszárítást,te szoktad úgy,hogy reggel a problémás részeket esetleg bevizezed kicsit és átmész rajtuk a kefével? vagy te nem alszod el?

nekem csodaszép,mikor a fodrász beszárítja,van mikor kicsit még steampod vasalóval is átmegy rajta,sima lesz,de nem az a szögegyenes....max egy nap még ha megfésülöm,megigazgatom reggel,tovább nem tart,mert kunkorodik és összevissza áll,amivel már kezdeni kell vmit :)

az Ebelin márkát én is kedvelem,ott kezdtem ma,dm-ben és volt is egy kefe amit el tudtam volna képzelni,de iszonyú vastag változatban árulják csak,több Dm-ben is próbálkoztam,azt nem mertem megvenni....

12. Miss Angel (válaszként erre: 9. - NomNom)
2020. szept. 9. 01:36
mindenképp megpróbálom,szerintem is hülyeség,ha póthaj,ha nem ,ugyan mi baja lenne ,ha magátol szárad meg? sztem annyi a lényeg hogy vizesen ne fésülgessük,mert az persze hogy roncsol....
11. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 9. 01:34
nekem is ez van,sőt,letiltottak minden másrol,mert állitolag póthajat csak ilyennel lehet fésülni :)
10. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2020. szept. 8. 20:02
Dm ben vettem, Ebelin. Közepes nagyságú, nem az a kicsi. Sok hajam van, hosszú is, de nekem nem lapul le. Pedig én meg laposabbat szeretnék. Mondjuk nekem lépcsőzetesen van vágva, tehát amit tudok formázni az rövidebb mint a többi, ezért is tudom megemelni.
9. NomNom (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2020. szept. 8. 15:32
Évek óta így csinálom, semmi bajom tőle. 🤷‍♀️ Amúgy nekem ezt is fodrász ajánlotta. Egy próbát megér
8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2020. szept. 8. 15:16

Nekem is póthajam van.Olyan klassz fésűt találtam,hogy ezzel a tövet is kicsit megtudod emelni,a hajat se töri és póthajhoz is jó.


Ez az:


[link]

7. Miss Angel (válaszként erre: 2. - NomNom)
2020. szept. 8. 15:15

tényleg sok és hosszú is,bár míg nem volt az ,addig is lelapult :/


egyébként tetszene hullámosan is a hajam,sőt,az arcformámhoz sokkal jobb is,csak reggel felvállalhatatlan az egész....a magátol száradást még nem próbáltam,nem mertem,a fodrászok egyenesen rosszul vannak tőle,bár nem értem akkor,miért,nem te vagy az első akitől hallom,h nem száritja a haját.

meg egy fodrász azt mondta nekem ,hogy ennyire rakoncátlan haj szárítás nélkül még felvállalhatatlanabb lesz,nem fogok tudni vele kezdeni semmit...de megerősítettél abban,hogy kiprobálom,egy 7végén,mikor itthon leszek,és nem megyek sehová.Meglátom hogy néz ki.

6. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. szept. 8. 15:11

gondoltam már arra,hogy veszek egy körkefét és esküszüm mást nem csinálok vele reggelente,csak ott ahol "problémás" bevizezem és a kefével vhogy megszárítom.

Megkérdezhetem,hogy neked milyen körkeféd van? mert nekem ami volt ilyen mű sörtéjű,műanyag v milyen,gondoltam talán egy szőrkefére kellene beruházni...

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Csgybzs)
2020. szept. 8. 15:09
aranyos vagy és köszönöm a tanacsot,de habot "műhajon"hasznalni tilos :(
2020. szept. 8. 15:09
Körkefêvel megemelni a tövét. Bár írtad azt nem akarod, pedig könnyű.
3. csgybzs (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2020. szept. 8. 15:07
Egy diónyi hajhabot oszlass el alaposan a kezeden, hogy szinte csak bevonat legyen rajta és a haj tövéhez közel - nem érintkezve a fejbőröddel - az első 4-5 centibe egyenletesen gyúrd bele. Törölközőszáraz hajon.
2020. szept. 8. 14:26

Évekig vasaltam, baromira meguntam. Nekem is hullámos és sehogy sem állt hajszárítás után.

Egyetlen megoldás, hogy nem fésülöm és szárítom egyáltalán. Kicsit ujjal egyengetem mosás után, de ennyi. Hagyom magától száradni.

Ha sok hajad van le fogja húzni és lapos lesz ugyan úgy vasalva. Száraz sampont lehet a tövére tenni esetleg, az megemeli.

2020. szept. 8. 14:05

sziasztok,számomra ez egy fontos kérdés,mert az én hajam hullámos,amivel kezdeni kell valamit reggelente,vasalni szoktam,mert az a legegyszerűbb és nem feltétlen kell mindennap csinálnom,ha göndöríteném,azt kialudnám,azzal nem is próbálkozom.A körkefés beszárítás is kizárt,mert azt is kialszom teljesen,de nem is áll rá a kezem,sehogy.

Évek óta vasalgatom a hajam,de arra sosem sikerült rájönnöm,mit tegyek az ellen,hogy ne legyen túl lapos és szög a végeredmény,nekem az előnytelen,mivel hosszúkás ,vékony arcom van,pedig most ruháztam be egy elég drága készülékre ,mert póthajat rakattam/olyan hullámos,mint a sajátom/és gondoltam,hogy ne nyúzzam a régi,elnyűtt vasalóval.

előre is köszi,ha tudtok tanacsot adni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook